[HUN] BTR-80 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 110
33 386
113
Nem bonyolultabb-összetettebb az újabb technika, és így maga a szerelése is?
az számít nekik hogy mit kell csinálni nem azt hogy milyen eszközön. ha csak szűrőt kell cserélni valamilyen eszközön azt jobban szeretik mintha teszem azt dugattyút . mind1 hogy milyen járművön. az a lényeg nekik hogy haladjanak minél több gép legyen bevethető állapotba hozva. (ne gyüljön a munka a javítós telephely udvarán)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 110
33 386
113
a BTR ek egy része valóban értékesíthető lenne de ez nem azt jelenti hogy az összeset értékesíteni kellene.
a mardó járművek modernizáláson eshetnének át. ezt a modernizálást nem kellene túlbonyolítani. van sisakra szerelhető éjellátos vezetés más járművek esetében is de akár egy LCD kijelző is beépíthető lenne a vezető számára ez nem egy nagy összeg a digitális katonaprogramba a lövészek alapból megkapnák ugyan ezt a felszerelést annyi hogy a gépjárművezetőnek ez a járműbe lenne (úgysem rohangál)

a kocsiparancsnok meg mint rajparancsnokhelyettes vagy rajparancsnok elvileg kapniakellene egy digitális távcsövet távolságmérővel azimutmérővel vonásmérővel st. és színtén egy tabletet ez is beépíthető lehetne az ő számára is. akár a parancsnoki periszkóp testébe.
OIP.T_Jbnr9r_190vViBMj8tBwHaE8
nem kellene sokminden csak egy új ház.

Tehát eddig semmi extra csak amit a digitális katona programba amúgy is megkapna beosztás miatt. miért ne kerüljön beépítésre?
rádió hiradórendszer raj pkh ként kell hogy rádióval komolyabb hiradókészülékkel rendelkezzen a teljes kezszem ha lövészlenne ebből a belső komunikációs rendszer meg lehetne oldani. talán még maradna annyi is a 3 rádi árából hogy a kocsiparancsnok valami komolyabbal is rendelkezzen (no meg neki ott a tablett ami alapból járna.)

a harctéri tablett az éjellátó az irányzónak is járna ha lövész lenne a géppuska is járhatna ha lövész lenne akár nehézgéppuska is járhatna 12,7 vagy 40 mm es gránátvető. (1 ember nem kezeli de így embersporólós) egy RCWS torony kellene ami lehet ki is jönnea egy esetlegesen külön eladott torony árából.

innétől jönne csak a fizetősrécs. bellülről kiflexelni a soha nem használt fegyvertartókat gázálarc csatlakoztatókat stb... beborítani műgyantás aramiddal növelve a védelmét némileg. leburkolni amit lekellene burkolni ne akadályozzon akár új padokat betenni . kivűlre meg kaphatna RPG rácsot (hatásos) akár a tetejáre is benyúlhatna és akkor rögzítési pontok is keletkezhetnének (az RCES toronynak nem kell a toronykoszorú sem.)

ez már így nem akkora összeg.

majd pár év csapatpróba plusz kiképzés (hisz a leszerelők késöbb mozgósítás esetén vagy mert alapból tartalékosnak szerel át (ezt szolgalmazni) nem teljesen ismeretlen teknikára kerülne. majd az új jármű típus beérkezésével mehetnének a tartalékosoknak (ott amúgy is csökkentett a járművek kihasználtsága mert tartalékos kevesebbet van gyakorlótéren) ezzel kimélve a flottát.

mecshanikusan meg kell bele egy tízmilliós vagy azalatti teherautómotort tenni akráklímával akár nagyobb modern akupakkal még valami kis generátor is elférne a járművön vagy pár napelemtábla töltési lehetőség (gyorstöltéssel a modern akumulátorok pikk pakk feltölthetőek lennének ezek az eszközöknek meg nem olyan hatalmas az energiafelvétele) sokat fejlődött e téren is a teknológia.

teherautó gummi jó rá kilett próbálva fékek cserélye meg lehet nem is kellene az összeset csak egy párat tárcsafékesre cserélni. (első 2 kormányzottat mondjuk akár blokolásgátló elektronikája is beépíthető az ilyen belső elektronikához és komrendszerhez meg nem kell eyg telefonnál komolyabb számítási kapacitás. abból meg az extrém strapabírók sem drágábbak mint az átlag baka saját telefonja. de a vezető tabletja is elbírná ezt a számítási kapacitást.

ezt még nagyon talán a currus (kapok a pofámra) is megtudná oldani.
 

