[HUN] Helikopterbeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

czulu

Well-Known Member
2014. február 1.
2 274
95
48
<blockquote rel="therob">

Ezzel nem sok újat mondtál. De tény, hogy az ajtó ott van és használják. Mi ebben a probléma?

Úgy a a "milyen heli kéne nekünk" témában mindig komoly előnyként merül fel, ha van rámpa. És nekem úgy tűnik, néhányak szerint ezen hátsó ajtó jelentősége összevethető a rámpáéval.
</blockquote>

Nem. Pontosan azért van így írva. Ahol igen ott "levehető" jelöléssel van.
 

therob

Active Member
2012. december 26.
923
248
43
Szerintem a helikopter méretéből adódóan egyértelmű, hogy nem rámpaként számolnak vele. Nem tolnak be egy UAZ-t és nem rohamoznak ki belőle a katonák.
Viszont van előnye amit te is említettél, hogy hordágyat lehet betenni. Az sem kizárt, hogy kiszálljanak rajta, bár arra biztos gyorsabb a két oldalajtó.
 

therob

Active Member
2012. december 26.
923
248
43
Kezd alakulni a táblázat (nagyon unatkoztam azért írtam be a W-3-at, pedig én egy rossz viccnek tartom azt a gépet). Lassan ráférne valami rendbeszedés, mert nem valami átlátható. Arra gondolok, hogy valami logika alapján sorrendbe tenni az adatokat.
 

czulu

Well-Known Member
2014. február 1.
2 274
95
48
Kezd alakulni a táblázat (nagyon unatkoztam azért írtam be a W-3-at, pedig én egy rossz viccnek tartom azt a gépet). Lassan ráférne valami rendbeszedés, mert nem valami átlátható. Arra gondolok, hogy valami logika alapján sorrendbe tenni az adatokat.

Jó lenne még duzzasztani az adatokat megközelítő árakkal. A helik rangsorolására gondolsz? Esetleg súlyszám szerinti sorrend?
 

therob

Active Member
2012. december 26.
923
248
43
Az árak nagyon megtévesztőek lehetnek. Ez majdnem olyan mint egy autószalonban, hogy mennyi extrát kér az ember. De akár az fizetés módja, logisztika meg majd az okosabbak megmondják mennyi tényezőn múlik az "ár". Akkor már a karbantartás gyakorisága is jó lenne ha szerepelne.
Én nem éppen rangsorra gondoltam, mert az attól függ honnan nézed. A táblázat alja a zavaros, mert mindenki hozzáírt valamit pl. a NATO komp. és a NATO gyártó lehetne egymás után vagy akár egy cella.
Hátha valakinek van valami jó ötlete, hogy látványos és logikusan felépített is legyen, hogy ha ránéz egy laikus neki is érthető legyen. Nekem pl. tetszik, hogy pirossal látszik az adott kategória legkisebb adata.
 

therob

Active Member
2012. december 26.
923
248
43
Tovább bonyolítom a dolgot. Nekem jó ötletnek tűnik az is, hogy használtan vagy újonnan beszerzett gépekre osztani a gépeket vagy akár csak jelezni, hogy melyiket lehet kapni használtan.
 

czulu

Well-Known Member
2014. február 1.
2 274
95
48
Az árak nagyon megtévesztőek lehetnek. Ez majdnem olyan mint egy autószalonban, hogy mennyi extrát kér az ember. De akár az fizetés módja, logisztika meg majd az okosabbak megmondják mennyi tényezőn múlik az "ár". Akkor már a karbantartás gyakorisága is jó lenne ha szerepelne.
Én nem éppen rangsorra gondoltam, mert az attól függ honnan nézed. A táblázat alja a zavaros, mert mindenki hozzáírt valamit pl. a NATO komp. és a NATO gyártó lehetne egymás után vagy akár egy cella.
Hátha valakinek van valami jó ötlete, hogy látványos és logikusan felépített is legyen, hogy ha ránéz egy laikus neki is érthető legyen. Nekem pl. tetszik, hogy pirossal látszik az adott kategória legkisebb adata.

