[HUN] Honvédségi kézifegyverek és fegyver kiegészítők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 674
32 303
113
miből godoljátok hogy nem kapartak elő a raktárakból valamit a sok ezer közül és újítatták fel?
komolyan aztgondoljátok hogy airsoft fegyverrel bohockodik a hnvédség vagy valami üzemképtelen replikával?

ezekkel a fegyverekkel előfordul hogy díszlövést is le kell adni...

abszolút nem ritkaságszámba menő fegyver még ma sem.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 674
32 303
113
MH vitéz Szurmay Sándor Budapest Helyőrség Dandár (ez a dandár neve) mint mondjuk MH 25 Klapka Győrgy lövész dandár
32. Nemzeti Honvéd Díszegység (ez az egység/alegység név Zl-ezred)
Honvéd Palotaőrség (ez meg a század/Zl szintenk felel meg.)
aztán ezt lehet bontani tovább szakasz raj szintig akár...

egyszerübben BHD-(32) NHD-HP
 
  • Tetszik
Reactions: honved

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
536
1 530
93
Jobb mint megvakulni a korhűség oltáran.
Annál biztos jobb, de nem hiszem hogy csak ez a két alternatíva létezne. Legalábbis más országokban én még nem nagyon láttam napszemüveget a hagyományos díszőröknél, és nem hiszem hogy sorra megvakulnának.
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 527
8 073
113

Figyelmesen nézzétek a képeket. Itt már a Mannlicher karabélyokkal díszelegnek a katonák, nem SKS-szel. Pár éve volt hír, hogy díszelgő céllal rendeltek belőlük, egyfajta hagyományápolási szándékkal. Azért kíváncsi lennék, hogy működőképes, éles fegyver-e. ;)
Támogatom a Mannlicher használatát, az SKS-t meg adják el.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 674
32 303
113
Támogatom a Mannlicher használatát, az SKS-t meg adják el.
én SKS el egyébként mindig is akartam vólna lőni nekem egyébként nagyon tetszik a félautómata hosszúcsövű karabély.
nem hadihasználatra még mielött valaki szememrevettné hogy elaggott teknika (ami a tények alapján meredek vád ellenem annak ellenére hogy rendszeresen megkapom...)
de élménylövészetre örömlövészetre biztos hogy érdekes benyomást keltene legalábbis számomra. pláne hogy a sks miatt van úgy csomgolva a 7.62x39m ahogy.
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 527
8 073
113
én SKS el egyébként mindig is akartam vólna lőni nekem egyébként nagyon tetszik a félautómata hosszúcsövű karabély.
nem hadihasználatra még mielött valaki szememrevettné hogy elaggott teknika (ami a tények alapján meredek vád ellenem annak ellenére hogy rendszeresen megkapom...)
de élménylövészetre örömlövészetre biztos hogy érdekes benyomást keltene legalábbis számomra. pláne hogy a sks miatt van úgy csomgolva a 7.62x39m ahogy.
Persze, de a díszőrségnek ne legyen már szovjet eredetű fegyvere, ha lehet.
 

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
896
2 202
93
én SKS el egyébként mindig is akartam vólna lőni nekem egyébként nagyon tetszik a félautómata hosszúcsövű karabély.
nem hadihasználatra még mielött valaki szememrevettné hogy elaggott teknika (ami a tények alapján meredek vád ellenem annak ellenére hogy rendszeresen megkapom...)
de élménylövészetre örömlövészetre biztos hogy érdekes benyomást keltene legalábbis számomra. pláne hogy a sks miatt van úgy csomgolva a 7.62x39m ahogy.

Ha Pesten jársz ott megteheted, több lőtéren is elérhető
 
  • Tetszik
Reactions: kaktusz and Szittya

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
896
2 202
93
Csak egy kis érdekesség, 2005-ös AK-63D modernizácós kísérlet:

272303089_1109586066524290_4858983572234210972_n.jpg

271947588_2269448276687515_3354154677554296551_n.jpg
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 674
32 303
113
Csak egy kis érdekesség, 2005-ös AK-63D modernizácós kísérlet:

