Hardver sarok (telefon, PC, konzol, tablet, stb)

• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

• Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
6 472
10 925
113
Szerintem rosszul látok.
Remélem rosszul látok.

Egy 1030-as kilencven-ezer forint! MIVA'?????

De a GT 710/730 is 30-40K !!! Ami csak egy extra kimenet semmire sem jó, a CPUba integrált is többet tud.
Hát mi van itt Gyöngyösön?

1660 S/Ti 300k! @molnibalage jól tetted, hogy 150-ért megvetted!
Én is bánom már, hogy a sima 1660 helyett nem fizettem ki a felárat a 1660 Superre. :(

• Tetszik
Reactions: rappali_

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
5 674
14 115
113
Szerintem rosszul látok.
Remélem rosszul látok.

Egy 1030-as kilencven-ezer forint! MIVA'?????

De a GT 710/730 is 30-40K !!! Ami csak egy extra kimenet semmire sem jó, a CPUba integrált is többet tud.

El is tűntek a 400k körüli 1660ti-vel szerelt notebook-ok a piacról...

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
3 042
5 717
113

Én hisztérikusan röhögtem fel amikor valamelyik nap fedobta az ipon ugyanezt az 1660 kártyát 330e (háromszázharmincezer) forintért amit covid elején kilencvenvalamennyiért vettem a home office várható unalmára.

Teljesen nonszensz ami történik, nem hiszem el, hogy 2 év után ennek valós piaci okai vannak.

molnibalage

Well-Known Member
2010. április 18.
39 161
55 460
113
Én hisztérikusan röhögtem fel amikor valamelyik nap fedobta az ipon ugyanezt az 1660 kártyát 330e (háromszázharmincezer) forintért amit covid elején kilencvenvalamennyiért vettem a home office várható unalmára.

Teljesen nonszensz ami történik, nem hiszem el, hogy 2 év után ennek valós piaci okai vannak.
Mint egyes helyeken az 5-10-szer áram ár növekedésnek?
Ez a spekulatív piaci hiszti és manipuláció (?) egészen nevetséges árakhoz vezet.

• Tetszik
Reactions: Kim Philby

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
5 674
14 115
113

Cryptoőrület.
Mostmár a kispista is megveszi és pörgeti 1-2 videokártyával, mert a rezsicsökkentett áramárral nálunk megéri.

T

Törölt tag 008

Guest
De hát ennyiért már RTXet kapni, egy generációval újabbat. Az én rtxemet még harmadennyiért vettem, bár akkor azt is sokalltam...
Már nem kapni. Legolcsóbb RTX a 2060-as is 330k, a 3060-as meg 400k!
pár hónapja 550k-ért vettem a 3080-ast. Majdnem sírtam fizetéskor...ma 3060Ti-t esetleg szerencsével 3070-est kapnék ezért.
Cryptoőrület.
Mostmár a kispista is megveszi és pörgeti 1-2 videokártyával, mert a rezsicsökkentett áramárral nálunk megéri.
Nem, már nem.
Chip hiány, energia hiány, szállítási nehézségek, karácsony.
Rezsicsökkentett árral sem éri meg itthon. Számolgattunk jobbra balra és minimum haszon van rajta. Ha 1 VGA elpukkan és közlik, hogy bánya miatt nincs gari már el is ment az egy éves haszon.

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
1 874
3 063
113
Már nem kapni. Legolcsóbb RTX a 2060-as is 330k, a 3060-as meg 400k!
pár hónapja 550k-ért vettem a 3080-ast. Majdnem sírtam fizetéskor...ma 3060Ti-t esetleg szerencsével 3070-est kapnék ezért.

Nem, már nem.
Chip hiány, energia hiány, szállítási nehézségek, karácsony.
Rezsicsökkentett árral sem éri meg itthon. Számolgattunk jobbra balra és minimum haszon van rajta. Ha 1 VGA elpukkan és közlik, hogy bánya miatt nincs gari már el is ment az egy éves haszon.
De. 265-től van (6 GB RTX 2060). E mellett ki vesz 300-ért 1660-at?

