[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 1526

Guest
Szerintem itthon egy honvédelmi tábor 16-18 éves diákoknak hasznos lehet, persze csak az MH szervezésében, hogy a honvédelmi iskolákba kalauzolják azokat akiket tényleg érdekel ez a pálya. Fegyveres kiképzéshez rajtuk kívül semmilyen civil szervezetnek nincsen joga. Az még belefér ha egy erdőszéli cserkésztáborban beöltöznek a kölykök terepruhába és akár még légpuskát is kapnak, hogy kommandózhassanak.

Itthon ez így megy, az orosz és ukrán kölykök viszont láthatóan keményebb kiképzést is kaphatnak akár gépkarabélyokkal is. Ideológiailag meg akkora a katyvasz náluk, hogy az egyik fél azt se tudja, hogy a nácik vagy a zsidók az igazi ellenség, a másik meg azt nem tudja, hogy a kommunisták vagy a fasiszták ellen küzd.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Én kisgyerek koromban légpuskát kaptam a fatertól, lehet azért nem lettem buzi... Mindegy is, amúgy a légpuskát hanyagolnám, táborba gyerekeknek van már alkalmasabb eszköz is. Kicsiknek rugós, nagyobbaknak meg elektromos airsoft puska, felügyelettel. Különben én azt sem bánnám, ha élest adnának a gyerek kezébe, de csak katonák, és kis kaliberűt. Nálunk a 7,62-essel, ha jól is lő a kölyök, uram bocsáss kislány véletlenül simán eltörheti a kulcscsontját. Az 5,45-ösnek nem tudom mekkora a visszarúgása, de nyilván sokkal kisebb. Olyanunk meg nincs, tehát marad a 22-es. Nekem nagyon bejön, hogy imitt amott van ez a KatonaSuli program, nézegettem képeket róla, és kicsit elszomorodtam, hogy az én időmben miért nem volt ilyen? Hatalmas buli lett volna, és simán a kedvemre lettek volna "keményebb" kiképzéssel is.
 

hadtap

Active Member
2015. március 25.
459
90
28
Off
Nekem nagyon bejön, hogy imitt amott van ez a KatonaSuli program, nézegettem képeket róla, és kicsit elszomorodtam, hogy az én időmben miért nem volt ilyen?
83-88 ig rendszeres volt felénk nyaranta 1 hetes turnusokba efféle katonatábor ,és természetesen 47 eseket kaptunk a kezünkbe ,igaz a tárak üresek voltak.
15 éves korom elött 1 nappal , vettem meg a saját 47 esem a Szovjetektől.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 591
113
Off
<blockquote>Nekem nagyon bejön, hogy imitt amott van ez a KatonaSuli program, nézegettem képeket róla, és kicsit elszomorodtam, hogy az én időmben miért nem volt ilyen?
83-88 ig rendszeres volt felénk nyaranta 1 hetes turnusokba efféle katonatábor ,és természetesen 47 eseket kaptunk a kezünkbe ,igaz a tárak üresek voltak.
15 éves korom elött 1 nappal , vettem meg a saját 47 esem a Szovjetektől.</blockquote>

Ha és amennyiben (elhiszem neked) tényleg ilyesfélét tartasz otthon, miért reklámozod minden adandó alkalommal? Csak kérdezem.
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Édesapám 84-től volt sorkatona, a lőteret közösen használták a szovjetekkel. Elmondása szerint a "ruszkik véknyabb lőszert használtak", így érdekes lehetett 47-st venni tőlük.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 559
80 904
113
<blockquote rel="ulippo">Ha már az ukrán és magyar gyerekkatonák is megvoltak, akkor ne maradjanak ki a donyecki hadra fogott lurkók se.
child-soldier.jpg

CGtX-3NUcAAJLyN.png

andrey.jpg

editorial-donetsk-child-soldiers-1433777403.png

558b01374dc45.jpg

gun-talk-with-young-cadets-excerpt-from-child-warriors-of-donetsk-1435081074.jpg

original_big.jpg

https://www.youtube.com/watch?v=0vJPL6PYDTM

Ők legalább oroszul nevelt oroszok, és nem "amerikaiul" nevelt magyarok/ukránok... talán ezért egy fokkal jobbak a donyecki lurkók.

Meg talán azért is, mert a magyar/ukrán lurkókat azért nevelik "amerikaiul" katonának, hogy oroszok beleit ontsák ki, a donyeckieket meg azért, hogy legyen esélyük a túlélesre miután a papát meg a mamát az ukránok legyilkolták...

