[HUN] BTR-80, -80A

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 693
32 367
113
nem száz milliok tízmilliókból megoldható a felújítás modernizáció úgy hogy zsíros haszonnal és adóval terhelve számolok mindent balfasz kisker áron.... pótalkatrészekkel tartalékképzééssel csereeszközzel.... viszonylag gyorsan. ha csak a mil stanagosat vesszük mindenből akkor is... (de nem kellene mindennek mil stanagosnak lenni egy powepakknak (kiserőmű) AKUMULÁTOR hordozható generátor tök fölösleges a mil stanag... müködjön ha elromlok javítható vagy könnyen potólható... haladható a korral
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 693
32 367
113
200 millioért 1000 db hordozható generátort lehet venni (nagykeráron) lehet csak 150 millio. beszarik beszarik ami javitható javítani kell ami nem azt cserélni. kit érdekel a mil stanag. ha 20-30x os az ára... csak kiegészítő... fogyoeszköz... be kell dobni mellé a szigetelt bádogdobozba egy 1000 ft os halon patront azt ha kigyullad találatmiatt majd eloltja.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 693
32 367
113
@Nemerson tudom mert láttam is meg fogtam is. a Pontex nél szabták csak a régi rezgőkésessel tudák csinálni az új hevítőszálasok ugye nem vitték jól a lézeres vágás sem vólt a legjobb. lehántották a régi rezgőkésessel (még jó hogy csak félre van állítva és nem bezúzva) álítolag pont ezért jött ide a megrendelés...
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
695
1 299
93
Èn úgy vagyok vele, hogy 10 évig még aktív illetve tartalékos szolgálatban kb még ilyen olyan formában ezek a gépek még itt lesznek. Emiatt legalább egy nagyjavítás+kommrendszer+éjszakai harcképesség megteremtése kell legalább az állomány egy részének. De nem látom értelmét különösebben az áthegesztésüknek.
- Tökéletesen igazad van s egyetértek veled, Nem célszerű a darabolás, akkor abból, annak csak vastelep lesz a vége. Én még mindig ott tartok hogy a motor áthelyezése az orrészbe a legjobb megoldás! S utána lehet számolni a megériséget. 1db gépen lehet variálni, gondolkodni, ötletelni, alakítani mit hogyan lehetne alakítani.
- Ha a motor elől van, szabad út van a további hasznosításnak.
Nekem ez a véleményem.
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 692
13 362
113
Az Eü-s(de akár az alap teknős) BTR nagyon jól tudna műxeni 20+(-200-ig akár) km-es drón indító és operátor "munkahely"-ként: motortér feletti drón-indítóval, bent az operátor állomással, ha kell (a rádiósugárzás bemérésének veszélye miatt), egy --akár percek alatt telepíthető-- külső(mobil) sugárzóval.

Az Eü-s(de akár az alap teknős) BTR nagyon jól tudna ellátni motortér feletti csőköteges rakétatüzérségi csapásmérő feladatot, a belső operátorokkal precízióst is, jóval nagyobb lötávig.
A szerbektől gyorsan, megfizethető áron beszerezhető, jó M"G-varázslással" lehet akár gyártással is!
Szudánon keresztül --kis ügyességgel a kínai is, ami a 'lekoppintható" technológiai sznvonal!!!

Nagyon sok mindent lehetne, ha "Valakinek" nem a tejfölös-galukás pacal, és a sajttal töltött bármi, jó zsíros örettel lenne az egyik legfontosabb, "szemmel láthatósan"!!! ...ez volt itt a nem-népszerű-lényeget kimondó (keserű) irónia helye!!!
...alkotó kritikai szándékkal, +megvalósítható ötletekkel!
...igen, tudom, felkiáltó-jelek!!! :p

.

