1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Honvédségi kézifegyverek

Diskurzus a(z) 'Gyalogság, gyalogsági felszerelések, fegyverek' témában - Jeno által indítva @ 2013. január 6..

1. AMP-69. Van itt valaki aki nálam jobban informált? Tudom régi hír de nekem még mindig nem tiszta

2009ben nagy hír volt hogy újra rendszerbe állt a szolnokiaknál, honvedelem.hun voltak is képek az első lövészetről (puskagránátokkal), és attól kezdve konkrétan semmi. Az több mint valószínű hogy ez a project beffucsolt de, mikor? Rögtön az első lövészet után? Egyáltalán hány db került szolgálatba és hány embert képeztek ki rá akkor? Mert én azon a beszámolón kívül egy képet se láttam amp-s katonáról.

2. dudi

dudi Well-Known Member

A rendszerbeállító éleslövészet volt a téma.De rendszere soa nem állt újra (szerencsére) az AMP-69 mert a gránátoknak lejárt az élettartamuk.Konkrétan azon az élrslövészeten többet dolgoztak a tűzszerészek mint akik AMP-vel lőttek annyi volt a fel nem robbant gránát.

3. Uhh..értem. Köszi!

Ebből kiindulva azok a pct.rakéták (akár RPG akár Fagot, Konkurs) amikkel mostanában meg az elmúlt években lőttek nem annyira régi beszerzések?

4. dudi

dudi Well-Known Member

Nem tudom de RPG lövészeten elvétve van hibás gránát.

5. endre

endre Active Member

6. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Ezt végül ki nem rendszeresítette? Tudom, hogy a belügy és a hadügy közül az egyik nem akarta.

7. krisss

krisss Well-Known Member

Pedig mindkettőnél van sajnos.

endre likes this.
  8. emel

emel Well-Known Member

Miért sajnos, mi a probléma vele?

9. dudi

dudi Well-Known Member

Egy szóval szar.Kicsit bővebben kiesik belőle a tár lövés közben szétesik a fegyver(szó szerint).Soroljam még?

arcas, Panzerfaust, honved and 3 others like this.
  10. emel

emel Well-Known Member

Köszi, nem kell több, ez is épp elég, sőt, sok is!! Szuper lehet mikor sorozat közben elhallgat a fegyver, a harcos lenéz rá hogy mi van vele, és a tár a lába előtt a sárban az ellenség meg éppen célra tart rá. :mad: :hadonaszos:

11. krisss

krisss Well-Known Member

Alátölti a kivetendő hüvelyt a tokfedélnek.

endre likes this.
  12. dudi

dudi Well-Known Member

A tár az kiesik lövés nélkül is.

endre likes this.
  13. szpg9

szpg9 Well-Known Member

Akkor meg ki volt az a brom, aki rendszeresítésre ajánlotta? Mert a net-en lehet ezek szerint 5 perc alatt találni 10 olyan embert, aki csípőből a negatívomokat sorolja Titeket nem kérdeztek meg????

14. dudi

dudi Well-Known Member

Ez vagy 20-30 éves fegyver.

endre likes this.
  15. dudi

dudi Well-Known Member

Ez vagy 20-30 éves fegyver.

16. endre

endre Active Member

Az nem lehet, hogy ez nem alapvetően a fegyver hibája, hanem ezek gyártási / minőségellenőrzési problémák? Vagy arra tudok gondolni, hogy a '80-as évek végén, '90-es évek elején a magyar fegyveripar igencsak nehéz helyzetbe került, és valószínű, hogy nem volt már pénz a gyermekbetegségeket megoldani. Az, hogy csak 2004-ben rendszeresítették, nem feltétlen jelenti azt, hogy '88-óta folyamatosan fejlesztették volna.

Szittya likes this.
  17. dudi

dudi Well-Known Member

Minden vaja van annak.

18. Panzerfaust

Panzerfaust Well-Known Member

Katonai rendészeknél láttam kb. két hete...

19. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Elég nehéznek tűnik és lényegében az egész vasból van. Ha valakit fejenvágnak vele, nem hordja ki lábon.

Masztiff, nyugger and Nagy Csaba like this.
  20. szpg9

szpg9 Well-Known Member

DUDI, nincsen időm most posztolni, meg nagyobb lélegzetvételűen reagálni, de hidd el, amit előbb leírtál, azt tudom, tudtam De 21-30 éve is volr valaki, aki jóváhagyta, sőt, emlékeim szerint még a Haditechnika folyóirat hasábjain is méltatták ezt a fegyvert, mint pld a mesterlővész meg rajfegyver kezelők önvédelmi fegyverét Úgyhogy, kérlek ne engem homályosítsál fel a múlttal kapcsolatosan, hogy ez mikor volt Én többször leírtam, 51 éves vagyok, valszeg Te egy 21-assal minimum fiatalabb vagy, de 20-30 éve is volt eszerint néhány barom, aki ajánlotta rendszeresítésre Sajnálatosan néven kéne neveznünk azokat Én elhiszem neked, hogy szétesik, meg tudom, nem te ajánlottad, de mégis, ez valakinek a biznisze volr Ha alkalmatlan a feladatra, akkor az is hunyó (felelős), aki ezt 20-30 éve ajánlotta

Mackensen likes this.

Ezen oldal megosztása