[HUN] Honvédségi kézifegyverek és fegyver kiegészítők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

jOkA

Well-Known Member
2017. november 7.
403
636
93
Revolvernél semmi nem jön hátulra. Egyszerűen teljesen zárt abba az irányba.

Valamiért a mozgó záras fegyver zárának hibás működését vetíted a revolverre, de ennek egyszerűen nincsen értelme, mert teljesen más a felépítése és a működése. A lőszer mindig fel van támasztva hátul. Ha dobnak sok a töltet (jellemzően mert házilag túltöltik..), maximum kinyílik mint egy banán, szétrepül oldalra, leszakad a cső, elhajlik, széttörik a zárkeret, de olyat én még sose láttam-hallottam, hogy a fegyver legmasszívabb részén hátrafelé jött volna valami, aminek nem kellene. Viszont olyan volt az USA-ban hogy (szériahibás?) Beretták szánja lövéskor szépen egyenes vonalban hátrarepült és találkozott a lövő buksijával.

Na mindegy, részemről befejeztem, nem akarom szétoffolni a topicot.


Na ezt magyaráztam alapból. Oldalra ne rakd az ujjad a forgó tár mellé mert letépi. Ugye ezt nem értették a srácok, hogyan tépheti le akár. Próbálj ki egy .500-ast S&W-t. Hátra akkor veszélyes, ha hibás a lőszer, akadály van a csőben, de az minden pisztolyra igaz.
Lehet félre érthető volt. Na én sem offolok többet.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 272
14 171
113
Na fogadjunk nagyban hogy kiveszem a tárat, ürítek ha csövön volt és bátran kijelentem hogy a fegyverem töltetlen. Igenis van töltetlen fegyver, csak ez a hülyeség megy soksok éve. Amint erről megbizonyosodsz a fegyvered töltetlen.
Azt áruld már el nekem ha cső alatt hordták, egy szimpla kibiztosítástól hogy került csőre a lövedék???? Most akkor vagy csövön hordták biztosítva és kibiztosítás után elsült, vagy cső alatt de úgy bezony nem fog elsülni.... :)


Szimpla kibiztosítástól sehogy.
Viszont hogy ürítesz egy pisztolyt?

Szerintem.
Bebiztosítod(ha lehet)
Kiveszed a tárat. Megnézed mennyi lőszer van benne,elrakod
Benyúlsz alulról a tár helyére.
Hátrahúzod a szánt, belenêzel a csőbe.
Visszaengeded, fesztelenítesz.

Kibiztosítva ugyanez. De ha valamiért elbaszod,akkor sincs baj.

Ha betartasz mindent, nem lehet vétlent lőni!
De itt jönnek be az "apróbb" hibàk.

Szerintem a hozzáállàs a fegyverhez.
Sajnos a fàradtság, vagy nagy arc miatt többen csak kibiztosítottàk(így tanították),hátrahúzták a szànt nem nézve semmit, elhúzták az elsütőbillentyűt.

Olyan is volt ezután kivette a zseni a tárat, és megint elhúzta az elsütőbillentyűt.o_O

Tatán történt, 2 tiszthelyettessel.
Sajàt fegyvereikkel molyoltak egy ágyon.
Mindkettőnek hk usp-je volt.
Az egyik ürítette a sajátjàt. Lerakta. A màsik nem. Ő is letakta.
Mint egy rossz filmben összecserélték.

Aki ürítette a fegyverét, ebben a tudatban felvette a sajátnak hitt pisztolyát, elhúzta az elsütőbillentyűt, alkaron lőve a màsikat.

Bàrhová elmész képzésre, és ráfogod s màsikra az amúgy ürített fegyvered, jóesetben csak lebasznak.

Sorosként én is faszságnak tartottam a töltetlen fegyver nincs mondatot. Aztán annyi vétlen lövést láttam, hallottam, vagy gyakoroltam azok miatt, hogy
felnőttem hozzá;)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 315
76 929
113
Szimpla kibiztosítástól sehogy.
Viszont hogy ürítesz egy pisztolyt?

Szerintem.
Bebiztosítod(ha lehet)
Kiveszed a tárat. Megnézed mennyi lőszer van benne,elrakod
Benyúlsz alulról a tár helyére.
Hátrahúzod a szánt, belenêzel a csőbe.
Visszaengeded, fesztelenítesz.

