Hadgyakorlatok magyar részvétellel (Magyarországon és külföldön)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

weasel007

Well-Known Member
2011. július 15.
3 785
8 381
113
464cb35f177318e1aa1e7a00d8f8112b.jpg

Vámosi Sándor Breakthrough 2021-en készült képeiből összeállítva.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 205
67 076
113
Azért az MH média se sokat szépít a tartalékosokon amikor lazán bevágnak egy olyan részletet hogy az egyik szerencsétlen elesik a helikopterből kimászva.
Egyébként ennél katonásabb sztori nem volt mint egy polgármester kimenekítése?
Legközelebbre majd olyat csináljanak, hogy behatolnak és megölik a polgármestert? :D
 

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
914
2 269
93
Legközelebbre majd olyat csináljanak, hogy behatolnak és megölik a polgármestert? :D
Amúgy vicces, de a brit SAS három ezredből áll, amiből kettő tartalékos. Persze almát hasonlítom a körtéhez, de van ilyenre is példa ami nem sok embernek jutna eszébe. Anno olvastam Bear Grylls életrajzi könyvét ( sokat elmond a csávóról hogy amíg mindenki úgy ismeri hogy ő a bolond aki a pisáját issza a sivatagban a show kedvéért, de ez az egész műsora az utolsó 5 oldalon került csak említésre, szóval kicsit több van mögötte), ő amennyit lehetett leírt a SAS-nál töltött idejéről. Tartalékos ezredhez jelentkezett, és mint nálunk az ÖTT-nél hétvégenként voltak a kiképzési/kirostáló modulok, csak nyilván brutális szinten :D . Gondolom miután ez megvolt és teljes értékű tagja lett onnantól már rendes munkarendben folyt a további képzés meg aztán a szolgálat, ezt már nem tudom.

Nem, nem javaslatnak szántam egy újabb önkéntes forma bevezetéseként :D (bár ha csak egy parányit átvennének a komolyságból meg a rostálásból az viszont sokat jelentene)
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 092
33 364
113
Amúgy vicces, de a brit SAS három ezredből áll, amiből kettő tartalékos. Persze almát hasonlítom a körtéhez, de van ilyenre is példa ami nem sok embernek jutna eszébe. Anno olvastam Bear Grylls életrajzi könyvét ( sokat elmond a csávóról hogy amíg mindenki úgy ismeri hogy ő a bolond aki a pisáját issza a sivatagban a show kedvéért, de ez az egész műsora az utolsó 5 oldalon került csak említésre, szóval kicsit több van mögötte), ő amennyit lehetett leírt a SAS-nál töltött idejéről. Tartalékos ezredhez jelentkezett, és mint nálunk az ÖTT-nél hétvégenként voltak a kiképzési/kirostáló modulok, csak nyilván brutális szinten :D . Gondolom miután ez megvolt és teljes értékű tagja lett onnantól már rendes munkarendben folyt a további képzés meg aztán a szolgálat, ezt már nem tudom.

Nem, nem javaslatnak szántam egy újabb önkéntes forma bevezetéseként :D (bár ha csak egy parányit átvennének a komolyságból meg a rostálásból az viszont sokat jelentene)
ez inkább Ömt s formához hasonló és nem Ött hez. de érdekes téma.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Nem katonai hadgyakorlat, hanem határrendész verseny, de max majd Terminátor megmondja, hogy hova kellett volna rakni. :)
 

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
914
2 269
93
"helyiek egy csoportjával" lehet gondja egy polginak... ha túltolják a "gyerekcsínyt".

Simán előfordulhat ilyen eset amiről a hadgyak szólt, de szerintem ez a TEK/rendőrség hatásköre, sőt bármelyik reguláris alakukat hamarabb tud embert küldeni, mint mire kiértesítenek pár szakasznyi tartalékost. Akik AK-val és nem túl acélos képzettséggel a rendelkezésre álló fegyveres testületeink között a legkevésbé alkalmasak egy védett személy kiemelésére. Ami csak részben az ő (=kiképzők) hibája, mert eleve nem ilyen feladatokra van még egy ideálisan felkészült, jó tartalékos erő sem.

