Z-19 (Harbin, Kína)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Jogos elvárásról beszéltem...
Én meg jogos eljárásrol.Ha betartjuk a játékszabályokat,saját péénzünket költjük,nem fognak csinálni semmit,azon kivül,hogy bejelentkeznek kipróbálásra.
Ilyen, "mi lenne ha" dolgokon símán el lehet rágódni, bár szerintem egy ilyen üzlet realitásalapja a 0-hoz konvergál. Max. ha az Eurocopter visszavásárolja ennek a gépnek a licencét. De miért tenné?
WZ10es rotorárbócradarral lenne inkább érdekes vétel.Márha van ilen.És minek vennék meg a licenszet?Tiger lényegében ugyanez a kategória.Manguszta szintén.ELTA fejlesztett a török változatra rotorárboc radart.De nem hallani róla,mióta összevesztek a türkisek meg a zsidók.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Az Eurocopter bevonása a gép üzemeltetésére vonatkozna, elévre lényegében ez is egy Eurocopter. A Tiger szerintem túl későn született meg ahhoz, hogy igazán sikeres legyen. A Dauphint mind a mai napig gyártják egy rakás kis államnak akiknek dedikált harci heli kell, bőven elég lenne egy ilyen is.
Azok az országok szerintem a Z-9WZ változattal is megelégszenek.Vagy a PPhanterral.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 368
8 534
113
Lehet venni kínai helit, csak ha 20-at akarunk venni, akkor 21-et kell és egyet egyből postázni a Pentagonnak. Akkor nem szólnak semmit :)
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 185
13 453
113
Tiger lényegében ugyanez a kategória
Ha a tömegadataikat nézzük akkor igen, viszont van egy tényező ami miatt a Tiger kicsit kilóg a sorból. Nincs szállítóheli megfelelője (vagy lenne?). Ha megfigyeled, úgy igazán azok a harcihelikopterek terjedtek el amelyeknek megvan a szállítóheli megfelelőjük. Úgy a fejlesztési mint az üzemeltetési költségeik drasztikusan lecsökkennek ezáltal. A Z-19 emiatt szerintem nagyságrendekkel olcsóbban üzemeltethető mint a Tiger.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Ha a tömegadataikat nézzük akkor igen, viszont van egy tényező ami miatt a Tiger kicsit kilóg a sorból. Nincs szállítóheli megfelelője (vagy lenne?). Ha megfigyeled, úgy igazán azok a harcihelikopterek terjedtek el amelyeknek megvan a szállítóheli megfelelőjük. Úgy a fejlesztési mint az üzemeltetési költségeik drasztikusan lecsökkennek ezáltal. A Z-19 emiatt szerintem nagyságrendekkel olcsóbban üzemeltethető mint a Tiger.
Csak az AH1nek és a Mihunak van szállitógépp édes testvére.AH-2 sok Puma alkatrészt használ,de már konstrukcióssan eltér,Ka-50 sem közeli testvére a szállitó Kamovoknak.Mi28nak nem készült el,AH64nek soha nem is tervezték a szállitó párját.Mangusztának sincs szállitó párja.Igazábol csak az AH1/UH1 modifikációk vannak teljessen azonos hajtásláncon,már a Mihu/Mi17 párosnál is vannak eltérések,pl rotorlapátok.
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 688
3 823
113
Manguszta az R-R Gem hajtóművel kezte,és a T800 belekerült.A rakétákat meg nem olyan nehéz integrálni.Lásd a román LanceReket,amik orosz,izraeli és francia AA rakétákat is tudják alkalmazni.És a nyilt és nem korrupt pályázaton az ár-értékarány a legfontossabb szempontok éllovasa.
Ja ismét wikipédia, ismét program cost: 3,2 milliárd dollár ~800 milliárd forint (T129). Ez mondjuk letakarja a bármilyen rakéta alkalmazhatóságát, meg az új hajtóművet.
Egy ilyen beruházással ebből a talicskából is lehet univerzálisan felfegyverezhető helikoptert csinálni, csak az a potenciálisan eladható 50-60, esetleg 100 db-ra leosztva nem fogja hozni a kívánt ár-érték arányt.
