[HUN] BTR-80 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
720
1 362
93
Úgy látom nem nagyon értesz ehhez a dologhoz. 1 hónapod van, lehet nekiállni rajzolni, ott a sarokba a papír meg a ceruza.
- Persze hogy nem, - nekünk anno fél év alatt egy működő esztergapad dokumentációját kellet megtervezni, dipára, pauszra, lerajzólni a hajtástól a csavarokig! Mellé méretezni, doksiba rakni.
- Nem "Egy vaslapot a tetőpáncélra erősítésnek felrakni, az lehet egy hónap" :p :p :p Na ne már!
Nem azt mondtam hogy építsd meg, csak azt hogy tervezd meg, rajzold meg hogy működjön.
Egy mérnöknek nem kell reszelgetni, gyöközni a vasat. Neki tudnia kell mit hova miért s mennyit kell pakolni. Látjátok nektek nincs fogalmatok sem kinek mi a feladata.
- Sajnos itt tartunk, ahogy mondjátok, egy hónap a lemezfeltét. :( Pedig mennyi tervező program áll a mai fiatalok rendelkezésére, 3D is, nekünk fejben kellet ötletelni, számolni esetleg számológépen, ha volt. Suliba meg logarléc! :cool: o_O Na de ti tudjátok fiatalok! Engem már hidegen hagy, ha 10 évig is teszitek fel azt a lemezt. Ha hadja a főnökötök. - :rolleyes: Kalapács a válra s lehet sétálni, telik az idő. :p Ha a főnök megkérdi hová mész, lemezt egyengetni. :p - Hasznos munkát. -
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 206
119 824
113
- Persze hogy nem, - nekünk anno fél év alatt egy működő esztergapad dokumentációját kellet megtervezni, dipára, pauszra, lerajzólni a hajtástól a csavarokig! Mellé méretezni, doksiba rakni.
- Nem "Egy vaslapot a tetőpáncélra erősítésnek felrakni, az lehet egy hónap" :p :p :p Na ne már!
Nem azt mondtam hogy építsd meg, csak azt hogy tervezd meg, rajzold meg hogy működjön.
Egy mérnöknek nem kell reszelgetni, gyöközni a vasat. Neki tudnia kell mit hova miért s mennyit kell pakolni. Látjátok nektek nincs fogalmatok sem kinek mi a feladata.
- Sajnos itt tartunk, ahogy mondjátok, egy hónap a lemezfeltét. :( Pedig mennyi tervező program áll a mai fiatalok rendelkezésére, 3D is, nekünk fejben kellet ötletelni, számolni esetleg számológépen, ha volt. Suliba meg logarléc! :cool: o_O Na de ti tudjátok fiatalok! Engem már hidegen hagy, ha 10 évig is teszitek fel azt a lemezt. Ha hadja a főnökötök. - :rolleyes: Kalapács a válra s lehet sétálni, telik az idő. :p Ha a főnök megkérdi hová mész, lemezt egyengetni. :p - Hasznos munkát. -
Azok után, hogy méretaràny nèlküli részfotókból képszerkesztettél össze véletlenszerű hajtású, tornyú harcjàrműre hajazó izèket talàlomra egyéni ízlésed szerint marha nehéz elhinnem, hogy az aszfaltkrétával rajzolt ugróiskolàn kívül komolyabb "műszaki" rajzot adtál ki valaha is a kezed közül.
 