A tartalékosok rendeltetése szerintem ez:
- mindenfajta kat. védelmi, járvány stb feladat, objektum őrzés, forgalomirányítás és minden egyéb "hátországi" meló pl a logisztikában. Nyilván ezekből nagy hadgyakokat nem kell tartani, max az árvízvédelemből lehet.

-háborúban a reguláris alakulatok támogatása, kiegészítése + létszámmal, másodvonalban vagy kevésbé durva részeken (ha van olyan, ha nincs akkor cumi). Azaz a klasszikus harcászati dolgok. Azokra kéne ezerrel ráfeküdni, mert azt látjuj hogy elkéne, nem Delta Forceot játszatni velük.

Szerintem, teszem hozzá.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 247
14 107
113
Simán előfordulhat ilyen eset amiről a hadgyak szólt, de szerintem ez a TEK/rendőrség hatásköre, sőt bármelyik reguláris alakukat hamarabb tud embert küldeni, mint mire kiértesítenek pár szakasznyi tartalékost. Akik AK-val és nem túl acélos képzettséggel a rendelkezésre álló fegyveres testületeink között a legkevésbé alkalmasak egy védett személy kiemelésére. Ami csak részben az ő (=kiképzők) hibája, mert eleve nem ilyen feladatokra van még egy ideálisan felkészült, jó tartalékos erő sem.

A tartalékosok rendeltetése szerintem ez:
- mindenfajta kat. védelmi, járvány stb feladat, objektum őrzés, forgalomirányítás és minden egyéb "hátországi" meló pl a logisztikában. Nyilván ezekből nagy hadgyakokat nem kell tartani, max az árvízvédelemből lehet.

-háborúban a reguláris alakulatok támogatása, kiegészítése + létszámmal, másodvonalban vagy kevésbé durva részeken (ha van olyan, ha nincs akkor cumi). Azaz a klasszikus harcászati dolgok. Azokra kéne ezerrel ráfeküdni, mert azt látjuj hogy elkéne, nem Delta Forceot játszatni velük.

Szerintem, teszem hozzá.
Ez mindaddig ok amíg nem mennek külszolgálatba.

De mennek, ahol főleg etnikai konfliktus(Balkán) esetén előfordulhat ilyen történet.
Gondolnám erre volt ez a scenario.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 082
10 241
113
15:31-15:52 között most fordult meg negyedszer egy A-10-es a Simontornya-Pincehely-Gyönk háromszögben, háromszög körül. Helikoptereket is hallottam.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 923
73 356
113
Mert a pápai szpotterek mindig figyelnek...

"2021.10.01. - MH Pápa Bázisrepülőtér
Az Európai Védelmi Hivatal (EDA) többnemzeti repülő harcászati gyakorlatára érkező svéd Agusta Westland A109 LUH helikopter."


244222962_900508173919172_6366148063483910517_n.jpg



Az Európai Védelmi Ügynökség égisze alatt futó Helikopter Harcászati Oktatói Kiképzés (Helicopter Tactics Instructor Course, HTIC) vette kezdetét az MH Pápa Bázisrepülőtéren október elején...

 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and SilvioD

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 923
73 356
113
A Magyar Honvédség 2. vitéz Bertalan Árpád Különleges Rendeltetésű Dandár
2021 október 13-án és 14-én 10 és 14 óra között
kiképzési feladatot hajt végre Szolnokon, a Thököly úti laktanyában.
Ebben az időszakban a környéken megnövekedett hanghatásra kell számítani.
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 333
9 879
113
Milyen gyakorlat van most a britekkel? AGRSOR1 hívójellel az XX246 oldalszámú RAF T-45 végzi a dolgát a Mátra és Bükk felett.
Akihez közben csatlakozott "SAVAGE01" (XX337).
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány