1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Harckocsik harctéri alkalmazása

Diskurzus a(z) 'Harckocsik' témában - ehnaton által indítva @ 2014. február 21..

1. fishbed

fishbed Well-Known Member

97 db. Nem semmi súlya lehet a szerelvénynek.

2. dudi

dudi Well-Known Member

Nem az irányzó a világ legbátrabb embere az biztos(mondjuk jó nagyot perecelt az biztos).

Rotten878, fip7, fishbed and 5 others like this.
  3. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Aki kiugrott az a parancsnok volt.

4. dudi

dudi Well-Known Member

Tényleg ez nem nyugati tank(bar akkor meg a töltő lett volna).

5. krisss

krisss Well-Known Member

Aloha snackbar.

fip7, nyugger and arcas like this.
  6. Mackensen

Jó öreg T-55-ös.

honved likes this.
  7. Mackensen

Állítólag HJ-8E-vel lőtték ki. Csak a képeken nem találom, hogy hol találhatta el?

tong djagbu and endre like this.
  8. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

(Nem harckocsi, egy M-109.)

Rotten878 likes this.
  9. dudi

dudi Well-Known Member

1944-es német páncélos csoport harcrendje:[​IMG]

HAndrás and Pocok75 like this.
  10. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

fishbed, Hpasp and svajcibeka like this.
  11. dudi

dudi Well-Known Member

A Néphadsereg páncéltörő tűzrendszere(meg gondolom a szovjet is)eléggé tagolt volta nyugatihoz képest(ez a páncéltörő tüzér alegységek tűzrendszere nem a lövészeké).Ha távolabbról közelebbre haladunk akkor voltak a Maljutkák 3000 méteres maximális lőtávval 400mm-es páncélátütő képességgel jelentették az első vonalat.Az első vonalat jelentette még a Maljutkák megjelenése előtt a T-12-es 100mm-es agyú ami szerintem már nem volt valami hatékony mert a maximális 3000 méteres hatótavolságon csupán 140mm volt a páncélátütése de a valószínűbb 2000 méter alatti lőtávokon sem volt sokkal jobb a helyzet, hisz a maximális páncélátütés is csupán 230mm.HEAT lőszerrel az átütés sokkal barátibb 400mm de itt ugye a hatasos lőtáv esik vissza drasztikusan. Tudomásom szerint a Bastion rakéták nekünk nem álltak rendelkezésre így ezekkel számolni felesleges. A következő lépcsőt az SZPG-9 jelentette 1300 méteres elméleti és 500-800 méteres gyakorlati lőtávolsággal 300-400mm-es páncélátütő képességgel gránáttól függően.Ezután következtek az RPG-7-esek 300 méteres gyakorlati hatásos lőtávolsággal és 260mm-es páncélátütő képességgel.Az igazán perverzek számára megemlíteném az RKG-3 kumulatív kézigránátot mint egyéni páncéltörő eszközt.A felsorolásból jól látszik,hogy MN szinten is egy mély jól tagolt páncéltörő tűzrendszert tudtunk volna kiállítani a 70-es évek közepéig/végéig megfelelő hatékonysággal.Ha valakit érdekel megpróbálom előtúrni azt,hogy a fentibeszközök mit is jelentettek alegysegekre lebontva azaz egy pánceltörő alegység milyen mennyiségű eszközzel is rendelkezett.

fip7, borisz, Hpasp and 3 others like this.
  12. Negan

Negan Well-Known Member

Bonsd.80as években se áltunk olyan rosszul,a Konkursz és a Fagot megjelenésével.
    De miből gondo9lod,hogy a nyugati páncélelháritás nem voltr tagolt?SS11/HOT/TOW,utánaBantam/Kobra/Milan páncéltörő rakéták.57-120milis HSN lövegek,Egy halomféle kézi HSN vető(pl CG),90milis páncéltörő ágyúk(egy részük önjáró,pl Jaguár90).És nekik is volt pct kézigránátjuk,meg egy halom féle puskagránát.Páncélvadász helik(Cobrátol az MD500ig).Alégierő kazettás és napalbombái,páncélelháritó aknák tömkelege,kazettás kumulativ altöltetszóró sorozatvető rakétafejek,
    És ezek utódai ma is megvannak.

13. dudi

dudi Well-Known Member

Máskent szervezték nyugaton a páncélelhárítasukat ugyan úgy mint ahogyan a legvedelmük is maskent volt szervezve.Azt meg sem említem,hogy én szárazföldi pánceltörő alegységről írtam te meg belevettél mindent szartól a repülőig.Szóval nem ugyanarról beszélsz mint én.