Kibiztosítva ugyanez. De ha valamiért elbaszod,akkor sincs baj.

Ha betartasz mindent, nem lehet vétlent lőni!
De itt jönnek be az "apróbb" hibàk.

Szerintem a hozzáállàs a fegyverhez.
Sajnos a fàradtság, vagy nagy arc miatt többen csak kibiztosítottàk(így tanították),hátrahúzták a szànt nem nézve semmit, elhúzták az elsütőbillentyűt.

Olyan is volt ezután kivette a zseni a tárat, és megint elhúzta az elsütőbillentyűt.o_O

Tatán történt, 2 tiszthelyettessel.
Sajàt fegyvereikkel molyoltak egy ágyon.
Mindkettőnek hk usp-je volt.
Az egyik ürítette a sajátjàt. Lerakta. A màsik nem. Ő is letakta.
Mint egy rossz filmben összecserélték.

Aki ürítette a fegyverét, ebben a tudatban felvette a sajátnak hitt pisztolyát, elhúzta az elsütőbillentyűt, alkaron lőve a màsikat.

Bàrhová elmész képzésre, és ráfogod s màsikra az amúgy ürített fegyvered, jóesetben csak lebasznak.

Sorosként én is faszságnak tartottam a töltetlen fegyver nincs mondatot. Aztán annyi vétlen lövést láttam, hallottam, vagy gyakoroltam azok miatt, hogy
felnőttem hozzá;)

Először kiveszed a tárat,amíg ez meg nincs az ég adta egy világon semmit nem csinálsz.Amúgy általában a forgó biztosítós pisztolyokt nem kell kibiztosítani töltetlenség ellenőrzéshez.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 272
14 171
113
Először kiveszed a tárat,amíg ez meg nincs az ég adta egy világon semmit nem csinálsz.Amúgy általában a forgó biztosítós pisztolyokt nem kell kibiztosítani töltetlenség ellenőrzéshez.

És ha csövön van?
Először bebiztosítod ha van forgó biztosító. Hátha véletlen rányúlsz az elsütő billentyűre.

Én tudom, hogy nem kell, mégis pl tatán így oktatták.
Egy volt katonatársam tűzoltó lett. Ott is tanítják, ő szólt, hogy minek kibiztosítani.

Ha van forgó biztosító, még a tokban bebiztosítod. Abból baj nem lehet.

De mindegy. Én ha lenne önvédelmi fegyverem, biztos csövön hordanám, kibiztosítva.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 315
76 929
113
És ha csövön van?
Először bebiztosítod ha van forgó biztosító. Hátha véletlen rányúlsz az elsütő billentyűre.

Én tudom, hogy nem kell, mégis pl tatán így oktatták.
Egy volt katonatársam tűzoltó lett. Ott is tanítják, ő szólt, hogy minek kibiztosítani.

Ha van forgó biztosító, még a tokban bebiztosítod. Abból baj nem lehet.

De mindegy. Én ha lenne önvédelmi fegyverem, biztos csövön hordanám, kibiztosítva.

Először tár ki.Aki véletlen rányúl az elsütőre és el is süti az lapátot fogdosson ne pisztolyt!
 

jOkA

Well-Known Member
2017. november 7.
403
636
93
Szimpla kibiztosítástól sehogy.
Viszont hogy ürítesz egy pisztolyt?

Szerintem.
Bebiztosítod(ha lehet)
Kiveszed a tárat. Megnézed mennyi lőszer van benne,elrakod
Benyúlsz alulról a tár helyére.
Hátrahúzod a szánt, belenêzel a csőbe.
Visszaengeded, fesztelenítesz.

Kibiztosítva ugyanez. De ha valamiért elbaszod,akkor sincs baj.

Ha betartasz mindent, nem lehet vétlent lőni!
De itt jönnek be az "apróbb" hibàk.

Szerintem a hozzáállàs a fegyverhez.
Sajnos a fàradtság, vagy nagy arc miatt többen csak kibiztosítottàk(így tanították),hátrahúzták a szànt nem nézve semmit, elhúzták az elsütőbillentyűt.

Olyan is volt ezután kivette a zseni a tárat, és megint elhúzta az elsütőbillentyűt.o_O

Tatán történt, 2 tiszthelyettessel.
Sajàt fegyvereikkel molyoltak egy ágyon.
Mindkettőnek hk usp-je volt.
Az egyik ürítette a sajátjàt. Lerakta. A màsik nem. Ő is letakta.
Mint egy rossz filmben összecserélték.

