Hadgyakorlatok magyar részvétellel (Magyarországon és külföldön)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 988
113
Első munkahelyem kivételével csak külföldi cégeknek dolgoztam, így pontosan tudom, hogy nekünk, akik külföldi cégeknek dolgozunk, az érdekeink sokszor nem egyeznek meg Magyarország érdekeivel.
Sőt, továbbmegyek, minden egyes külföldi cégnek dolgozás után a személyes identitásom részét kezdte képezni a magyar mellett az adott ország is.
Még engem is megdöbbentett, amikor a bankom külön papírokat kezdett aláíratni velem, hogy ugye nem tartozom az USA-hoz? Mert ha igen, akkor leadnák az adataimat az USA-ba...
Most erre persze majd lefújjolsz, hogy én milyen vagyok, de őszintén: ez minden ilyen esetben így van, aki bármilyen módon egy (vagy több!) másik országhoz kezd kötődeni. Legfeljebb én bevallom, más meg nem. Elhiszem, hogy büszkeség az USA-ban kiképzésre járni, de valljátok be ti is, hogy ez egy adott idegen országhoz való - minimum érzelmi - kötődéssel jár. Aki ezt nem ismeri be, vagy nem ismeri saját magát, vagy hazudik.
Akkor most az összes külföldi országgal (gyarkorlatilag majd az összes szomszéd plusz a németek meg egykét műveleti terület) érzelmi kötődésem van ahol valaha gyakorlaton voltam vagy gyakorlaton a katonáival részt vettem?

Ez kb olyan mint ha ahova elmész nyaralni akkor annak az országnak helyből felveszed az állampolgárságát....
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Akkor most az összes külföldi országgal (gyarkorlatilag majd az összes szomszéd plusz a németek meg egykét műveleti terület) érzelmi kötődésem van ahol valaha gyakorlaton voltam vagy gyakorlaton a katonáival részt vettem?

Ez kb olyan mint ha ahova elmész nyaralni akkor annak az országnak helyből felveszed az állampolgárságát....

Nagyjából igazad van. Így van, ahogy mondod. Még a nyaralással is. Például Magyarországnak van egy olyan rétege, amely mindenáron Horvátországba akar menni nyaralni, úgy odavan Horvátországért. Speciel pont Horvátországért. A COVID ellenére is. Nem lehet visszafogni őket, annyira oda akarnak menni nyaralni. Mások meg Görögországgal vannak így. Szóval, igen, ezek mind erős kötődések...

persze, nyilván nem veszed fel rögtön az adott ország állampolgárságát, de azért vannak érdekes dolgok!

Például:

1) céges tanfolyamon hallottam, hogy vigyázzunk az USA zöld kártyával, mert aki ilyet kér és kap, azt az USA a saját állampolgárának tenkinti. Ennek komoly következménye van a zöld kártya tulajdonosára nézve: köteles betartani az USA törvényeit, még akkor is, ha épp külföldön van, sőt, még akkor is, ha életében soha nem járt az USA-ban!

2) aki épp az USA-ban tartózkodik (állampolgárság és zöld kártya nélkül), azt az USA amerikai személynek tekinti, ennek minden jogkövetkezményével együtt. Tehát, amikor az USA-ban vagy, az amerikai állam amerikainak tekint, akivel ő rendelkezhet. Jó tudni!
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 988
113
2) aki épp az USA-ban tartózkodik (állampolgárság és zöld kártya nélkül), az az USA amerikai személynek tekinti, ennek minden jogkövetkezményével együtt. Tehát, amikor az USA-ban vagy, az amerikai állam amerikainak tekint, akivel ő rendelkezhet. Jó tudni!
Mehetsz szavazni a Demokratákra gondolom :D:D

Kicsit túlmisztifikálod ezt a dolgot szerintem, ezt a Joe Bácsi csöcsés dolgot meg ne erőltesd (de főleg ne személyesen mert akkor még lehet meg is pofoz valaki aki a szívére veszi a dolgot) mert kurvára abszurd. Szerinted a nemzetközi gyakorlatokon nem aktív mi a hírszerzésünk? Főleg környező "szövetségeseink) ittlétekor, az ilyen baromi jó alkalom, hogy felmérd a szomszédok képzettségi szintjét és vica-versa.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Mehetsz szavazni a Demokratákra gondolom :D:D

Kicsit túlmisztifikálod ezt a dolgot szerintem, ezt a Joe Bácsi csöcsés dolgot meg ne erőltesd (de főleg ne személyesen mert akkor még lehet meg is pofoz valaki aki a szívére veszi a dolgot) mert kurvára abszurd. Szerinted a nemzetközi gyakorlatokon nem aktív mi a hírszerzésünk? Főleg környező "szövetségeseink) ittlétekor, az ilyen baromi jó alkalom, hogy felmérd a szomszédok képzettségi szintjét és vica-versa.

