[HUN] Honvédségi kézifegyverek és fegyver kiegészítők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 277
14 189
113
A rendszeresített egyéni lőfegyver a karabely. Tehát az az a fegyver ami mindenkinek van. Pisztoly beosztasfuggo. Mindenki szintén ki van rá képezve ahogy kézigránátra és rprestestekre
. (Én pl gepuskas voltam de ha megtehettem nem vettem fel pisztolyt. Sot éles helyzetbe lé is adtam volna első adandó alkalommal. Valaki még beléjük va bzulva.


És miért vagy ennyire ellene?
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 907
4 744
113
Nem rendfokozathoz van kötve a dolog hanem beosztáshoz(azért már nem a Néphadsereg van).Alap,hogy mindenkinek vezérezredestől közkatonáig korra,nemre és boesztásra való tekintet nélkül van gépkarabélya(ugye most kezdtük rendszeresíteni a BREN2-t szóval vagy BREN 2 vagy AK-63).Pisztolya harcoló alegységeknél van a teljes tiszti és altiszti állományak, viszont a legénységi állományból csak a főfegyver kezelőknek és sofőröknek van.Pontosabban ez volt a helyzet a Cz P09 előtt mert szerinte abból mindenkinek vettek de majd aki lövész alegységnél van az kijavít.

Missziós területen mindenkinek van pisztolya mindenre való tekintet nélkül.
Gondolom azért vált ez kérdéssé, mivel a televízióban kicsit visszásnak tűnik a kép. Ott katonai rendész van pisztollyal, géppisztollyal, és lövész katona gépkarabéllyal. Ez kicsit fura, de ez van rendszeresítve. Egyiknél ez, másiknál pedig azok.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 337
76 985
113
Gondolom azért vált ez kérdéssé, mivel a televízióban kicsit visszásnak tűnik a kép. Ott katonai rendész van pisztollyal, géppisztollyal, és lövész katona gépkarabéllyal. Ez kicsit fura, de ez van rendszeresítve. Egyiknél ez, másiknál pedig azok.

Jaaajjjj!!!Abban ne keressünk ilyenfajta logikát!Kapott egy gépkarabélyt,hogy legyen nála valami és kész.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 425
113
Nem rendfokozathoz van kötve a dolog hanem beosztáshoz(azért már nem a Néphadsereg van).Alap,hogy mindenkinek vezérezredestől közkatonáig korra,nemre és boesztásra való tekintet nélkül van gépkarabélya(ugye most kezdtük rendszeresíteni a BREN2-t szóval vagy BREN 2 vagy AK-63).Pisztolya harcoló alegységeknél van a teljes tiszti és altiszti állományak, viszont a legénységi állományból csak a főfegyver kezelőknek és sofőröknek van.Pontosabban ez volt a helyzet a Cz P09 előtt mert szerinte abból mindenkinek vettek de majd aki lövész alegységnél van az kijavít.

Missziós területen mindenkinek van pisztolya mindenre való tekintet nélkül.

A Néphadseregben is volt minden tisztnek AMD-65, azoknak tuti, akik alegységeknél voltak. Nekik volt rendszeresítve a 20-as tár. Meg a 3 tárra való tártáska. Pisztoly legénységnél, a lövész alakulatoknál, a géppuskásnak, valamint a fő fegyver kezelőknek volt a harcjárműben. Harckocsizók, tüzérek, légvédelem, stb, passz, nem tudom ott kinek volt pisztolya az AMD-65 fegyveren kívül.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

anti70

Active Member
2019. október 3.
112
139
43
Igen azt nehezményezték a Facebok-n,hogy "mit keresnek katonák kinn az utcákon és különben is miért van a ravaszon (tudom elsütő billentyű ,de ott így írták) az újja."Egyébként a sátorvason volt."Miért nem elég a pisztoly nekik."Erre írtam,hogy tiszthelyettes alatt csak gépkarabély a rendszeresített fegyver,amire írták,hogy nem.Ezért kérdeztem meg itt.Több mint egy éve olvasom a HTK-t,de eddig nem szóltam hozzá,de most kiváncsi voltam mi az igazság.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 337
76 985
113
Igen azt nehezményezték a Facebok-n,hogy "mit keresnek katonák kinn az utcákon és különben is miért van a ravaszon (tudom elsütő billentyű ,de ott így írták) az újja."Egyébként a sátorvason volt."Miért nem elég a pisztoly nekik."Erre írtam,hogy tiszthelyettes alatt csak gépkarabély a rendszeresített fegyver,amire írták,hogy nem.Ezért kérdeztem meg itt.Több mint egy éve olvasom a HTK-t,de eddig nem szóltam hozzá,de most kiváncsi voltam mi az igazság.

