[HUN] Helikopterbeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 116
113
@Littlejohn


Mindenképpen egy üdvözölendő dolog lenne mert ezzel nagyon szépen kilehetne játszani egy-két dolgot. Talán akkor már nem is szúrná a nyugatiak szemét hogy orosz típus van nálunk a rendszerben.Igazi álom lenne ugyan de hátha akkor csak kiküldünk még ugyanennyi Mihut (tudom tudom hatalmas álom) és akkor lenne vagy 24db , francia elektronikával meg rakétákkal , ahh , nagyon brutál lenne az tuti :D
Amúgy meg hogy mit szólnak a németek meg Trump szerintem nyilván cseszné a csűrüket de tudnák hogy nem szólhatnak semmit mert végülis nem szegtük meg a játékszabályokat és ez EU-ba raktuk megint a pénzünk.Szerintem.Mondjuk inkább izraeli rakétákat raknék rá de ízlések és pofonok.

Ha körbenézünk a franciák háza táján, a saját harci helikopterük EH-665 Tiger/Tigre Izraeli Spike ER-t/Hellfire II-t használ ATGM-nek, francia SNEB NIR-t és Mistral AA rakétát használ. Tervezik a Roketsan Cirit-et integrálni. https://en.wikipedia.org/wiki/Eurocopter_Tiger

Izraellel rebesgetik a haditechnika terén történő együttműködést nálunk, onnan szerintem a Spike gyanús hogy előbb utóbb lesz.

A törökök környékén szintén legyeskedtünk, ott a rocketsan Cirit, az APKWS hez hasonló rakétája(70mm lézeres irányított) https://en.wikipedia.org/wiki/Roketsan_Cirit

Mistralunk van.

Azt tehát tudjuk tényszerűen, hogy franciaország tud gyártani olyan műszereket, amelyek ezeket az eszközöket tudják kezelni, mivel a saját Tiger/Tigre HAD verziójukban ezek a fegyverek integrálva vannak.

A franciaországot nyugodtan helyettesíthetjük ebben az esetben a Thales céggel, mert ennek a helikopternek ez a cég gyártja a műszereinek nagy részét.

Nem régi hír hogy a Thales-től rendeltünk szimulátort, ahol azt írják Mi-35 és Mi-17 típusokhoz, kora 2019 szállítással. https://www.shephardmedia.com/news/...c-2018-thales-secures-edith-contract-hungary/
Nem állítok én semmit, csak néhány dolgot leírtam egymás után.
 
  • Tetszik
Reactions: anonim999 and arcas

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 023
3 901
113
Most vagy az angolom szar, vagy a vége az azt jelenti, hogy leszállítanak 2 eszközt amivel a Mi35-t és a Mi17-et tudják gyakorolni? Mi az hogy Mi35 (tudom mi az) de nekünk olyan nincs, vagy még nincs?

A MI-35 tudomásom szerint a MI-24V tuningolt változata. Szerintem a csehek gépei is az átalakítások után lettek átnevezve! Azon viszont már lehet vitatkozni, hogy mi kell ahhoz, hogy MI-35-nek hívhassuk a gépeket, és a felújított magyar mihuk ezeknek a kritériumoknak mennyiben felelnek meg!
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 359
113
@zsolti
Ha körbenézünk a franciák háza táján, a saját harci helikopterük EH-665 Tiger/Tigre Izraeli Spike ER-t/Hellfire II-t használ ATGM-nek, francia SNEB NIR-t és Mistral AA rakétát használ. Tervezik a Roketsan Cirit-et integrálni. https://en.wikipedia.org/wiki/Eurocopter_Tiger

Izraellel rebesgetik a haditechnika terén történő együttműködést nálunk, onnan szerintem a Spike gyanús hogy előbb utóbb lesz.

A törökök környékén szintén legyeskedtünk, ott a rocketsan Cirit, az APKWS hez hasonló rakétája(70mm lézeres irányított) https://en.wikipedia.org/wiki/Roketsan_Cirit

Mistralunk van.