Nem misztifikálom túl, céges tanfolyamon hangzott el. A pofozással ne fenyegetőzzél, mert ez undorító stílus. Egyébként amit a hírszerzéssel kapcsolatban leírsz, remélem, hogy igazad van.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Mehetsz szavazni a Demokratákra gondolom :D:D

Kicsit túlmisztifikálod ezt a dolgot szerintem, ezt a Joe Bácsi csöcsés dolgot meg ne erőltesd (de főleg ne személyesen mert akkor még lehet meg is pofoz valaki aki a szívére veszi a dolgot) mert kurvára abszurd. Szerinted a nemzetközi gyakorlatokon nem aktív mi a hírszerzésünk? Főleg környező "szövetségeseink) ittlétekor, az ilyen baromi jó alkalom, hogy felmérd a szomszédok képzettségi szintjét és vica-versa.
Könyörgöm ne csináld. :oops:
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 480
113
Mehetsz szavazni a Demokratákra gondolom :D:D

Kicsit túlmisztifikálod ezt a dolgot szerintem, ezt a Joe Bácsi csöcsés dolgot meg ne erőltesd (de főleg ne személyesen mert akkor még lehet meg is pofoz valaki aki a szívére veszi a dolgot) mert kurvára abszurd. Szerinted a nemzetközi gyakorlatokon nem aktív mi a hírszerzésünk? Főleg környező "szövetségeseink) ittlétekor, az ilyen baromi jó alkalom, hogy felmérd a szomszédok képzettségi szintjét és vica-versa.
Hidd már el, hogy a pár hét alatt törölték a memóriájukat, hipnózissal új személyiséget ültettek beléjük, részt vettek egy másfél éves szupertitkos cia képzésen és halálukig hűségesek az usához, izraelhez és a nyílt társadalom értékihez. :D
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 988
113
Nem misztifikálom túl, céges tanfolyamon hangzott el. A pofozással ne fenyegetőzzél, mert ez undorító stílus. Egyébként amit a hírszerzéssel kapcsolatban leírsz, remélem, hogy igazad van.
Nem fenyegetőzök, hanem csak mondom, hogy ha hevesebb vérmérsékletű katonának ilyet mondasz akkor lehet lekever egyet. Szerintem azért ismersz már annyira innen, hogy tudd én türelmes ember vagyok és nem szoktam senkivel sem fenyegetőzni sem pedig az anyázós vitákba nem megyek bele. És ha ilyet mondasz neki akkor a 8 osztályos baka lehet találja annyira sértőnek hogy kérdőre vonjon miatta. (én kurvára sértőnek találom és csak sajnálni tudom, hogy ennyibe nézed azokat az embereket akik felesküdtek az országra :( )

Ez konkrétan hazaárulással való vád, adott esetben ha felveszik becsütletsértésért még be is perelhetnek.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Nem fenyegetőzök, hanem csak mondom, hogy ha hevesebb vérmérsékletű katonának ilyet mondasz akkor lehet lekever egyet. Szerintem azért ismersz már annyira innen, hogy tudd én türelmes ember vagyok és nem szoktam senkivel sem fenyegetőzni sem pedig az anyázós vitákba nem megyek bele.

Ez konkrétan hazaárulással való vád, adott esetben ha felveszik becsütletsértésért még be is perelhetnek.

A vádhoz konkrétumok kellenének, amelyek nem hangzottak el. Azt pedig állampolgárként hadd lehessen már elvárni, hogy egy független hadseregünk lehessen.
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 274
9 639
113
persze, nyilván nem veszed fel rögtön az adott ország állampolgárságát, de azért vannak érdekes dolgok!

Például:

1) céges tanfolyamon hallottam, hogy vigyázzunk az USA zöld kártyával, mert aki ilyet kér és kap, azt az USA a saját állampolgárának tenkinti. Ennek komoly következménye van a zöld kártya tulajdonosára nézve: köteles betartani az USA törvényeit, még akkor is, ha épp külföldön van, sőt, még akkor is, ha életében soha nem járt az USA-ban!

