1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Honvédségi kézifegyverek

Diskurzus a(z) 'Gyalogság, gyalogsági felszerelések, fegyverek' témában - Jeno által indítva @ 2013. január 6..

1. honved

honved Well-Known Member

Géppuska marad a PKM, vagy lesz más típus helyette, ha már a karabélyt cseréljük ? Lehet erről bármit is tudni ?

borisz likes this.
  2. honved

honved Well-Known Member

Nincs a lövész alakulatoknál távcsöves puskás katona, egyik rajban sem ?

3. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Csak hogy a témánál is maradjunk:
    Ha jól emlékszem a német raj 3+6-os kiépítésben tartalmaz DMR-t, meg 2 géppuskát, meg egy támogató fegyvert (CG), a többiek pedig karabélyt visznek.
    Szerintem nem véletlenül fogják gyártani a BR-t itt.

4. Celebra

Celebra Well-Known Member

A szállitott deszantrajt kivánják 8főnek,a szállitójármű személyzete nélkül.Vagyis a lövészharcjármű 3+8=11fős legyen.

5. pöcshuszár

Ezt honnan veszed? Konkrét infó erről még nem nagyon szivárgott ki. Ha kiszivárgott volna, már szűkült volna a járműbeszerzés jelöltjeinek száma.

6. rejsz felügyelő

rejsz felügyelő Well-Known Member

Náluk nem Panzerfaust3 van? Vagy a MATADOR?

pöcshuszár likes this.
  7. Celebra

Csapattisztek tanulmányaikban,cikkeikben irják,hogy 8fős deszantraj kellene.Nem a vizfej és a politikai bagázs kivánalma ez-de sajnos ők döntenek.
    Bradly új változata is döntően azért lesz nagyobb,hogy 8főre tudják emelni a deszantrajt.
    Deszantraj=a jármű által szállitott lövészek a járműszemélyzet nélkül.

honved likes this.
  8. Ratamahata

Ratamahata Well-Known Member

Azért várd ki a végét..... még mindig sehol nincs a saját gyártás és a rendszeresítés üteme is finoman szólva gyalázatos.... a kirakat puskákon kivül még mindig az AK van mindenkinek

honved likes this.
  9. pöcshuszár

Csak korábban használták. Képről emlékeztem rosszul.
    Különben a Saab most kötött egy több éves keretszerződést az USA-val, az új CG-re.

10. pela3

pela3 Well-Known Member

Én pedig azt hallottam, hogy Adyligetra kb 2020-2022-re fognak kerülni a CZ fegyverek, kiképzési célra, előtte meg csak a bevetési osztályok kaphatják meg. (ez 3hónapos info kb)

11. dudi

dudi Well-Known Member

Rosszul emlékszel

12. Ocses

Ocses Well-Known Member

13. dudi

dudi Well-Known Member

Miről beszélsz?

14. honved

honved Well-Known Member

A tatai katonák misszióba meg AK-val gyakoroltak, a Honvédelem.hu képei szerint. Ki tudja hol mi van még, vagy már. Esküre, ünnepre, már jut az új fegyver, gondolom.

15. pöcshuszár

Így van.
    Közben megtaláltam a képet is:
    Meg egy másikat is, amin a kezelők is rajta vannak:

16. Ocses

Ocses Well-Known Member

Hát ez az.
    Azt hittem először a külszolgálatok kapnak. Persze megfelelő átképzés után. Amire egy több hónapos felkészítés a külszolgálatra pont jó.
    Aztán kmz, többi harcoló stb.

Lehet van ebben is logika . :rolleyes:

A gyártás hogy áll? Lehet tudni?

17. Celebra

Ki tudja?
    Amennyire tudom,nem is lesz teljeskörű gyártás,csak összeszerelés.Pl csőgyártás cselákban marad.

18. dudi

dudi Well-Known Member

Miért akarjátok hónapokig átképezni a katonát az új gépkarabélyra?Egy hét bőven elég rá.

krokomach and borisz like this.
  19. Ocses

Ocses Well-Known Member

Arra, hogy megtanuld kezelni bőven.
    Arra, hogy ösztönös legyen vele minden nem árt egy kis idő.

20. Shadow

Shadow Well-Known Member

Benkő azt mondta legutóbb, hogy szeptembertől indul a saját gyártás:
    https://www.sonline.hu/kozelet/hely...abb-hadserege-lehet-a-magyar-2026-ra-1682192/

"Ugyanakkor a hazai hadiipart is fejlesztjük, szeptemberben indul a sorozatgyártás a kiskunfélegyházi fegyvergyárban, és egy aknavetőüzemet is terveznek"

Erre az aknavető üzemre kíváncsi vagyok. Nekem új volt de az biztos hogy aknavetők nagyon kellenének.

krokomach, Anti, phaidros and 3 others like this.

Ezen oldal megosztása