Aki ürítette a fegyverét, ebben a tudatban felvette a sajátnak hitt pisztolyát, elhúzta az elsütőbillentyűt, alkaron lőve a màsikat.

Bàrhová elmész képzésre, és ráfogod s màsikra az amúgy ürített fegyvered, jóesetben csak lebasznak.

Sorosként én is faszságnak tartottam a töltetlen fegyver nincs mondatot. Aztán annyi vétlen lövést láttam, hallottam, vagy gyakoroltam azok miatt, hogy
felnőttem hozzá;)
Bebiztosított fegyverrel nem tudsz feszteleníteni. Tár kivétele után a 3 pontos ellenőrzést kell végrehajtani. Szánt hátrahúzod és a hüvelykivető nyíláson keresztül megnézed a 1. csövet, a 2. töltényűrt és a 3. tár helyét. Szánt vissza engeded és elsütöd a fegyvert ( ismétlem csak kibiztosítva lehet ). Nem kell tár helyére nyúlni és nem csak a csövet nézzük. Fegyver ürítését tekintve teljesen mindegy mennyi lőszer van a tárban ha már kivetted nem kell számolgatni.
A tárakat csak lövészet elején ellenőrzik. Ha lövés közben akadály van és ürítesz akkor a tárban lévő lőszerrel nem foglalkozol, miután azt kivetted a fegyverből.
 
  • Tetszik
Reactions: Shed

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
826
4 197
93
"Bebiztosítod(ha lehet)
Kiveszed a tárat. Megnézed mennyi lőszer van benne,elrakod
Benyúlsz alulról a tár helyére.
Hátrahúzod a szánt, belenêzel a csőbe.
Visszaengeded, fesztelenítesz."

Hmm, azért látom van eltérés a rendőrségi és a honvédségi gyakorlat között.

Nálunk kibiztosít (vagy eleve kibiztosítva van)
-tár kivesz
-szán hátrahúz
-hárompontos ellenőrzés fentről, a hüvelykivető nyíláson keresztül nézve.
1: tár nincs benne
2: töltényűr üres
3: nincs semmi idegen tárgy a fegyver látható részében, vagy a csőben
-ezután szán előreenged és nem fesztelenítés, hanem biztonságos lőirányba, vagy a homokkal teli ládába elsütés. Ha maradt valahogy balfaszság miatt lőszer a csőben, az akkor és ott derüljön ki.

A bebiztosításnak azért sincs értelme, mert akkor visszakisér szán előreengedésekor a kakas és ha el van kopva a forgó biztosító, a felhasználó meg fasz volt és van lőszer a csőben, akkor lesz elsütés. Illetve azért sem, mert sok szolgálatit nem lehet bebiztosítani. Glock pl, HKP30, Jericho is csak felhúzott kakassal. A CZ-k is szerintem csak fesztelenítővel lesznek szerelve.

Aki meg sátorvason belül tartja az ujját, annak le kell vágni.
 
  • Tetszik
Reactions: Ratamahata and jOkA

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
826
4 197
93
Bebiztosított fegyverrel nem tudsz feszteleníteni. Tár kivétele után a 3 pontos ellenőrzést kell végrehajtani. Szánt hátrahúzod és a hüvelykivető nyíláson keresztül megnézed a 1. csövet, a 2. töltényűrt és a 3. tár helyét. Szánt vissza engeded és elsütöd a fegyvert ( ismétlem csak kibiztosítva lehet ). Nem kell tár helyére nyúlni és nem csak a csövet nézzük. Fegyver ürítését tekintve teljesen mindegy mennyi lőszer van a tárban ha már kivetted nem kell számolgatni.

Megelőztél.

Azt nem vágom, hogy most a honvédségnél feszteleníteni kell, tehát csak visszaengedni a kakast a forgóbiztosítóval vagy kézzel a nyugalmi helyzetbe, vagy üresen el kell e sütni biztonságos irányba.
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 213
4 426
113
És ha csövön van?
Először bebiztosítod ha van forgó biztosító. Hátha véletlen rányúlsz az elsütő billentyűre.