nani1980

Well-Known Member
2010. október 30.
677
1 877
93
a műhelyesek azt szerelnek amit kell nem azok a durcázós fajták ha valamit meg kell javítani megjavítják kb ennyi. hogy mit szeret javítani mit nem... ettől is olajos lesz meg attol is olajos lesz ezen is kell csavart húzni meg azon is kell csavart húzni ezen is van olyan ami nehezen hozzáférhető meg azon is. nem a gépjármű tipusától függ hogy mit szeretnek mit nem hanem magán a munkdarabon ha pepecselős vagy nyűgös helyen van vagy szét kell bontani hozzá a fél gépet nem szeretik tök mind1 milyen típus mert addig sem haladnak a többi eszköz ami javításra vár addig sem készül. teljesen mind1 mi a típus megnevezése.
Ahol én eddig "nagyiparban" , vagy államközeli helyeken láttam javítás alatti járműveket, ott kB a normál civil versenyképes piaci norna tizede, ha meg volt javítva. Ott mindegy volt, hogy mit javítanak, csak menjen az idő.... Nehezen tudom ezt máshogy elképzelni a Honvédség él is. Sőt....
 

nani1980

Well-Known Member
2010. október 30.
677
1 877
93
Ahol én eddig "nagyiparban" , vagy államközeli helyeken láttam javítás alatti járműveket, ott kB a normál civil versenyképes piaci norna tizede, ha meg volt javítva. Ott mindegy volt, hogy mit javítanak, csak menjen az idő.... Nehezen tudom ezt máshogy elképzelni a Honvédség él is. Sőt....
És mondom ezt úgy, hogy vettem részt állami karbantartásban. Szóval nem csak dobálózok.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 110
33 386
113
Ahol én eddig "nagyiparban" , vagy államközeli helyeken láttam javítás alatti járműveket, ott kB a normál civil versenyképes piaci norna tizede, ha meg volt javítva. Ott mindegy volt, hogy mit javítanak, csak menjen az idő.... Nehezen tudom ezt máshogy elképzelni a Honvédség él is. Sőt....
Honvédségen bellül eléggé pörgött a munka kevés szerelő csomó öreg lehajtott jármű. Debrecen BTR ből jóval többet tartott katban mint amennyi üzemelt. vitte is tőlük mindenki a gépeket aki tudta. oda megérte BTR t küldeni javításra Tata 72 őt javított sokat a BTR melett meg meg ment a brdm régebbi teherautók (nem csak ural) T55/alváz szgk .
a Currusal és társaival voltak bajok, Ki lett pucolva a vezetés új irány több munkerő. majd kiderül biztos nem a falak átkozottak. vőlt idő mikor minőséget csináltak csak az jó rég volt)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 110
33 386
113
PTSZ kotrók különböző lánctalpas eszközök kerültek tatán javításra.

ami használva van az elromlik ami elromlik javításra szorul. a műhelyek folyton dolgoznak seregen bellül nincs olyan hogy nincs munka (képzéses meg ügyeletes napokat leszámítva)

Harckocsizóként sem láblógi ment amint volt idő mindenki dollgozott legalább1 db 72 esn (72es/fő) gondolod ilyen helyzetbe elnéztük volna a műhely lógását vagy a lövészek? zsászlóalj pkkat már az ideg kapná el ha nem tudná kiállítani a kért db számot (nem kevesebbet több lehet az senkit sem érdekel de a következő esetleg nagyobb db számos kérésre készül mindenki ahogy tud)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 110
33 386
113
egy új motor (teherautó) motorfékhatását mennyivel növeli egy jó minőségű generátor (ami akunlátorokat tölt) ?alacsony közepes vagy nagymértékben ? modern teherautomotorokhoz már alap az ilyen (hibrid személyautókban elterjedt) teknológia? és ez extrázható? van többféle kategória különböző árba (felszereltség szerinti választék?) klíma ugyan ez?szerelvények hűtőkocsik pl áramellátása igénybevehető e eggyes elemek felhasználhatóak e különböző szerelvényekből?
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 110
33 386
113
egyéb műszaki eszközök? teherautó felépítmények (daruk) kanalak vagy önrakó felépítmény (rönkrakodók) egyéb emelők (kukáskontéer és egyéb konténer emelők.) stb.
 

nani1980

Well-Known Member
2010. október 30.
677
1 877
93
Meg van egy olyan rohadt proli hozzáállás is, hogy
1; nehogy tempósan dolgozz, mert legközelebb is ez lesz az elvárás
2, ha előbb visszakapják javításról, akkor annyival hamarabb kerül vissza
Én a legfőbb problomát abban látom az ilyen helyeken, hogy még mindíg a komcsi/ szoci beidegződesek, és emberek, emberek hagyatéka élteti a rendszereket. Azon fellűl amiket írtál.
 

