1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Harbin Z-19

Diskurzus a(z) 'Harci helikopterek' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Gondolom a használt AH-1 Cobrák riválisa lesz az exportpiacokon.

2. Mackensen

3. Mackensen

4. Roni

Roni Well-Known Member

La nouvelle variante de Z-19 dotée d'un radar de mât MW a entamé une nouvelle campagne d'essais en vol.

5. beta

beta Well-Known Member

A kisablak elég rossz ötletnek tűnik a gépen. Rontja a kilátást és gyengíti az ablakot.

6. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

Mit lehet tudni eekrol a kinai vasakrol?

Mennyire sikerult a koppintas es a sajat fejlesztes? Mennyire meghbizhatoak uzemeltetesben fegyverrendszerben? Milyen arszinten mozognak?

7. dudi

dudi Well-Known Member

A Kamov tervezte nekik nem koppintás vagy másolás.Egyébként ugyan úgy mint az összes többi kínai holmi esetén kb nulla infó van a képességekről.

8. dudi

dudi Well-Known Member

A Kamov tervezte nekik nem koppintás vagy másolás.Egyébként ugyan úgy mint az összes többi kínai holmi esetén kb nulla infó van a képességekről.

9. dudi

dudi Well-Known Member

Bocs ez nem az a harci heli!

zsolti likes this.
  10. zsolti

zsolti Well-Known Member

A fegyverzetet elnézve ez azért nagyon nem a Kiowa ellenfele lesz kategóriában...

11. Mackensen

Bőven 100 felett van már a legyártott mennyiség. Mivel az unalomig ismert Z-9-re alapoz ( Eurocopter AS365 Dauphin) amit vagy 20 éve gyártanak akkora melgepetések nem lehetnek.

endre likes this.
  12. Mackensen

Feladatkörét tekintve inkább az, de ami a leginkább olyan mint ez az a Kawasaki OH-1.

13. zsolti

zsolti Well-Known Member

Ez egy nagyon pofás kis helikopter, a legtöbb országnak BŐVEN elég lenne egy ilyen képességű gép, szerintem nekünk konkrétan ideális lenne. Az ár lesz a döntő, ha jó áron fogják adni a Kínai barátaink, igen nagy exportsikereket érhet el.

Kb. alap Mangusta szint, a török ATAK alatt kicsivel. A jövőben ha elerjednek pl. az öngyilkos drónok, én azt várom hogy tömeges indítás levadászásában kulcs szerepe lesz az ehhez hasonló kategóriás helikoptereknek 8-16 Manpads kategóriás fegyverzettel, illetve akár valamiféle AHEAD gépágyú sem kizárt hogy elterjed majd telepítve, vagy POD rendszerben.

Végül ez nyilván szubjektív, de nekem szemre nagyon tetszik ez a jószág!

14. Mackensen

A lap alján van egy bővebb eírás.
    Ez itt az exportváltozat. Mondjuk, ha bevonnánk az Eurokoptert egy esetleges rendszeresítés során, akkor a politikai botrányokat is meg lehet úszni. Pl. Kínaiaktól vesszük, de az Eurocopter adja az üzemeltetési hátteret (gyakorlatilag ugyanaz az alkatrészbázis mint a Dauphinnak). Bár ha harci heli vásárlás akkor szerintem a legreaáliabb a használt AH-1-esek.

15. zsolti

zsolti Well-Known Member

Tudod szerintem hogy mi ezzel kapcsolatban a véleményem: Semmi bajom az AH-1 el sem, csak adják ár/érték arányban legalább olyan kedvező konstrukcióban mint amit bárhonnan meg tudunk venni a világpiacról.
    Az nekem nem szövetségi rendszernek, hanem lehúzásnak tűnik, ahol bármilyen diplomáciai - ne adj isten egyéb - problémánk származhat abból ha nem a "szövetséges" drágább hasonló termékét vesszük meg, mint a kedvezőbb harmadik fél helyettesítő termékét.

Nekem az tűnik valódi szövetségesnek, akitől a lehető legkedvezőbben tudok megszerezni egy képességet amire szükségem van.

16. Mackensen

Tavaly szállt fel az exportváltozat

Python likes this.
  17. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

En inkabb beszereznek belole egy tucatot es az Europai szervizkozpont jogat is. Mint elso NATO orszag nagy valoszinuseggel atlehetne nyomni es adna egy lokest ahoz hogy ne csak kezifegyvergyartas./osszeszereles de esetleg egy uj DR is legyen.

endre likes this.
  18. Mackensen

Valami ilyesmit írtam én is pár hozzászólással lennebb. Csak szervízközpontot az Eurokopterrel csinálnám közösen mert akkor nincs belőle diplomáciai zűr. Valahol kicsit mindenki jól járna a dologgal.

19. vilmoci

vilmoci Well-Known Member

a 7.62-nél baj, hogy nem nátós, egy komplett szekér meg nem érdekes?
    Repműszakiból így sincs tele a padlás. Honnét szerzel embert aki a márkaszervízt viszi a vállán?

20. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

Almodozom kepzelgek az meg ingyen van :-(

Ezen oldal megosztása