...de azért továbbra is fenntartom, hogy a 18 alattiakat ki kellene hagyni ebből az egész katonásdiból - persze, ha lehet.
</blockquote>


Van ez így. :)

Police-women.jpg
 

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
703
1 034
93
<blockquote rel="haubagoi"><blockquote rel="ulippo">Ha már az ukrán és magyar gyerekkatonák is megvoltak, akkor ne maradjanak ki a donyecki hadra fogott lurkók se.
child-soldier.jpg

CGtX-3NUcAAJLyN.png

andrey.jpg

editorial-donetsk-child-soldiers-1433777403.png

558b01374dc45.jpg

gun-talk-with-young-cadets-excerpt-from-child-warriors-of-donetsk-1435081074.jpg

original_big.jpg

https://www.youtube.com/watch?v=0vJPL6PYDTM

Ők legalább oroszul nevelt oroszok, és nem "amerikaiul" nevelt magyarok/ukránok... talán ezért egy fokkal jobbak a donyecki lurkók.

Meg talán azért is, mert a magyar/ukrán lurkókat azért nevelik "amerikaiul" katonának, hogy oroszok beleit ontsák ki, a donyeckieket meg azért, hogy legyen esélyük a túlélesre miután a papát meg a mamát az ukránok legyilkolták...

...de azért továbbra is fenntartom, hogy a 18 alattiakat ki kellene hagyni ebből az egész katonásdiból - persze, ha lehet.
</blockquote>


Van ez így. :)

Police-women.jpg

</blockquote>
Hol készült a kép? Máris indulok oda bűnözni! Ígérem futni sem fogok hogy a rendőrnénik utol tudjanak érni azokon az araszos tűsarkakon.
 

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
703
1 034
93
Én kisgyerek koromban légpuskát kaptam a fatertól, lehet azért nem lettem buzi... Mindegy is, amúgy a légpuskát hanyagolnám, táborba gyerekeknek van már alkalmasabb eszköz is. Kicsiknek rugós, nagyobbaknak meg elektromos airsoft puska, felügyelettel. Különben én azt sem bánnám, ha élest adnának a gyerek kezébe, de csak katonák, és kis kaliberűt. Nálunk a 7,62-essel, ha jól is lő a kölyök, uram bocsáss kislány véletlenül simán eltörheti a kulcscsontját. Az 5,45-ösnek nem tudom mekkora a visszarúgása, de nyilván sokkal kisebb. Olyanunk meg nincs, tehát marad a 22-es. Nekem nagyon bejön, hogy imitt amott van ez a KatonaSuli program, nézegettem képeket róla, és kicsit elszomorodtam, hogy az én időmben miért nem volt ilyen? Hatalmas buli lett volna, és simán a kedvemre lettek volna "keményebb" kiképzéssel is.

12 éves koromtól vadászom. Első puskámat (most is látom azt a rozsdatemető 16-os egycsövűt amihez engedélyem az nem volt és a tehénistálóban lakott) 15 évesen kaptam. Remélem a dolog már elévült mert van vagy 30 éve meg egy azóta megszűnt országban történt a dolog. Mégse lett belőlem tömeggyilkos, ellenben megtanultam tisztelni és szeretni a fegyvert no meg a nyulat amit lelövök vele. Szóval elég fura ez a nagy prüszkölés egyesektől a fegyverek ellen. Igaz a puska számomra mindig megmarad "munkaeszköznek" és sose(?) fognám emberre.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 359
22 890
113
Én kisgyerek koromban légpuskát kaptam a fatertól, lehet azért nem lettem buzi... Mindegy is, amúgy a légpuskát hanyagolnám, táborba gyerekeknek van már alkalmasabb eszköz is. Kicsiknek rugós, nagyobbaknak meg elektromos airsoft puska, felügyelettel. Különben én azt sem bánnám, ha élest adnának a gyerek kezébe, de csak katonák, és kis kaliberűt. Nálunk a 7,62-essel, ha jól is lő a kölyök, uram bocsáss kislány véletlenül simán eltörheti a kulcscsontját. Az 5,45-ösnek nem tudom mekkora a visszarúgása, de nyilván sokkal kisebb. Olyanunk meg nincs, tehát marad a 22-es. Nekem nagyon bejön, hogy imitt amott van ez a KatonaSuli program, nézegettem képeket róla, és kicsit elszomorodtam, hogy az én időmben miért nem volt ilyen? Hatalmas buli lett volna, és simán a kedvemre lettek volna "keményebb" kiképzéssel is.

Anno, mi még a középsuliban .22-esToz-8 kispuskákkal lőttünk a honvédelmi napokon a lőtéren.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 034
24 591
113
Erről a krimi hídról jó lenne többet tudni, de szerintem ha egy ilyen hidat építenek, akkor azon már nagyfeszültségű kábelek (nem magas feszültségű!), optikai kábelek (akár több) is nyugodtan elférnek. A gázvezeték veszélyes, azt nem hiszem, hogy a közelében vinnék, bár ki tudja.

