1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Hadsereg és haditechnika a Facebook-on

Diskurzus a(z) 'Képek & videók' témában - ZeiG által indítva @ 2020. április 10..

1. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

Hosszú huzavona után Pápai Joci oldaláról töröltettek minden képet....

2. Parapitecus

Parapitecus Well-Known Member

A HTKA nem a Facebook társoldala!!!!!!!

3. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

???

4. silurusglanis

???
    Mondom a Facebook oldaláról.

5. Gaudi

Gaudi Well-Known Member

Nem tudom kinek ártott azokkal a képekkel, mert rohadtul csak használt a sereg presztízsének. Nem értem, ilyen döntéseket ki és miért hoz, de én nem dicsérném meg érte, az biztos. PR, brehh...

6. Parapitecus

A Face az más portál. Ámbár az is meglehet, hogy hozzáértőbb emberek posztolgatnak ott.

7. Ocses

Ocses Well-Known Member

Elolvastad a topic címét?

8. silurusglanis

Mivan?
    Mondom utoljára: Pápai Joci KM fotós oldaláról leszedettek minden képet JOCIVAL.
    Nem a Facebook szedte le, hanem a MH rendszerében felette lévők közül valakik/valakik.

Világos már?

9. Parapitecus

Nem, mert csak vagdalkozol, fantáziálsz. A Facebookról csak a meghatalmazottak szedhetnek le, a magyar katonák nem.

10. ZeiG

ZeiG Well-Known Member

Gratulálok az illetékes elvtársaknak, egy 15 ezer követővel büszkélkedő, hét éve működő oldal legyalulásával bizonyára sikerült megroppantaniuk az ellenséges hírszerzőszolgálatok gerincét! Igaz, a képeken senki nem volt azonosítható vagy felismerhető, és azt sem gondolom, hogy a fegyverzet vagy a felszerelés akkora hadititok lenne. Viszont baromi jó reklám volt a Honvédségnek, sőt, megkockáztatom, hogy a legjobb, legerősebb, legprofibb vizuális tartalom volt a magyar fegyveres erők palettáján, olyan képekkel, amikre ha ránézett az ember, azt mondta, na, ez már valami, tudunk azért mi is! A fotók láttán azt gondolta az ember, hogy ezek a a napszemüveges, szakállas, kivehetetlen arcok azért ott vannak az élvonalban, a kutyafáját, ha tehetném, én is felcsapnék közéjük! Nagy kár, hogy ennyi volt, de azért kíváncsi lennék arra, hogy mivel indokolták.

11. silurusglanis

Tudod mit, szabad az estém, iszok veled!

Parapitecus likes this.
  12. Parapitecus

Utaznunk kellene egynéhány órácskát, de benne vagyok.

13. Ocses

Ocses Well-Known Member

Akkor te is arra a következtetésre jutottál, hogy be van baszva. :D

Parapitecus and silurusglanis like this.
  14. Parapitecus

Ja.

Ocses likes this.
  15. ZeiG

ZeiG Well-Known Member

fishbed, therob and arbalest like this.
  16. Pista a hegyről

Pista a hegyről Well-Known Member

Leopard2 topikban írtam de akkor ide is bemásolom ha itt is szóba jött:

Hát akkor ez kész tényleg...nem mondhatnám hogy az én stílusom volt ahogy fotózott de voltak nagyon jó képei, szenvedéllyel csinálta és a kommentekből látszott hogy hány embernek keltette fel az érdeklődését a katonaság/speciális erők irányába. Nem hiszem hogy bármilyen hadititok kiderült volna róluk, arcok kitakarva, az hogy hányan, hol és pontosan mit csinálnak a különlegesek nem látszódtak, csak a kézifegyverek típusa, de hát az soha nem volt titok. Azon csodálkoztam mindig, hogy megy az hogy egyszerre fotózik miközben maga is katona, de ha mindent törölni kellett úgy néz ki nem válaszút elé állították hogy vagy hivatás fotósuk lesz vagy marad katona. Rég gatyába kellett volna rázniuk az egész mh kommunikációt ami kvázi marketing is egyben, mert ahhoz kevés hogy van egy-két jó fotósuk, aztán most ilyen hírek jönnek...közben meg lehet nézni itt a képek facebookról topikban hogy néz ki profi módon ez.

ZeiG likes this.
  17. ZeiG

ZeiG Well-Known Member

fishbed and arbalest like this.
  18. ZeiG

ZeiG Well-Known Member

Bár régóta követem, eszembe sem jutott, hogy talán ezzel kellett volna kezdeni, hiszen lehet, hogy nem minden fórumozó ismeri a HTKA Fb-oldalát:
    https://www.facebook.com/htka.hu/
    A mai kép hangulata Beksinski álomszerű festményeit idézi:

Hazai pályán maradva egyébként nekem úgy tűnik, hogy a Honvédség elég jól használja a Facebook adta pr-lehetőségeket, több látványos, informatív képeket posztoló alakulat is ápolgatja a maga profilját, bár többségünk számára ezek valószínűleg jól ismertek.
    Az egri főiskolából egyetem, a Bornemissza zászlóaljból pedig ezred lett:
    https://www.facebook.com/felderitoezred/

Nem nehéz jó képeket találni a Bocskai lövészdandár Fb-oldalán sem:
    https://www.facebook.com/bocskaidandar/

A magyar harckocsikról készült képek kiváló lelőhelye a Klapka György lövészdandár Fb-oldala:
    https://www.facebook.com/tataidandar/
    Persze akad ott más is.

19. ZeiG

ZeiG Well-Known Member

Kis ország, kis hadsereg, változatos haditechnika és rohadt sok kép Szlovénia hadseregének Fb-oldalán:
    https://www.facebook.com/slovenianarmedforces/
    Hiába lakják csupán 2 millión, az ország lakói tudják, hogy a következő balkáni partszakadásnál sem lesz mellettük azonnal a NATO, békéjük és függetlenségük legjobb záloga a saját hadsereg. Páncéloserők, tüzérség, MANPADS, ATGM, pár őrhajóval még haditengerészetre, és néhány Pilatus PC-9, no meg pár helikopter révén légierőre is futja a költségvetésből.

Az utolsó képen látható belga FN MAG 1958-ban lépett szolgálatba a nyugati haderőknél. Szlovéniában a PKM-et váltotta föl.

fishbed and arbalest like this.
  20. ZeiG

ZeiG Well-Known Member

fishbed, arbalest and therob like this.

Ezen oldal megosztása