[HUN] Helikopterbeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 058
73 558
113
http://ir.elbitsystems.com/phoenix.zhtml?c=61849&p=irol-newsArticle&ID=2355405

:rolleyes:

Na jó, nem lehet minden meg nem nevezett európai ország Magyarország, meg az ilyennel nem szoktak dicsekedni :D

De egyszer volt valami közbeszerzési kiírás valami hasonlóra.... ment is a "ha a helikopterbeszerzés az titkos, ez miért nem".

Se az Airbus-ok védelmi rendszerével, amit már vagy megvettek és be is szereltek vagy nem.

A Gripenekhez a másik felderítő konténer? Azt is emlegették már néhányszor.


RecceLite XR


Beszélgettem tegnap néhány emberrel különböző területekről. Sokan úgy érzik, hogy itt a Karácsony, tényleg kapnak majd mindenfélét. Meglátjuk.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 191
33 575
113
http://ir.elbitsystems.com/phoenix.zhtml?c=61849&p=irol-newsArticle&ID=2355405

:rolleyes:

Na jó, nem lehet minden meg nem nevezett európai ország Magyarország, meg az ilyennel nem szoktak dicsekedni :D

De egyszer volt valami közbeszerzési kiírás valami hasonlóra.... ment is a "ha a helikopterbeszerzés az titkos, ez miért nem".

Se az Airbus-ok védelmi rendszerével, amit már vagy megvettek és be is szereltek vagy nem.

A Gripenekhez a másik felderítő konténer? Azt is emlegették már néhányszor.
Elofordulhat hogy mi leszunk a felderitok mimt irtam a napoknan prioritas e a c4isr feladatuk benne van az alakulo parancsukba.... /es a felderitogepekhez pont passzol a kepesseg./ami ugye nyilvanos hogy be lessz szerezve./
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 058
73 558
113
Egy francia híroldalról....

http://www.opex360.com/2018/06/30/h...licopteres-h145m-dotes-systeme-darmes-hforce/

Hozzászólások lényege röviden: melyik francia helikopterre hasonlít legjobban? A franciák miért nem vesznek ilyet? Ez a helikopter nem francia hanem német.Az Airbus már nem francia vállalat. Jó lesz nekünk a migránsok ellen... Látszik hogy nekik más problémájuk van a világgal... :D
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
Értem én, hogy szakmai ártalomból is meg kell védened, ami a tied, de ha évek óta négyévszakost használsz, akkor honnan tudod, hogy a téli téli nem tapadna jobban, a nyári nyári meg nem fogyasztana kevesebbet vagy nem kopna kevésbé?
Onnan, hogy régen (is) felváltva használtam :D, de aztán kikötöttem egynél. Az új technológiák már többet nyújtanak e téren, és a mi éghajlati viszonyainkon egész jól teljesítenek.
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_

öreg járőr

Well-Known Member
2017. január 28.
261
296
63

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
https://www.rumaniamilitary.ro/o-fi-de-bine-o-fi-de-rau

