1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] BTR-80, -80A

Diskurzus a(z) 'Harckocsik, harc- és szállítójárművek' témában - Jeno által indítva @ 2013. január 6..

1. Jeno

Jeno Member

2. telak

telak New Member

Ez szép és jó, de a honvédségnek alapvetően nem a hólapátolás lenne a dolga. Arra ott van a közterület fenntartó és a katasztrófa védelem, persze besegít a honvédség, de a március 15-i eset inkább a megfelelő vezetés hiánya miatt lett majdnem katasztrófális. A körzetek felelős vezetői nem cselekedhettek a központi vezetés, és a minisztérium beleegyezése nélkül. Tiszta szoci rendszer.
    Reméljük idén nem lesz rájuk szükség.

3. Ikarosz3

Ikarosz3 New Member

Inkább a közútkezelő dobja be magát.

4. skyhawk2

skyhawk2 New Member

Láttátok a híradóban hogy a Katasztrófa védelem végre kapott egy kétéltüt? Egy felújított PTSZ-t kaptak. Nem is értem eddig miért nem volt nekik sajátjuk. Jó néhány évig jártam ki Brno-ba repülőnapra mindig ki volt állítva a cseh polgári védelem PTSZ járműve. Pedig anno azt ott először 2004-ben láttam.

5. Panzerfaust

Panzerfaust Well-Known Member

Rengeteg olyan kerekest/lánctalpast kidobtak az évek folyamán, ami jó lett volna pont ilyen esetekben.(erős motor, nyomaték, terepjáró képesség) Nálunk is, amikor fölmerült, (legalább) elvi síkon, hogy a honvédségtől kéne venni, egyből lekorholtak, hogy nagyon sokba kerül a fenntartás, karbantartás, bla,bla. A sereg meg úgy ahogy volt kukába vágta, mert még a tárolásra se volt pénzük.
    Pedig mostanra már csak az ima maradt jó pár településen a hó ellen.

6. pela3

pela3 Well-Known Member

A felújított PTSZ a tűzoltóságé volt és Szolnokon állt...

7. skyhawk2

skyhawk2 New Member

Úgy látszik kell valami sztori (talán a márciusi hóhelyzet) hogy az illetékesek változtassanak a gondolkodásukon.

8. pela3

pela3 Well-Known Member

Volt nekik pár darab,csak nem kellett .. ez is mikor kellett volna már használhatatlan lett kb. Amúgy meg pl a BMPket nehezen tudnám elképzelni az okfnél, ha meg a hm venne olyan cuccot, akkor nagyobb tételben az okf-ét is belefoglalva talán jobb lenne...

9. igla

igla New Member

Azért legyünk kicsit józanok. A PTSZ az egyik legjobb szállító, és a havazásokban, vízen a legjobb mentő eszközök egyike, de alapvetően nagyon felkészült vezetőt igényel. Nem olyan egyszerű ám a Dunán átkelni vele, mint ahogy a filmek mutatják, és a hóban is elakad, ha nem megfelelő a személyzet.

...én is azt mondanám, a honvédelmi erők a harcra készüljenek, a többit elvégzik a civilek. Ebben az esetben mégis úgy látom, a haderőknek kitalált eszközök maradjanak a katonák kezében, legfeljebb gyakorlatoznak egy hóhelyzetben, de ez messze nem az a képesség határ, amit tudni kell egy PTSZ vezetőnek.

Még emlékszem azokra az estekre (70-es évek) amikor ilyen gépekkel vitték a falukba a kenyeret hóveszélyes időkben, sőt ilyenekkel vittek betegeket kórházba. (a deszant rész lefedve, benzinkályha izzítva). A raktereket kivéve ma a legtöbb esetben egy korszerű traktor is képes áthámozni magát a hóbuckákon, akár pótkocsival is... Ha meg nagy a baj, hívják csak a katonákat.

10. arcas

arcas Well-Known Member

Mik ezek a "stilizált fél-dávid csillagok" a BTR-eken?...

http://www.honvedelem.hu/cikk/43822_megkezdodott_a_foerok_atcsoportositasa

...netán mi is ukrán békemisszióra készülünk?... :)

11. zotyek78

zotyek78 Well-Known Member

Modern célkereszt... :)

12. honved

honved Well-Known Member

Alakulatjelzés, szerintem, egyértelmű.
    Anno a szombathelyi dandár jelzése, még az átkosba, de talán utána is, egy paralelogramma volt.
    Lehet hogy a hadtestet jelölte talán, nem is a dandárt, már nem emlékezem erre pontosan.
    Volt még kör, meg háromszög jelzés is akkoriban, más alakulatok harcjárművein.
    Dávid csillagot látni ebben... :))))

13. alfa74

alfa74 Active Member

A mi alakulatunk jelzése ,egy teli négyszög volt a tornyon.(Nagykanizsa)

14. arcas

arcas Well-Known Member

Írhattam volna PTT-t is (Predator Target Triangel) ...

,de akkor soha nem értem volna meg, hogy kimoderáljanak (nem panaszképpen mondom, csak úgy megjegyzem, mert korrekt hsz volt. )

:)

15. blogen

blogen Well-Known Member

Már a dandárt is jelezzük? Nem úgy volt, hogy a hadtestnek van jelzése, meg esetleg a hadosztálynak. Ha így haladunk, lassan a századoknak is lesz egyedi jelzése a víztisztító járműveiken.

16. nalson

nalson New Member

Kicsit unalmas már ez a víztisztítós szöveg.

17. zotyek78

Ha jól tudom, 2020-ig tervezik szolgálatban tartani a BTR-eket. Terveznek esetleg még valamilyen upgrade-et hozzá? Pót páncélzat, rakéta ATGM indító vagy bármi?

18. dudi

dudi Well-Known Member

Persze,meg toronyórát lánccal.

19. zotyek78

Hát az még 6 év... Nem hiszem, hogy ne lenne megoldható ennyi idő alatt (mármint sem technikailag, sem anyagilag), illetve azt sem, hogy ne volna értelme.
    Gondolom kellene erőssebb motor még a megnövekedett súly miatt. Nagyjából ennyi, nem?

20. therob

therob Active Member

Akkumulátor sincs a legtöbb gépben tönkrementek az állásban. Majd most biztos költenek rájuk.

Ezen oldal megosztása