Azt tehát tudjuk tényszerűen, hogy franciaország tud gyártani olyan műszereket, amelyek ezeket az eszközöket tudják kezelni, mivel a saját Tiger/Tigre HAD verziójukban ezek a fegyverek integrálva vannak.

A franciaországot nyugodtan helyettesíthetjük ebben az esetben a Thales céggel, mert ennek a helikopternek ez a cég gyártja a műszereinek nagy részét.

Nem régi hír hogy a Thales-től rendeltünk szimulátort, ahol azt írják Mi-35 és Mi-17 típusokhoz, kora 2019 szállítással. https://www.shephardmedia.com/news/...c-2018-thales-secures-edith-contract-hungary/
Nem állítok én semmit, csak néhány dolgot leírtam egymás után.

érdekes érdekes dolgokat írtál le egymás után ;) örülnék ha egyszer már tényleg telibe lőnénk egy ilyen kaliberű dolgot is :D
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
A MI-35 tudomásom szerint a MI-24V tuningolt változata. Szerintem a csehek gépei is az átalakítások után lettek átnevezve! Azon viszont már lehet vitatkozni, hogy mi kell ahhoz, hogy MI-35-nek hívhassuk a gépeket, és a felújított magyar mihuk ezeknek a kritériumoknak mennyiben felelnek meg!
Mi35 a Mi28hoz kifejlesztett elemekkel fejlesztett Mi24 továbbfejlesztés.Alapvetően egy pótcselekvés,mivel létrejöttekor nem volt még gyártáséret a 28as,de a Mihu már nagyon elavult volt.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 116
113
A MI-35 tudomásom szerint a MI-24V tuningolt változata. Szerintem a csehek gépei is az átalakítások után lettek átnevezve! Azon viszont már lehet vitatkozni, hogy mi kell ahhoz, hogy MI-35-nek hívhassuk a gépeket, és a felújított magyar mihuk ezeknek a kritériumoknak mennyiben felelnek meg!
Ahhoz hogy a Mi-35 el lapon lehessen említeni őket(mert olyan Mi-35 ünk fix nem lesz mostanában amit az oroszok használnak, és Mi-35 a neve), semmi más nem kéne, mint korszerű francia műszerek, szenzorok, és mondjuk Spike-ER. Az itt a térségben a legerősebb valódi harci helikopter lenne. Egy 20 db HForce képes H-145M, 16 db HForce képes H-225M, meg az esetleges 12db Mi-24 Thales upg. a maradék Minyókkal amíg bírják, nagyon nem alibi felállás lenne már. Erre lehetne mondani azt, hogy valóban fel/újjá éledt a forgószárnyas műfaj.
 
  • Tetszik
Reactions: anonim999

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Ahhoz hogy a Mi-35 el lapon lehessen említeni őket(mert olyan Mi-35 ünk fix nem lesz mostanában amit az oroszok használnak, és Mi-35 a neve), semmi más nem kéne, mint korszerű francia műszerek, szenzorok, és mondjuk Spike-ER. Az itt a térségben a legerősebb valódi harci helikopter lenne. Egy 20 db HForce képes H-145M, 16 db HForce képes H-225M, meg az esetleges 12db Mi-24 Thales upg. a maradék Minyókkal amíg bírják, nagyon nem alibi felállás lenne már. Erre lehetne mondani azt, hogy valóban fel/újjá éledt a forgószárnyas műfaj.
-Akkor minek külték ki ruszkiba restaurálni a Mihukat?
-Lehet már tudni,mit fog jelenteni esetünkben a HForce rendszer?Több kiépitettségi szint lehetséges
-Tudtommal a Thales nem dolgozott ki Mihu upgradét.Ne is mond,tudom-nem tudhatjuk:)
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 085
60 171
113
Ezt valahogy mindig keveri mindenki.
A Mi-35 a Mi-24V és P újkori export jelölése, a korábbi Mi-25 (Mi-24D) után.

