1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Harckocsik harctéri alkalmazása

Diskurzus a(z) 'Harckocsik' témában - ehnaton által indítva @ 2014. február 21..

1. dudi

dudi Well-Known Member

Nem azt írtam,hogy nem volt páncéltörő alegység hanem azt,hogy nem tudtak olyan mélyen lepcsőszött tűzrendszert kialakitani mert nem olyan alegységeik voltak amik erre képesek lettek volna.Azt is leírtam,hogy másként szervezték a páncélelhárításukat.

2. Negan

Negan Well-Known Member

Hogy amit akarsz.attol még nagyon is összetett és mélyen lepcsozott pancelelharitasuk volt és van.szarra lőttek volna mindkét

3. Galthran

Galthran Well-Known Member

wow, hogy jutottak hozzá csehszlovák ágyúhoz? :O azt hittem nato-kötődésűek voltak mindenben

4. blogen

blogen Well-Known Member

Volt RM-51-esük is. :)

Galthran likes this.
  5. dudi

dudi Well-Known Member

Maradt nekik.

6. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

A Skoda vz.52-es gyakorlatilag megegyezett a D-44-es hadosztály ágyúval (ugyanazt a lőszert is tüzelte), ami meg tulajdonképpen a T-34/85-ös lövege.
    Gyártása 52-ben indult, és a sógorok vettek vagy 240db-ot belőle a Csehszlovákoktól.

endre, Python, borisz and 1 other person like this.
  7. dudi

dudi Well-Known Member

Ja,hogy ezek nem régebbi agyúk.

8. Szittya

Szittya Well-Known Member

A 2s25 sprut sd konnyu harckocsi?

tong djagbu likes this.
  9. dudi

dudi Well-Known Member

10. megazez

megazez Well-Known Member

Volfrámot ötvözik szóval nem.
    Urán sem hagyományos, mert az is urán-dioxid ha jól tudom.

laiki and dudi like this.
  11. comandante

comandante Well-Known Member

A fajsúly ugyan akkora, a keménysége is, mindkettő krámia kompozitként készül úgy tudom.

dudi likes this.
  12. wolfram

wolfram Well-Known Member

Minden, amit tudni akartál az urán és wolfrámpenetrátorokról, de sohasem merted megkérdezni :D

https://apps.dtic.mil/dtic/tr/fulltext/u2/a239549.pdf

https://apps.dtic.mil/dtic/tr/fulltext/u2/a236191.pdf

https://apps.dtic.mil/dtic/tr/fulltext/u2/a393800.pdf

Dióhéjban, nem tiszta fémet, hanem ötvözeteket használnak. Wolfrám esetén úgynevezett WHA-t (wolfram-tungsten heavy alloy), ez minimum 90% wolfrám a többi nikkel és vas.
    A tiszta wolfrám túl rideg lenne (a nagyon tiszta már annyira nem, de az meg nagyon drága lenne), szóval ezért ötvözik. A nem nyíllövedékeknél használnak wolfrám-karbidot is, ez nagyon kemény, de szintén törékeny, ezért nyíllövedéknek nem alkalmas.

Urán esetén jelenleg 99.25% urán és 0.75% titán ötvözetét használják.

Páncélnál passz. Szerintem a DU-páncélnál tiszta urán lehet (titán nélkül), wolfrámnál meg minden bizonnyal szintén valamilyen WHA-ötvözet.

hayate, endre, Pogány and 9 others like this.
  13. dudi

dudi Well-Known Member

A kérdés lenyege az lenne,hogy ugye a wolfram sűrűsege és keménysége is nagyobb mint az uránnak ebből következően alkalmasabba is mind páncelnak mind penetrátornak(ha a fő tulajdonságokat nézzük),de meg is tartja-ezt az előmyet vagy sem.

14. ghostrider

ghostrider Well-Known Member

Elnézést, nem erre a hsz.-re akartam válaszolni.