Az áraknál lényeges lenne, hogy ugyanarra a darabszámra vonatkozzon. Lehetőleg fegyverzet nélkül, teljes műszaki háttérrel (képzés, földi kiszolgálás). Így már lehetne megközelítő értéket kapni. Nézd át te is, ha találsz egyszerűsítési módot, akkor csináld. Max. majd újraszínezem a sorokat.
Továbbá jó lenne ha valaki(k) tudnának segíteni a hiányzó adatokat pótolni. A hőmérséklet és tűzoltás sorokat akár lehet is törölni szerintem.
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 118
131
63
Végre rájöttek hivatalos körökben is (igaz nem nálunk,hanem a cseheknél) ,amiről itt páran már régóta beszélünk, hogy más szövetségi rendszer+embargó egymás ellen= probléma a köbön!
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Kezd alakulni a táblázat (nagyon unatkoztam azért írtam be a W-3-at, pedig én egy rossz viccnek tartom azt a gépet).

Én is írogattam, betettem még a H-92-t is tegnap(előtt), meg pár adatot javítottam, köztük a sebességeket, mert szerintem a lényeg a tartós utazósebesség. A maximumokat a jegyzetrészbe írtam.

Ja, a Mi-8/17 esetén a külső függesztésnél a 3000 kg-os adat honnan van? Mert a hivatalos forgalmazó szerint 4000, akár kívül, akár belül.


Továbbá jó lenne ha valaki(k) tudnának segíteni a hiányzó adatokat pótolni.

Amit tudok, pótolgatom pl. én is. :)

A hőmérséklet és tűzoltás sorokat akár lehet is törölni szerintem.

A hőmérséklet szerintem maradhat, ártani nem árt, ha ismerjük azokat az értékeket is.
 

czulu

Well-Known Member
2014. február 1.
2 274
95
48
Ja, a Mi-8/17 esetén a külső függesztésnél a 3000 kg-os adat honnan van? Mert a hivatalos forgalmazó szerint 4000, akár kívül, akár belül.

Részemről passz, megvárjuk hátha jelentkezik más is. Az is lehet, hogy valaki talált valahol egy eldugott adatot. Egyes gépeknél nehéz összekukázni az infót ebben a formában.

Amit tudok, pótolgatom pl. én is. :)

Köszi!
 

ambasa

Active Member
2010. április 18.
661
77
28
A Mi-8-asnak és a Mi-17 (Mi-8MT) a hajtómű teljesítményen kívül, a teherfelfüggesztési módja is különbözik, úgyhogy valós az az adat, hogy a Mi-8 külső függesztéssel 3tonnát, míg a Mi-17 4 tonnát tud emelni elméletben. Azonban voltak olyan késői gyártású Mi-8-asok, mint pl. a nekünk gyártott, de azután át nem vett tíz gép, amely már részben Mi-17-es sárkánnyal, többek között annak a teherfüggesztőjével készült.

TG
 

Tano

New Member
2010. május 7.
20
22
3
Elméletben tudnának 3 tonnánál többet, de a teherzár tipusa miatt van mindegyik 3 tonnára limitálva külső függesztmény tekintetében.
 

czulu

Well-Known Member
2014. február 1.
2 274
95
48
Gondoltam meg kellene nézni, hogy a tagoknak mi lenne a racionális igényük. Aki gondolja nyugodtan töltse. Aztán lesz belőle egy HTKA átlag. Azt már csak úgy kíváncsiságból.
 

todjoe

New Member
2014. augusztus 13.
3
0
1
Tudtok közelebbi infót a szolnoki bázisról? Arra gondolok, hogy marad egyáltalán személyi állomány, mire új helikoptereket rendszeresítünk? Mit tud csinálni a személyzet munkaidőben, ha nincs technika? Ha valóban csak az áprilisban beszerzett 3 gép repülhet, akkor a megszűnés szélén áll a fegyvernem.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 585
63 964
113
Beülnek az egyik örökre földhöz ragadtba és brümmögnek meg forgatják a kapcsolókat. :)
Szerintem mennek onnét nyugdíjba elegen a régi pilóták meg szerelő szakik közül.
 

therob

Active Member
2012. december 26.
923
248
43
Beülnek az egyik örökre földhöz ragadtba és brümmögnek meg forgatják a kapcsolókat. :)
Szerintem mennek onnét nyugdíjba elegen a régi pilóták meg szerelő szakik közül.

Hasonló valóban megtörtént pár éve a bakonyban... nem volt elég BTR ezért úgy álltunk be mintha benne ülnénk és bizony brümmögtünk. Még jó hogy nem láttak az olaszok minket...

Am szereintem Battlefieldben gyakorolják helikopterezést :)