[HUN] Honvédségi kézifegyverek és fegyver kiegészítők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 788
30 565
113
Én meg a nagy vitába azon agyalok,hogy minek a katonának pisztoly?
Kezelőszemélyzeteknek MP7,Bern kompakt változata.Lövész meg vigyen inkább még tárat,kézigránátot magával a pisztoly helyet.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 819
117 992
113
Ízlés kérdése, én pl. pillekönnyű kompakt vackokat nem szeretem. Van, csak minek.



Az előbbivel szerintem nincs semmi baj, ha nem kretén a felhasználó és nem egy vadnyugati városban akar quick drawt jatszani, az utóbbi pedig jó tapintható és látható vizuális visszajelzés, arról nem beszélve hogy az összes strikeres cuccnak úgy szar a sütése, ahogy van.

Mind a kettőnek van rajongótábora, nekem a hagyományos, úgymond ‘elavult ‘ (= nem Glock) továbbra is jobban tetszik.

Teljesen mindegy igazából, a szolgálati oldalfegyvernek bármelyik alkalmas.
Nem mindegy hány kiló húz ha mellény van rajtad. És pisztollyal eleve nem messze lősz katonai felhasználáskor mert tartalék fegyver. Szóval emiatt honvédségnek kurva jó lenne a P07 (de még mindig P10 ha CZ)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 819
117 992
113
Én meg a nagy vitába azon agyalok,hogy minek a katonának pisztoly?
Kezelőszemélyzeteknek MP7,Bern kompakt változata.Lövész meg vigyen inkább még tárat,kézigránátot magával a pisztoly helyet.
Ha közelben van gebasz, akkor gyorsabb pisztolyt rántani mint újratölteni a fő fegyvert.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Ocses

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 794
75 848
113
Ízlés kérdése, én pl. pillekönnyű kompakt vackokat nem szeretem. Van, csak minek.



Az előbbivel szerintem nincs semmi baj, ha nem kretén a felhasználó és nem egy vadnyugati városban akar quick drawt jatszani, az utóbbi pedig jó tapintható és látható vizuális visszajelzés, arról nem beszélve hogy az összes strikeres cuccnak úgy szar a sütése, ahogy van.

Mind a kettőnek van rajongótábora, nekem a hagyományos, úgymond ‘elavult ‘ (= nem Glock) továbbra is jobban tetszik.

Teljesen mindegy igazából, a szolgálati oldalfegyvernek bármelyik alkalmas.

A forgóbiztosító kizárólag arra jó,hogy megölje azt aki használja.
 
  • Tetszik
Reactions: Shed

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 788
30 565
113
Ha közelben van gebasz, akkor gyorsabb pisztolyt rántani mint újratölteni a fő fegyvert.
Szerintem meg az állomány 99%ka gebasz helyzetben a toronyházat nem találná el pisztollyal(én se,bár van pisztolyom-megmaradt pénzszállitó korombol).Inkább gyakorolják a tárcserét,meg szigszallagozzák össze a tárakat.
 
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 819
117 992
113
Szerintem meg az állomány 99%ka gebasz helyzetben a toronyházat nem találná el pisztollyal(én se,bár van pisztolyom-megmaradt pénzszállitó korombol).Inkább gyakorolják a tárcserét,meg szigszallagozzák össze a tárakat.
Hát inkább akkor a lőkiképzésen kéne javítani nem? Amúgy elsősorban épületharcnál lehet ilyen, hogy pisztolyt kell rántani ott azért eltalálsz egy embert. Én kaptam direktben fő fegyverről pisztolyra váltós szituációs lőkiképzést nem is olyan keveset (igaz azóta ez megkopott, de igyekszünk a dolgon javítani amikor lehet)
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Negan

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
816
4 126
93
Nincsenek Cz pisztolyaink csak Glockok

Át lehet szerelni a Cz-ket balkezesre.Az meg mese habbal,hogy majd tűzharc közben kezetváltasz azért mert megsérült a kezed.
Nem lehet àtszerelni. Kétkezes a fesztelenitö, amit cserélhetsz a kétkezes biztositora, ami feszitett kakasù àllapotban lehet csak biztositani, mint a Jerichot vagy a CZ75-ot, vagy a M1911 verziokat. A külsö szànakasztót nem tudod baloldalról àtrakni jobbra, nekem ez a bajom. Tovàbbà a tàrkioldò gomb is alapból jobbkezes, azt valóban mókolàssal àt lehet rakni a màsik oldalra. At is akartam, de felülröl kell a markolat belsö részén egy csapot kivenni, utàna kiszedni a gombot a rugóval, és a màsik oldalra berakni, aztàn megint a csap vissza. Én balkezes vagyok, nekem a szànakasztó lenne a lènyeg, meg a tàrkioldó gomb. P07-est szedtem màr szét, löttem vele. Ég és föld a pa-hoz kêpest, ès igazàból, mivel van hosszitott tàrfenék a pisztolyhoz, nem is értem a PO9 minek. A kézvàltàsban egyetértünk, akinek megsérül az egyik keze, az màr max csak azt lövi el a màsik kezével, ami a tàrban van.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 765
14 712
113
Ha azért halsz meg mert nincs kibiztosítva amikor kéne az kellemetlen.

