[HUN] Honvédségi kézifegyverek és fegyver kiegészítők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 336
76 985
113
Miért,mi szüksége van az átlag utcai magyar rendőrnek bármiféle pisztolycsodára?Szerintem semmi.Egyszerű,megbizható,könnyen kezelhető,faék szintű fegyverre van szüksége.Átlag rendőr életében egyszer se veszi elő élesbe a pisztolyát.100x több esélye van elbaltázott üritőfogással tökönlőnie magát,mint olyan tüzharcba keveredni,mikor kevés egy forgópisztoly tárkapacitása.

A modern szolgálati fegyverek mint pl a Glock az pont azt tudja amit leírtál...
 
  • Tetszik
Reactions: Shed and krisss

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 057
30 982
113
A modern szolgálati fegyverek mint pl a Glock az pont azt tudja amit leírtál...
Igen,ha csőre töltve hordják.Az átlag rendőr meg olyan jol képzett szerv,hogy a fegyverszobában leadáskor emiatt lövi tökön magát.A fegyverbalesetek oroszlánrésze ez.
Polgári életben,ahol nincs tényleges szükség a nagy tárkapacitásra,szerintem jobb a forgópisztoly.Őnvédelmi fegyvernek civil életben szintén.Kissebb gyakorlattal könnyebben kezelhető.És nincs töltőfogás üritéskor,nehezebben lövi vele tökön magát az ipse.
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
826
4 199
93
Miért,mi szüksége van az átlag utcai magyar rendőrnek bármiféle pisztolycsodára?Szerintem semmi.Egyszerű,megbizható,könnyen kezelhető,faék szintű fegyverre van szüksége.Átlag rendőr életében egyszer se veszi elő élesbe a pisztolyát.100x több esélye van elbaltázott üritőfogással tökönlőnie magát,mint olyan tüzharcba keveredni,mikor kevés egy forgópisztoly tárkapacitása.
Ezt màr valaki eljàtszotta itt vagy egy éve. Ne kezdjük el ismét.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 336
76 985
113
Igen,ha csőre töltve hordják.Az átlag rendőr meg olyan jol képzett szerv,hogy a fegyverszobában leadáskor emiatt lövi tökön magát.A fegyverbalesetek oroszlánrésze ez.
Polgári életben,ahol nincs tényleges szükség a nagy tárkapacitásra,szerintem jobb a forgópisztoly.Őnvédelmi fegyvernek civil életben szintén.Kissebb gyakorlattal könnyebben kezelhető.És nincs töltőfogás üritéskor,nehezebben lövi vele tökön magát az ipse.

Az aki lábon lövi magát alkalmatlan a fegyverviselésre.Vétlent lehet lőni(csak az nem lőtt meg vétlent aki nem lőtt eleget)erre van a töltő-ürítő hely.Lábon az lövi magát aki játszik a fegyverrel.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 277
14 187
113
Én meg a nagy vitába azon agyalok,hogy minek a katonának pisztoly?
Kezelőszemélyzeteknek MP7,Bern kompakt változata.Lövész meg vigyen inkább még tárat,kézigránátot magával a pisztoly helyet.


Én mindíg örültem neki külszolgálatban, hogy volt pisztolyunk.

Pl ha okmányos volt az ember/azaz egy táborba a civileket ők engedték be/ és egy asztal mögött ücsörgött, vagy egy konténerben 3 katona intézte a beléptetést ott karabélyal elég nehéz lett volna dolgozni.
Ha meg valaki megtámad, pisztolyal gyorsabban tudsz kis helyen használni mint a rajtad lógó karabélyt.
/kérem senki ne jöjjön a 7m én belül úgysem tudod elővenni,mert itt általában több katona van, úgyhogy valakinek csak sikerül. Jó példa erre a Bólyais eset/
Ráadásul egy karabélyal több embert átlőssz mint egy pisztolyal. És egy nagyobb táborba sokszor tömegesen jönnek a népek. Sokan, többen megsérülhetnének.

De előfordult, hogy olyan szűk pincékben kellet végigmennünk, átvizsgálnunk, hogy karabélyt emelni, befordulni sarkokon ott lehetetlen lett volna.

Vagy tömött piacon kellett kiszállnunk kocsiból. Ott is jópáran a kis távolságok miatt pisztolyal a kézben tették ezt.

De ha akadáj van, kifogy a fegyver, rakaszcsere, közel az ellen akkor sem állsz ott teljesen letolt gatyával.