". Gepardul, saracu’, ar avea aici o buna paine de mancat, mai ales daca ar fi modernizat."
Nem baj, majd lesz néhány zsíros falat a gepárdoknak, pláne ha modernizálják - nagyjaból
Azért ezen egy kicsit elgondolkoznék. A Gepárdnak ha helikoptert akar lőni meg kell állni, mert szerintem mozgás közben nem egy mozgó helit, hanem jó ha az álló Gellérthegyet eltalálja 2-3km-ről. A helikopternek viszont alap hogy tűzmegnyitás közben repül, mozog miközben az álló Gepárdra lőhet, neki ez nem probléma, erre van tervezve a célzó-rendszere. Szóval ha egy ilyen Gepárd-H-145M közti párbajban választhatnék, én azért szerintem inkább a helikopterben ülnék.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 191
33 575
113
Gepard beszerzessel jo dontest csinaltak az egyertelmu.
En az eros tobblepcsos legvedelem ellen ugy latom mi az elektronikus harcot reszesitjuk elonybe. Es szerintem nagyon helyesen. Hisz egy legvedellem elleni csapas eseten hatalmas erteket kepvisel... De ha nincs csapas is lehet tudni hol a res a palyzson mert fejlett elektronikai felderitessel be lehet loni a legvedelem helyet jelleget fajtajat. /a regebbi rendszerekbe komoly kart is kepes okozni egy modern ew rendszer /de meg szerintem a modernebb rendszereknel is egy osszehangolt damadas kekhalalt vagy biztositek leverest ujrainditast tud okozni./ persze mi mennyi hogyam mi ellen milyen kornyezetbe.../
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Nem láttam, hogy linkeltétek volna, de ha igen, akkor bocsi. H145M témában egy rövid áttekintés, mi is ez.
FORGÓSZÁRNYAS BESZERZÉS A HONVÉDSÉGNEK
h145m-1.jpg

http://airbase.blog.hu/2018/07/01/forgoszarnyas_beszerzes_a_honvedsegnek
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 191
33 575
113
Na Nyilatkozott Benko m1 en.
20 heli 50 pilota kikepzese a muszaki szemelyzet kikepzese potalkatreszek es szerszamok fegyeverzettel es felszerelessel eggyutt kouel 100 milliard ft. A kifizetes tobb reszletben tortenik majd ahogy a teljesites vegbemegy. Mi kel 2022-2024 ig szamolnak. Kivancsi lennek hanyas tk ig leszunk kepesek karbantartani.
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 320
8 079
113
16 millió Euro gépenként? Hát pótalkatrészekkel, fegyverzettel.....hm.... Ez soknak számít?
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 627
5 351
113
Fegyverzettel... Ez érdekes lesz, vajon hogy, mi, mennyi, ugye a gyári tesztek is nemrég kezdōdtek csak
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 376
7 860
113
16 millió Euro gépenként? Hát pótalkatrészekkel, fegyverzettel.....hm.... Ez soknak számít?
Nem ha teljes support jár hozzá. A fegyverzet, kiképzés, alkatrész stb majdnem a fele lehet a vételárnak
vagy legalábbis a negyede.
A Mi ket sajnálni fogom mert nyugati megfelelője jóval drágább. Reméljük lesz majd később közepes szállító kategoria is.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 191
33 575
113
Szerintem nem veszes a fegyverzet mennyisege osszetetelet a potalkatrrszek mennyiseget es hogy milyen szintu tk ra lesszun kepesek nem tudjuk... Viszonyotaskent /bar nem egy kategoria/ de a slovak csupasz uh60 asok 1\3 al dragabb. /ez a gep ugye nagyjabol 1\3 al kissebb/ es fulos. /vegulis vettunk egy ful extras pick upot kissebb melokra mig a szlovakok egy fapados kisbuszt /vagy platost/ civil szemmre atultetve./ annyi hogy mi 1\3 al olcsobban
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and sirdavegd

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 894
22 338
113
Szerintem nem veszes a fegyverzet mennyisege osszetetelet a potalkatrrszek mennyiseget es hogy milyen szintu tk ra lesszun kepesek nem tudjuk... Viszonyotaskent /bar nem egy kategoria/ de a slovak csupasz uh60 asok 1\3 al dragabb. /ez a gep ugye nagyjabol 1\3 al kissebb/ es fulos. /vegulis vettunk egy ful extras pick upot kissebb melokra mig a szlovakok egy fapados kisbuszt /vagy platost/ civil szemmre atultetve./ annyi hogy mi 1\3 al olcsobban

Ez most db ár egyharmad, vagy flotta egyharmad. Már nem emlékszem mennyibe kerültek a szlovák Uh-k,..azt tudom, hogy csupaszok, de létesült valami kiképző központ is...