Az valóban nagyon kellemetlen tud lenni. Én az ezzel kapcsolatban a valóságban bekövetkezett halálesetek számáról érdeklődtem. Jöhetnek a példák az elmúlt 110 évből, bárhonnan.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 794
75 848
113
Nem lehet àtszerelni. Kétkezes a fesztelenitö, amit cserélhetsz a kétkezes biztositora, ami feszitett kakasù àllapotban lehet csak biztositani, mint a Jerichot vagy a CZ75-ot, vagy a M1911 verziokat. A külsö szànakasztót nem tudod baloldalról àtrakni jobbra, nekem ez a bajom. Tovàbbà a tàrkioldò gomb is alapból jobbkezes, azt valóban mókolàssal àt lehet rakni a màsik oldalra. At is akartam, de felülröl kell a markolat belsö részén egy csapot kivenni, utàna kiszedni a gombot a rugóval, és a màsik oldalra berakni, aztàn megint a csap vissza. Én balkezes vagyok, nekem a szànakasztó lenne a lènyeg, meg a tàrkioldó gomb. P07-est szedtem màr szét, löttem vele. Ég és föld a pa-hoz kêpest, ès igazàból, mivel van hosszitott tàrfenék a pisztolyhoz, nem is értem a PO9 minek. A kézvàltàsban egyetértünk, akinek megsérül az egyik keze, az màr max csak azt lövi el a màsik kezével, ami a tàrban van.

A Glocknál is azért nem foglalkoztak vele (csak az FBI tender miatt lett kétkezes a gen.5-ön) mert a szán hátrahúzásaval oldod a szanakasztót.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 819
117 992
113
Az valóban nagyon kellemetlen tud lenni. Én az ezzel kapcsolatban a valóságban bekövetkezett halálesetek számáról érdeklődtem. Jöhetnek a példák az elmúlt 110 évből, bárhonnan.
Hát én úgy tudom az amerikai rendőrségnél erre hivatkoztak mint fő érv. Amúgy én jobban szeretem a glock rendszerű fegyvereket de azt én is aláírom, hogy a sütésük nem az igazi.
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
816
4 126
93
De, teljesen így van.



Mert csak. Bocs, nekem ez így nekem kaliber magazin színvonalú univerzális igazság kijelentés.

Egyébként teljesen mindegy, hogy a melyik pisztollyal nem tud lőni akár a rendőrségi, akár honvédségi állomány (Utóbbit mostában nem tudom, régen nevetség tárgya volt az is, az előbbinél pedig a lőkészség teljes hiánya meg legendás)

Ez lőszer és lőkiképzés kérdése, arra IS kell fordítani, sőt leginkább arra, nem feltétlenül arról szól a dolog hogy melyik fancy divatnak megfelelő pisztolyt aggat magára az ember sok pénzért és milyen elméletet gyárt hozzá. Az az IPSC. ;)

A másik meg a gyártás amire kiváncsi leszek. A Browning HP FÉG licencével sem az volt a gond, hogy az alaptípusa szar lett volna (mert azzal igazából nem volt baj, sőt), hanem hogy a FÉG okádék minőségben gyártotta le az összeset.
Ok.
A CZ külsö kakasos, tehât kétféle lövés van rajta.Revolverezö, ha csöre van töltve a fegyver, de le van engedve a kakas. Tehàt az elsö lövése a hasznàlónak egy hosszù elsütésü lesz, utàna mind rövid. Ezt be kell gyakorolni. Ha az elsö lövês elött hàtrahùzza a kakast, akkor mind normàl elsütésû lesz, az elsö is, de ez + gyakorlàs. Ha nem csöre töltve viseli, akkor minden lövés normàl lesz. DE, ha közben el kell rakni a pisztolyt, akkor azt feszteleniteni vagy biztositani kellene. Ha fesztelenitös a fegyver, akkor kakas nyugalmi pozicioba kerül, elrakja a hasznàlô, de ha ismét elö kell venni, akkor megint jön hogy az elsö lövést hogy adja le. Ha biztositós, akkor az ugy biztositja a PO7-9-et, mint a 75-ot, tehàt feszitett àllapotban hagyja a kakast, ugy biztosit, ugy rakja el a hasznàló. Jelzem ezt màr a fegyverbuzi, m1911 fanatikus USA tagàllamok nagy részében sem engedik a rendöröknek.

Tehàt, van a fegyveren egy kakas, ami miatt kétfajta lövés kivàltàsi mód van, tovàbbà egy + külsö, a felhasznàló àltal mozgatott alkatrêsz, a biztosito/fesztelenitö,ami csak és kzàrólag a kakas miatt kell.

Nem egészen vilàgos szàmomra, hogy ez mivel jobb, mint a Glock, amelyröl ezeket kispóroltàk. Ott ha nincs csöre töltve, akkor csöretölt, lö, elrak. Ha csövön van, lö, elrak. Minden lövês ugyanugy.

