[HUN] AERO L-39NG Albatrosz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

tomka03

Well-Known Member
2014. október 20.
122
259
63
Idézet a kerozingőzös cikkéből:
"Soha nem látott mértékű haderőreform tanúi lehetünk, amelynek egy történelmi jelentőségű momentuma az A319-es csapatszállító repülőgépek beszerzése. A Légierőt érintő fejlesztések eddig sem példa nélküliek, hiszen az elmúlt évek során többek közt lézerirányítású bombák kerültek a Gripenekre, Zlin típusú gyakorló-felderítő repülőgépekkel, és AS350 típusú könnyű helikopterekkel, új pápai irányítótoronnyal is gazdagodtunk. A jövőbe tekintő lelki szemeink előtt pedig már körvonalazódik a hamvaikból főnixként feltámadó Mi-24-esek harci-légirendészeti képessége, a sugárhajtású kiképzőrepülőgépek reinkarnációja, illetve a már említett közepes szállítórepülőgépek vásárlása."

Így visszaolvasva a topikot, gondolom nem a meglévő 3db gépre gondolt az újságíró, hanem csak egy szófordulat volt?!.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 617
5 332
113
Idézet a kerozingőzös cikkéből:
"Soha nem látott mértékű haderőreform tanúi lehetünk, amelynek egy történelmi jelentőségű momentuma az A319-es csapatszállító repülőgépek beszerzése. A Légierőt érintő fejlesztések eddig sem példa nélküliek, hiszen az elmúlt évek során többek közt lézerirányítású bombák kerültek a Gripenekre, Zlin típusú gyakorló-felderítő repülőgépekkel, és AS350 típusú könnyű helikopterekkel, új pápai irányítótoronnyal is gazdagodtunk. A jövőbe tekintő lelki szemeink előtt pedig már körvonalazódik a hamvaikból főnixként feltámadó Mi-24-esek harci-légirendészeti képessége, a sugárhajtású kiképzőrepülőgépek reinkarnációja, illetve a már említett közepes szállítórepülőgépek vásárlása."

Így visszaolvasva a topikot, gondolom nem a meglévő 3db gépre gondolt az újságíró, hanem csak egy szófordulat volt?!.

L-39NG-re gondolt a cikkíró, nagy eséllyel.
 
  • Tetszik
Reactions: tomka03

LMzek

Well-Known Member
2017. szeptember 18.
610
523
93
Az új L-39NG-t erősen megnéztem -mert valószínűleg lesz belőle nekünk is, többek szerint kár, ???- és akárhogy néztem, semmilyen komolyabb aerodinamikai módosítást nem vettem észre. Pedig a hírek szerint új szárnyat kap, lehetett volna -F-18 mintára pl- a jól bevált szárnyformát alkalmazni, vagy több szárny-mechanizációt (orrsegéd szárny pl: a'la F-16, stb...), a leszállósebességet, alacsony sebességű rep-tulajdonságokat jelentősen javította volna. Komoly "ziccert" hagytak ki -szerintem- a csehek.

Jut eszembe, végülis visszavásárolták a céget az amcsiktól? (Akik a gyakorlatban -igéreteikkel ellentétben- mégis csak elsorvasztani vették meg a céget. Milyen "meglepő"!)
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 848
91 306
113
ilyen fegyverzet szerelhető fel aaz NG-re.

As far as the L-39NG is concerned, we refer to it as a training and light ground-attack aircraft. There are three hardpoints to employ a 12.7 mm FN Herstal HMG, unguided Mk. 81/82 bombs or 70 mm LA5002 rockets. Containers for EW or other sensors can also be integrated, should the customer want them. Even IR-guided air-to-air missiles, such as the AIM-9L, would be possible out on the wingtips where there were previously fuel tanks.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 949
30 810
113
ilyen fegyverzet szerelhető fel aaz NG-re.