14. Negan

Negan Well-Known Member

A Néphadsereg páncéltörő tűzrendszere(meg gondolom a szovjet is)eléggé tagolt volta nyugatihoz képest
    Első mondatod.És az MNnek repülő csapatai voltak,nem volt külön légierő.
    Nyugaton nem volt egységes a szervezeti rendszer.Volt,ahol a keleti rendszerhez hasonlóan,volt ahol másképpen szervezték.
    És pl a BW ho szerves része volt egy század PAH-1(Bo-105P) heli.
    Szóval nagyon is komolyan vették a páncélelháritást,és ugyanúgy rétegzett védelmük volt.Sőt,talán még rétegzettebb is,némelyik seregnél.Mivel nem volt egységes a nyugati hadrend,ezt tételesen kéne országonként végigvenni.

15. dudi

dudi Well-Known Member

Még mindig nem arról beszélsz amiről én hanem teljesen másról.Én szárazföldi páncéltörő alegységekről beszéletm,ez az MN szervezetében alapvetően páncéltörő tüzér zászlóaljat jelentett.Ilyen nem volt nyugaton.Egy szóval nem írtam,hogy ők nem vették komolyan,ezt csak te találtad ki.Azt írtam,hogy ők máshogyan szervezték a páncélelhárításukat.

16. Negan

Negan Well-Known Member

Most megin másoljam be a saját irásodat?
    És volt,páncélvadás/tüzér zl,osztály,század.Németeknél,franciáknál,amcsiknál....kinél mi

17. dudi

dudi Well-Known Member

Ezt írtam:
    "A Néphadsereg páncéltörő tűzrendszere(meg gondolom a szovjet is)eléggé tagolt volta nyugatihoz képest(ez a páncéltörő tüzér alegységek tűzrendszere nem a lövészeké).Ha távolabbról közelebbre haladunk akkor voltak a Maljutkák 3000 méteres maximális lőtávval 400mm-es páncélátütő képességgel jelentették az első vonalat.Az első vonalat jelentette még a Maljutkák megjelenése előtt a T-12-es 100mm-es agyú ami szerintem már nem volt valami hatékony mert a maximális 3000 méteres hatótavolságon csupán 140mm volt a páncélátütése de a valószínűbb 2000 méter alatti lőtávokon sem volt sokkal jobb a helyzet, hisz a maximális páncélátütés is csupán 230mm.HEAT lőszerrel az átütés sokkal barátibb 400mm de itt ugye a hatasos lőtáv esik vissza drasztikusan. Tudomásom szerint a Bastion rakéták nekünk nem álltak rendelkezésre így ezekkel számolni felesleges. A következő lépcsőt az SZPG-9 jelentette 1300 méteres elméleti és 500-800 méteres gyakorlati lőtávolsággal 300-400mm-es páncélátütő képességgel gránáttól függően.Ezután következtek az RPG-7-esek 300 méteres gyakorlati hatásos lőtávolsággal és 260mm-es páncélátütő képességgel.Az igazán perverzek számára megemlíteném az RKG-3 kumulatív kézigránátot mint egyéni páncéltörő eszközt.A felsorolásból jól látszik,hogy MN szinten is egy mély jól tagolt páncéltörő tűzrendszert tudtunk volna kiállítani a 70-es évek közepéig/végéig megfelelő hatékonysággal.Ha valakit érdekel megpróbálom előtúrni azt,hogy a fentibeszközök mit is jelentettek alegysegekre lebontva azaz egy pánceltörő alegység milyen mennyiségű eszközzel is rendelkezett."

De tessék itt a soha visszanemtérő alkalom lássuk a német,francia,brit stb páncéltörő zászlóalj(zászlóalj vagy osztály mind1 mert ugyanakkora szervezetet jelöl) tűzrendszerét.

18. Negan

Negan Well-Known Member

Fejböl leginkább a német megy,aminek az alapja a Jaguár vadászpáncélos volt.Ez volt löveges változatban(Jaguár90),és rakétás,elösször SS11 rakétával,késöbb TOW/HOT[​IMG] [​IMG]
    Másodsorban volt a Cobra ATGM,és a HSN lövegek.
    Ezt váltotta a Milan
    És folytatódott az RPG szerű kézi hsn vetőkkel.Ami nekik pluszban volt,az a pct puskagránát.

19. dudi

dudi Well-Known Member

Így már értem.Az összetett(integrált) tűzrendszer mint fogalom nincs meg.Ezek a német járművek nem egy összetett(integrált) tűzrendszert alkottak,hanem önálló egymástól különállóakat.

20. Negan

Negan Well-Known Member

Ez most komoly?Ugyanúgy tűzrendszert tudtak alkottak,mint az MNnél.

Ezen oldal megosztása