Én amúgy azt hittem az egyenruhás rendőrök kapnak p09et. A civilruhások meg a katonák p07et.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 223
119 885
113
Én mindíg örültem neki külszolgálatban, hogy volt pisztolyunk.

Pl ha okmányos volt az ember/azaz egy táborba a civileket ők engedték be/ és egy asztal mögött ücsörgött, vagy egy konténerben 3 katona intézte a beléptetést ott karabélyal elég nehéz lett volna dolgozni.
Ha meg valaki megtámad, pisztolyal gyorsabban tudsz kis helyen használni mint a rajtad lógó karabélyt.
/kérem senki ne jöjjön a 7m én belül úgysem tudod elővenni,mert itt általában több katona van, úgyhogy valakinek csak sikerül. Jó példa erre a Bólyais eset/
Ráadásul egy karabélyal több embert átlőssz mint egy pisztolyal. És egy nagyobb táborba sokszor tömegesen jönnek a népek. Sokan, többen megsérülhetnének.

De előfordult, hogy olyan szűk pincékben kellet végigmennünk, átvizsgálnunk, hogy karabélyt emelni, befordulni sarkokon ott lehetetlen lett volna.

Vagy tömött piacon kellett kiszállnunk kocsiból. Ott is jópáran a kis távolságok miatt pisztolyal a kézben tették ezt.

De ha akadáj van, kifogy a fegyver, rakaszcsere, közel az ellen akkor sem állsz ott teljesen letolt gatyával.

Én amúgy azt hittem az egyenruhás rendőrök kapnak p09et. A civilruhások meg a katonák p07et.
Hát sajnos a sima katona is P09-et fog kapni. A pilóták kapnak P07-et meg akinek rejtett viselést kíván meg a beosztása (KNBSZ)
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Ocses

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 857
15 243
113
Az rendőrnek forogópisztoly eszem faszom megáll. Elöltöltős fekete lőporost már akkor nem?

Annyira én azért nem temetném a revolver, eleve azok az elméleti viták amiről itt nyújtjuk a szaroscsigát a végtelenségig fel sem merülnek egy revolvernél..

Feketelőpors. hehe, vizsgáljuk meg a kérdést, csak a poén kedvéért persze, alaposan.

SPOILER ALERT - nyilván inkább egy modern fegyver a megfelelőbb választás de azért ugyanúgy megdöglik a másik amikor a régi fekával megkínálják.

 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 057
30 982
113
Ezt màr valaki eljàtszotta itt vagy egy éve. Ne kezdjük el ismét.
Szerintem meg itt olyan dolgon megy a vita,aminek a valós életben csekély a jelentősége.Az átlag,nem kommandós.Az átlag rendőrön csak azért van pisztoly,hogy ne fújja el a szél.Nem mesterlövész,és nem párbajhős.
Katonai helyzet ugyan ez.Az átlag gépesitett lövésznek semmi szüksége pisztolyra.Ha helységharcba keveredik,küldjön be egy kézigránátot a szobába,és csak utána menjen be.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Kurfürst

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 057
30 982
113
Én mindíg örültem neki külszolgálatban, hogy volt pisztolyunk.

Pl ha okmányos volt az ember/azaz egy táborba a civileket ők engedték be/ és egy asztal mögött ücsörgött, vagy egy konténerben 3 katona intézte a beléptetést ott karabélyal elég nehéz lett volna dolgozni.
Ha meg valaki megtámad, pisztolyal gyorsabban tudsz kis helyen használni mint a rajtad lógó karabélyt.
/kérem senki ne jöjjön a 7m én belül úgysem tudod elővenni,mert itt általában több katona van, úgyhogy valakinek csak sikerül. Jó példa erre a Bólyais eset/
Ráadásul egy karabélyal több embert átlőssz mint egy pisztolyal. És egy nagyobb táborba sokszor tömegesen jönnek a népek. Sokan, többen megsérülhetnének.

De előfordult, hogy olyan szűk pincékben kellet végigmennünk, átvizsgálnunk, hogy karabélyt emelni, befordulni sarkokon ott lehetetlen lett volna.

Vagy tömött piacon kellett kiszállnunk kocsiból. Ott is jópáran a kis távolságok miatt pisztolyal a kézben tették ezt.

De ha akadáj van, kifogy a fegyver, rakaszcsere, közel az ellen akkor sem állsz ott teljesen letolt gatyával.