Én tudom, hogy nem kell, mégis pl tatán így oktatták.
Egy volt katonatársam tűzoltó lett. Ott is tanítják, ő szólt, hogy minek kibiztosítani.

Ha van forgó biztosító, még a tokban bebiztosítod. Abból baj nem lehet.

De mindegy. Én ha lenne önvédelmi fegyverem, biztos csövön hordanám, kibiztosítva.
Tényleg nem értem minek biztositani. Tárat kiveszed, szán kétszer hátrahúz, ha csövön volt akkor az repül, majd megnézed hogy üres e a cső, fesztelenít, elrak... a fegyver töltetlen. Ki az a hülye aki húzkodja az elsütőt ürítés közben?? És aki ráfogja a másikra?? Komolyan néha azt hiszem.hogy akinek ez a munkaeszköze pont az ért ehhez a legkevésbé.... tisztelet persze minden kivételnek....
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 272
14 171
113
Bebiztosított fegyverrel nem tudsz feszteleníteni. Tár kivétele után a 3 pontos ellenőrzést kell végrehajtani. Szánt hátrahúzod és a hüvelykivető nyíláson keresztül megnézed a 1. csövet, a 2. töltényűrt és a 3. tár helyét. Szánt vissza engeded és elsütöd a fegyvert ( ismétlem csak kibiztosítva lehet ). Nem kell tár helyére nyúlni és nem csak a csövet nézzük. Fegyver ürítését tekintve teljesen mindegy mennyi lőszer van a tárban ha már kivetted nem kell számolgatni.
A tárakat csak lövészet elején ellenőrzik. Ha lövés közben akadály van és ürítesz akkor a tárban lévő lőszerrel nem foglalkozol, miután azt kivetted a fegyverből.



P9rc.

Ha sötétben ellenőrzöd nézegethetsz te bármit. Ezért nyúlok bele. Ja a csőbe is. Amúgy tökéletesen igazad van. Sajnos már rég csináltam.

Javítsatok ki. P9rc A forgó biztosítóval feszteleníthetsz. Nem kell elsütőbillentyűhöz nyúlnod.
Én csőre töltöttem. Fesztelenítettem. Nem az elsütő billemtyűvel, :Dhanem a forgó bitosítóval.

Nem volt szó arról, hogy lőttünk a fegyverrel.
 

jOkA

Well-Known Member
2017. november 7.
403
636
93
P9rc.

Ha sötétben ellenőrzöd nézegethetsz te bármit. Ezért nyúlok bele. Ja a csőbe is. Amúgy tökéletesen igazad van. Sajnos már rég csináltam.

Javítsatok ki. P9rc A forgó biztosítóval feszteleníthetsz. Nem kell elsütőbillentyűhöz nyúlnod.
Én csőre töltöttem. Fesztelenítettem. Nem az elsütő billemtyűvel, :Dhanem a forgó bitosítóval.

Nem volt szó arról, hogy lőttünk a fegyverrel.
Elég a markolat aljához nyúlnod érzed e a tárfenéket vagy sem. Tárkioldód nyomod hallod ha leesik a földre. Ha volt még benne lőszer akkor súlyról is érzed amatőrként is. Sötelétben kell tárat cserélned gyorsan akár taktikai módon akkor sem nyúkálsz oda.

Tudsz forgóbiztosítóval feszteleníteni.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 272
14 171
113
Tényleg nem értem minek biztositani. Tárat kiveszed, szán kétszer hátrahúz, ha csövön volt akkor az repül, majd megnézed hogy üres e a cső, fesztelenít, elrak... a fegyver töltetlen. Ki az a hülye aki húzkodja az elsütőt ürítés közben?? És aki ráfogja a másikra?? Komolyan néha azt hiszem.hogy akinek ez a munkaeszköze pont az ért ehhez a legkevésbé.... tisztelet persze minden kivételnek....

De kurva okos vagy.

Én meg komolyan néha azt hiszem olyanok okoskodnak akik kurvára nincsenek képben.

Ha mindenki betartaná az ilyen egyszerű szabájokat. Pl. Bebiztosítjuk a fasszopó fegyvert, nem lenne annyi vadászbaleset.
Vétlenlövés. Vagy a tekes nem lőné meg a másikat stb. Ja ők ráfogták a fegyvert a másikra. Juj. Pedig szerinted olyan nincs. Éventen miért látni több vadászbalesetet a hírekben.



