Biztos, hogy meg fogják oldani, de ez főleg a gáz esetén nagyon sokáig fog tartani. Európa ennek a politikának az igazi kárát hosszabb távon fogja inkább megérezni (magyarán számos cég még sokáig kitarthat Európa mellett, de a döntéseiket döntő többségében kőkeményen profit-alapon fogják meghozni - slava ukraini-val vagy anélkül); továbbá 23/24, ill. a 24/25 teleinél is lehet tovább imádkozni, hogy azok hasonlóak legyenek az idei télhez."jelenleg a kiesett piacok pótlása is nehézkes számukra, s a különböző termékeiknél akár évekig is eltarthat, míg át tudják csoportosítani, de ez a folyamat előbb-utóbb egyszer végbe fog menni (sajnos én úgy gondolom, hogy hamarabb, minthogy a szankciókat feloldják), mivel Oo. egyszerűen nem mellőzhető a világgazdaságból."
Szerintem meg fogják oldani. Kína és India felé kiépítik a kereskedelmi csatornákat és akkor az európai királyról ki fog derülni, hogy meztelen. Európába honnan fogják beszerezni a működőképességhez szükséges anyagot? Kínából, Indiából fogják beszerezni sokszoros áron? Vagy a világ más tájairól még sokszorosabb áron. Ha egy kereskedelmi kapcsolat kiépül, akkor azt elég nehéz puszira felbontani. Költséges. Most az oroszokra rákényszerítettek egy költséges váltást.
Pl. Magyarország esetén azt mondták a nálam okosabbak, hogy a magyar gazdaság legfeljebb 80 eurós gázárig versenyképes (ez azt jelenti, hogy átlagosan ennyi egy hosszabb időintervallumon keresztül, tehát ha ennél magasabb tartományban van 1-2 hónapig az még nem akkora gond), s gondolom ez még sok éven keresztül így lesz; de ez nem általánosan érvényes minden területre, tehát pl. az európai műtrágyagyártás ilyen ár mellett sem versenyképes szvsz.
Valószínű, hogy ezeket a problémákat majd ursula utódai fogják inkább kisebb, mint nagyobb sikerrel kezelni. A hétvégén hozott le egy cikket a portfolio, hogy valami EMBER nevű "agytröszt" olyanokról hadovált, hogy 2035-re nemhogy szén, de lényegében gáz is alig kellesz, s stabil lesz az EU energiaellátása, csökkenő részarányú atom mellett, mivel a mostani energiaválság csak lökést adott az európai zöldátállásnak (egyébként lényegesen kisebb energiafogyasztás mellett, több co2-t bocsájtottunk ki, mivel a szén is új erőre kapott). Egyszerűen ezt nem is akarom kommentálni, mert aki csak egy kicsit is utánaolvas ennek a témának, s van valami apró sejtése a kiegyenlítő energiáról az ezt egyszerűen nem tudja a jelenlegi technológiai szint mellett elképzelni... (Egyébként azóta csak előfizetők olvashatják, mivel most megkerestem, legelőször simán olvasható volt.)Ursulának hányszor kell majd Putyin előtt letérdelni vagy Ursula utódjának, hogy Putyin hajlandó legyen visszaállítani az európai kapcsolatokat? Mit kell majd beígérni? Mennyire kell megalázkodni erkölcsileg, anyagilag? Mekkora plusz költségbe fog kerülni a lefoglalt orosz vagyonok visszaadása.
A második bekezdés photoshop-pos (sztm szabad szemmel látható, hogy belenyúltak, ezért is kerestem rá). Az eredetiben ez olvasható:Más
Financial Times: Az ukrán katonaság a német eckernfördei gyakorlótérre érkezett a Leopard2 harckocsik kezelésének kiképzésére. Az újonnan érkezők közül ketten politikai menedékjogot kértek Németországban, „mert nem akarnak meghalni egy értelmetlen háborúban”.
Azzal is érvelnek, hogy a fegyverellátás növelése semmiképpen sem járul hozzá Ukrajna győzelméhez, hanem csak növeli a polgári áldozatok számát.
![]()
"Two people familiar with the preparations said everything was ready to begin teaching the Ukrainian military to deploy the modern battle tanks after several European nations last week pledged to send them to Kyiv after months of deliberations and Ukrainian pressure."

Ukrainian troops to start training on Leopard 2 tanks next week
Six-week programme is part of European nations’ pledge to rapidly deploy vehicles to Kyiv
Szerk.: Gugliba a cikk címére keresve olvasható lesz: "Ukrainian troops to start training on Leopard 2 tanks next week"