1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

HAL Light Combat Helicopter (India)

Diskurzus a(z) 'Harci helikopterek' témában - Terminator által indítva @ 2014. november 13..

1. Terminator

Terminator Well-Known Member

2. tarzaan

tarzaan Well-Known Member

Ez valami hihetetlen randa jószág.

endre likes this.
  3. Pocok75

Pocok75 Well-Known Member

4. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Az arany középút, az Apacs és a Hind keresztezése.

5. emel

emel Well-Known Member

Nem túl nagy probléma szerintem, harci helikopterek meglehetősen ritkán indulnak szépségversenyeken:)

6. Terminator

Terminator Well-Known Member

Jó a festése...

http://www.livefistdefence.com/2015/09/indias-light-combat-helicopter-gets-hot.html

7. gacsat

gacsat Well-Known Member

Kezdődik a bohózat. Vagy húsz évfolyamra számíthatunk. :)

8. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Sokkal jobban nézne ki fenestron farokrotorral

9. wolfram

wolfram Well-Known Member

Első lépésben. Aztán jöhetne a koax főrotor...
    Hát, dicséretes, hogy próbálkoznak. De valahogy mégis mindig oda lyukadnak ki, hogy inkább orosz, amcsi, vagy európai tech. beszerzés.

10. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Mondjuk akkor nem kell farokrotor, de ha már koax, akkor legyen olyan mint a Sykorskinak.

11. wolfram

wolfram Well-Known Member

Így van, ha már korszerűek akarnak lenni, akkor tolólégcsavar alap. :D

Mackensen likes this.
  12. Fennek

Fennek Well-Known Member

Aki dolgozott már indiaiakkal az nem lepődik meg ezen. Fakockánál bonyolultabb eszközt nem bíznék rájuk.

fip7, borisz and wolfram like this.
  13. Sharid

Sharid Well-Known Member

aha... halkan megjegyzem, India például tízszer annyi mérnököt képez, évente mint az EU négy legerősebb gazdasága együttvéve.

2017-ben próbálták ki az első olyan űrrakétájukat, ami képes embert szállító űrhajót a világűrbe juttatni.

....egyébként...
    India elsősorban azokban az ágazatokban erős, amelyek magasan kvalifikált szakembereket követelnek. A növekedés leglátványosabb motorjaként tartják számon India információs technológiai és irodai háttérmunkaszektorait. Noha a lakosság körülbelül 60 százaléka még mindig a mezőgazdaságból él, a szolgáltatószektor képezi az ország nemzeti jövedelmének több mint a felét.
    https://mno.hu/migr_1834/india_az_elkepeszto_ellentetek_orszaga-366890

http://kep.cdn.indexvas.hu/1/0/1674/16744/167449/16744938_1d24f21a673d667d9fb58f0e39cb0bf7_wm.jpg

k

14. Fennek

Fennek Well-Known Member

Halkan jegyzem meg, ezzel a tömegben gyártott infó mérnök, programozó, rendszermérnök réteggel dolgozom napi szinten. Nem csak nekem de a kollégáimnak is az a véleménye hogy használhatatlanok.

fip7 likes this.
  15. yangwenli

yangwenli Well-Known Member

Nem becsmerleskent, de az indiai mernokokkel igy szokott ez lenni:

- KEU-ban mukodik vlamilyen informatikai reszleg kulfoldi menedzsmenttel
    - Indiaiak beigernek a fonoksegnek fut fat, hogy sip sup megoldjak ok azt sokkal olcsobban
    - kiszervezodik a reszleg indiaba
    - 3 honap mulva kiderul, hogy katasztrofa az egesz
    - az eredeti KEU alkalmazottakat kerik fel, hogy hozzak rendbe az egesz elcseszett szitut (akiket mar atszerveztek mashova/elbocsajtottak stb.)
    - oriasi keses es eroforrashiany, projektek csuszasa

Szemelyesen lattam mar 2x ezt a forgatokonyvet. Szepek a cikkek, leirasok, de az emberben altalaban az marad meg amit sajat maga megtapasztal.

fip7 and Fennek like this.
  16. Fennek

Fennek Well-Known Member

Ponosan. Ezt én is megtapasztaltam.
    OFF:
    Másik szép dolog. Felkértek minkent jelentések automatizálására. Megírtam, megcsináltam, majd közölték, hogy hát erre van egy indiai csapat, a jövőben ők csinálják. Adjam át nekik amit eddig csináltam. Mivel a hátam közepére sem kívántam, boldogan odaadtam.
    Utána elkezdtek jönni tőlük a jelentések, csak baromira nem stimmeltek azzal, amit az én SQL scriptem kiköpött. A főnökség összehozott egy nagy értekezletet, hogy kiderítsük, mi is a baj. Kiderült, amit nekem az SQL szerver automatán megcsinál azt 10 indiai kézzel excelből ollózta össze és persze ezt-azt elnéztek.
    Igen, indiai rendszermérnökökről, programozókról beszélünk.
    Ez 3 éve volt. A jelentést azóta is párhuzamosan csináljuk. Az övék csilivili, de senki sem használja mert ahogy másik indiai kolléga megfogalmazta "piece of shit".
    De valami főnök értékelésében jól néz ki, hogy ezt is kiszervezte és így most olcsóbb, holott drágább.
    Ez csak 1 jelentés, van még tucatnyi hasonló sztorival.
    Tanulság, minden 30 indiai mérnökre kell 1 fehér, aki kitakarítja utánuk a szart.

ON: Helikopter. "halkan megjegyzem, India például tízszer annyi mérnököt képez, évente mint az EU négy legerősebb gazdasága együttvéve."
    Az a 4 legerősebb össze tudott hozni mindenféle harcjárművet. Tiger, Rafale, Leclerc, Leopard2...Az indiaiak olyan harckocsit raktak össze, hogy a sajtát hadseregük sem kér belőle. A tejashoz 20 éve nem tudnak hajtóművet fejleszteni.
    Amúgy nem kell csodálkozni. A tudást arab módon kezelik. Amit tudsz, az a tiéd, a te hatalmad a te biztosításod a te munkád. Ha átadod, kirúgnak és más csinálja helyetted.
    Rengetegszer megkaptam tőlük, hogy miért adom ki a scriptjeimet, hiszen az az én tudásom, más is meg tudja az alapján csinálni. Erre mindig csak annyit válaszolok, bár úgy lenne, nem kéne ennyit túlóráznom, de sajnos még erre sem képesek. Indiaiaktól minden info úgy jön, hogy ki van minden számítás, képlet vagy háttérinfó takarítva, csak a nyers adat van ott. Ha véletlenül muszáj, hogy pl egy makró benne maradjon egy file-ben, akkor azt jelszavazzák, hogy más ne láthassa.

Remélem megértitek, miért nem fognak sehova sem jutni. A fejekben kell először rendet tenniük. De amíg minden munkahelyre 1000 fő várakozik, addig ez nem fog változni.

Nemerson, nyugger, fip7 and 1 other person like this.
  17. Sharid

Sharid Well-Known Member

Azt hiszem másik bolygón élünk, mert én is napi szinten dolgozok együtt indiai mérnökökkel...

18. Roni

Roni Well-Known Member

Ezen oldal megosztása