.
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: alfa74 and Pogány

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 819
117 992
113
- Tökéletesen igazad van s egyetértek veled, Nem célszerű a darabolás, akkor abból, annak csak vastelep lesz a vége. Én még mindig ott tartok hogy a motor áthelyezése az orrészbe a legjobb megoldás! S utána lehet számolni a megériséget. 1db gépen lehet variálni, gondolkodni, ötletelni, alakítani mit hogyan lehetne alakítani.
- Ha a motor elől van, szabad út van a további hasznosításnak.
Nekem ez a véleményem.
A legbonyuloltabb és legköltségesebb és legtöbb vagdalással jàró megoldás.
Na ez az amit véletlenül se szánnék rájuk.
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 374
4 903
113
Azt hiszem értelmetlen ez az egész. Hittel nem lehet vitatkozni. Ha ti BTR-bál akartok csillagrombolót akkor építgessétek, hála istennek a kutya nem kíváncsi rátok. Tudom, mindmeghalunk. Hát akkor legalább nyugi lesz és nem kell a főnökeimmel harcolnom.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 692
13 362
113
..."megjegyzem" ( :oops: ): A Covid előtt még megvolt az előző laptop-on az a fórum, ahol összerakták az eredeti motoros+APU-s BTR-80-at* 150-200e $ közötti összegből, "hátul-desszantolósra".

@krisss lehülyézte az ötletet, ezért nem is mentettem el, vhol megvan kinyomtatva, nem hiszem, hogy kellene, mert "gombokért" kategória, és "hazai-kivitelezhetős".


U.I.: Akkor sem akartam igazán a "fórumba-berakást", mert van olyan "szomszéd-történelmi szövetséges", akinek ebből is túl sok van! :oops:

U.I. 2.: Az új torony/fegyverzet nem volt benne, de egy orosz ATGM tizen-ezrek $-ban, ami ugye nekünk olcsó/"büdös" nem NATO-szabvány...


*=> legyen a neve mondjuk "BTR-80NG"

.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 819
117 992
113
..."megjegyzem" ( :oops: ): A Covid előtt még megvolt az előző laptop-on az a fórum, ahol összerakták az eredeti motoros+APU-s BTR-80-at* 150-200e $ közötti összegből, "hátul-desszantolósra".

@krisss lehülyézte az ötletet, ezért nem is mentettem el, vhol megvan kinyomtatva, nem hiszem, hogy kellene, mert "gombokért" kategória, és "hazai-kivitelezhetős".


U.I.: Akkor sem akartam igazán a "fórumba-berakást", mert van olyan "szomszéd-történelmi szövetséges", akinek ebből is túl sok van! :oops:

U.I. 2.: Az új torony/fegyverzet nem volt benne, de egy orosz ATGM tizen-ezrek $-ban, ami ugye nekünk olcsó/"büdös" nem NATO-szabvány...


*=> legyen a neve mondjuk "BTR-80NG"