Ez a „nem olyan nehéz” szöveg, meg olyanok szájából hangzik el a legkönnyebben, akik nem fordultak még meg géptervezés, vagy mókásabb esetben áttervezés közelében (kissé primitívebb kivitelben (mármint a berendezések egyszerűbbek a fent vázoltnál) szokott hozzá szerencsém lenni, hogy milyen dolgok tudnak kibaszni az emberrel ilyen esetben). Persze mindent meg lehet csinálni, csak lóvét kell tolni a rendszerbe. lásd: ár-érték arány. A lancernél meg szerintem azért férhetett bele, mert egyszerű célbefogású / irányításmódú, másodvonalas rakétákat használtak a kilencvenes évek költségszintjén.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Ja ismét wikipédia, ismét program cost: 3,2 milliárd dollár ~800 milliárd forint (T129). Ez mondjuk letakarja a bármilyen rakéta alkalmazhatóságát, meg az új hajtóművet.
Egy ilyen beruházással ebből a talicskából is lehet univerzálisan felfegyverezhető helikoptert csinálni, csak az a potenciálisan eladható 50-60, esetleg 100 db-ra leosztva nem fogja hozni a kívánt ár-érték arányt.
Ez a „nem olyan nehéz” szöveg, meg olyanok szájából hangzik el a legkönnyebben, akik nem fordultak még meg géptervezés, vagy mókásabb esetben áttervezés közelében (kissé primitívebb kivitelben (mármint a berendezések egyszerűbbek a fent vázoltnál) szokott hozzá szerencsém lenni, hogy milyen dolgok tudnak kibaszni az emberrel ilyen esetben). Persze mindent meg lehet csinálni, csak lóvét kell tolni a rendszerbe. lásd: ár-érték arány. A lancernél meg szerintem azért férhetett bele, mert egyszerű célbefogású / irányításmódú, másodvonalas rakétákat használtak a kilencvenes évek költségszintjén.
Hát az áthajtóművezés alighanem megdobná az árát,de a harcértékét is.Viszont a rakéta integrálás nemhiszem,hogy annyira megdobná.Ha az Atakárol lenne szó,amihez egy külön rávezető rendszert kell kiépiteni,az drága lenne.De egy félaktiv lézeresnél "csak" összehangolás kéne.(az idézőjel azért ellég hamgsúlyos).Hipotetikus az egész.És ha majd harcba vetik,kiderül,megéri e az árát.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Iden, de legalább a hajtóműve benne van a Black Hawkban.
Meg a Szu-80,Saab-340,C235,EH101,AW149/189 tippusokban.Különben lahurrogot álláspontom a helitiusváltás kapcsán,hogy nekünk az AH60/S92 ppárositás lenne a legjobb,kiegészitve egy felderitő-páncélvadász tipussal.Mert a Blackhawk-Suerhawk ugyanúgy testvértippus mint a Mihu-Minyo páros.Logisztikailag előnys lenne,és élettartam költségre meg szerintem nem lenne drágább az orosz gépeknél.Z19 meg egy könnyű csataheli-felderitő,Z9el párban ugyanezt a ppárost alkotják.De szerintem csatagpnek alulmotorizált,felderitőnek meg drága.Főleg,hogy ezt a feladatkört lassan átveszik a drónok.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 185
13 453
113
Meg a Szu-80,Saab-340,C235,EH101,AW149/189 tippusokban.Különben lahurrogot álláspontom a helitiusváltás kapcsán,hogy nekünk az AH60/S92 ppárositás lenne a legjobb,kiegészitve egy felderitő-páncélvadász tipussal.Mert a Blackhawk-Suerhawk ugyanúgy testvértippus mint a Mihu-Minyo páros.Logisztikailag előnys lenne,és élettartam költségre meg szerintem nem lenne drágább az orosz gépeknél.Z19 meg egy könnyű csataheli-felderitő,Z9el párban ugyanezt a ppárost alkotják.De szerintem csatagpnek alulmotorizált,felderitőnek meg drága.Főleg,hogy ezt a feladatkört lassan átveszik a drónok.
Ezzel egyetértek én is. A kínaiaknál vegyesen használják a Z-10-esekkel. Ennek van árbóca milliméteres radarra és gondolom ez világítja meg a célokat a Z-10-eseknek.
Itt egy rövid dokufilm, a képanyag miatt érdemes végigpörgetni
 
  • Tetszik
Reactions: Roni

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 427
18 841
113
Ez egy 3 éves cikk!

http://www.straitstimes.com/asia/east-asia/china-developing-new-attack-helicopter-with-stealth-power

Kínai comanche fejlesztése folyik ?
Még lehet ebben az évben látunk tőlük valami új heli protoját?:p


tumblr_owh30vWtVW1u5k06fo1_1280.jpg
 
Status
Not open for further replies.