Mi a FASZBÓL áll egy pisztolyon elforgatni a fasszopó biztosítót ha van rajta?

Miért probléma? Írd már le.

Minek húzod a szánt 2szer hátra.
1szer hátrahúzod, megakasztod, belenézel.
Minek húzgálod.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 844
4 831
113
Na fogadjunk nagyban hogy kiveszem a tárat, ürítek ha csövön volt és bátran kijelentem hogy a fegyverem töltetlen. Igenis van töltetlen fegyver, csak ez a hülyeség megy soksok éve. Amint erről megbizonyosodsz a fegyvered töltetlen.
Azt áruld már el nekem ha cső alatt hordták, egy szimpla kibiztosítástól hogy került csőre a lövedék???? Most akkor vagy csövön hordták biztosítva és kibiztosítás után elsült, vagy cső alatt de úgy bezony nem fog elsülni.... :)
Rendőrszakközépiskola I. évfolyam szolnoki szakasz: fegyverkarbantartás. Behoz az oktató egy halom PA-t kiosztja, aztán szépen mindenki nekiáll szétszedni a fegyvert és megtakarítani. Mivel ezek töltetlen fegyverek minek is ellenőrizni őket. Az egyik Nobel-díjas fogja a fegyvert felhúzza a szánt és előreengedi/vagy ha még okosabb akkor csak meghúzza az elsütőbillenytűt nem tudom, szerencsére másik szakaszban voltam. Gondolom sejted mi történt: igen volt egy lőszer a csőben. Bumm. Ahogy hallottam a bent ülőktől (voltak vagy 30-an) vagy 2 kört tett meg a lövedék a teremben, mert gellert kapott a betonfalon. Hogy senki nem sérült meg az csak a véletlennek köszönhető. Hogyan lehetett volna elkerülni a balesetet? Mondjuk úgy, hogy az idióta ellenőrzi a fegyver töltetlenségét. Nagyjából ezért mondja minden lőkiképző, hogy nincsen töltetlen fegyver. Meg kell róla győződni.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and 2ndt

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 315
76 929
113
Megelőztél.

Azt nem vágom, hogy most a honvédségnél feszteleníteni kell, tehát csak visszaengedni a kakast a forgóbiztosítóval vagy kézzel a nyugalmi helyzetbe, vagy üresen el kell e sütni biztonságos irányba.

Feszteleníteni kell,tök mind1 hogyan csak feszteleníts.Ezért felesleges kibiztosítani töltőfogás előtt ha be vagy biztosítva.
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 213
4 426
113
Rendőrszakközépiskola I. évfolyam szolnoki szakasz: fegyverkarbantartás. Behoz az oktató egy halom PA-t kiosztja, aztán szépen mindenki nekiáll szétszedni a fegyvert és megtakarítani. Mivel ezek töltetlen fegyverek minek is ellenőrizni őket. Az egyik Nobel-díjas fogja a fegyvert felhúzza a szánt és előreengedi/vagy ha még okosabb akkor csak meghúzza az elsütőbillenytűt nem tudom, szerencsére másik szakaszban voltam. Gondolom sejted mi történt: igen volt egy lőszer a csőben. Bumm. Ahogy hallottam a bent ülőktől (voltak vagy 30-an) vagy 2 kört tett meg a lövedék a teremben, mert gellert kapott a betonfalon. Hogy senki nem sérült meg az csak a véletlennek köszönhető. Hogyan lehetett volna elkerülni a balesetet? Mondjuk úgy, hogy az idióta ellenőrzi a fegyver töltetlenségét. Nagyjából ezért mondja minden lőkiképző, hogy nincsen töltetlen fegyver. Meg kell róla győződni.
Igazad van, de ha jól megnézed amit írtam erről miután ellenőriztem, utána kijelenthetem hogy a fegyver töltetlen.... itt ez nem történt meg. A szán előreengedésével elvileg nem sülhet el, csak ha ezzel egy időben ráfeküdt az elsütőre is...
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 213
4 426
113
De kurva okos vagy.

Én meg komolyan néha azt hiszem olyanok okoskodnak akik kurvára nincsenek képben.

Ha mindenki betartaná az ilyen egyszerű szabájokat. Pl. Bebiztosítjuk a fasszopó fegyvert, nem lenne annyi vadászbaleset.
Vétlenlövés. Vagy a tekes nem lőné meg a másikat stb. Ja ők ráfogták a fegyvert a másikra. Juj. Pedig szerinted olyan nincs. Éventen miért látni több vadászbalesetet a hírekben.