W

Wilson

Guest
Addig is meg lehetne vitatni hogy lehetne dupla D-20-ast ráhegeszteni a BTR-ekre az Ukrajnában megbízhatatlannak bizonyul PZH2000-es leváltására! :)
Az oroszok évekig "faragták" a dupla löveggel rendelkező Koalicijat,de végül felhagytak a fejlesztésével, de ahogy látom Grísáék tapasztalatlan kezdők az ebben a topikban jelenlévő szakértőkhöz képest akik 10 perc alatt egy darab szénnel is felrajzolnák a megoldást a kerti árnyékszék oldalára, úgyhogy nem hiszem,hogy gondot okozna nekik a dupla D20-l felszerelt BTR -k kialakítása sem...:)
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 735
35 920
113
Az oroszok évekig "faragták" a dupla löveggel rendelkező Koalicijat,de végül felhagytak a fejlesztésével, de ahogy látom Grísáék tapasztalatlan kezdők az ebben a topikban jelenlévő szakértőkhöz képest akik 10 perc alatt egy darab szénnel is felrajzolnák a megoldást a kerti árnyékszék oldalára, úgyhogy nem hiszem,hogy gondot okozna nekik a dupla D20-l felszerelt BTR -k kialakítása sem...:)
Ma is tanultam valamit - a dupla csövű ruszki önjárólövegről idáig azt hittem, hogy photoshop. Most így ráguglizva jöttem rá hogy tényleg volt ilyen! :D
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 314
76 927
113
- Persze hogy nem, - nekünk anno fél év alatt egy működő esztergapad dokumentációját kellet megtervezni, dipára, pauszra, lerajzólni a hajtástól a csavarokig! Mellé méretezni, doksiba rakni.
- Nem "Egy vaslapot a tetőpáncélra erősítésnek felrakni, az lehet egy hónap" :p :p :p Na ne már!
Nem azt mondtam hogy építsd meg, csak azt hogy tervezd meg, rajzold meg hogy működjön.
Egy mérnöknek nem kell reszelgetni, gyöközni a vasat. Neki tudnia kell mit hova miért s mennyit kell pakolni. Látjátok nektek nincs fogalmatok sem kinek mi a feladata.
- Sajnos itt tartunk, ahogy mondjátok, egy hónap a lemezfeltét. :( Pedig mennyi tervező program áll a mai fiatalok rendelkezésére, 3D is, nekünk fejben kellet ötletelni, számolni esetleg számológépen, ha volt. Suliba meg logarléc! :cool: o_O Na de ti tudjátok fiatalok! Engem már hidegen hagy, ha 10 évig is teszitek fel azt a lemezt. Ha hadja a főnökötök. - :rolleyes: Kalapács a válra s lehet sétálni, telik az idő. :p Ha a főnök megkérdi hová mész, lemezt egyengetni. :p - Hasznos munkát. -
Ez nagyon jól hangzik, de le is gyártották azt az esztergapadot, vagy csak papíron létezett? Mert nem a "rajzolás" viszi el a sok időt...
 