272303089_1109586066524290_4858983572234210972_n.jpg

271947588_2269448276687515_3354154677554296551_n.jpg
A vólt Raj PK m és a szakasz altisztünk is legózott össze valami hasonlót főleg afgánba vett cuccokal.
Egyébként nem vólt rossz eggyiké sem abba az időbe még nem vólt bren kilátásba sem. minőségi optika vólt mindkettőn hadihasználatra készült szereléksinekkel és villalábas első markolattal... Persze csak bakonyba vólt engedélyezve az átszerelés akkor is csak miután a saját fő feladatunkal végeztünk... mondjuk azok kicsit szebbek vóltak mint ezek mert a gázdugattyú vezető és az alsóágy is festve vólt terpesre.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and bel

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 074
13 704
113
Nem. Egy Mannlicher ugyanolyan hatékony mint száz éve. Ha csak kellék, akkor a KE hivatal kvázi védtelen és a parádés őrség fölösleges bohócok.
Ugye nem gondolod, hogy ez a fegyver töltve van náluk? :eek:

A nevük DÍSZÖRSÉG.

Az, hogy váltásban vannak, és ekkor az örség részét képzik modern fegyverekkel az más kérdés.
Megint más kérdés, hogy Vityesz örzése a TEK feladata. Így aszisztáló szerepük van ott.

Amikor felállították a koronaőrséget egy tiszt végighaknizta az összes alakulatot, hogy legyen emberük.


Kb csak a 40 szűzlány nem volt beigérve. Az ejtőernyős képzéstől amikor eljössz onnan a garantált külszolgálaton át minden.

Az akkori raj pk-m átment.
Kb 2 évre rá beszéltünk.
Nem minden úgy lett. ;)


De nem is az örzés részére gondoltam.
Hanem a díszelgésre.
Ha egy angol palotánál olyan katonák állnak őrséget akik aztán kimennek afgánba harcolni,nálunk a létszámproblémák közepette nem lenne nekem központi kérdés.
Mint egy katonazenekar sem.
Mert ez csak máz.
Amit amit akkor kellene rákenni a tortára amikor kész van.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 340
35 175
113
Nem. Egy Mannlicher ugyanolyan hatékony mint száz éve. Ha csak kellék, akkor a KE hivatal kvázi védtelen és a parádés őrség fölösleges bohócok.
Van az igazi őrség, igazi korszerű fegyverekkel és van a díszőrség díszpuskával!
Nem a szépen lépkedő katonák védeik a bajuszos főhorgászt! :D

Csodálkozom, hogy valakinek ez nem egyértelmű...
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 643
113
Ugye nem gondolod, hogy ez a fegyver töltve van náluk? :eek:

A nevük DÍSZÖRSÉG.

Az, hogy váltásban vannak, és ekkor az örség részét képzik modern fegyverekkel az más kérdés.
Megint más kérdés, hogy Vityesz örzése a TEK feladata. Így aszisztáló szerepük van ott.

Amikor felállították a koronaőrséget egy tiszt végighaknizta az összes alakulatot, hogy legyen emberük.


Kb csak a 40 szűzlány nem volt beigérve. Az ejtőernyős képzéstől amikor eljössz onnan a garantált külszolgálaton át minden.

Az akkori raj pk-m átment.
Kb 2 évre rá beszéltünk.
Nem minden úgy lett. ;)


De nem is az örzés részére gondoltam.
Hanem a díszelgésre.
Ha egy angol palotánál olyan katonák állnak őrséget akik aztán kimennek afgánba harcolni,nálunk a létszámproblémák közepette nem lenne nekem központi kérdés.
Mint egy katonazenekar sem.
Mert ez csak máz.
Amit amit akkor kellene rákenni a tortára amikor kész van.
A 40 szűzlányt megkapták :)
 
  • Vicces
Reactions: LMzek 2.0

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Van az igazi őrség, igazi korszerű fegyverekkel és van a díszőrség díszpuskával!
Nem a szépen lépkedő katonák védeik a bajuszos főhorgászt! :D

Csodálkozom, hogy valakinek ez nem egyértelmű...
Ez így van. De! Ha azok a Mannlicherek nincsenek betárazva, akkor a díszőrség bohóctársulat. Súlyos hiba lenne nem építeni rájuk és a díszelgő fegyvereikre! Ők a héjvédelem részei kell legyenek és a Mannlicher nem egy vicces eszköz a gyakorlatban!