Hadgyakorlatok magyar részvétellel (Magyarországon és külföldön)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Aki ráér:
"
Az Amerikai Egyesült Államok Hadseregének Európában állomásozó alakulatai
Magyarország területén, Somogy megyében is nemzetközi gyakorlaton vesznek részt ebben
az időszakban. Az amerikai fél felajánlotta, a kaposvár és környéke lakói részére 4 helikopter
/(AH-64s (Apache), CH-47 (Chinook), UH-60 (Black Hawk)/ bemutatását.
Az alakulat 2021. június 5-én szombaton 15:00 és 18:00 óra között lehetőséget biztosít a
civil lakosság részére a gépek megtekintésére.
Helyszín: Aeroclub Kaposújlak Repülő Egyesület (7522 Kaposújlak, László major)
"
honnan a news?
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Egy belső levelezésből. A kollégáknak és családjuknak ajánlja, szóval csak bátran.
Csak azért kérdeztem rá, mert nem találtam publicban sehol megerősítést, és ugyan Budapestiek vagyunk, de épp Pécs mellett leszünk akkor. Potyára azért messze van, meg nem tudom mi lesz pontosan, egy 4,5 évesnek lesz-e látnivaló... a 2019-es budaörsi statikus bemutatókat élvezte, a bemutatókhoz fülvédő kellene nekik.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 467
T

Törölt tag 467

Guest
Csak azért kérdeztem rá, mert nem találtam publicban sehol megerősítést, és ugyan Budapestiek vagyunk, de épp Pécs mellett leszünk akkor. Potyára azért messze van, meg nem tudom mi lesz pontosan, egy 4,5 évesnek lesz-e látnivaló... a 2019-es budaörsi statikus bemutatókat élvezte, a bemutatókhoz fülvédő kellene nekik.
Nem tudom miért nincs (még) propagálva. Lehet nem akarnak elözönlést. De a hivatkozott szervezet nagy létszámú, ha a családokat barátnőket, szeretőket egyebeket beleszámolom, akkor meg főleg.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Nem tudom miért nincs (még) propagálva. Lehet nem akarnak elözönlést. De a hivatkozott szervezet nagy létszámú, ha a családokat barátnőket, szeretőket egyebeket beleszámolom, akkor meg főleg.
Örülnék neki ha nem lenne tömegnyomor, akkor a kis tökmag is kinézeődheti magát picit :)
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 699
28 109
113
Azért azt is imádom, hogy lassan 120 vagy annál is több éve boldog-boldogtalan Veszprém mellett gyakorlatozik a K.u.K.-tól kezdve Grísán, hollandokon, A-10-en, Eurofighteren, Chinookon, PzH 2000-n át a mostani amerikai gyakorlatig, de mégis mindig van egy minimális háklis kisebbség, aki ezen haknizik, hogy jaj gyakorlat van. Nem vagyok most Veszprémben szóval nem tudom pontosan megmondani milyen lehet, de kétlem, hogy annyira vészes lenne. Plusz pár évvel ezelőtt még egész napos tüzérségi lövészetek voltak és reggeltől estig vadászgépes rácsapások a nullpontra (pont felettünk volt az útvonal) aztán épp a drónok zavarnák a drágák nyugalmát? Hétvégére hazaugrok majd ha akkor is aktívak jelentkezek, hogy mégis milyen, de én úgyis csak élvezni fogom :D
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 923
73 356
113
Azért azt is imádom, hogy lassan 120 vagy annál is több éve boldog-boldogtalan Veszprém mellett gyakorlatozik a K.u.K.-tól kezdve Grísán, hollandokon, A-10-en, Eurofighteren, Chinookon, PzH 2000-n át a mostani amerikai gyakorlatig, de mégis mindig van egy minimális háklis kisebbség, aki ezen haknizik, hogy jaj gyakorlat van. Nem vagyok most Veszprémben szóval nem tudom pontosan megmondani milyen lehet, de kétlem, hogy annyira vészes lenne. Plusz pár évvel ezelőtt még egész napos tüzérségi lövészetek voltak és reggeltől estig vadászgépes rácsapások a nullpontra (pont felettünk volt az útvonal) aztán épp a drónok zavarnák a drágák nyugalmát? Hétvégére hazaugrok majd ha akkor is aktívak jelentkezek, hogy mégis milyen, de én úgyis csak élvezni fogom :D
Még csak hétvégétől kezdődik majd a fokozott hanghatás a gyakorlaton...
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 923
73 356
113
A Defender Europe 21 gyakorlatsorozat részeként június 3- 5. között éjszakai repülési feladatokat hajtanak végre, emiatt a megszokottnál nagyobb légi forgalomra és hanghatásra lehet számítani.

