1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Hadgyakorlatok Magyarországon

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - Terminator által indítva @ 2014. március 11..

1. Centurio

Centurio Well-Known Member

2. Centurio

Centurio Well-Known Member

3. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

4. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Nah, vegetert a moka? Most lepett ki harom Uh 60 az orszagbol. Az elson valami fuggesztekek is voltak oldalt.

5. Masztiff

Masztiff Well-Known Member

Az első katona, aki a 11. számú ejtőernyővel "esett" ki a gépből.

6. dudi

dudi Well-Known Member

Nem tudom nem vagyok ejtőernyős,ott sem voltam amikor ugrottak.

Masztiff likes this.
  7. Masztiff

Masztiff Well-Known Member

Kár, tetszett ahogy lazán végiggacsolt a rámpáig és hátradőlt. Ha nekem lenne muszáj ugranom mert az életem múlna rajta, tudnám utánozni: a rámpáig úgy mennék, mint ő (neki mintha tele lenne a gatyája, úgy lépdel, de én meg nyakig sz@ros lennék, mert már korábban összefosnám magam, még a földön)....

8. arcas

arcas Well-Known Member

Az én ájult testemet csak dobja ki valaki, ...majd odalent elmesélitek milyen volt...:D

9. Gyurma

Gyurma Well-Known Member

10. Terminator

Terminator Well-Known Member

"Jöttünk el a Hawk Strike gyakorlatról, amikor belefutottunk ebbe... "

Anti and fishbed like this.
  11. Terminator

Így látták az amerikaiak a magyarországi gyakorlatot...

Pocok75, arcas and Gaudi like this.
  12. Terminator

13. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Ma délután Apacsok meg Blekhókok csattogtak az ország légterében. 6+3 konfigurációban.

fishbed and Terminator like this.
  14. Terminator

Magyar- amerikai közös lőgyakorlat az újmajori lőtéren

Több tízezer éles lőszerrel teljesítették feladatukat az MH Bakony Harckiképző Központ Ellenerő Százada és az amerikai 1-8 CAV kijelölt egysége az egyéni lőgyakorlataik során, március második hetében, az újmajori lőtéren. A kézifegyveres lőgyakorlatok során - a kiképző állomány folyamatos mentorálásának köszönhetően - a katonák egyre magabiztosabban alkalmazták a begyakorolt mozgásmódokat.

A lőgyakorlatokat követően két kiképzési héten keresztül kisalegységes harcászat felkészítés, járőrözés, kis és nagy erejű ellenségre való reagálás, valamint veszélyes terepszakasz leküzdése lesz a századok feladata. A magyar- amerikai közös gyakorlat célja a szövetséges nemzetek közötti közös munka összehangolása, a katonák harcászati ismereteinek folyamatos bővítése és az interoperabilitás elősegítése.

Fotó: Pintér László
    Szöveg: Schäffer Mónika hadnagy

Gyurma, wolfram and Centurio like this.
  15. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

16. rudi

rudi Well-Known Member

17. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

18. Terminator

Vegyi hadviselésre nem számítottak? Nem készülnek/készültek fel? :rolleyes:

19. beta

beta Well-Known Member

20. rudi

rudi Well-Known Member

A részletek a D20 végéről..
    - az Április - Májusra K.Eu.ba és Grúziába tervezett gyakorlatok elmaradnak
    - minden további mozgást az USA ból EU ba leállítottak és a már EU ban lévő csapatok visszatérnek az USA ba
    - a D20 ból még hátralévő 'Dynamic Front', 'Joint Warfighting Assessment', 'Saber Strike' és 'Swift Response' gyakorlatok elmaradnak
    - az épp áttelepülőben lévő '1st Cavalry Division' és '1st Armored Division's 2nd Brigade' megáll ahol van és visszatér az eredeti állomáshelyére
    - a hollandiai Vlissingen kikötőből Kelet Eu.ba útnak indított csapatok visszafordulnak
    - egyedül a '3rd Infantry Division's 2nd Brigade' marad akik 'Atlantic Resolve' keretében egyébként is ki voltak jelölve hogy a rotáció keretében itt lesznek. Ők még bohóckodnak egy kicsit D20 címén...

Ezen oldal megosztása