A modernizált orosz variáns, ami a Mi-28-as gépészetére és részben avionikájára épül, nem behúzható futókkal és visszacsonkolt szárnyakkal, az a Mi-35M.
Ennek is van exportváltozata, de ez is Mi-35M, de a beépített részben külföldi avionaka fajtája után van Mi-35M-1, -2 és -3 is.
Venezuela, Irak, Brazilia, Azerbajdzsán és vmelyik afrikai állam is rendelkezik ilyenekkel.

Az orosz hazai Mi-35M a Mi-35M-3, de csak Mi-35M-ként, vagy néha Mi-24VM-ként hívják.
Amúgy a közvetlen rokona a késő-szovjet Mi-24VP.
Elvben lehetne akár Mi-24VPM-nek is hívni, mivel lényegében annak a közvetlen továbbfejlesztése, lásd: GS-23L gépágyú az orrban.

Egy verziója nincs az oroszoknak, ez pedig a Mi-35-ös.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 962
113
Ha körbenézünk a franciák háza táján, a saját harci helikopterük EH-665 Tiger/Tigre Izraeli Spike ER-t/Hellfire II-t használ ATGM-nek, francia SNEB NIR-t és Mistral AA rakétát használ. Tervezik a Roketsan Cirit-et integrálni. https://en.wikipedia.org/wiki/Eurocopter_Tiger

Izraellel rebesgetik a haditechnika terén történő együttműködést nálunk, onnan szerintem a Spike gyanús hogy előbb utóbb lesz.

A törökök környékén szintén legyeskedtünk, ott a rocketsan Cirit, az APKWS hez hasonló rakétája(70mm lézeres irányított) https://en.wikipedia.org/wiki/Roketsan_Cirit

Mistralunk van.

Azt tehát tudjuk tényszerűen, hogy franciaország tud gyártani olyan műszereket, amelyek ezeket az eszközöket tudják kezelni, mivel a saját Tiger/Tigre HAD verziójukban ezek a fegyverek integrálva vannak.

A franciaországot nyugodtan helyettesíthetjük ebben az esetben a Thales céggel, mert ennek a helikopternek ez a cég gyártja a műszereinek nagy részét.

Nem régi hír hogy a Thales-től rendeltünk szimulátort, ahol azt írják Mi-35 és Mi-17 típusokhoz, kora 2019 szállítással. https://www.shephardmedia.com/news/...c-2018-thales-secures-edith-contract-hungary/
Nem állítok én semmit, csak néhány dolgot leírtam egymás után.
Mit csinálunk 5 év múlva a szimulátorral vajon? Eddig nem kellett ilyesmi a 40 év alatt?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 116
113
-Akkor minek külték ki ruszkiba restaurálni a Mihukat?
-Lehet már tudni,mit fog jelenteni esetünkben a HForce rendszer?Több kiépitettségi szint lehetséges
-Tudtommal a Thales nem dolgozott ki Mihu upgradét.Ne is mond,tudom-nem tudhatjuk:)
Azért hogy repüljenek, mert előtte nem voltak repképesek?
A Thales valami fura módon, azt csinálja hogy műszereket értékesít, új haditechnikába beépítve, illetve használtba is belerakja a saját cuccát, ha azt fizetik meg.
Tudva levő, hogy a Mi-24 nek van olyan változata, ahol szépen a mai kor színvonalára upgradelték fel, analóg volt, digitális lett. A Thales azért nem egy komolytalan nyeretlen kezdő cég. Tudjuk azt is hogy gyárt helikopterbe olyan csomagot, amin elketyeg a Spike ER/Mistral/NIR kombó.

