[HUN] BTR-80, -80A

• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
20 612
17 718
113
Sziasztok!

Nem a szakterületem, hozzáértő majd pontosít, de 1990 körül a VSz utolsó leheletével érkezett kb 100 BTR-80-as. Ezeknek még nem volt köze a későbbi államadóságos beszerzéshez.

Ettől függetlenül, a cikkben szereplő tatai 1987-es gép, valószínűleg BTR-60 alapú, R-145 rádióállomás, R-975 repülõirányító pont, vagy PU-12 lehetett.

Hátha akad majd aki pontosabbat tud.
Pontosan így tudom én is, csak a darabszámokat nem ismerem fejből.

• Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
20 612
17 718
113
Abban a dobozban meg a tetején ha jól emlékszem így 20 év távlatából nem volt semmi extra, csak egy kb 50cm átmérőjű kábeldob a rátekert kábellel. Nem sima tyúkbél volt hanem a fekete, amit már nem tudom hogy hívtunk. Használtuk egyszer vagy tán kétszer is valami gyakorlásféleképp.

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 123
4 794
113
Szovjet államadósság volt nem orosz. Orosz Föderáció mint jogutód átvette az összes szovjet adósságot.
Ja szovjetként indult, de oroszként fejezte be, már amennyire befejeződött, elég dicstelenül. 1,7 mrd $-ból 800 m$ fegyverarzenál beszerzés lett, 500 áruszállítással lett letudva ezután, majd a többinek is nekiestek, de közben csak eltüntettek a jómagyarszociüzletemberek 62 millió $-t...

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
2 888
1 543
113
De minden géppuskát kibír.A nehéz-géppuska nem géppuska mint ahogy a Formula E autó sem Furmula 1-es autó attól,hogy mind a kettő pályaautó.

Ahelyett, hogy az eredeti, egyszerű kérdésre válaszolnál, nekiállsz kreténkedni a fogalmakkal...