T

Törölt tag 008

Guest
Nah Moore's law is dead kontaktjai szerint az "új" nvidia 2060 12GB, amit sokan megváltóként várnak, mert lesz "belépő" szint valójában minereknek készül. Szóval a piaci helyzeten nem fog változtatni, mert a kisker boltokig egy db sem fog eljutni. :(

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
10 126
14 276
113
Help!Tanácsot kérek.Milyen laptopot és hol érdemes venni.Pótolnom kell a "kormány" által összetörtet.Nem kell extra teljesitmény,csak filmnézésre,olvasásra ésa veletek való veszekedésre használnám.Minnél nagyobb memória kell,összetört 1 TB.os memóriáját is keveseltem....Ja,és nem árt,ha birja a strapát-vagyis ahogy én kezelem.......És persze észszerű áron (vagyis a lehető legolcsóbban,ne kapjak agyvérzést,ha fél évmúlva mégis sikerül leamortizálnom)

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
5 674
14 115
113
Help!Tanácsot kérek.Milyen laptopot és hol érdemes venni.Pótolnom kell a "kormány" által összetörtet.Nem kell extra teljesitmény,csak filmnézésre,olvasásra ésa veletek való veszekedésre használnám.Minnél nagyobb memória kell,összetört 1 TB.os memóriáját is keveseltem....Ja,és nem árt,ha birja a strapát-vagyis ahogy én kezelem.......És persze észszerű áron (vagyis a lehető legolcsóbban,ne kapjak agyvérzést,ha fél évmúlva mégis sikerül leamortizálnom)

Előző notebook-ból hdd kiveszed (imádkozol, hogy működjön), hardveraprón levadászol egy jónak tűnő intel i3/AMD Ryzen 3-as notebook-ot, majd belerakod.

• Tetszik
Reactions: Negan
T

Törölt tag 008

Guest
Előző notebook-ból hdd kiveszed (imádkozol, hogy működjön), hardveraprón levadászol egy jónak tűnő intel i3/AMD Ryzen 3-as notebook-ot, majd belerakod.
Vagy inkább egy SSDt tegyen a notebookba, ha már szereti dobálni :)
Kb 4000 ft egy külső 2.5" USBs tok, abba beteszi a mostani HDDt és átmásolja az anyagot....ha túlélte.
Mondjuk a használt notikban általában aksi instant kuka, szóval ha aksiról is szeretné használni akkor az extra kb 20 000 ft.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
10 126
14 276
113
Vagy inkább egy SSDt tegyen a notebookba, ha már szereti dobálni :)
Kb 4000 ft egy külső 2.5" USBs tok, abba beteszi a mostani HDDt és átmásolja az anyagot....ha túlélte.
Mondjuk a használt notikban általában aksi instant kuka, szóval ha aksiról is szeretné használni akkor az extra kb 20 000 ft.
Hát,én új laptopot szándékszom venni.Több kollegám is próbálta a használt cuccot,de rendre gyorsan tönkrementek.

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
5 674
14 115
113
Hát,én új laptopot szándékszom venni.Több kollegám is próbálta a használt cuccot,de rendre gyorsan tönkrementek.

Én ezzel szemeztem melóba, de végül vettem egy tabletet + PSVita-t töredék áron. Mondjuk nekem elsődlegesen régebbi cuccokkal játszani kellett volna + van egy régebbi SATA 256GB SSD-m, azt is beleraktam volna.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
10 126
14 276
113
Én ezzel szemeztem melóba, de végül vettem egy tabletet + PSVita-t töredék áron. Mondjuk nekem elsődlegesen régebbi cuccokkal játszani kellett volna + van egy régebbi SATA 256GB SSD-m, azt is beleraktam volna.

Az a legnagyobb baj,hogy hót hülye vagyok a számitástechnikához.

mijki

Active Member
2012. augusztus 12.
161
110
43
180-190 körül vannak laptopok 11.genes i3-mal már, HP G8 pl.

Hardveraprón van pár akk, akik több száz új laptopot árulnak fent és egész jó áron. Érdemes lehet őket megnézni.