Egy rendör max egyszer kerül tüzharcba élete soràn, arra kell keszulni, hogy be lesz szarva, meg "felfokozott idegàllapotban" lesz. Nincs értelme több képzést igénylö fegyvernek, mert a fegyver van a hordozójàért, és nem forditva.
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
816
4 126
93
Hány ilyen halálesetről tudsz..?
Ezerröl.

Nàlunk mindig volt, aki bebiztositva hùzta csöre, az mind halott ember egy késes ellen. Tovàbbà, bebiztositott fegyverrel a tokból kiveve az elsö lövés mindig lassabb,mert ki kell biztositani, es akkor megint ott vagyunk, hogy az elsö lövés nehèz revolverezö, mig egy strikeresnél meg könnyü- hosszú.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 788
30 565
113
Szerintem meg minálunk az átlag rendörnek elég lenne egy pofonegyszerű,bolondbiztos forgópisztoly.Meg úgy általában a polgári felhasználoknak.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Fundin

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 794
75 848
113
Ok.
A CZ külsö kakasos, tehât kétféle lövés van rajta.Revolverezö, ha csöre van töltve a fegyver, de le van engedve a kakas. Tehàt az elsö lövése a hasznàlónak egy hosszù elsütésü lesz, utàna mind rövid. Ezt be kell gyakorolni. Ha az elsö lövês elött hàtrahùzza a kakast, akkor mind normàl elsütésû lesz, az elsö is, de ez + gyakorlàs. Ha nem csöre töltve viseli, akkor minden lövés normàl lesz. DE, ha közben el kell rakni a pisztolyt, akkor azt feszteleniteni vagy biztositani kellene. Ha fesztelenitös a fegyver, akkor kakas nyugalmi pozicioba kerül, elrakja a hasznàlô, de ha ismét elö kell venni, akkor megint jön hogy az elsö lövést hogy adja le. Ha biztositós, akkor az ugy biztositja a PO7-9-et, mint a 75-ot, tehàt feszitett àllapotban hagyja a kakast, ugy biztosit, ugy rakja el a hasznàló. Jelzem ezt màr a fegyverbuzi, m1911 fanatikus USA tagàllamok nagy részében sem engedik a rendöröknek.

Tehàt, van a fegyveren egy kakas, ami miatt kétfajta lövés kivàltàsi mód van, tovàbbà egy + külsö, a felhasznàló àltal mozgatott alkatrêsz, a biztosito/fesztelenitö,ami csak és kzàrólag a kakas miatt kell.

Nem egészen vilàgos szàmomra, hogy ez mivel jobb, mint a Glock, amelyröl ezeket kispóroltàk. Ott ha nincs csöre töltve, akkor csöretölt, lö, elrak. Ha csövön van, lö, elrak. Minden lövês ugyanugy.

Egy rendör max egyszer kerül tüzharcba élete soràn, arra kell keszulni, hogy be lesz szarva, meg "felfokozott idegàllapotban" lesz. Nincs értelme több képzést igénylö fegyvernek, mert a fegyver van a hordozójàért, és nem forditva.

A rendőrnek arra kell készülni,hogy bármikor tűzharcba kerülhet.Egyébként pont a rossz lőkészséggel rendelkező állománynak jobb a P09/07 mint pl egy Glock, mert a pisztolylövészet 80-90% az elsütés márpedig a Glockoknak nincs jó elsütése.
Ezzel nem akarom védeni a külsőkakasos fegyvereket de az tény,hogy aki rosszul lő az Glockkal rosszabbat fog lőni mint egy P09-el*.

*Ez igaz bármelyik Glockhoz hasonló működési elvű pisztolyra a hagyományossal szemben.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 819
117 992
113
A rendőrnek arra kell készülni,hogy bármikor tűzharcba kerülhet.Egyebkent pont a rossz lőjészseggel rendelkező állomanynak jobb a P09/07 mint pl egy Glock mert a pisztolylövészet 80-90% az elsütés márpwdig a Glockoknak nincs jó elsütés.
Ezzel nem akarom védeni a külsőkakasos fegyvereket de az teny,hogy aki rosszul lő az Glockkal rosszabbat fog lőni mint egy P09-el*.

*Ez igaz bármelyik Glockhoz hasonló működési elvű pisztolyra a hagyományossal szemben.
Bevallom, P9RC-vel is jobbakat lőttem először mint Glockkal, de aztán megszoktam.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 788
30 565
113
Az rendőrnek forogópisztoly eszem faszom megáll. Elöltöltős fekete lőporost már akkor nem?
Miért,mi szüksége van az átlag utcai magyar rendőrnek bármiféle pisztolycsodára?Szerintem semmi.Egyszerű,megbizható,könnyen kezelhető,faék szintű fegyverre van szüksége.Átlag rendőr életében egyszer se veszi elő élesbe a pisztolyát.100x több esélye van elbaltázott üritőfogással tökönlőnie magát,mint olyan tüzharcba keveredni,mikor kevés egy forgópisztoly tárkapacitása.
 
  • Tetszik
Reactions: endre