[HUN] BRDM-2

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

mohacsan

Member
2014. július 5.
201
0
16
nem is értem hogy kerül ide a BRDM. Tatán kívül én nem is tudok róla hogy lenné még valahol. talán Debrecen?

a Wiki szerint még 250 db van rendszerben
 

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
924
250
63
nem is értem hogy kerül ide a BRDM. Tatán kívül én nem is tudok róla hogy lenné még valahol. talán Debrecen?

a Wiki szerint még 250 db van rendszerben

A wikibe minden retardált beír valami neki jóleső számot. Én csak a bakonyi gyakorlatokon láttam őket akkor is azért jegyeztem meg mert mindig meg kellett állni és várni mert valami tönkrement bennük. Nem bírtak felmenni a "hegyre". Gyanítom a VV-sek hozhatták mert a Csepelek is csak náluk vannak/voltak. (2010-ről beszéltem)
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 633
5 356
113
nem is értem hogy kerül ide a BRDM. Tatán kívül én nem is tudok róla hogy lenné még valahol. talán Debrecen?

a Wiki szerint még 250 db van rendszerben

A BRDM-2 wiki oldal szerint 40-50 darab... :D Én úgy 20-25-re tippelnék, a pácéltörő rakétások lehetnek még meg. VSBRDM helyett már BTR van, a sima, 14,5-ös tornyos változatról meg ezer éve nem láttam képet.
 

mohacsan

Member
2014. július 5.
201
0
16
"A BRDM-2 wiki oldal szerint 40-50 darab."
eskuszom pár hete még 250-et írtak XD
Lehet másik nyelven mert olyankor szoktak eltéresek lenni
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 043
113
A 9M14P rakétának volt gyalogsági változata? Tehat olyan amit nem a BRDM-2 alkalmazott hanem hagyományos amit a gyalogos aktonák használtak.
 
T

Törölt tag 1945

Guest
A 9M14P rakétának volt gyalogsági változata? Tehat olyan amit nem a BRDM-2 alkalmazott hanem hagyományos amit a gyalogos aktonák használtak.

Lehetett a 9M14P1 rakétát alkalmazni a gyalogsági indítóállványról is, de akkor a félaktív rávezetés képessége nem volt meg, mivel az ahhoz szükséges méretű elektronyika csak a BRDM-2 harcjárműben fért el.
:D
 
  • Tetszik
Reactions: dudi

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 043
113
Lehetett a 9M14P1 rakétát alkalmazni a gyalogsági indítóállványról is, de akkor a félaktív rávezetés képessége nem volt meg, mivel az ahhoz szükséges méretű elektronyika csak a BRDM-2 harcjárműben fért el.
:D
Létezik egyébként SACLOS gyalogsági inditóálvány?
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 138
73 684
113
Egy kis BRDM cikk válogatás a honvedelem.hu-ról:

2007. november 14.
Fejlesztések a Honvédség egyik büszkeségénél

2007. november 14.
Eső, hó és páncéltörő

2008. április 9.
Ropogtak a fegyverek Tatán

2008. június 11.
A Rugalmas Reagálás Napja

2008. június 24.
„Még a letaposott füvet is felállítjuk, ha kell”

2008. december 3.
Piros barettben, Szent Borbála napján

2009. február 20.
Jeges konvoj

2009. június 3.
Csörlőházhoz települt vegyivédelem

2010. február 18.
Manőverezés hóban, jégen, sárban
5f1f7538b118c183132151.jpg


2010. április 28.
Ott repül a malac!
5f1f8466a5740876680315.jpg


2010. október 8.
Harckocsik a kompon
5f1fa0ad5637f688055110.JPG


2012. január 30.
Feléledtek a „hibernált képességek”

2013. április 20.
Vezetési gyakorlaton a páncéltörők

2014. május 1.
Megkezdődött a főerők átcsoportosítása

2014. május 23.
Tűzvirágok az aknamező felett
5f50b1db25bb3792542749.jpg


2014. szeptember 29.
Logisztikai racionalizáció: lezárult egy újabb ütem

2014. szeptember 29.
Vezetési gyakorlaton bizonyíthattak

2016. július 14.
Tatai katonák a református gyermektáborban

2018. április 18.
Toborzás éjjel és nappal

2018. május 2.
Katonás majális

2018. május 21.
Ötszáz hagyományőrző idézte fel Tata visszafoglalását

2020. május 12.
Utolsó útjukra indulnak a rendszerből kivont harc- és gépjárművek
5f223c04aea56048850209.jpg