Én amúgy azt hittem az egyenruhás rendőrök kapnak p09et. A civilruhások meg a katonák p07et.
Ilyen esetre meg MP7.Az a járműszemélyzeteknek amúgy se lenne rossz.Missziós csendőrségi jellegű feladatokhoz egy rendvédelmi feladatra tervezett lövedékű löszerrel.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 277
14 187
113
csak az nem lőtt meg vétlent aki nem lőtt eleget

Ez milyen faszság??? Pont tőled???
Kriss te meg lájkolod mert dudi írta?

Az lő vétlent aki NEM figyel oda.
Fáradtságból/beleszarásból.
Több százszor ürítettem fegyvert de sosem lőttem vétlent. Mint ahogy a legtöbb ismerősöm sem.

Pedig külszolgálat egy jelentős részében a p9rcm és az ak-m is csövön volt. Ak bebiztosítva, p9 lefesztelenítve, kibiztosítva hordtam.

Töltő ürítő helyen meg arra az egy dologra kell odafigyelni hogy ne lőjj vétlent! Tényleg annyira bonyolult???
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 336
76 985
113
Ez milyen faszság??? Pont tőled???
Kriss te meg lájkolod mert dudi írta?

Az lő vétlent aki NEM figyel oda.
Fáradtságból/beleszarásból.
Több százszor ürítettem fegyvert de sosem lőttem vétlent. Mint ahogy a legtöbb ismerősöm sem.

Pedig külszolgálat egy jelentős részében a p9rcm és az ak-m is csövön volt. Ak bebiztosítva, p9 lefesztelenítve, kibiztosítva hordtam.

Töltő ürítő helyen meg arra az egy dologra kell odafigyelni hogy ne lőjj vétlent! Tényleg annyira bonyolult???

Ember a vétlenek nem csak töltes vagy ürítes közben leszenk,sőt!Ugye nem csőretöltve fesztelenitve és kibiztosítva hordtad a P9RC-t?
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 277
14 187
113
Ilyen esetre meg MP7.Az a járműszemélyzeteknek amúgy se lenne rossz.Missziós csendőrségi jellegű feladatokhoz egy rendvédelmi feladatra tervezett lövedékű löszerrel.

Mondom én szerettem ha van nálam pisztoly mint utolsó esély.
De fölöslegesnek tartom katonáknál a nagy batár pisztolyokat. Mint a p09.

És külszolgálatban nem kellett mindíg a karabélyt hordanom táboron belül. Elég volt a pisztoly. Kényelmesebb. :D
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 857
15 243
113
A CZ külsö kakasos, tehât kétféle lövés van rajta. Revolverezö, ha csöre van töltve a fegyver, de le van engedve a kakas. Tehàt az elsö lövése a hasznàlónak egy hosszù elsütésü lesz, utàna mind rövid. Ezt be kell gyakorolni. Ha az elsö lövês elött hàtrahùzza a kakast, akkor mind normàl elsütésû lesz, az elsö is, de ez + gyakorlàs. Ha nem csöre töltve viseli, akkor minden lövés normàl lesz. DE, ha közben el kell rakni a pisztolyt, akkor azt feszteleniteni vagy biztositani kellene. Ha fesztelenitös a fegyver, akkor kakas nyugalmi pozicioba kerül, elrakja a hasznàlô, de ha ismét elö kell venni, akkor megint jön hogy az elsö lövést hogy adja le. Ha biztositós, akkor az ugy biztositja a PO7-9-et, mint a 75-ot, tehàt feszitett àllapotban hagyja a kakast, ugy biztosit, ugy rakja el a hasznàló. Jelzem ezt màr a fegyverbuzi, m1911 fanatikus USA tagàllamok nagy részében sem engedik a rendöröknek. Tehàt, van a fegyveren egy kakas, ami miatt kétfajta lövés kivàltàsi mód van, tovàbbà egy + külsö, a felhasznàló àltal mozgatott alkatrêsz, a biztosito/fesztelenitö,ami csak és kzàrólag a kakas miatt kell.

Igen, így működik. A DA/SA állapotot a ravasz helyzete azonnal jelzi, azonnal kitapintható. Elől van = DA, hátul van = SA. Húzod, elsül, mindkét módban. Pánikhelyzetben a DA nehéz, hosszú útja világosan elkülönül a SA úttól, egyben megakadályozza hogy a balfasz véletlenül elsüsse a csőre töltött, fesztelenített fegyvert, egyébként meg úgyis belakapszkodik mint egy bajom és nem gond a nehéz sütés.
MI EZEN A BONYOLULT?