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
763
2 266
93
Ahol én eddig "nagyiparban" , vagy államközeli helyeken láttam javítás alatti járműveket, ott kB a normál civil versenyképes piaci norna tizede, ha meg volt javítva. Ott mindegy volt, hogy mit javítanak, csak menjen az idő.... Nehezen tudom ezt máshogy elképzelni a Honvédség él is. Sőt....
Na ez pont az a közeg.Láttam olyan btr-t,ami beázott.Egymerő rozsda volt.Gyorsan lefestették.Rozsdával együtt.És ez pont egy btr volt.
Meg van egy olyan rohadt proli hozzáállás is, hogy
1; nehogy tempósan dolgozz, mert legközelebb is ez lesz az elvárás
2, ha előbb visszakapják javításról, akkor annyival hamarabb kerül vissza
Én az öreg szakiktól a "jó lesz ez ezeknek.." kifejezést hallottam legtöbször.De azért nagyrészében nem ez az általános hozzáállás...
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 813
35 307
113
szerintem már előrrelépés az is hogy raj szinten van irányított páncéltörő rakéta a harcjárművön. ne akarjunk még a desszantnak is eddig még a járművön sem volt.

a támogatók mást tészta nekik eddig volt ezután se árt. járműtől függetlenül.
Oroszország új BTR-82A páncélozott járművet fejleszt Ballista toronnyal és új páncélzattal az ukrán harchoz

Elég baj az, hogy ezidáig nem szereltek fel a BTR-ekre anti tank rekettyéket!
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
718
1 352
93
Látszik nem is olyan egyszerű egy ilyen művelet.
Nem egy csettintésre ugranak be bármelyik folyóba a gèpekkel.
Igen, elég sok mindent ellenőrizni kell a gépen mielőtt megmártóznak. Tömítések, amik már nem ujjak! Meg ugye ismerni is kell a folyó tulajdonságait is. Sodrását, mivel csak 10km/h jó esetben az úszóképessége. Szóval nem mindegy hol mész be s hol tudsz kijönni. Egy nagyobb hosszúkás tónál az átmenet könnyebb, egy gyors folyású folyónál már meggondolandó. Nekem tetszenek ezek a gépek, minden problémájuk ellenére, s szeretném ha a seregben maradnának! Pont ez az úszási képessége miatt, ami kis hazánkban igen előnyös lenne. Tudom hogy nem ujjak s sok a gond vele, s nem is szeretik a katonák! Ám nem is csapatszállítónak valók, ebben a formában! Én inkább a vízi átkelések fedezésére használnám. 3 személy kényelmesen elférne benne.

- Vajon egy BMP tornyot elbírna a BTR? Milyen súlyú lehet egy BMP-2 torony? Erre gondolok.
4ZmC6Cd.png

yiPBTjx.png
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 813
35 307
113
Igen, elég sok mindent ellenőrizni kell a gépen mielőtt megmártóznak. Tömítések, amik már nem ujjak! Meg ugye ismerni is kell a folyó tulajdonságait is. Sodrását, mivel csak 10km/h jó esetben az úszóképessége. Szóval nem mindegy hol mész be s hol tudsz kijönni. Egy nagyobb hosszúkás tónál az átmenet könnyebb, egy gyors folyású folyónál már meggondolandó. Nekem tetszenek ezek a gépek, minden problémájuk ellenére, s szeretném ha a seregben maradnának! Pont ez az úszási képessége miatt, ami kis hazánkban igen előnyös lenne. Tudom hogy nem ujjak s sok a gond vele, s nem is szeretik a katonák! Ám nem is csapatszállítónak valók, ebben a formában! Én inkább a vízi átkelések fedezésére használnám. 3 személy kényelmesen elférne benne.

- Vajon egy BMP tornyot elbírna a BTR? Milyen súlyú lehet egy BMP-2 torony? Erre gondolok.
4ZmC6Cd.png

yiPBTjx.png
A Berezhok torony súlya akár 3,250 kg is lehet, és nehéz fegyverzetet hordoz, amely egy 30 mm-es automata ágyút, egy automata gránátvetőt, egy koaxiális általános célú géppuskát és négy használatra kész ATGM-et tartalmaz két kétcellás bankban, amelyek a torony mindkét oldalára vannak felszerelve. A torony automatikus célkövetőt és ballisztikus számítógépet kapott. A tartály típusú célpontok érzékelési tartománya legfeljebb 5000 m, a célazonosítás éjszaka a hőcsatorna segítségével 3000 m-ig lehetséges. A torony fel van szerelve a parancsnok és a lövész független irányzékaival is, lehetővé téve számukra, hogy "vadász-gyilkos" módban dolgozzanak. A gunner látványának négy csatornája van: optikai, termikus képalkotás, lézeres távolságmérő és ATGM vezérlőcsatorna.

Ez egy kicsit nehéz lenne a BTR 80- ra, az oroszok sem tették rá.