15. ghostrider

ghostrider Well-Known Member

Én inkább páncélvadásznak kategorizálnám. A könnyű harckocsi, mint kategória, szerintem kikopott idővel.

16. wolfram

wolfram Well-Known Member

Tiszta állapotban minimálisan nagyobb a wolfrám sűrsége (kb. 0.8%-kal, ami elhanyagolható), viszont tiszta wolfrámot nem használnak sehol. A jellemzően használt WHA-knál viszont a DU-ötvözetnek már nagyobb a sűrűsége úgy 7-8%-kal.

A keménysége a tiszta öntött uránnak kb. 10-20 Rockwell C, a tiszta wolfrámnak 30 RC körüli.
    De, mint a legtöbb fémnél, ezek esetében is nagymértékben függ a keménység pl. a hidegalakítástól (pl. hideghengerlés), amin a konkrét alkatrészek a gyártás folyamán átmehetnek és ami növelhetik (ha ez a cél, de ha nem, akkor az átkristályosodási hőmérséklet felé melegítve vissza is lehet lágyítani) a keménységet. Ötvözetek esetén az ötvöző anyagok hatásai miatt ez még inkább érvényes, plusz sok ötvözet hőkezelhető is különféle módokon a még nagyobb keménység elérése érdekében.

A jelenleg penetrátornak használt ötvözeteknél, mind a WHA-nál, mind a DU-titán ötvözetnél kb. 40-45 RC között van a keménység, de a DU-Ti ötvözeté általában nagyobb egy kicsivel.

endre, Kurfürst, Pogány and 5 others like this.
  17. boki

boki Well-Known Member

Orosz mérnököknek sikerült kifejleszteni egy új ötvözetet, amelyet a lőszerek gyártásához használtak. A lövedék könnyen eltalálja az ellenfél katonai felszerelését és képes behatolni a legkeményebb páncélba is. A külföldi titkosszolgálatok aktívan "vadásznak" az új orosz fejlesztésre.
    Teljes cikk
    https://zen.yandex.ru/media/politex...nostrannaia-razvedka-5f2592248569993238be9497

18. yangwenli

yangwenli Well-Known Member

En anno ugy olvastam, hogy a wolfram dragabb ezert ahol van mellektermekkent DU, akkor az koltseghatekonyabb, csak a kornyezeti hatasai alkalmazaskor rosszak.

endre and svajcibeka like this.
  19. dudi

dudi Well-Known Member

Úgy is szerettek vizeskedni(VIGYÁZAT FACEBOOKOS):

Masztiff and fishbed like this.
  20. boki

boki Well-Known Member

Dinamikus bemutató az Armiján- Alabino:
    Különböző harckocsik Reflex irányított rakétát lőnek álló helyzetből egy álló célra 5000 m-re:

Т-90А
    27:14-nél indítja az első rakétát -nem ér célba, második rakétát nem mutatják-az is kudarc, Harmadik talál. 3-ból 1 találat.

T-80U
    36.20-nál erősen rezeg a cső,
    37.02-nél indítja a 9М119М rakétát , de az a célnál felrepül, Második is a cél fölött, harmadik célba talált. 3-ból 1 találat

T-80UE-1
    45.16-nál első rakéta indítása-fölé, 2. és .3 rakéta célba talált. 3-ból 2 találat.

T-72B3
    53.35- 4indításból 4 találat. 4-ből 4 találat

T-71b1 kihagyom, nem volt irányított rakéta

T-80BVM (modernizált)
    1.11:10 első, második, harmadik indítás kudarc. 3-ból 0 találat.

Tehát 16 indításból 8 találat nem harci körülmények között. Igen gyenge teljesítmény. Nem tudom, hogy a személyzet nem megfelelő kiképzése vagy lejárt üzemidejü rakéták használta volt az oka a gyenge teljesítménynek, de mindenesetre blamázs a sok külföldi delegáció-potenciális vásárlók előtt.

fip7, fishbed, LMzek 2.0 and 7 others like this.

Ezen oldal megosztása