1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Honvédségi kézifegyverek

Diskurzus a(z) 'Gyalogság, gyalogsági felszerelések, fegyverek' témában - Jeno által indítva @ 2013. január 6..

1. Anti

Anti Well-Known Member

Nagyon jó hír :)

Egyébként itt kik jöhetnének szóba mint partnerek?
    Nem úgy volt hogy tendereztették a 81mm-est és akartak venni belőle valami röhejes mennyiséget?

2. Celebra

Celebra Well-Known Member

Mondjuk én nem tiltakoznák ellene,ha előszednék a sifonérbol a DE81 terveit..

3. anonim999

anonim999 Well-Known Member

Ez az aknavető beszerzés is már régóta húzódik, lehet az "aknavető üzem " létesítése miatt. Ha már itt akarják legyártani akkor nagyobb mennyiség lehet és nem csak egy kaliberről lehet csak szó. Én nagyobb kaliberre is gondoltam már 120 milisre és a jövőben a tartalékosok is kaphatnak.
    De természetesen nagy a titkolózás ez ügyben is. Nincs tippem partnerre.

Anti likes this.
  4. anonim999

anonim999 Well-Known Member

Mi az a DE81??

Ocses likes this.
  5. dudi

dudi Well-Known Member

AK-t használnak mindenhol.Nem 2 perces folyamat rendszerbeállítani egy új gépkarabélyt.Pl amíg nincs elég lőszer raktáron addig el sem kezdik a kiképzést rájuk.

honved likes this.
  6. Ocses

Ocses Well-Known Member

Ha jól emlékszem a németek a g36 rendszerbe állításakor valami hasonlót csináltak mint amit írtam.

Mindezek ellenére természetesen igazad van.
    Hiszen ak és hozzà lőszer mindenhol van magyarisztánban. Míg cz és 5.56 nincs.

Pont erre vonatkoztak a kérdéseim.

7. honved

honved Well-Known Member

Van némi igazad. Ugyanakkor, valamennyi régi céget, ha megmarad, mára teljesen korszerű technológiával kellene felszerelni, a mai kor követelményeinek megfelelően. Az a csőkovácsoló, amit említettél, nem biztos hogy mára a legkorszerűbb technológia. Feltehetően, ha gyártunk csövet, annál korszerűbb gyártási technológia érkezik a csehektől majd, erre a feladatra.

borisz likes this.
  8. honved

honved Well-Known Member

Alkalmazásba fotókon, videókon, akkor ezek szerint csak nálatok van a CZ. Máshol csak díszelgéshez, ünnepségekhez, használják egyenlőre. Na, ami késik nem múlik.

9. Celebra

Digép Vasziljok aknavetőjének NATO szabványú 81milis változata

10. Celebra

CNC rendszer gépsor,ami nem véletlenűl működik ma is a szerbeknél.Persze az akkori vezérlő elektronika ma már elavult.De maga a gépsor nem.

11. dudi

dudi Well-Known Member

Mi sem használjuk.

fedett_mókus likes this.
  12. arcas

arcas Well-Known Member

Pár jó kép:

13. arcas

arcas Well-Known Member

14. Kurfürst

Kurfürst Well-Known Member

Nagy airsoftos CQB lehetett, szemvédő, kézvédő mindenkin, de nincs két egyforma ruha ;)

15. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

Irigykedsz :)

16. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Ezek vaktöltényes fegyverek (AK-63D) a képzősöknél. Ott a cső végén a szűkítő.
    Az instruktorok KMD-sek 2015M-ben, a többiek meg bocisok. A szemvédő meg kesztyűk azért indokoltak, mert a vaktöltény is okozhat maradandó sérülést 3-5 méteren belül...

17. Kurfürst

Részben. Évek óta nem voltam kinn AS-ezni, így egy sima feketepulcsis - tiszacipős - cimaákás kép is irígységet váltana ki. :D

18. Kurfürst

Akár. Az AK gyanús volt a füldugóval, nagyító alatt nem néztem, viszont annyira összevissza volt a felszerelés hogy simán lehetett volna egy akármilyen hétvégi CQB is.

Amúgy az első képen én látom rosszul hogy a gugguló társa sisakjára van támaszva a könyöke..?!

19. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Praktikus, mert nem tud a hallgató így felállni, és a tűzvonalba lépni.... :cool:
    Füldugó nélkül nem javaslom...o_O

20. dudi

dudi Well-Known Member

Senkin nincs 15M.

silurusglanis likes this.

Ezen oldal megosztása