[HUN] Helikopterbeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

denilend

New Member
2012. július 21.
20
0
1
Nekem hiányozni fognak a mostani helikopterek. Tudom, hogy sokan nem szeretik az oroszokat, de azt el kell ismerni, hogy helikopterek készítéséhez kiválóan értenek. A Mihuk szépen szolgálták a hazát!  Remélem sikerül olyan típust találni ami méltó utóduk lesz (bár nem lesz könnyű) !
 

shornet24

Active Member
2011. július 7.
272
65
28
Én nem vagyok elájulva ettől az AW -139-től! akkor sem katonai gép illetve egy típusra alapozni? AW-119? minek? Alap kiképzés Kanadában történik ?! Inkább vip lesz abból a 2db-ból! :D
 

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 531
4 990
113
Nos én Örülök ha az ország nagyobb vihar nélkül átvészeli a jövő évet. Ugyan is az igazi vihar még csak most jön, ami eddig volt csak fuvallat volt.
 

denilend

New Member
2012. július 21.
20
0
1
<a title="shornet24 profiljának megtekintése" href="http://htka.hu/kerekasztal/tagok/shornet24/">shornet2</a>: szerintem nem AW helikopter lesz, én a Blackhawkban reménykedek!

 
 

Hans

Member
2010. április 19.
168
1
18
denilend:
Oda meg vissza lennék, ha egy olyan bizonyított, kiforrott, remek heli lenne, mint a Hawk, de ebből ahogy kiveszem, AW139 lesz. :(
----
A digók fegyver gyanánt a Spike-ot is ajálnják - nem is tudtam, hogy rendszerben van hozzá?
 

denilend

New Member
2012. július 21.
20
0
1
<a title="Hans profiljának megtekintése" href="http://htka.hu/kerekasztal/tagok/hans/">Hans</a>: Az nem lenne rossz.
 

Acepilot

New Member
2010. április 20.
28
0
1
Belső információ:

Az nyilván senkinek sem újdonság, hogy az idő nagyon sürget, gyorsan kell lépni, épp ezért nincs idő hosszú és támadható (akkor még hosszabb) tendereztetési folyamatra. Jelen állás szerint a vezetés kormányközi szerződésre törekszik, tehát olyan ajánlat lesz a nyertes, mely mögött egy állam is áll. Ezt csak az olasz AW139/AW119 és amerikai Huey-s ajánlat teljesíti. Utóbbi lejárt, ám szóbeli ígéret van egy még jobb ajánlatra.

Emellett az oroszok, a Sikorsky és az Eurocopter is pályázna, de ők nem teljesítik a HM feltételeit, nincs mögöttük állami támogatás.

A szállítógépek esetén pedig nagyjavítás után maradnak továbbra is az An-26-osok, melléjük polgári szállítógép(ek) lízingelése várható, legalábbis az előkészületek ebbe az irányba mutatnak.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 288
17 348
113
Nagyon kíváncsi vagyok, hogy az amerikaiak második körben milyen ajánlatot adnak. Ha már nagyobb vasban nem gondolkozhatunk, a Huey van nagyjából olyan jó, mint az AW-139. Kell nekik az üzlet, kell a bevétel, szerintem rendesen le fogják vinni az árakat. Valószínűleg a politika dönt majd, nem a reális képességek, amit a két típusváltozat nyújtani tud.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 879
73 252
113
(Nem véletlenül linkeltem be a vonatkozó fórumot. Zord Gábornak Magyar Nemzetes újságírójaként elég jó kapcsolatai vannak a jelenlegi kormányban (a HM-ben is, de ennek itt most nincs jelentősége) és amit leír, az úgy van, így nem sok értelme van másra tippelni. )
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 879
73 252
113
A lényeg: döntés még nincs, fő cél a tender elkerülése (túl hosszadalmas az eljárás) és az ügyben az átláthatóság/információkiáramlás minimálisra csökkentése.

Vagyis úgy fogjuk megtudni a döntést, ahogy a gripennél.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 135
10 832
113
"Medina község ... földrajzi elhelyezkedése pedig szakmailag is elfogadható megoldást jelent"

Mi??
És mégegyszer:
Mi??

Medina egy cseszett völgy alján van.
Építenek neki egy 400M magas tornyot, vagy hogy gondolták?

Más:
Szvsz az Ancsák reszelgetése pillanatnyilag jó ötlet, ahogy a civil gépek bérlése is.
Ha jó áron tudnak bérelni egy-két 737-est, vagy A319-est, azzal személyeket szállítani tökéletesen lehet.