2) aki épp az USA-ban tartózkodik (állampolgárság és zöld kártya nélkül), azt az USA amerikai személynek tekinti, ennek minden jogkövetkezményével együtt. Tehát, amikor az USA-ban vagy, az amerikai állam amerikainak tekint, akivel ő rendelkezhet. Jó tudni!
...és az, hogy az Egyesült Államok jogalkalmazási eljárását tekintve minek tekinti az embert, az az ember belső beállítottságán mit változtat? Nyomod a mellébeszélést.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 988
113
A vádhoz konkrétumok kellenének, amelyek nem hangzottak el. Azt pedig állampolgárként hadd lehessen már elvárni, hogy egy független hadseregünk lehessen.
Ja mondjuk konkrétumok tényleg nem hangzottak el mert undorító mód általánosítasz.
Mit jelent neked a független? Izolációs japánt?
Ha nem tanulmányozod a fejlettebb országok tapasztalatait, eljárásait és technikáját lemaradsz mint a borravaló....
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
...és ahhoz, hogy az Egyesült Államok jogalkalmazási eljárását tekintve minek tekinti az embert, az az ember belső beállítottságán mit változtat? Nyomod a mellébeszélést.

Nem akarok senkit bántani, sem megbántani, csak annyit szeretnék, hogy egy független hadseregünk lehessen.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Ja mondjuk konkrétumok tényleg nem hangzottak el mert undorító mód általánosítasz.
Mit jelent neked a független? Izolációs japánt?
Ha nem tanulmányozod a fejlettebb országok tapasztalatait, eljárásait és technikáját lemaradsz mint a borravaló....

Az utolsó mondatod igaz.
Azért általánosítok, mert nem az érdekel, hogy konkrétan kik vettek részt külföldi kiképzéseken, hanem maga a jelenség érdekel. Számomra az volt meglepő, hogy már a Területvédelmiseket is az USA-ban képzik. Holott a területvédelmisek lennének leginkább az az erő, amelyet minden külföldi befolyástól meg kellene óvni.
Ez volt a lényeg, nem a hazaárulási vád, amellyel inkább te fenyegetsz engem, mintsem én másokat.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 988
113
Az utolsó mondatod igaz.
Azért általánosítok, mert nem az érdekel, hogy konkrétan kik vettek részt külföldi kiképzéseken, hanem maga a jelenség érdekel. Számomra az volt meglepő, hogy már a Területvédelmiseket is az USA-ban képzik. Holott a területvédelmisek lennének leginkább az az erő, amelyet minden külföldi befolyástól meg kellene óvni. Ez volt a lényeg, nem a hazaárulási vád, amellyel inkább te fenyegetsz engem, mintsem én másokat.
Hát maga ez az egész kölcsönös udvariassági gyakorlat volt a nemzeti gárdától akik már sokszor voltak nálunk és tartalékos-tartalékos gyakorlatot szerettek volna.

Amúgy nem az usában "képzik" itthon voltak képezve a gyakorlaton számot adsz a tudásodról az éleshez hasonló körülmények közt.

Amúgy ismerősöm volt kint és azt mondta, hogy kurvaszar (mocsaras vidék 45 meleg, aligátor, kígyó, szúnyogok) volt és nem akar többet menni :D
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
És neked a független ezek szerint azt jelenti, hogy semmi szín alatt ne hagyja el az ország területét ?

Nem, nem azt jelenti.
Amúgy igen, volna lehetőség arra is, hogy ezeket a katonákat Magyarországon képezzék ki az amerikaiak, hiszen az amerikaiak is itt vannak. De akár izraeli kiképzők is biztos szívesen jönnek Magyarországra a katonáinkat kiképezni. A tudást így is át lehetne adni.
Nem muszáj ehhez az USA-ba vinni őket.
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 274
9 639
113
csak annyit szeretnék,
Te szerepelni szeretnél leginkább, és abszurd műsorral éred el.
Nyilván van veszély abban, hogy egy demoralizált társadalom demoralizált seregének gyengébb képességű/jellemű/értelmi felfogású tagjai beszervezhetők legyenek akár tudtukkal akár azon kívül, de ezt szűréssel és elhárító munkával lehet kiküszöbölni nem azzal, hogy kb. boszorkányüldözés szintjén dobáljunk szarral mindenkit aki együtt dolgozott vagy harcolt más országok katonáival.

Attól, hogy valaki testközelből lát idegen katonákat, esetleg kapcsolatot is kialakít velük, nem következik egyenes ágon, hogy ne harcolna ellenük. Épp ellenkező hatása is lehet: a propagandán kívül elsőkézből szerez benyomásokat más erőkről, nem fogja őket és a képességeiket misztifikálni.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 988
113
Nem, nem azt jelenti.
Amúgy igen, volna lehetőség arra is, hogy ezeket a katonákat Magyarországon képezzék ki az amerikaiak, hiszen az amerikaiak is itt vannak. De akár izraeli kiképzők is biztos szívesen jönnek Magyarországra a katonáinkat kiképezni. A tudást így is át lehetne adni.
Nem muszáj ehhez az USA-ba vinni őket.
Itt látom, hogy nem igazán olvastad el miről is szólt ez a dolog.