Mi a FASZBÓL áll egy pisztolyon elforgatni a fasszopó biztosítót ha van rajta?

Miért probléma? Írd már le.

Minek húzod a szánt 2szer hátra.
1szer hátrahúzod, megakasztod, belenézel.
Minek húzgálod.
Én meg úgy tanultam hogy csak arra fogok fegyvert akit le is akarok lőni.... de biztos én vagyok az okos végül is én pisztolyozok az ágyon, meg lövöm halomra a másikat cső alá töltött fegyverrel.... hivatásból.... végeztem az OFFal... aszem nem lesz konszezus.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 315
76 929
113
Ha nem fogod soha másra a fegyvert csak arra akit le akarsz lőni akkor hogyan gyakoroltok?Bármilyen hihetetlen de nagyon sok ember nem tudja ráfogni a fegyvert egy másik emberre(nem úgy vagyunk szocializálva,hogy ez természetes legyen)
így bizony száraz gyakorlásnál érdemes nem a semmibe/céllapra céloztatni hanem egy másik emberre.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 030
26 575
113
Egymás szeme láttára ellenőrzitek a töltetlenséget, szóval nem értem miért ne fognátok egymásra az amúgy is többszörösen leellenőrzött fegyvert! Hiszen jó esetben már a fegyverszobába is ellenőrzötten vették vissza legutóbb, no nem mintha ez bármit jelentene, hiszen azzal kezded, hogy ellenőrzöd amikor kezedbe veszed!

Millió olyan opció van, amit csak kollégával tudsz gyakorolni, ha másért nem, hát azért, hogy megtanuld mik a reális esélyeid!
 
  • Tetszik
Reactions: dudi

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 213
4 426
113
Ha nem fogod soha másra a fegyvert csak arra akit le akarsz lőni akkor hogyan gyakoroltok?Bármilyen hihetetlen de nagyon sok ember nem tudja ráfogni a fegyvert egy másik emberre(nem úgy vagyunk szocializálva,hogy ez természetes legyen)
így bizony száraz gyakorlásnál érdemes nem a semmibe/céllapra céloztatni hanem egy másik emberre.
Lehet igazad van de nem véletlenül találták ki a simulation és egyéb műanyag fegyvereket.... de ettől függetlenül mindenki azt fog a másikra amit akar.... lehet rosszul fogalmaztam. A vétlen lövéses balesetekkor nem figyelnek a lehetséges lőirányra és abban éppen beletakar valaki. Vadászok is így lövik le egymást és azért mert nem történik meg a töltetlenség ellenőrzése....
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
826
4 197
93
Rendőrszakközépiskola I. évfolyam szolnoki szakasz: fegyverkarbantartás. Behoz az oktató egy halom PA-t kiosztja, aztán szépen mindenki nekiáll szétszedni a fegyvert és megtakarítani. Mivel ezek töltetlen fegyverek minek is ellenőrizni őket. Az egyik Nobel-díjas fogja a fegyvert felhúzza a szánt és előreengedi/vagy ha még okosabb akkor csak meghúzza az elsütőbillenytűt nem tudom, szerencsére másik szakaszban voltam. Gondolom sejted mi történt: igen volt egy lőszer a csőben. Bumm. Ahogy hallottam a bent ülőktől (voltak vagy 30-an) vagy 2 kört tett meg a lövedék a teremben, mert gellert kapott a betonfalon. Hogy senki nem sérült meg az csak a véletlennek köszönhető. Hogyan lehetett volna elkerülni a balesetet? Mondjuk úgy, hogy az idióta ellenőrzi a fegyver töltetlenségét. Nagyjából ezért mondja minden lőkiképző, hogy nincsen töltetlen fegyver. Meg kell róla győződni.
Hmm, ott az volt a szerencséje a sràcnak, hogy az elsö asztalnâl ült.Igy ment a lövedék a tanterem falàba, ha az utolso asztalnàl ült volna, akkor àtlötte volna az egèsz sort maga elött. Aztän sokàig fosott is a pisztolytol, mondjuk màr vagy tiz ève le is szerelt.
 
  • Tetszik
Reactions: Azzurro