1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Helikopterbeszerzés

Diskurzus a(z) 'Helikopterek' témában - Jeno által indítva @ 2012. december 23..

1. Centurio

Centurio Well-Known Member

Persze de azért nem baj ha van rajta mivel visszalőni.;)

tonyo and zsolti like this.
  2. zsolti

zsolti Well-Known Member

Az sosem baj, de még mindig úgy gondolom, kb csöves fegyverzet, nagyon max valami NIR lesz nekik. Ami pont elég is egy ilyen feladatú gépnek.

tonyo likes this.
  3. tonyo

tonyo Well-Known Member

Az is meglehet hogy a későbbiekben lehet hogy szereznek be Mi-8/17 ek civil vonalon-civil gépeket. Katasztrófavédelem címszó alatt. Szép piros festésű civil/kutató/mentő/homokzsákpakoló-tűzoltó gépeket :D

4. Centurio

zsolti likes this.
  5. Centurio

zsolti and honved like this.
  6. vilmoci

vilmoci Well-Known Member

Eddig is létezett Szolnokon komplett Mi-8-as szimulátor. Régen még a fülkét is lehetett mozgatni, csak nem tolt lóvét bele a zállambácsi (mer' minek) és a hidraulikus rendszer egy jó ideje üzemképtelen. (aki járt PIR-táborban, az bele is ülhetett, meg „repülhetett is” vele.)

antigonosz and Terminator like this.
  7. ms07

ms07 Well-Known Member

Várjunk még ezzel az összes dologgal, eleinte a H145-nél is így volt, aztán jöttek a hírek/pletykák, hogy csak 10-en lesz, aztán, hogy csak 5-ön.

Terminator and zsolti like this.
  8. ms07

ms07 Well-Known Member

Tippelgetés, álmodozás előtt jó lenne tudni, hogy a mostani nagyjavítás után, 2025-ben el lehet e küldeni egy újabb ciklusra a gépeket, vagy azt mondja az orosz, hogy ennyi volt

fip7 and Terminator like this.
  9. tindalos

tindalos Well-Known Member

Akkor itt már régen nem lesz orosz technika...

Terminator likes this.
  10. borisz

borisz Well-Known Member

Abból kiindulva, hogy most mennyit kotlanak rajta...

11. zsolti

zsolti Well-Known Member

Lehetséges ez is. Nem látok a jövőbe, 6-7 év múlva mi lesz, egyáltalán hogy fog kinézni a geopolitikai térkép, tippem nincs, annyira változások előtt állunk.

12. zsolti

zsolti Well-Known Member

Tény, de csak tippelgetni, álmodozni tudunk itt, és beszélgetni róla.

13. Littlejohn

Littlejohn Well-Known Member

Honnan szerzünk pilótát? Nekem van kisgépes gyakorlatom, de vén vagyok már. Átképeztetem magam :) és tartalékos pilóta leszek egy feltétellel. Ha hazavihetem a gépet :) :) :) Jól mutatna a muskátlik közt....

antigonosz, fip7, yrkon and 3 others like this.
  14. Tano

Tano New Member

Kicsit túlkombináljátoik ezt a szimulátort. Belinkelt oldalon le van írva tisztán, hogy ez harcászati szim, tehát nem egy adott típús minél élethűbb szimulálása a feladata, hanem harceljárások/szituációk illetve ajtólövészek gyakoroltatása. Az hogy éppen milyen kezelőfelületet raknak eléd a monitorra (lásd a képen is) az variálható, attól függöen mit rendelsz meg.

antigonosz likes this.
  15. Celebra

Celebra Well-Known Member

Fenébe,megint nekem jutott a károgás.Én nem lobogtatnák annyira zászlót örömömben.Az A145M ügyes és jó polgári gép.De katonai vonatkozásban erre kicsi,arra nagy,és még mindig nem lehet tudni semmi biztosat,hogy milyen szintű és milyen darabszámú HForce rendszer lesz hozzájuk.H225M pedig egy jol bevált,de már elavult tipus konstrukció hibás továbbfejlesztett változata.Egyfeladatos szállitó,minimális önvédelmi fegyverzettel.Árrol igazábol nemtudni semmit,tender nuku....
    Ujabb magyar narancs.Kicsit sárga,kicsit savanyú,de a milenk!

Nagy Csaba likes this.
  16. Centurio

arcas likes this.
  17. Inno

Inno Member

Bővebb anyag a franciáktól, a H225M-ről:

18. Mokiengine

Mokiengine Active Member

Ugye lesz rajta csorlo.......!?
    Tudom kisse trivialis kerdes, de remelem nem akkor merul fel a kerdes amikor szukseg lenne ra

zsolti likes this.
  19. Terminator

Terminator Well-Known Member

20 db H145M
    16 db H225M
    4 db ?

Nyilatkozták valahol korábban, hogy ennyi helikopterpilóta képzéséhez nem elég a 2 Mókus. Venni akarnak még 4-et.
    Talán ez lehet a hiányzó négy gép. Most H125-nek hívják a típust.

Python, fip7, arcas and 2 others like this.
  20. Star Trek86

Star Trek86 Member

Ezen oldal megosztása