W

Wilson

Guest
Ma is tanultam valamit - a dupla csövű ruszki önjárólövegről idáig azt hittem, hogy photoshop. Most így ráguglizva jöttem rá hogy tényleg volt ilyen! :D
Bizony,hogy volt én sajnálom.hogy nem valósították meg mivel lett volna pár előnye a szimpla megoldással szemben....
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 175
4 981
113
Értem, nem is azt mondom, hogy nem baszta el, de vannak kezdők, vannak fáradt emberek, van monotonitás. Egy kis moddolás sokat dobna ezen is. Ez az amit még a Currusra lehetne bízni... Ahogy az automata váltót is volt aki javasolta, ami ennél sokkal nagyobb, de az is sokat segít a vezetőnek, hogy vezetés lényegére koncentrálhasson.
A Currusra ez matchboxot se bíznék. Sajnos van személyes tapasztalatom mondjuk a hőálló ezüsttel lefújt motorról. Kis hiba volt hogy nem szedték szét a motort előtte, sőt még a helyéről se vették ki... Micsoda meglepetés 5 perc jártas után füstölt majd leállt. Szerencsére nem volt nagy baj, mert a nagyjavitott eszközben úgysem volt összerakva a kormánymű. Elfelejtették...
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
720
1 362
93
Azok után, hogy méretaràny nèlküli részfotókból képszerkesztettél össze véletlenszerű hajtású, tornyú harcjàrműre hajazó izèket talàlomra egyéni ízlésed szerint marha nehéz elhinnem, hogy az aszfaltkrétával rajzolt ugróiskolàn kívül komolyabb "műszaki" rajzot adtál ki valaha is a kezed közül.
- Ide ennyi is elég, úgy se alkottok semmit. Venni kell itt mindent. Ennyi. -
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
720
1 362
93
Ez nagyon jól hangzik, de le is gyártották azt az esztergapadot, vagy csak papíron létezett? Mert nem a "rajzolás" viszi el a sok időt...
Nem szoktam hasba akasztani senkit, meg nagyokat mondani, nem az én stílusom. Mivel akkor hitelképtelen lennék, sógoromnak én gyártottam le! ;) Ő is csak nézet! :eek: Mivel vannak saját gépeim! Szóval tudom mit miért. Én szerény s jóindulatú vagyok, lehet legázolni.
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 410
5 005
113
Nem szoktam hasba akasztani senkit, meg nagyokat mondani, nem az én stílusom. Mivel akkor hitelképtelen lennék, sógoromnak én gyártottam le! ;) Ő is csak nézet! :eek: Mivel vannak saját gépeim! Szóval tudom mit miért. Én szerény s jóindulatú vagyok, lehet legázolni.
Tényleg nagyon értékelem a lelkesedéseteket, meg azt, hogy valamit szeretnétek tenni a magyar honvédelemért. Azonban ez tényleg nem csak annyi, pláne nem többszáz, vagy ezres méretekben, hogy innen-onnann összevásárolunk pár cuccot és összehegesztjük, azt jólvan. Elhiszem, hogy a szakközépben volt műszaki rajz, de az nem egyenlő a mérnöki munkával. Mellesleg ma már senki nem rajzol pauszra, ott van a CAD azzal azért egyszerűbb. Még csak nem is azt mondom, hogy nem lehetne valamit barkácsolni a BTR-ekből, de úgy biztosan nem, ahogy itt felvetették páran. Komoly tervezéssel, és megfelelő kivitelezéssel talán lehetne valamit kezdeni velük (én nem hiszek benne, de lehet...), de az már nem a két fillér kategória. Azt meg felejtsük el, hogy azért drága mert mindenki lop. Nem, azért drága, mert még a segédmunkás is 400 felett akar keresni. Sőt, tovább megyek, azért tart itt az ország (részben) mert Kádárék azt mondták, hogy mi majd fizetünk egy csomó dolgot, nektek meg nem adunk fizetést. Most meg azon megy a sírás, hogy mennyire keveset keresnek az emberek, mindéhenhalunk, ja de ne emeljünk bért, mert az nem jó a gazdaságnak. Nem, az embereket, a segédmunkástól a mérnökökig mind jól meg kell fizetni. Akkor meg drága lesz a cucc. Valamit valamiért. Ha meg jól meg van fizetve, akkor lehet német minőséget elvárni.
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
720
1 362
93
Egy agymotort a futóműbe nem terveztetsz meg egy hónap alatt! De még ha meg is tervezed, meg kell tervezni hozzá a szerszámokat gépeket amivel legyártod! Majd tesztelni, és újratervezni, aztán megint tesztelni, megint újratervezni…..!
Fontossági sorrend:
1 - Átgondoljuk mit óhajtunk tervezni, információ gyűjtés.
2 - Méretezés előtt mérünk, mérőszalag, tolómérő, finomabb mérőeszközök.
3 - A szerszámokat vesszük.
4 - Nem kell 3 szór tervezni! ;) Nem selejtet kell gyártani.
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
720
1 362
93
Azonban ez tényleg nem csak annyi, pláne nem többszáz, vagy ezres méretekben, hogy innen-onnann összevásárolunk pár cuccot és összehegesztjük, azt jólvan. Elhiszem, hogy a szakközépben volt műszaki rajz, de az nem egyenlő a mérnöki munkával. Mellesleg ma már senki nem rajzol pauszra, ott van a CAD azzal azért egyszerűbb.
Nem ezt írtam, olvasd el még egyszer. Én csak 3D progit írtam. Ám nem 3-szor kell tervezni egy gépet, meg reszelgetni. Vagy megtervezem-vagy nem. Igen mérnöki munka, gondolkodni kell.
 
K

Kopi2000

Guest
Nem ezt írtam, olvasd el még egyszer. Én csak 3D progit írtam. Ám nem 3-szor kell tervezni egy gépet, meg reszelgetni. Vagy megtervezem-vagy nem. Igen mérnöki munka, gondolkodni kell.
Bameg, van olyan munka amit kb. 3x kell attervezni.... Pld. azert, mert a megrendelonek idokozben valtoztak az igenyei, lehetosegei.....
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 206
119 824
113
- Jobb ha maradsz az új mutogatásnál, legalább gyakorlod a vezénylést. 2db D-20-al összeroskad a BTR, ennyi.
csoallat_04.jpg