As far as the L-39NG is concerned, we refer to it as a training and light ground-attack aircraft. There are three hardpoints to employ a 12.7 mm FN Herstal HMG, unguided Mk. 81/82 bombs or 70 mm LA5002 rockets. Containers for EW or other sensors can also be integrated, should the customer want them. Even IR-guided air-to-air missiles, such as the AIM-9L, would be possible out on the wingtips where there were previously fuel tanks.
Vagyis egy jobb,FLIR toronnyal felszerelt modern turbopop kenterbe veri....
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 802
35 232
113
Úgy tűnik nálunk kipróbálták ezt a típust

Evaluation-only operatorsEdit

23px-Flag_of_Hungary.svg.png
Hungary
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Aero_L-159_Alca
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 949
30 810
113
Ezt kicsit kifejtenéd?
1365265553_A-29-Super-Tucano-principais-configuraes-armadas-recorte-de-imagem-Embraer.jpg.8dd9761f19e65d6a1b27d9ff2552e0d9.jpg

És ezen a táblán nincs rajta az opciós lehetőségek.Ez az alap.De integrálható hozzá Hellfiere(vagy hasonló,pl Mokopan),amit akár önnálóan is bevethet,de Mk81/82 kategóriás LGB,sőt,akár SDB-t is.De IR AAM is(sőt,zsidók ajálják hozzá a Derbyt is,mert azt be lehet vetni radar nélküli gépekről is-bár ez nekem kicsit kérdéses)
Ezek a modern turbópopok nagyobb teherbirásuak,rugalmasabbak mint az L39.Egy hátrányuk van,lassabbak.Viszont ez látszólagos hátrány.Az L39 se elég gyors hozzá,hogy egy sima airlainert utolérjen,An2 jellegüeket meg utolérsz egy Tukánnal is.Vadászgéppel szemben meg esélytelen az NG is.Ami azt illeti,egy turbopop könnyebben bújkál fűnivóban a vadász elől,mint egy Albatros.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 949
30 810
113
1365265553_A-29-Super-Tucano-principais-configuraes-armadas-recorte-de-imagem-Embraer.jpg.8dd9761f19e65d6a1b27d9ff2552e0d9.jpg

És ezen a táblán nincs rajta az opciós lehetőségek.Ez az alap.De integrálható hozzá Hellfiere(vagy hasonló,pl Mokopan),amit akár önnálóan is bevethet,de Mk81/82 kategóriás LGB,sőt,akár SDB-t is.De IR AAM is(sőt,zsidók ajálják hozzá a Derbyt is,mert azt be lehet vetni radar nélküli gépekről is-bár ez nekem kicsit kérdéses)
Ezek a modern turbópopok nagyobb teherbirásuak,rugalmasabbak mint az L39.Egy hátrányuk van,lassabbak.Viszont ez látszólagos hátrány.Az L39 se elég gyors hozzá,hogy egy sima airlainert utolérjen,An2 jellegüeket meg utolérsz egy Tukánnal is.Vadászgéppel szemben meg esélytelen az NG is.Ami azt illeti,egy turbopop könnyebben bújkál fűnivóban a vadász elől,mint egy Albatros.
A fene a figyelmetlen formámat.Az LGB és IR AAM rajtvan a táblán
 
  • Tetszik
Reactions: emel

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
A fene a figyelmetlen formámat.Az LGB és IR AAM rajtvan a táblán