Én innentől azt mondom, hogy nem tudhatjuk hogy mi lesz a mi gépeinkkel, de az a megérzésem, hogy HA lesz rá akarat és pénz, akkor a franciák vezetésével, a mostani Airbus/Thales vonalon keresztül, minden jóval meg lehet szórni azokat a gépeket, s bizony igen jól passzolnának a H-145M és 225M mellé.

Lesz e, vagy sem, tényleg nem tudom.
 
  • Tetszik
Reactions: megazez

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 116
113
Mit csinálunk 5 év múlva a szimulátorral vajon? Eddig nem kellett ilyesmi a 40 év alatt?
Hát ez jó kérdés. Talán arra utal, hogy pont úgy ahogy a lengyelek a saját Ex Szu fegyvereikkel, lehet hogy mi is eljátszuk majd azt, hogy folyamatosan magyarázzuk hogy most már aztán ki lesznek vonva, most már aztán tényleg nagyon de nagyon ki lesznek vonva, és a vége az hogy még mindig repül náluk is folyamatos élettartam kitolásokkal kb. Mig-29, Szu-22, Mi-8, Mi-2 etc.

Ha fel lesznek pattintva a mihukra korszerűbb műszerek/fegyverzet, és tényleg '19 elején jön hozzá a nem olcsó szimulátor, kizártnak tartom hogy 5 év múlva hagynák őket élettartam hosszabítás nélkül kimúlni.

Nem vagyok jövőbe látó, meglássuk.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 116
113
Ezt valahogy mindig keveri mindenki.
A Mi-35 a Mi-24V és P újkori export jelölése, a korábbi Mi-25 (Mi-24D) után.

A modernizált orosz variáns, ami a Mi-28-as gépészetére és részben avionikájára épül, nem behúzható futókkal és visszacsonkolt szárnyakkal, az a Mi-35M.
Ennek is van exportváltozata, de ez is Mi-35M, de a beépített részben külföldi avionaka fajtája után van Mi-35M-1, -2 és -3 is.
Venezuela, Irak, Brazilia, Azerbajdzsán és vmelyik afrikai állam is rendelkezik ilyenekkel.

Az orosz hazai Mi-35M a Mi-35M-3, de csak Mi-35M-ként, vagy néha Mi-24VM-ként hívják.
Amúgy a közvetlen rokona a késő-szovjet Mi-24VP.
Elvben lehetne akár Mi-24VPM-nek is hívni, mivel lényegében annak a közvetlen továbbfejlesztése, lásd: GS-23L gépágyú az orrban.

Egy verziója nincs az oroszoknak, ez pedig a Mi-35-ös.
Allesmor, a Mi-35M exportváltozat -1 /2 /3 variánsok amit említettél, mint részben külföldi avionikával rendelkező altípus, van olyan ahol Francia szenzorok, kijelzők vannak beépítve, ne adj isten Safran/Thales cuccok akár, jól gondolom?

Válaszod előre is köszönöm.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Azért hogy repüljenek, mert előtte nem voltak repképesek?
A Thales valami fura módon, azt csinálja hogy műszereket értékesít, új haditechnikába beépítve, illetve használtba is belerakja a saját cuccát, ha azt fizetik meg.
Tudva levő, hogy a Mi-24 nek van olyan változata, ahol szépen a mai kor színvonalára upgradelték fel, analóg volt, digitális lett. A Thales azért nem egy komolytalan nyeretlen kezdő cég. Tudjuk azt is hogy gyárt helikopterbe olyan csomagot, amin elketyeg a Spike ER/Mistral/NIR kombó.

Én innentől azt mondom, hogy nem tudhatjuk hogy mi lesz a mi gépeinkkel, de az a megérzésem, hogy HA lesz rá akarat és pénz, akkor a franciák vezetésével, a mostani Airbus/Thales vonalon keresztül, minden jóval meg lehet szórni azokat a gépeket, s bizony igen jól passzolnának a H-145M és 225M mellé.

