[HUN] Honvédségi kézifegyverek és fegyver kiegészítők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Ez vagy 20-30 éves fegyver.


Tudod, nekem abból van elegem MO-ból, hogy itt mindenki olyan jól tudja, hogy 10-20-30 éves relációban mi miért volt szar. Ki volt hülye, no meg kit fizettek meg..... Csak látnod kéne, hogy 20 év múlva kb. ugyanez lesz a szitu, meg a lemez, a menő szöveg, meg a tényállás... Én hidd el, kiegyeznék azzal, ha urambocsá csak a honvédelem területén fordulna elő ilyen orbitális és permanens faszság (nevezzük nevén a dolgokat!!), de ez sajna nem így van, hanem az élet minden területén ez van... Nem akarok menősködni (mert ezt többször már megkaptam), de nekem elegem van a saját életemben is azzal, hogy ezen a héten is kiderült egy nettó 8 milliárdos projektben, hogy a NER hugy..agy...i nem tudták megoldani a feladatot, ezért engem bíztak meg azzal, hogy -ad hoc- soron kívül a jövő szerdára tegyek rendbe egy projektet. Persze mit tudnak adni, max. pénzt, de azt már senki sem kérdezte, hogy pünkösdkor, mit terveztem? Persze amit terveztem az ugrik, a barátnőm még megértő, de meddig??? És ez azoknak a bűne, akik képesek a szarról is kiállítani, hogy az jóízű.... Na hát ez az előző kommenteim értelme, mert igazán akár tetszik akár nem, egyszer valakinek ezek miatt le kell nyelni a szart. És az büdös...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Ezen kívül lövész alakulatoknál nem használjál őket csak megrohadnak a fegyverszobában.


Bocs, még egyszer. Nem ellened, ellenetek írom le azt, amit a való világról tényleg tudok, hanem azért, hogy a főcímeken kívül az itt olvasók is tisztában legyenek azzal, ami engem (meg szerintem más normális embereket), itt szinte minden héten kiakaszt... Mert van egy alternatív világ itt is, mint pld. a K-ukrajnai konfliktusban. Csak annyi a különbség, hogy itt még nem lőnek...

UI. tudom, amiról írtam, nem katonai szakma.. De a civil élet és a katonaság nem távoli egymástól. Régen, 30 éve sorosként azt mondogattuk egymásnak: a sereg ua. mint a civil társadalom, csak sűritve....
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Akkor te is tudod,hogy milyen állapotok voltak akkor.Senkit nem érdekelt a csapatpróba vagy hasonló úri finomsagok.Valakinek odatoltak egy borítékot meg egy lapot,hogy itt írd alá.


Bocs, de az előző kommenteded kérlek mentsed el. Mert ugyanezt, 10, 20, 30 év múlva (ismerve az eddigi történéseket), változtatás nélkül fel tudod maj használni...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Tudod, nekem abból van elegem MO-ból, hogy itt mindenki olyan jól tudja, hogy 10-20-30 éves relációban mi miért volt szar. Ki volt hülye, no meg kit fizettek meg..... Csak látnod kéne, hogy 20 év múlva kb. ugyanez lesz a szitu, meg a lemez, a menő szöveg, meg a tényállás... Én hidd el, kiegyeznék azzal, ha urambocsá csak a honvédelem területén fordulna elő ilyen orbitális és permanens faszság (nevezzük nevén a dolgokat!!), de ez sajna nem így van, hanem az élet minden területén ez van... Nem akarok menősködni (mert ezt többször már megkaptam), de nekem elegem van a saját életemben is azzal, hogy ezen a héten is kiderült egy nettó 8 milliárdos projektben, hogy a NER hugy..agy...i nem tudták megoldani a feladatot, ezért engem bíztak meg azzal, hogy -ad hoc- soron kívül a jövő szerdára tegyek rendbe egy projektet. Persze mit tudnak adni, max. pénzt, de azt már senki sem kérdezte, hogy pünkösdkor, mit terveztem? Persze amit terveztem az ugrik, a barátnőm még megértő, de meddig??? És ez azoknak a bűne, akik képesek a szarról is kiállítani, hogy az jóízű.... Na hát ez az előző kommenteim értelme, mert igazán akár tetszik akár nem, egyszer valakinek ezek miatt le kell nyelni a szart. És az büdös...


