[HUN] BTR-80 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 649
113
Ezek a btr ek alkalmasak lehetnének, bármilyen kisegítő dologra a lecserélésük után? Gondolok itt lőszer szállítás, egyéb utánpótlás szállítás, mondjuk a ptsz M-kel közösen a szállító ellátó egységekben?
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 689
35 852
113
Konkrétan 700-800 darabot kaptunk az oroszoktol a 90-es evekben, azt erosen ketlem, hogy a fele felszívódott volna. :)
Van egy csomo letarolva, azt nem látod.
Nem kizárt hogy jelentős részé elpasszolták ócskavasnak a 2000-es években, amikor nagyon nem volt pénze MH-nak...
 
K

kamm

Guest
Nem kizárt hogy jelentős részé elpasszolták ócskavasnak a 2000-es években, amikor nagyon nem volt pénze MH-nak...
Dehogy. Ez az egyetlen működőképes rendszer és nincs belőle tovabbi, ezt biztosan nem adták el.

Kannibalizáció.
De nem a felet, baszki. :)
Eleve hasznalatban van vagy 400 darab legalabb, ha jol emlekszem, szerintem masik 100-200 meg legalabb ott van, ilyen-olyan, dr meg szerelhető-javithato allapotban.
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 575
8 174
113
Dehogy. Ez az egyetlen működőképes rendszer és nincs belőle tovabbi, ezt biztosan nem adták el.


De nem a felet, baszki. :)
Eleve hasznalatban van vagy 400 darab legalabb, ha jol emlekszem, szerintem masik 100-200 meg legalabb ott van, ilyen-olyan, dr meg szerelhető-javithato allapotban.
Ez okés, en nem mondtam, hogy a felet. Vannak alkatrészforrásnak használt példányok, hogy mennyi, passz.
De az orosz abroncs ára legendás volt :)
 
  • Tetszik
Reactions: kamm

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 967
32 258
113
Céltárgynak jó lesz a BTR... :D
Csörlővel vontatva még mozgó célt is imitálhat...pl. Spike vagy lézerbomba számára

Pedig ennyi darabra még egy mély korszerűsítési programot is lehetne alapozni. A különböző ukrán, orosz példákhoz hasonlóan (BTR-3, BTR-4 BTR-94, BTR-90, BTR-87). Új motor, előre beépítve a vezető mellett jobbra, golyóálló üvegablakok a vezetőnek, új torony, a motor régi helyére nagyobb "deszanttér", hátsó ajtókkal stb. Nem tudom mennyit hagyott már a Honvédség csillaggarázsban szétrohadni szokása szerint, de az elvileg több százas (500+) darabszámnál talán meg lehetne gondolni.
U.i. persze nem ebbe a topikba való az egész téma, át kéne vinni, ha valaki reagálni akarna. :)
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 689
35 852
113
Pedig ennyi darabra még egy mély korszerűsítési programot is lehetne alapozni. A különböző ukrán, orosz példákhoz hasonlóan (BTR-3, BTR-4 BTR-94, BTR-90, BTR-87). Új motor, előre beépítve a vezető mellett jobbra, golyóálló üvegablakok a vezetőnek, új torony, a motor régi helyére nagyobb "deszanttér", hátsó ajtókkal stb. Nem tudom mennyit hagyott már a Honvédség csillaggarázsban szétrohadni szokása szerint, de az elvileg több százas (500+) darabszámnál talán meg lehetne gondolni.
Ezek módosítások annyira drágák és bonyolultak, hogy új jármű olcsóbb!

A BTR egy sz@r konstrukció. A torony egy ergonómiai rémálom, tűzvezető rendszere nulla, páncélzata szinte semmire nem elég. 50-es géppuska simán kilyuggatja, de még a 7,62x51-es páncéltörő lőszer is átüti - ha nem is minden esetben.
Fölösleges ezzel foglalkozni. A mai hadviselésben a minőség a lényeg nem a mennyiség: egy kis ország mint mi képtelenek vagyunk számokkal versenyezni! Lehetetlenség!
Egytelen esélyünk a minőségi fölény: ha mi új 8x8-asunk 5-6-8 BTR-t lő ki mielőtt kilövik. (Ez most csak példa - nyilván ennél összetettebb egy ütközet)
Semmire nem megyünk 300-400 tunningolt BTR-el, ha kb. géppuskával kilövik és ember sincs elég hozzá!

