1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Honvédségi kézifegyverek

Diskurzus a(z) 'Gyalogság, gyalogsági felszerelések, fegyverek' témában - Jeno által indítva @ 2013. január 6..

1. Jeno

Jeno Member

2. Terminator

Terminator Well-Known Member

"Különleges katonák - különleges fegyverek

Magazinunk előző számában a különleges műveleti zászlóalj legutóbbi sikeres vizsgájáról esett szó. Akkor Sándor Tamás ezredessel, az alakulat parancsnokával nem tértünk ki a szolnoki katonák felszerelésére, pedig érdekes arzenál áll a rendelkezésükre."

http://magazin.regiment.hu/cikk_1_1.php

3. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

4. joker

joker Well-Known Member

Mégis hogy a p***ba vették volna a hazait?! Nem b+, nekik az óceánról túlról kellett M82-t venni, hogy nehogy leessen a demokráciaszint, mert Gepárdokat szereztek be.

5. silurusglanis

A jenkik meg vettek anno Hiúzt- 1/1.
    Amúgy a Hiúz kevesebbet tud, a többi Gepárd pedig nem felelne meg.

6. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Mégis hogy a p***ba vették volna a hazait?! Nem b+, nekik az óceánról túlról kellett M82-t venni, hogy nehogy leessen a demokráciaszint, mert Gepárdokat szereztek be.
    </blockquote>

+1

7. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Ha már honvédségi kézifegyver:

8. silurusglanis

@dudi
    A fentebbi M-107 sokba fájt?

9. joker

joker Well-Known Member

Akkor el kell adni exportra. Párezer vagy akár tízezer darabot Iránnak valószínűleg egy óra alatt el lehetne adni, csak éppen győzzed gyártani őket. Menne is az összes Szíriába.

10. Panzerfaust

Panzerfaust Well-Known Member

A rendszeres étkezőkészletem :) (gépem)
    De komolyan :)

11. ms07

ms07 Well-Known Member

Joker: Honnan tudod, hogy vettük? Lehet, hogy adták :) Azért a Hiúz-Gepárd se egy egyedüli csodafegyver, túl van sztárolva szerintem. Más is gyárt ilyet, nem épp a mienkre fognak vágyakozni .

12. beta

beta Well-Known Member

Ennek nem valószínű, hogy bármi köze lenne a "demokráciaszint"-hez, mi vettük. A Gepárdról meg kérdéses, hogy megfelel-e. Boldog-boldogtalan gyárt romboló puskát, komoly cégek nyilván folyamatosan fejlesztenek. Koránt sem biztos, hogy mi tudtuk tartani a tempót. Nem azért, mert ne értenénk hozzá, hanem mert nem kapott megfelelő tőkét a fejlesztés.

13. beta

beta Well-Known Member

Gondolom ez már nem aktuális. Egy jó svájci bicska elég.

14. dudi

dudi Well-Known Member

Mindenki nyugodjon le a picsába a Honvédség egy darab amerikai fegyvert sem vett ingyen kaptuk mindet segélyként!!!

15. honved

honved Well-Known Member

+1.

Szerinted értik mit írtál ?
    Amilyen gondolatok néha ezen a honlapon megfogalmazódnak több emberkétől is, nem vagyok benne biztos. :)
    A valóság nem illik bele a folyamatos összeesküvés elmélet gyártás, az oroszos agymosás, az európai életvitel iránti gyűlölet, koncepciójába.

16. telak

telak New Member

egyébként én nem értem ezt a nagy USA ellenességet. Kb. ugyan ezek az emberek 10-20 éve még az Oroszokat utálták, kisiskolában meg a tanár volt a főellenség.

Egy szövetségi rendszer hierarhikusan működik. Vagyis a nagy beleszól mit csináljon a kicsi. Ez így volt, van és lesz.
    Egy marék levedlett jenki játékszerért még nem fog itt az USA dirigálni mindenbe, csak az együttműködő szövetséges csapatokat felhozzák olyan szintre, hogy ha közös akcióra kerül a sor, a saját csapataik ne vesszenek már oda egy magyar segédcsapat miatt.
    Ezt csináélták a németek a II VH. ban (Kaptunk Tigris, és Párduc tankokat PZ IV-et, MG-42, Pzfaustot, stb)
    Ezt csinálták az oroszok is, bár ők kevésbé bíztak ránk csúcstechnikát.
    Ezt csinálják új gazdáink is. Ennyi

17. silurusglanis

Na így gondoltam én is a sokba fájást :) köszi!

18. telak

telak New Member

Rambonak kommandós kés, Dudinak kanálgép :D

19. telak

telak New Member

Már ti is?! Mentek a segíííílyért? Jáááj more! :D

20. silurusglanis

Ha veszünk akkor az a baj, ha kapunk akkor az, ha nincs akkor meg az... :)

Ezen oldal megosztása