[HUN] L-39ZO Albatrosz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 075
10 695
113
Hiába hessegetem a gondolatot, újra felmerül bennem, hogy milyen állapotban is lehetnek a mi L-39-eseink?
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 587
5 190
113
Nagy részük visszament Csehországba, nagyjavították, aztán van amelyik már a franciáknál repül polgári színekben - ha jól tudom
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 118
131
63
El adtuk őket, pénzért?
Na erre nem számítottam. Azt hittem, hogy szokásos magyar sikertörténetként :
1.rohadnak valahol a reptér szélén és ha már semmire sem jók, akkor lázasan elkezdenek vevőt keresni hozzájuk!
2. valamelyik bennfentes cége ingyen megkapta és piaci áron eladta!
 

carpmat

Member
2014. július 30.
92
26
18
http://hvg.hu/vilag/20140828_Magyar_vadaszgeppel_zuhant_le_egy_katona#rss

Egyem a szívüket, de szeretem én a nyugati médiát. Azért mindenképpen bóknak veszem, hogy repülőgépgyártó kapacitást feltételeznek kis országunkról :)
 

czulu

Well-Known Member
2014. február 1.
2 274
95
48
http://hvg.hu/vilag/20140828_Magyar_vadaszgeppel_zuhant_le_egy_katona#rss

Egyem a szívüket, de szeretem én a nyugati médiát. Azért mindenképpen bóknak veszem, hogy repülőgépgyártó kapacitást feltételeznek kis országunkról :)

"Xinhua hírügynökség beszámolója alapján"
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 583
63 950
113
Szvsz csak nem értik a kínait, félrefordították. Biztos nálunk volt az a gép előző életében. Bár azért az sem várható el hogy egy kínai újságíró tisztában legyen minden kis körömnyi közép európai ország repülőgép iparával.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Szvsz csak nem értik a kínait, félrefordították. Biztos nálunk volt az a gép előző életében. Bár azért az sem várható el hogy egy kínai újságíró tisztában legyen minden kis körömnyi közép európai ország repülőgép iparával.

Nem baj ha nem ért az újságíró mindenhez. Az a baj, ha úgy ír bármiről, hogy nem kérdezi meg a hozzáértőket. Aztán a hozzáértők elolvassák, jól kidühöngik magukat, és attól kezdve annak az újságírónak/lapnak egy sorát se hiszik el, "hiszen csak egyetlen olyan cikket írtak, amihez értek, rögtön meg is buktak, miért hinném el a többit, amihez én nem értek?". Az újságíró meg csodálkozik, és fel van háborodva, hogy ő nem szokott hazudni...
Biztos??!!
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 498
72 479
113
Hungary_L39.jpg


Ez a fotó hol és mikor készülhetett?

Itt találtam:
http://airheadsfly.com/2014/12/04/flightless-flock/
 

operátor

New Member
2010. május 13.
15
0
1
Kecskemét, a Légijármű Javítóüzem mögötti (előtti) rész az épületből ítélve:
https://lh5.googleusercontent.com/-ZQ98yJB97K0/VIMC_l7TarI/AAAAAAAAZ2g/Outhh2BFPXE/s912/IMG_5349.jpg
A kép októberben készült, és a kerítés nem tűnt újnak...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 498
72 479
113
Még ennyi Alba áll ott?
2013 augusztusában a repnapon körbesétáltam a repteret, de akkor csak néhány roncs állapotú Albát láttam.
 

operátor

New Member
2010. május 13.
15
0
1
Nem, éppen arra utaltam, hogy valószínűleg régi a kép.
Elvileg már csak 3 db van az országban, egy Kecskeméten [115], és kettő darab Szolnokon, a többit mind elvitték.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 583
63 950
113
Azok még az NDK festésűek,valószínű a kannibalizálásnak alávetettek. Plusz 3 db új festésű szvsz szintén donornak. Szerintem kb 10 éves kép legalább.
 

ambasa

Active Member
2010. április 18.
661
77
28
Azok még az NDK festésűek,valószínű a kannibalizálásnak alávetettek. Plusz 3 db új festésű szvsz szintén donornak. Szerintem kb 10 éves kép legalább.

20 darabot állítottunk lábra a PG-ben de később csak 12-t nagyjavítottunk. Csak ez a tucat kapott új festést, a kidobozoláskor és lábra állításkor nem lettek átfestve.

TG