Legyen inkább egy Boxer szerű járgányunkból 200-300db, ami bírja szemből akár az orosz 30mm-est, a szinte magától irányoz és talál elsőre korom sötétben és ergeti a Spike rakétákat MBT-k ellen is!
Egy szakasz ilyen modren 8x8 simán felveszi a harcot egy század BTR-rel!
Szerintem negyed órán belül csak füstölgő roncs nem marad a BTR-ekből - hiába vannak 3-4x annyian...
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 679
6 444
113
Pedig ennyi darabra még egy mély korszerűsítési programot is lehetne alapozni. A különböző ukrán, orosz példákhoz hasonlóan (BTR-3, BTR-4 BTR-94, BTR-90, BTR-87). Új motor, előre beépítve a vezető mellett jobbra, golyóálló üvegablakok a vezetőnek, új torony, a motor régi helyére nagyobb "deszanttér", hátsó ajtókkal stb. Nem tudom mennyit hagyott már a Honvédség csillaggarázsban szétrohadni szokása szerint, de az elvileg több százas (500+) darabszámnál talán meg lehetne gondolni.
U.i. persze nem ebbe a topikba való az egész téma, át kéne vinni, ha valaki reagálni akarna. :)
dehogy lehetne alapozni , a btr-t kb már akkor kukázni kellett volna mikor megjöttek az első darabok... csak nyilván kell nekünk minden szar államadósság fejében meg "jaj könnyű lvsz koncepció" mert "nehéz technikára úgysem lesz sosem szükség már" és egyéb baromságok amiket akkor nagyon nyomattak @Xpert kolléga már kifejtette hogy kb miért , mindenben +1 és like
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 933
18 410
113
dehogy lehetne alapozni , a btr-t kb már akkor kukázni kellett volna mikor megjöttek az első darabok... csak nyilván kell nekünk minden szar államadósság fejében meg "jaj könnyű lvsz koncepció" mert "nehéz technikára úgysem lesz sosem szükség már" és egyéb baromságok amiket akkor nagyon nyomattak @Xpert kolléga már kifejtette hogy kb miért , mindenben +1 és like

Elbaszott dolog volt az egész beszerzés. BMP-2 kellett volna az orosz államadósság fejében és komoly légvédelmi cuccok. Szerintem.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 679
6 444
113
Elbaszott dolog volt az egész beszerzés. BMP-2 kellett volna az orosz államadósság fejében és komoly légvédelmi cuccok. Szerintem.
Arra nem emlékszem hogy kaphattunk volna, mintha úgy rémlene igen, de igen, komoly komoly légvédelmi cuccok kellettek volna főként
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 933
18 410
113
Nem kizárt hogy jelentős részé elpasszolták ócskavasnak a 2000-es években, amikor nagyon nem volt pénze MH-nak...

Saccra 500 db körül lehetett a max mennyiség. Abból sem volt mind működőképes. Hallottam olyat, hogy valami készültségi gépben, motor sem volt, az adott dandárnál. :) Gondolom azért ma nem így van.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 933
18 410
113
Pedig ennyi darabra még egy mély korszerűsítési programot is lehetne alapozni. A különböző ukrán, orosz példákhoz hasonlóan (BTR-3, BTR-4 BTR-94, BTR-90, BTR-87). Új motor, előre beépítve a vezető mellett jobbra, golyóálló üvegablakok a vezetőnek, új torony, a motor régi helyére nagyobb "deszanttér", hátsó ajtókkal stb. Nem tudom mennyit hagyott már a Honvédség csillaggarázsban szétrohadni szokása szerint, de az elvileg több százas (500+) darabszámnál talán meg lehetne gondolni.
U.i. persze nem ebbe a topikba való az egész téma, át kéne vinni, ha valaki reagálni akarna. :)

Nem lehet igazán korszerűsíteni. Mert a felfüggesztése nem bír el igazán plusz súlyt. Annyit meg nem ér az egész harcjármű hogy aktív védelmi rendszert rakjanak rá. Nyugati ATGM integrálásra nem is mernék gondolni. Arra jó. hogy szerintem, a területvédelmi tartaléknak átadják, PSZH szerepre.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby and bel

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 689
35 852
113
Nem lehet igazán korszerűsíteni. Mert a felfüggesztése nem bír el igazán plusz súlyt. Annyit meg nem ér az egész harcjármű hogy aktív védelmi rendszert rakjanak rá. Nyugati ATGM integrálásra nem is mernék gondolni. Arra jó. hogy szerintem, a területvédelmi tartaléknak átadják, PSZH szerepre.
Max leszedik a tornyot és rácsavaroznak egy "gyalogos" Spike indítót meg egy géppuskát...de inkább dobjuk ki! :D
 
  • Tetszik
Reactions: honved

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 636
55 174
113
Pedig ennyi darabra még egy mély korszerűsítési programot is lehetne alapozni. A különböző ukrán, orosz példákhoz hasonlóan (BTR-3, BTR-4 BTR-94, BTR-90, BTR-87). Új motor, előre beépítve a vezető mellett jobbra, golyóálló üvegablakok a vezetőnek, új torony, a motor régi helyére nagyobb "deszanttér", hátsó ajtókkal stb. Nem tudom mennyit hagyott már a Honvédség csillaggarázsban szétrohadni szokása szerint, de az elvileg több százas (500+) darabszámnál talán meg lehetne gondolni.
U.i. persze nem ebbe a topikba való az egész téma, át kéne vinni, ha valaki reagálni akarna. :)
Vártam már erre... :)