UI. azt is tudom, hogy az emgem mérvadóan manapság megítélők a PUZSÉR-ral tesznek egy skatulyába (akinek a karakán véleményét igen szeretem, sőt régen a Gulyás Márton édesapja egyik régi dokufilmje "Én is voltan Isonzónál" meghatározó élményem volt), de, ha ilyen perifériális kalapba tesznek, akkor mivel magyarázzátok azt, hogy mégis sokszor fordulnak hozzám, ha kiderül, hogy szar van a palacsintában??? Szerintem ez az aberráció egyik megmagyarázhatatlan csúcsa és vonása... Ha valakinek lenne ötlete a miértre, szívesen várom az értékelését!!!! (hozzászólását!!!!)
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 211
4 414
113
Vajon mi lesz a sok AK63assal? Berakják raktárba vagy jön a civil piac?? Szerintem is baromság 3 kalibert rendszeresíteni. Hamár igy döntöttek hogy 5,56 akkor maradjon az. DMRre meg jó lesz a 308win, vagy 7,62x51.
Mondjuk akkor egy uttal a PKM cserét is meg kéne ejteni, hogy ne legyen ennyiféle lőszer rendszerben. MG3?? :) az örökifjú
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 974
113
Vajon mi lesz a sok AK63assal? Berakják raktárba vagy jön a civil piac?? Szerintem is baromság 3 kalibert rendszeresíteni. Hamár igy döntöttek hogy 5,56 akkor maradjon az. DMRre meg jó lesz a 308win, vagy 7,62x51.
Mondjuk akkor egy uttal a PKM cserét is meg kéne ejteni, hogy ne legyen ennyiféle lőszer rendszerben. MG3?? :) az örökifjú
Nagyon sok lőszer van még hozzá. Megy a tartalékos rendszerbe. A PKM-et max a lengyel NATO lőszeres verzióra érné meg le cserélni. Az amcsik szerint is a világ legjobb géppuskája.
 
  • Tetszik
Reactions: luperator

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 820
113
Egy rendbe rakott verzió mehetne nem?

Nem lehet rendberakni.A konstrukció rossz.

Mire gondolsz? Sig716, HK417 stb.... kategória 308Win kaliberbe ideális DMR. Nem tudom a Bren2 milyen de a DMR az mindenhol auto loader min. 20as tárkapacitással.

A DMRfegyver az az öntöltő puska kb 8×-os nagyítású optikával és igen 10-20lőszeres tárral.
 
  • Tetszik
Reactions: therob
M

molnibalage

Guest
Dudi, indokoltnak tartod a kézifegyver beszerzést és cserét?
Jól értem, hogy akkor az AK ki lesz szórva az utolsó szálig a lövészeknél? Egyáltalán mi most a rendszeresített karabély?
Kicsit homályos számomra, hogy kik kapják mit vált le és mi marad.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 820
113
Dudi, indokoltnak tartod a kézifegyver beszerzést és cserét?
Jól értem, hogy akkor az AK ki lesz szórva az utolsó szálig a lövészeknél? Egyáltalán mi most a rendszeresített karabély?
Kicsit homályos számomra, hogy kik kapják mit vált le és mi marad.


Mindenképp indokolt(az lett volna 10 éve is).
Az AK egy hatékony fegyver de elavult konstrukció ami már nem tudja kielégíteni egy modern hadsereg igényeit(nem is értem az oroszokat,hogy miért toldozgatják).
Ma az AK-63 a rendszeresített gépkarabély mindenkinek közkatonától vezérezredesig.
Arról még nem nyilatkoztak,hogy lecserélik-e az összes AK-t de szerintem igen le fogják cserélni az összes AK-t BREN 2-re.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 974
113
Dudi, indokoltnak tartod a kézifegyver beszerzést és cserét?
Jól értem, hogy akkor az AK ki lesz szórva az utolsó szálig a lövészeknél? Egyáltalán mi most a rendszeresített karabély?
Kicsit homályos számomra, hogy kik kapják mit vált le és mi marad.
Az Ak megy a tartalékosoknak, P9RC megy a tartalékosoknak.
Eddig a mh alapvető lövészfegyvere az AK 63D volt. (MINDEN Katonának itthon, a különlegesek használnak m4-et művelet én)
Géppisztoly a katrendészeknél volt kgp-9 és MP-5 ez cserélődik le scorpio evo3 r. A P9RC pedig p-09 re. Kell a csere mert a végletekig elavultak.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 974
113
48358889_1716572685115655_7032812912007708672_o.jpg


Szép puska.