Az MHSZ (Magyar Honvédelmi Szövetség) sok klubbot működtetett (rádiós, repülős, gjmű, stb.), ők végezték a fiatalok honvédelmi alapképzését, hiányzik is nagyon napjainkban. Rengetegen szereztek már fiatalon "C" kategóriás jogosítványt, szinte ingyen. Azzal nincs baj, hogy a fegyverekkel, azok használatával megismertetik a fiatalokat (nem egy mágia), azzal van a baj, ha ezt rossz célból, rossz emberek teszik. Márpedig az AZOV nem hiszem, hogy pozitív szándékkal tenné. Az LNR/DNR pedig inkább kényszerből, sajnos.

A drónok bevetése valószínűleg érdekes dolgokat fog produkálni, pár lokátor megjelenésére mindenképpen lehet számítani a DNR/LNR területeken, ráadásul ezek nem halálos eszközök, ezért még szóvá tenni sem lehet.

Dudi
Azért én nagyon kíváncsi lennék azokra a már nem is a legkorszerűbb fele olyan könnyű mellényekre, amelyek 0 m-en megfogják akár az ACM lőszert, nem beszélve a páncéltörő és PKM lőszerekről. Ráadásul ha talán még is lenne olyan, hogy nem megy át a lövedék, a trauma hatásba igen nagy valószínűséggel bele hal az illető.
Ráadásul az MH-nak úgy tudom, hogy leginkább a fos kategóriába tartozó UNION PLUSSZ UP mellényeket veszik leginkább, amiknek a betétjeit a régi lejárt szavatosságú mellényekből teszik át. Krausz nem most kezdte és nem kispályás az öreg.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 825
113
ghostrider

Egyáltalán nem halsz bele egy találat traumahatásába még akkor sem ha egy épületben kis távolságról lőnek meg AK-val vagy Géppuskával.Minden LEVEL IV mellény (Ilyet használ minden NATO ország szóval van miből válogatnod)megvéd minden ma használt karabély és 7,62 vagy annál kisebb puskalőszertől és ezek páncéltörő változataitól akár nulla méterről is.

Az MH TMK repeszállókat vásárol és nem lejárt platekkel vagy soft armourral és ez biztos.

Ha nagyon érdekel akkor pl az angol Ovsprey Mk 4 vagy a német IDZ repeszálló fele olyan nehéz viszont LEVEL IV védelmi képességű de már nem tekinthető modernnek(PL az angolok le is fogják cserélni Virtus Body Armour System-re).

Egy modern mellény ha 4 plate-el (elöl,hátul két oldalt)XL-es méretben(a legnagyobb)11 kiló(KDH Defense System Magnum TAC-1)de említhetném a Tengerészgyalogság SPC mellényét vagy az új angolt is.

Ennyit a sokkhatásról...
https://www.youtube.com/watch?v=hdqaM-zpOQ0
 

hogre

New Member
2015. május 4.
29
0
1
Szerintem is kellene Honvédelmi felkészítés.
M.o. a saját határaival van körülvéve.
Egyátalán nem barátságos szomszédokkal.
Lehet ha a fiatalság kapna egy kis valós történelmet-hazafiasságot-magyartudatot nem ez a liberális szar lenne itt is....(amitől hányok néha.........)
Mivel ez az uki fórum-hát ők sem barátságosak.
A ruszkik sem de egyenlőre:
Az ellenségem ellensége meg a barátom......
Ez már politika.....
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 825
113
00:55 másodperctől.
https://www.youtube.com/watch?v=tMMSA3opBk4

Puskával lőtték meg a katonát(SVD vagy Jugoiszláv Zastava M76-tal).

https://www.youtube.com/watch?v=rLHU-_OhT8g

4x találták el PKM-el 3 a mellénybe csapódott 1 pedig kilőtte a kezéből a karabélyt.
 

csokibacsi

Member
2015. június 19.
201
0
16
Le a kalappal a mellények előtt....lehet megfogná simán a ghoauld botfegyvert is:) akkor szakié tényleg nem a legújabb, de örüljünk hogy kapott már. Azért 10 méterről az is megfogja:) annál közelebb meg ne jöjjenek:)
 

csokibacsi

Member
2015. június 19.
201
0
16
Gyerekek....ennyi szenvedőn ki tud segíteni????? Ahogy annak idején szaki is írta már rég hogy ami felesleges volt neki már mind elajándékozta....