Na most azért álljunk meg egy baráti szóra ! Ajánlgatod az A-29 Super Tucano-t a L39NG helyet . Csak kérdem miben jobb szerinted amire nekünk szükségünk van ? Mert a Super Tucano árába már nem csak az L39NG fér bele -de ez is jobb szinte mindenben mint az A-29- de belefér az árba az L159ALCA is ami viszont fényévekkel jobb az A-29-nél úgy , hogy most már Magyar töbségi tulajdonban van a gyár ! Szóval légyszi fejtsd ki miben jobb pontosabban mi az amit a Cseh gépek ne tudhatnának .
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 949
30 810
113
Na most azért álljunk meg egy baráti szóra ! Ajánlgatod az A-29 Super Tucano-t a L39NG helyet . Csak kérdem miben jobb szerinted amire nekünk szükségünk van ? Mert a Super Tucano árába már nem csak az L39NG fér bele -de ez is jobb szinte mindenben mint az A-29- de belefér az árba az L159ALCA is ami viszont fényévekkel jobb az A-29-nél úgy , hogy most már Magyar töbségi tulajdonban van a gyár ! Szóval légyszi fejtsd ki miben jobb pontosabban mi az amit a Cseh gépek ne tudhatnának .
Élettartam költségre már a Tukán a jobb.
A többire nem olyan könnyű válaszolni,mert sok benne az attol függ elem.De nem véletlen,hogy a brazil gép jobban elterjedt.Mert a Super Tucano elsősorban COINT gép,ami jobban megfelel a strapabirósága és a repülési időtartam lehetőségei miatt.Felhasználói meg döntően erre használják,kiképzés mellet.
De nem teszek hitet a Tukán mellet.Pontosan tudni kéne,hogy mire szánják tulajdonképpen a gépeket.Ha a pilótaképzés a mindenekfeletti szempont,PC21 a király.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Ogretankhoz csatlakozva, itt egy "top 10" lista, amit szerencsére nem én írtam, szóval vitatkozni sem velem kell. ;)
https://www.airforce-technology.com/features/top-ten-light-attack-aircraft/
Kösz....jót röhögtem ezen a listán. :)
Az India Tejas szimplán nem "light attack" gép, a Textron Scorpiont 2. helyre kihozni szimplán ökörség. Ebből a gépből még csak néhány prototipus van és nagyon úgy tűnik a kutyának sem kell...
A listából meg hiányzik az AMX meg - ami különösen furcsa - a Hawk 200-as, ami szerintem jelenleg a legjobb light attack gép.
 

Schurrer

Well-Known Member
2019. március 9.
1 053
792
113
Kösz....jót röhögtem ezen a listán. :)
Az India Tejas szimplán nem "light attack" gép, a Textron Scorpiont 2. helyre kihozni szimplán ökörség. Ebből a gépből még csak néhány prototipus van és nagyon úgy tűnik a kutyának sem kell...
A listából meg hiányzik az AMX meg - ami különösen furcsa - a Hawk 200-as, ami szerintem jelenleg a legjobb light attack gép.
Hát ezért írtam, nem velem kell vitatkozni, tedd meg a szerkesztőkkel, ők biztos jobban értenek hozzá, mint én. Most mit vársz? Írd le a te top tízed és akkor lehet vitatkozni azon is a hozzáértőkkel.
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Kösz....jót röhögtem ezen a listán. :)
Az India Tejas szimplán nem "light attack" gép, a Textron Scorpiont 2. helyre kihozni szimplán ökörség. Ebből a gépből még csak néhány prototipus van és nagyon úgy tűnik a kutyának sem kell...
A listából meg hiányzik az AMX meg - ami különösen furcsa - a Hawk 200-as, ami szerintem jelenleg a legjobb light attack gép.
Valószínüleg te jobban ertesz hozzá mint a cikk szerzői. Léci csinálj te is egy ilyen listát.
 
  • Tetszik
Reactions: Schurrer

Schurrer

Well-Known Member
2019. március 9.
1 053
792
113
Hát ezért írtam, nem velem kell vitatkozni, tedd meg a szerkesztőkkel, ők biztos jobban értenek hozzá, mint én. Most mit vársz? Írd le a te top tízed és akkor lehet vitatkozni azon is a hozzáértőkkel.
Természetesen tisztelem amit mondasz, nem erről van szó.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Hát ezért írtam, nem velem kell vitatkozni, tedd meg a szerkesztőkkel, ők biztos jobban értenek hozzá, mint én. Most mit vársz? Írd le a te top tízed és akkor lehet vitatkozni azon is a hozzáértőkkel.
A cikk szerkesztőjével nem tudok vitatkozni, de az én 10-es training / light attack listám:
- Advanced Hawk
- KAI T50
- AMX
- M346 FA
- Yak 130
- L-15
- L159 ALCA
- L39 NG
- A29 Super Tucano
- AT-6 Wolverine
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 966
13 943
113
A cikk szerkesztőjével nem tudok vitatkozni, de az én 10-es training / light attack listám:
- Advanced Hawk
- KAI T50
- AMX
- M346 FA
- Yak 130
- L-15
- L159 ALCA
- L39 NG
- A29 Super Tucano
- AT-6 Wolverine
A T7 Red Hawk direkt maradt ki vagy csak mert még nincs gyártásban?
 
Status
Not open for further replies.