Persze akkor is ki kell találni, hogy mi legyen a 26osok helyett.
Érdekes, hogy a legtöbben a C-27-re gondolnak.
A CASA gépei, ill. az AN-72/74 esélytelen?
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 879
73 252
113
AW-149: Biztos hogy jó ötlet egy olyan helikoptert venni, amelynek egyetlen prototípus példánya létezik?  2 éve repült először és még senki sem rendelte meg.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 879
73 252
113
<a title="borisz profiljának megtekintése" href="http://htka.hu/kerekasztal/tagok/borisz/">borisz</a> :“ Ha jó áron tudnak bérelni egy-két 737-est, vagy A319-est, azzal személyeket szállítani tökéletesen lehet... "

Szükségünk van ekkora személyszállítási kapacitásra? Vagy inkább teher változat kellene?

B737, A320 elsőre jónak tűnik, de ezt majd a polgári gépek ismerői megszakértik. A ferihegyi cégeknél meg van az eszköz és a tudás az üzemeltetéshez. Valószínűleg néhány ex- Malév pilótát is lehetne még találni, csak újra kellene vizsgázniuk, mert már fél éve nem repültek.  Hogy a BAe-146-tal mit tudnának csinálni Ferihegyen, azt majd Allesmor vagy Aerophyl megmondja.

"Érdekes, hogy a legtöbben a C-27-re gondolnak..."

A C-27-et ugyaz a cégcsoport gyártja mint az AW-139: http://www.finmeccanica.com/Corporate/EN//index.sdo

Ha az olaszokkal létrejön az államközi szerződés, akkor könnyen és gyorsan be lehet őket szerezni, nem kell tender.

 "A CASA gépei, ill. az AN-72/74 esélytelen?"

Orosz gépet ez a kormány biztosan nem vesz/bérel. Minden típusváltás azért történik hogy szakítsanak az orosz technikával.

Az EADS CASA (Airbus Military) C-295-höz kivel kellene államközi szerződést kötni, hogy ne legyen tender, a spanyolokkal?

http://www.airbusmilitary.com/Aircraft/C295/C295About.aspx

 

 
 

aerophyl

Member
2011. május 3.
60
0
6
"A digók fegyver gyanánt a Spike-ot is ajálnják – nem is tudtam, hogy rendszerben van hozzá?"

 

Jól tudtad, nincs rendszerben. A felfegyverzett AW139-es egyelőre mókusvakítás. Ígérni minden cég nagyon tud. Aztán küldenek egy számla kalkulációt, hogy "ha kell, akkor ennyi". Ettől viszont lehet dobni egy hátast. Az AW139-esről részletesebben az AS januári számában olvashatsz.
 

dalost

Active Member
2010. augusztus 22.
105
44
28
Már itt is többen pedzegetik:

Ha már az olaszoktól veszünk helikoptereket, akkor nem lehetne egy csomagban a szállítógépekkel? Gondolom lehetne valamennyit alkudozni is velük hiszen nem két évre állítanánk rendszerbe őket. Biztos ANYAGILAG jól jöhetnénk ki belőle. A képességek megtartása már más kérdés, de legalább ellépnénk a holtpontról.
 

krova

Well-Known Member
2010. december 13.
242
743
93
Üdv.Ha most állna  a PG a helikopterproblémát könnyebb lenne kezelni,már az orosz modernizációt is olcsóbban megúszhatuk volna+ a további üzemeltetést. Szállitogép fronton is képbe lenne ,Ukrán-PG vegyesen+ ha lenne Malév pl: az afganisztáni szállítást is bonyolít hata volna,nem értem eddig mért nem ők csinálták  hisz most is a szomszédba Termez repkedünk sokszor .Tehát valójában politikusaink döntései mostanában fájnak igazán.a PG -sek meg egyéb szakemberek meg tudásukat Afrikában kamatoztatják.
 

gigabiga

Well-Known Member
2011. március 9.
1 106
1 989
113
Az AN-72/74 minden szempontból esélytelen.

Véleményem szerint mindenképp lesz csökkenés a MI-24 eltűnésével.  A tűzerő tovább csökken a csapatoknál, mivel nem lesz változás a tüzérségnél, páncélosoknál sem. Az aknavetős vonal is csak árnyéka önmagának számomra érthetetlen, hogy egy ilyen alapvető fegyvert nem tudunk és nem is akarunk gyártani, jó lesz nekünk a második vh. szovjet vetője, pedig biztos nem több tíz millió dollár egy ilyen vas.

A felfegyverzett szállítóhelikopterrel kapcsolatban: Erről az jut eszembe, hogy egy vadiúj RÁBA H-18-ra rápakolok egy löveget/gépágyút/rakétát akkor azzal le tudom cserélni a T-72-t? Meglehet csinálni csak erős kompromisszumokkal.