.
Egészségedre
 
  • Imádom
Reactions: LMzek 2.0

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 120
45 457
113
Hát egy rendes nagyjavítás sem kihagyható. Rendbe kell őket tenni. Rádió és èjjellátó kell rá. De àt nem építenèm.
Pont ezért írtam, hogy egy toronycsere megoldaná az érzékelő, és a fegyverrendszer elhasználódási, valamint nem NATO inkompatibilitási problémákat.
Nem gondolom, hogy az test nem bírna el egy stabilizált modern RCW-t.
Ha egy kicsit nem vigyázunk, akkor ránk sóznak egy ATGM-mel integrált verziót is...
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 120
45 457
113
Ez mind ok, de ki ellen van letolt gatya, és ki ellen jelent megoldást a barkács btr? (A rádió ok, de ne akarjunk már többet kihozni belőle, mint amit ép ésszel rdemes.)
Az a gond, hogyha fegyverrendszeri gondok vannak a jobbakkal is, akkor sürgősen lépni kell! Önvédelmi fegyver nélkül - értsd: legalább egy .50-es géppuska - nélkül egy APC-t sem szabad kiengedni harcok közelébe.
Ha pedig probléma a lőszer, és a fegyverek állapota, akkor muszáj lépni!
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
695
1 299
93
Azt hiszem értelmetlen ez az egész. Hittel nem lehet vitatkozni. Ha ti BTR-bál akartok csillagrombolót akkor építgessétek, hála istennek a kutya nem kíváncsi rátok. Tudom, mindmeghalunk. Hát akkor legalább nyugi lesz és nem kell a főnökeimmel harcolnom.
Szevasz Flexus!
- Próbálj meg velünk gondólkodni! Nem arról van szó hogy mi mennyire örülünk ezeknek a gépeknek!
Hanem arról hogy hogyan tudjuk még használni kis fejlesztéssel, kis karbantartással.
A lényeg hogy 500db van belőle ami nem kis mennyiség. Persze hogy mindegyikőnk szereti az új, jobb, modern, biztonságosabb gépeket. Na de ezt kaptuk! Mint kártyában a 18-ra húzásnál! Ez van, ezt kell szeretni. Van olyan gép ami níjlonba van még csomagolva, M-zárolt, nem is használt gép. Ezek hasznosításán gondolkozunk.
- Természetesen amit meg a srácok használtak gyakorlás véget, (mivel nincs más) azokat meg természetesen fel kell újítani, nagy-javítani. Úgy mint az autódat mikor beviszed a szervizbe, vagy autószerelőhöz hogy nézze át, majd viszed műszakira 2 évente. Nem értem miért vagy kiakadva?
- Sajnos minden gépre költeni kell amit üzemeltetünk, gondolom te is így vagy a kocsiddal.
A hogy próbáljuk hasznosan felújítani az nem azt jelenti hogy az új gépeket nem látjuk köreinkben szívesen, csak azt hogy ezekkel a felújított gépekkel szaporodik a haderőnk, s szeretnénk minél jobban kihasználni ezt a csekély erejét.
- Nemszeretném ha azt mondanád pl. hogy nem kell mondjuk 500db daru az ország vérkeringésébe mert csak emelni tud! Olyan snassz!

- Tehát egy 500db úszóképes, gépágyús járműről van szó amit jól kell felhasználni. Kis felújítással, némi modernizálással! Erről beszélgetünk. Azzal hogy eladjuk nem szaporodik a haderő!
Légyszives segíts nekünk ötleteiddel!
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 819
117 992
113
Szevasz Flexus!
- Próbálj meg velünk gondólkodni! Nem arról van szó hogy mi mennyire örülünk ezeknek a gépeknek!
Hanem arról hogy hogyan tudjuk még használni kis fejlesztéssel, kis karbantartással.
A lényeg hogy 500db van belőle ami nem kis mennyiség. Persze hogy mindegyikőnk szereti az új, jobb, modern, biztonságosabb gépeket. Na de ezt kaptuk! Mint kártyában a 18-ra húzásnál! Ez van, ezt kell szeretni. Van olyan gép ami níjlonba van még csomagolva, M-zárolt, nem is használt gép. Ezek hasznosításán gondolkozunk.
- Természetesen amit meg a srácok használtak gyakorlás véget, (mivel nincs más) azokat meg természetesen fel kell újítani, nagy-javítani. Úgy mint az autódat mikor beviszed a szervizbe, vagy autószerelőhöz hogy nézze át, majd viszed műszakira 2 évente. Nem értem miért vagy kiakadva?
- Sajnos minden gépre költeni kell amit üzemeltetünk, gondolom te is így vagy a kocsiddal.
A hogy próbáljuk hasznosan felújítani az nem azt jelenti hogy az új gépeket nem látjuk köreinkben szívesen, csak azt hogy ezekkel a felújított gépekkel szaporodik a haderőnk, s szeretnénk minél jobban kihasználni ezt a csekély erejét.
- Nemszeretném ha azt mondanád pl. hogy nem kell mondjuk 500db daru az ország vérkeringésébe mert csak emelni tud! Olyan snassz!

- Tehát egy 500db úszóképes, gépágyús járműről van szó amit jól kell felhasználni. Kis felújítással, némi modernizálással! Erről beszélgetünk. Azzal hogy eladjuk nem szaporodik a haderő!
Légyszives segíts nekünk ötleteiddel!
Nincs 500...