Csak a magam nevében tudok beszélni, engem nem zavart még össze, fejben, hogy a fegyvernek van DA és SA működése van, nagyon egyszerű megtanulni használni, és eltart vagy 10 percig. Akinek egy ilyen alapvető dolog sem megy, annak egyszerűen nem való a kezébe fegyver.

Elméletet persze lehet gyártani mindenről, de a tapasztalataim szerint ezek szinte mindig glokkosemberek agymenései, akiknek valamiért belső késztetésük van arra, hogy megtérítsék a nemglokkosembereket.

Nem egészen vilàgos szàmomra, hogy ez mivel jobb, mint a Glock, amelyröl ezeket kispóroltàk. Ott ha nincs csöre töltve, akkor csöretölt, lö, elrak. Ha csövön van, lö, elrak. Minden lövês ugyanugy.

Számomra meg az nem világos, hogy ez miben rosszabb mint a Glock megoldása. Azt tudjuk, hogy miben jobb.
Kézzel, szemmel könnyen ellenőrizhető a fegyver tűzkész állapota, jobb, kiszámíthatóbb a sütés. Ez egyszerűen magából az ütőszeges megoldásból fakad, nem lehet megkerülni, "ez ilyen". Eleve ez az állandó csőre töltve hordás az ilyen életük nagy csatájára és/vagy a zombiháborúra, mint reális (nem) scenárióra készülő kisebbrendűségi komplexusos fegyverbuzik ön- és közveszélyes hobbija.

A Glock vallásúaknak ezt nehéz elmagyarázni, mert a személyes preferencia náluk valamiért egyenlő az örökérvényű igazsággal és a mögötte álló érvrendszer is annyi, hogy "de ez nem olyan mint a Glock = szar, elavult". Én inkább úgy vagyok vele, hogy a Glock az igénytelen, butabiztos szolgálati fegyver egyik kiváló képviselője, ahol a tervezéskor a hangsúly tényleg a legbutább felhasználón volt, aki maximum arra képes, hogy elhúzza az elsütőbillentyűt miközben nagyjából célra tart. Azért nem mindenki ilyen...

Egy rendör max egyszer kerül tüzharcba élete soràn, arra kell keszulni, hogy be lesz szarva, meg "felfokozott idegàllapotban" lesz. Nincs értelme több képzést igénylö fegyvernek, mert a fegyver van a hordozójàért, és nem forditva.

A felvetés elméleti, mert az átlag magyar rendőr lőkészsége mellet elve nem lenne szabad fegyvert adni a kezébe, meg olyannak sem, aki a fegyverét még alapszinten sem tudja kezelni.
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 336
76 985
113
Igen, így működik.
A DA/SA állapotot a
ravasz
helyzete azonnal jelzi, minden azonnal kitapintható. Pánikhelyzetben a DA nehéz, hosszú útja világosan elkülönül a SA úttól, egyben megakadályozza hogy a balfasz véletlenül elsüsse a csőre töltött, fesztelenített fegyvert, egyébként meg úgyis belakapszkodik mint egy bajom és nem gond a nehéz sütés.​

Csak a magam nevében tudok beszélni, engem nem zavart még össze, fejben, hogy a fegyvernek van DA és SA működése van, egyszerűen meg kell tanulni használni, ami egyáltalán nem nehéz és nem tart semeddig sem. Akinek egy ilyen alapvető dolog sem megy, annak egyszerűen nem való a kezébe fegyver. Elméletet persze lehet gyártani mindenről, de a tapasztalataim szerint ezek szinte mindig glokkosemberek agymenései, akiknek valamiért belső késztetésük van arra, hogy megtérítsék a nemglokkosembereket.