A gyakorlatok miatt a megszokottnál nagyobb légi forgalomra és hanghatásra lehet számítani az alábbi helyszíneken:

  • június 3. 22.00-01.00 között Taszár - Kaposhomok – Sántos – Kaposvár – Orci – Nagyberki – Zimány – Fonó – Baté;
  • június 4. 23.00-02.00 között Veszprém – Nemesvámos – Tótvázsony – Nagyvázsony körzetében.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 923
73 356
113
A Tábori Hajtóanyag Raktár megalakításával és üzemeltetésével az MH Anyagellátó Raktárbázis (MH ARB) is kiveszi a részét a Defender Europe 21 többnemzeti gyakorlatsorozatból a Bakonyban.

Magyarország 2011-ben kezdett együttműködésbe Németországgal, az úgynevezett Wardam-rendszer működtetésére. Idén Horvátország is a közös parancsnokságnak alárendelt feladatot lát el dízel készlet raktározásával. A nemzetközi csapatok kiszolgálását a feladatban résztvevő magyar és német rajok csővezetéses, adalékolt kerozinnal biztosítják. Ehhez összesen százötvenezer köbméter tárolókapacitású elasztikus tartályrendszert építettek ki...

x60b8be4d9aaff769751915.JPG.pagespeed.ic.eL3JkBDLdk.webp


x60b8be4f5371a661750037.JPG.pagespeed.ic.vsuOQmI4jl.webp
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 204
67 076
113
A Tábori Hajtóanyag Raktár megalakításával és üzemeltetésével az MH Anyagellátó Raktárbázis (MH ARB) is kiveszi a részét a Defender Europe 21 többnemzeti gyakorlatsorozatból a Bakonyban.

Magyarország 2011-ben kezdett együttműködésbe Németországgal, az úgynevezett Wardam-rendszer működtetésére. Idén Horvátország is a közös parancsnokságnak alárendelt feladatot lát el dízel készlet raktározásával. A nemzetközi csapatok kiszolgálását a feladatban résztvevő magyar és német rajok csővezetéses, adalékolt kerozinnal biztosítják. Ehhez összesen százötvenezer köbméter tárolókapacitású elasztikus tartályrendszert építettek ki...

x60b8be4d9aaff769751915.JPG.pagespeed.ic.eL3JkBDLdk.webp


x60b8be4f5371a661750037.JPG.pagespeed.ic.vsuOQmI4jl.webp
Nagyon érdekelne, mennyire erős anyagú az a tartály. Meg, hogy ez így olyan kiépítésű dolog-é, mintha háborúban alkalmaznák. Mert oksa, nem a frontvonalon fekszik esélyese, de csúnya tűzfürdőt vizionálok, hacsak ránézek.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Nagyon érdekelne, mennyire erős anyagú az a tartály. Meg, hogy ez így olyan kiépítésű dolog-é, mintha háborúban alkalmaznák. Mert oksa, nem a frontvonalon fekszik esélyese, de csúnya tűzfürdőt vizionálok, hacsak ránézek.
A FARP ezt szokta használni, mert gyorsan telepíthető, könnyű emiatt könnyen szállítható, nem kell hozzá speciális eszköz, az üzemanyagot szállító gépeknek nem kell a helyszínen maradni.
reservoir-souple-helitransportable2.jpg
 

szasa30

Well-Known Member
2013. augusztus 9.
236
803
93
Nagyon érdekelne, mennyire erős anyagú az a tartály. Meg, hogy ez így olyan kiépítésű dolog-é, mintha háborúban alkalmaznák. Mert oksa, nem a frontvonalon fekszik esélyese, de csúnya tűzfürdőt vizionálok, hacsak ránézek.
Szted, ha Te csúnya tűz fürdőt vizionalsz, akkor azok akik a rendszert terveztek, erre nem gondoltak….. mer a mérnök az hü’je
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby