1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Aero L-39ZO Albatrosz

Diskurzus a(z) 'Vadász-/csapásmérő/kiképző repülőgépek' témában - Jeno által indítva @ 2013. január 6..

1. Jeno

Jeno Member

2. Terminator

Terminator Well-Known Member

Ez a fotó hol és mikor készülhetett?

Itt találtam:
    http://airheadsfly.com/2014/12/04/flightless-flock/

3. operátor

operátor New Member

Kecskemét, a Légijármű Javítóüzem mögötti (előtti) rész az épületből ítélve:
    https://lh5.googleusercontent.com/-ZQ98yJB97K0/VIMC_l7TarI/AAAAAAAAZ2g/Outhh2BFPXE/s912/IMG_5349.jpg
    A kép októberben készült, és a kerítés nem tűnt újnak...

4. Terminator

Még ennyi Alba áll ott?
    2013 augusztusában a repnapon körbesétáltam a repteret, de akkor csak néhány roncs állapotú Albát láttam.

5. operátor

operátor New Member

Nem, éppen arra utaltam, hogy valószínűleg régi a kép.
    Elvileg már csak 3 db van az országban, egy Kecskeméten [115], és kettő darab Szolnokon, a többit mind elvitték.

6. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Azok még az NDK festésűek,valószínű a kannibalizálásnak alávetettek. Plusz 3 db új festésű szvsz szintén donornak. Szerintem kb 10 éves kép legalább.

7. ambasa

ambasa Member

20 darabot állítottunk lábra a PG-ben de később csak 12-t nagyjavítottunk. Csak ez a tucat kapott új festést, a kidobozoláskor és lábra állításkor nem lettek átfestve.

TG

8. ghostrider

ghostrider Well-Known Member

9. ghostrider

ghostrider Well-Known Member

L-39ZO "Zümi" (2005), majd "Cápeti II" (2007).

arcas and fishbed like this.
  10. tomka03

tomka03 Active Member

Idézet a kerozingőzös cikkéből:
    "Soha nem látott mértékű haderőreform tanúi lehetünk, amelynek egy történelmi jelentőségű momentuma az A319-es csapatszállító repülőgépek beszerzése. A Légierőt érintő fejlesztések eddig sem példa nélküliek, hiszen az elmúlt évek során többek közt lézerirányítású bombák kerültek a Gripenekre, Zlin típusú gyakorló-felderítő repülőgépekkel, és AS350 típusú könnyű helikopterekkel, új pápai irányítótoronnyal is gazdagodtunk. A jövőbe tekintő lelki szemeink előtt pedig már körvonalazódik a hamvaikból főnixként feltámadó Mi-24-esek harci-légirendészeti képessége, a sugárhajtású kiképzőrepülőgépek reinkarnációja, illetve a már említett közepes szállítórepülőgépek vásárlása."

Így visszaolvasva a topikot, gondolom nem a meglévő 3db gépre gondolt az újságíró, hanem csak egy szófordulat volt?!.

11. ms07

ms07 Well-Known Member

L-39NG-re gondolt a cikkíró, nagy eséllyel.

tomka03 likes this.
  12. Terminator

Jól elcsúfították... :(

Air Force: Hungary - Air Force
    Aircraft Type: Aero L-39ZO Albatros
    Registration: 122 (cn 831122)
    Off-Airport - Bensheim - Germany
    September 23, 2018
    Uploaded February 13, 2019

13. alba

alba Active Member

Lehet hogy hülye kérdés lesz! Mi lenne ha mi V-4ek egy 5. genes gépet kifejleszteni? Tudom! Kurva sok pénz! Meg idő! De elvileg az alapok már meg vannak a csehektől a többi bele valót meg megvesszük! Pl AESA radart stb... Tovább fejlesztenénk az L-es családot és megalkotnánk az első 5. genes training gépet!

14. emel

emel Well-Known Member

Ezen még azért gondolkozz el egy kicsit úgy, hogy előtte körülnézel a világon ebben a témában. Hány olyan 5. gen gépet ismersz, aminek egyáltalán van kétüléses változata?!! Szóval nálunk okosabbak (és jóval gazdagabbak is!!) régen kiszámolták már hogy erre semmi szükség, csak ráfizetés lenne, mert amire ezt használnánk azt földi szimulátorral sokkal-sokkal olcsóbban és hatékonyabban meg lehet oldani!!

Ezen oldal megosztása