Gépkarabély az alapfegyver,az mindenkinek van azt egyszerű kiadni meg ilyenek.Kaphatott volna pisztolyt is mert van annyi, meglő is vele a katona csak a karabély van preferálva.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 192
33 586
113
És miért vagy ennyire ellene?
Ha geppuskaskent pisztolyt kell enne alkalmazn om akkor annyi erővel fejbe is lohetnem magam kb annyi az esélyem túlélni
De minden más esetben ami az esetek 99.nagyonsok kilenc százaléka csak probléma felvenni karbantartani cipelni lé fel sulya van terjedelme. Aggat. (Ne hozzá senki a városi harcot mert oda is előbb vennem fel a karabelyt egy tarral. Mint pisztolyt
.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Kurfürst

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 907
4 744
113
Jaaajjjj!!!Abban ne keressünk ilyenfajta logikát!Kapott egy gépkarabélyt,hogy legyen nála valami és kész.
Ez nem logika. A rendészek és a sima bakák felszerelése jelenleg nem azonos. Az átlagos baka alapfegyverzete a gépkarabély, mint te is tudod, a rendészeké, ahogy írtam, alapesetben pisztoly, kiegészítés pedig géppisztoly.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 223
119 885
113
Ez nem logika. A rendészek és a sima bakák felszerelése jelenleg nem azonos. Az átlagos baka alapfegyverzete a gépkarabély, mint te is tudod, a rendészeké, ahogy írtam, alapesetben pisztoly, kiegészítés pedig géppisztoly.
Mondjuk szerintem inkább kéne karabély direkt rendfenntartó lőszerrel mint géppisztoly. Igazából nem tudom mi a hóhérnak vettük meg. A legrövidebb csövű bren 2 majdnem ugyan akkora de a tűzereje meg sokkal jobb.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 337
76 985
113
Ez nem logika. A rendészek és a sima bakák felszerelése jelenleg nem azonos. Az átlagos baka alapfegyverzete a gépkarabély, mint te is tudod, a rendészeké, ahogy írtam, alapesetben pisztoly, kiegészítés pedig géppisztoly.

Ha én mennék rendészjárőrbe nálam is csak karabély lenne pedig van pisztolyom is.Ez nem azért van mert ez van a bakának hanem azért mert ez a legegyszerűbb.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 192
33 586
113
Mondjuk szerintem inkább kéne karabély direkt rendfenntartó lőszerrel mint géppisztoly. Igazából nem tudom mi a hóhérnak vettük meg. A legrövidebb csövű bren 2 majdnem ugyan akkora de a tűzereje meg sokkal jobb.
A rendeszek a varosiharc alegysegunk is. Egyébként nagy fejlesztés volt a megalapitas.
 

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
765
2 276
93
Mondjuk szerintem inkább kéne karabély direkt rendfenntartó lőszerrel mint géppisztoly. Igazából nem tudom mi a hóhérnak vettük meg. A legrövidebb csövű bren 2 majdnem ugyan akkora de a tűzereje meg sokkal jobb.

Igazából az lehet hogy a BM hibája,mert ők kezdtek el (ha jól tudom) először érdeklődni a cz iránt.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 907
4 744
113
Ha én mennék rendészjárőrbe nálam is csak karabély lenne pedig van pisztolyom is.Ez nem azért van mert ez van a bakának hanem azért mert ez a legegyszerűbb.
Nem arról van szó, hogy te mit vinnél. A Katonai Rendészek előírt felszerelését részleteztem és ez ne kívánságműsor. Nincs karabélyuk. A nem KR beosztásúak, pedig karabélyt visznek, mivel ez a rendszeresített fegyverzetük, pisztoly csak bizonyos beosztásokhoz jár, de ezt te is tudod. Nem az egyszerűségről szól a felszerelés.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 907
4 744
113
Mondjuk szerintem inkább kéne karabély direkt rendfenntartó lőszerrel mint géppisztoly. Igazából nem tudom mi a hóhérnak vettük meg. A legrövidebb csövű bren 2 majdnem ugyan akkora de a tűzereje meg sokkal jobb.
Ez nem szerinted, vagy szerintem. A rendszeresített eszközt viszik magukkal. Az RPG nagyobb tűzerőt biztosítana, vagy nem? Maljutka? KUB? Mire gondoltál a rendfenetartó lőszerrel kapcsolatban? A géppisztoly 9 mm-es para lőszert használ, ami elég meggyőző tud lenni.