Számomra meg az nem világos, hogy ez miben rosszabb mint a Glock megoldása. Azt tudjuk, hogy miben jobb. Kézzel, szemmel könnyen ellenőrizhető a fegyver tűzkész állapota, jobb, kiszámíthatóbb a sütés. Ez egyszerűen magából az ütőszeges megoldásból fakad, nem lehet megkerülni, "ez ilyen". A Glock vallásúaknak ezt nehéz elmagyarázni, mert a személyes preferencia náluk valamiért egyenlő az örökérvényű igazsággal és a mögötte álló érvrendszer is annyi, hogy "de ez nem olyan mint a Glock = szar, elavult". Én inkább úgy vagyok vele, hogy a Glock az igénytelen, butabiztos szolgálati fegyver egyik kiváló képviselője, ahol a tervezéskor a hangsúly tényleg a legbutább felhasználón volt, aki maximum arra képes, hogy elhúzza az elsütőbillentyűt miközben nagyjából célra tart. Azért nem mindenki ilyen...



A felvetés elméleti, mert az átlag magyar rendőr lőkészsége mellet elve nem lenne szabad fegyvert adni a kezébe, meg olyannak sem, aki a fegyverét még alapszinten sem tudja kezelni.

A válasz nagyon egyszerű:a Glockon nem kell ellenőrizni a tűzkészséget mert ez mindig tűzkeszen kell viselni.Ez egyébkent nem csak a Glockra igaz hanem minden modern szolgálati fegyverre.A modern szolgalati fegyver hordása tűzkészen is biztonságos emiatt nem is kell azzal foglalkoznod, hogy tűzkész-e a fegyvered vagy sem.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Shed

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 277
14 187
113
Ember a vétlenek nem csak töltes vagy ürítes közben leszenk,sőt!Ugye nem csőretöltve fesztelenitve és kibiztosítva hordtad a P9RC-t?


Te írtad, hogy vétlen lövésre ott a töltő ürítő hely!!!

De úgy hordtam.
Ahogy a legtöbb katonatársam.

Nyugodtan köss bele. A nemzeti nyomozóiroda tanuvédelmi szolgálatának lőkiképzőlyének instrukciólyára. Nevezzük csak Ernőnek.
Aki Simonyi oktatósuliját végezte el. Most meg a tekben oktató Simonyi mellett.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 857
15 243
113
A valasz nagyon egyszerű:a Glockon nem kell ellenőrizni a tűzkészseget mert ez mindig tűzkeszen kell viselni.Ez egyébkent nem csak a Glockra igaz hanem minden modern szolgálati fegyverre.A modern szolgalati fegyver hordasa tűzkészen is biztonságos emiatt nem is kell azzal foglalkoznod, hogy tűzkész-e a fegyvered vagy sem.

Kb. 80 éve lehet tűzkészen hordani modern szolgálati fegyvereket, nem kellett ezért a Glock és az ütőszeges megoldás eljövetelére várni. Úgyhogy még mindig nem fejtettük meg, hogy miért is csak a strikeres megoldású szolgálati fegyverek "modernek". ;)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 336
76 985
113
Te írtad, hogy vétlen lövésre ott a töltő ürítő hely!!!

De úgy hordtam.
Ahogy a legtöbb katonatársam.

Nyugodtan köss bele. A nemzeti nyomozóiroda tanuvédelmi szolgálatának lőkiképzőlyének instrukciólyára. Nevezzük csak Ernőnek.
Aki Simonyi oktatósuliját végezte el. Most meg a tekben oktató Simonyi mellett.

Gratulálok hozzá.Csak egyszer ess ra így a pisztolyra és azonnal lábon lövöd magad.Beszéltél már valaha Simonyi Ottóval?Nekem volt szerencsem(nem, nem vagyunk barátok vagy ismerősök csak egy előadást tartott ami utan beszeltünk pár szót)és elarulok egy titkot:nála jobban senki nem gyűlöli a P9RC-t vagy a Szep puskát.Es nem mellesleg mind a kettőt alkalmatlannak tartja bármilyen katona vagy rendőri feladatra.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 336
76 985
113
Kb. 80 éve lehet tűzkészen hordani modern szolgálati fegyvereket, nem kellett ezért a Glock és az ütőszeges megoldás eljövetelére várni. Úgyhogy még mindig nem fejtettük meg, hogy miért is csak a strikeres megoldású szolgálati fegyverek "modernek". ;)

Mert semmit nem kell vele csinalni csak csőretölteni a szolgálat elején majd ha kell elővenni es lőni vele ezutan elrakni anelkül,hogy bármit is tenned kene(persze a tarcseret leszámítva ha szükseg van rá).Mindezt úgy,hogy közben ütheted verheted a fegyver amíg el nem törsz benne valamit nem fog elsülni.Ezt így csomagban nem tudják a pisztolyok 80 éve.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Shed