Lesz e, vagy sem, tényleg nem tudom.
Létezik zsidó,dél afrikai,és orosz upgrade is,ami igény szerint tartalmaz Thales által gyártott elemeket is.De pl a BMP-3 hőkamerája is Thales fejlesztés.SpikeER/Mistral/NIR kombo meg bármelik helire integrálható.
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 315
13 366
113
Wow...
Már csak az érdekelne, hol varázsolnak ezekhez elég pilótát.
A rendőrség is megszenvedte, mire feltöltötte az állományt az új helikhez - sokan nem akarnak felszerelni, mikor jelenleg akkora pilótahiány van, hogy szinte bárhová mehetsz.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 116
113
Létezik zsidó,dél afrikai,és orosz upgrade is,ami igény szerint tartalmaz Thales által gyártott elemeket is.De pl a BMP-3 hőkamerája is Thales fejlesztés.SpikeER/Mistral/NIR kombo meg bármelik helire integrálható.
Hmmm, akkor jól emlékeztem. Nem volt 100% os emlékképem, csak olyan 80.

Mit kell még akkor egymás mellé rakjak, Celebra?
Airbus, Thales nagy(nekünk) fegyverüzletek. 36 heli, Hforce, szimulátor Mi-35-re is.
Gyanítható Spike-ER beszerzés Izraeltől.
Törököknél ott a Roketsan Cirit. Mindkettő csúcs kat. fegyverrendszer, de a HForce is korrekt valami PSZH vonalig jó az, pgm képesség messziről, olcsón.
Thales a képben van.

Hihető már hogy CSAK akarat kérdése, hogy mi lesz a Mihujainkból?

Ha akarjuk, a térség legpotensebb harcihelijeit lehet belőlük csinálni, valódi harci helit, erős szerkezet, páncélzattal rendelkezik, nagy tűzerő, jó mozgékonyság. A Thales műszerezettségre, Spike-ER/Mistral/Cirit kombóra meg szem nem marad szárazon.
Szimulátor is jön hozzá.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and tonyo

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Hmmm, akkor jól emlékeztem. Nem volt 100% os emlékképem, csak olyan 80.

Mit kell még akkor egymás mellé rakjak, Celebra?
Airbus, Thales nagy(nekünk) fegyverüzletek. 36 heli, Hforce, szimulátor Mi-35-re is.
Gyanítható Spike-ER beszerzés Izraeltől.
Törököknél ott a Roketsan Cirit. Mindkettő csúcs kat. fegyverrendszer, de a HForce is korrekt valami PSZH vonalig jó az, pgm képesség messziről, olcsón.
Thales a képben van.

Hihető már hogy CSAK akarat kérdése, hogy mi lesz a Mihujainkból?

Ha akarjuk, a térség legpotensebb harcihelijeit lehet belőlük csinálni, valódi harci helit, erős szerkezet, páncélzattal rendelkezik, nagy tűzerő, jó mozgékonyság. A Thales műszerezettségre, Spike-ER/Mistral/Cirit kombóra meg szem nem marad szárazon.
Szimulátor is jön hozzá.
Namég1szer.
Minek lettek restaurálva a Mihuk,ha most újra át akarják épiteni?Restaurálás+modernizáláshoz átépités külön-külön,drága egy ökörség.Élettartam költségre már akkor tutti olcsóbb lenne új gépeket venni.
Hforce rendszernek több kiépitettségi fokozata van.Az alap változat lényegében rendőrségi helit eredményez,a legmagassabb fokozat meg egy harctéri ragadozót.Hogy milen rakétával,az opcionális.Tudni lehet már,hogy nálunk melik szint lesz?
Thales nem dolgozott ki Mihu upgrádét,de többen is használnak Thales részegységeket ahoz.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 077
10 698
113
@zsolti
A Mi-35M a Mi-24 modernizált változata. Ezeknek kisebb a szárnyuk, merev a futóművük, stb.
A 35-öt meg előbb leírta Allesmor. Olyan összevisszaság van itt, mint a Flanker családdal.