[HUN] BTR-80 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
718
1 352
93
Hát most mégis bezavarták a sűrűbe, legalábbis az elején. Mi lelte őket az első hónapban hogy minden doktrínát felrúgtak?
Lenézték az Ukránokat, úgy gondolták beszaladnak a városokba a BTR-ekel, lőnek 3-t az ukránok meg felteszik a kezüket. Ugye csak nem ez történt, az Ukránok visszalőttek, s kezdődött a lövöldözés, adok kapok! Vagyis a folytatás! Ugyebár nagy volt a szemük a térképhez, nagy falatot fogtak, Kijevből is vissza kellet vonulni, s lejöttek délre! Ennyi.
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
718
1 352
93
Csak sajnos utana a BMP-ket is ezzel csereltek. :-(
Szia!

- Na ez az amit nem kellet volna! Vagyis fordítva kellet volna! BMP maradt volna, (mivel láncos) BTR pedig ment volna! Nem tudom hogy BMP mennyi ment el, de maradt volna még nekünk BTR is.
Kevésbé fájna a fejünk! A ráncfelvarrást olcsóbban megúsztuk volna, mint itt agyalni hogyan oldjuk meg a BTR-k cseréjét.
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
718
1 352
93
Talán mégis lehetne használni ezeket a BTR-et valamire. Találtam pár képet is róla.
Ez a 9K35 Strela-10 , a gépágyús torony helyére van elhelyezve a rakéta indító. Szerintem nem túl szerencsés ötlet, mivel így nem tudja megvédeni saját magát.

79242_9K35_Strela_10.jpg

51143_9K35_Strela_10.jpg

11944_9K35_Strela_10.jpg

15535_9K35_Strela_10.jpg

Még úszóképes is lenne, Igaz ez a kép MT-LB-t ábrázol, ám a BTR is úszóképes. Jó volna hasznossá tenni ezeket a gépeket.
Igaz én nem teljesen így gondolom.
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
718
1 352
93
Bocsánat a dupla posztért, sajna a képek miatt kellet!
- Ez már BTR
68819_BTR_80.jpg

42202_Rak_t_s.jpg

- Mint látható a Gépágyús torony megmaradna mint saját védelem. Oldalt a tornyon két-két rakétával növelve a védelmet. A fő harci eszközét a Nato kompatibilis középtávú rakétahordozót s indítót egy újonnan kialakított körgyűrűre lehetne helyezni. A körgyűrű az összes változtatás a gépen, ám sokkal többet kapnánk érte. Az első lövegtoronyra még egy lőszertartó toldatot is lehetne elhelyezni, aminek a tetejére egy radart lehetne rögzíteni. Amelyet most már összelehetne kapcsolni egy saját rendszerré! A legénység 6 fő volna. 3+3 (Főnök, sofőr, lövész)-(rakétás, 2 segéd).

79501_Rak_t_s.jpg

- Így ezekkel a gépekkel egy-egy város légterét lehetne védeni. Természetesen a külön egységeket összekapcsolva. Így 1db egység 15Km-es hatótávolságú rakétával, 5km-es átfedéssel 20km-es kört tudna lefedni. 10db gép pedig 200km-es távolságot, határszakaszt!
- Anyagi befektetés: - Rakéta indító torony, valamint a hozzá tartozó beltér, ha nem tudjuk modernebbre átváltani ára s a radar s beltér ára. Ehhez jönne az elkészítési munkadíj.

Meglehetne a mozgékony csapat légvédelem. -"Apróért"-.
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 410
5 002
113
A T72 után még ez is? Ez ennyire egyszerű, hogy "összedobunk" pár alkatrészt és van egy mindentvivő lapunk az autóskártyában? Hagyjuk már ezeket a kurva olcsón majd mi sufnituningban megoldjuk azt ami senkinek nem jutott még eszébe, mert mindenki hülye csak mi vagyunk helikopter.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 120
33 403
113
Èn meg inkább visszatöröltem amit első felindultságombol írtam. o_O
én semmi extrát nem írtam és semmi oylat ami "pénzt" igényelne. akár a torony is mehetne le jópár db ról. (legnagyobb befektetés a torony leemelése a gép kiflexelése és a tető behegesztése hogy ne ázzon be) és van egy repeszektől védett log jármű ami úszik is ha kell. nem 100 km re de nem is 100 km re kell az ilyennek vinni bármit is. ha csak csapóajtő kerülne felhegesztésre daruzható áru is mehetne a bele.) egy gyengébb mtlb logjármű.
 
  • Tetszik
Reactions: ghostrider

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 249
14 114
113
én semmi extrát nem írtam és semmi oylat ami "pénzt" igényelne. akár a torony is mehetne le jópár db ról. (legnagyobb befektetés a torony leemelése a gép kiflexelése és a tető behegesztése hogy ne ázzon be) és van egy repeszektől védett log jármű ami úszik is ha kell. nem 100 km re de nem is 100 km re kell az ilyennek vinni bármit is. ha csak csapóajtő kerülne felhegesztésre daruzható áru is mehetne a bele.)
Èn is szeretlek de nem mindig te jársz a fejemben.

Törppapara akartam reagálni,csak nem sikerült kultúrát formában megfogalmazni.

De ha te is át akarod alakítani eme nemes járműveket, hogy még jódarabig szolgálhassanak akkor azt amit ott írtam neked is szánom. ;)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 120
33 403
113
Èn is szeretlek de nem mindig te jársz a fejemben.

Törppapara akartam reagálni,csak nem sikerült kultúrát formában megfogalmazni.

De ha te is át akarod alakítani eme nemes járműveket, hogy még jódarabig szolgálhassanak akkor azt amit ott írtam neked is szánom. ;)
iazából nagyon nem szeretném de a kényszer nagy úr... a célra alkalmassá tehető igazán olcsón viszonylag csekély szakértelmet kívánó módón. gyorsan megoldható és helyben vannak a donorok... hasonlót csinált már itthon több cég is (nem feltétlen őket kellene ezzel megbízni de ezt nem sikerült pl elrontaniuk.) nem a legtökéletesebb megoldás egy problémára. de megoldaná a hiányosságot. és ráérnénk a késöbbiekben gondolkozni a cserélyükön de nem letolt gatyával gondolkoznánk legalább e téren.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 249
14 114
113
iazából nagyon nem szeretném de a kényszer nagy úr... a célra alkalmassá tehető igazán olcsón viszonylag csekély szakértelmet kívánó módón. gyorsan megoldható és helyben vannak a donorok... hasonlót csinált már itthon több cég is (nem feltétlen őket kellene ezzel megbízni de ezt nem sikerült pl elrontaniuk.) nem a legtökéletesebb megoldás egy problémára. de megoldaná a hiányosságot. és ráérnénk a késöbbiekben gondolkozni a cserélyükön de nem letolt gatyával gondolkoznánk legalább e téren.
Èn csak ........ :eek: raktam egy pontot:confused:
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 933
18 410
113
Tehát a fizika törvényei és az orosz ukrán háború okozta alkatrészválság, kierőltetheti hogy a tervezett idő előtt elkezdjünk megszabadulni a BTR harcjárművektől. Itt megint csak az jön be nekem, ha azonnal akarunk, mondjuk 300 db APC harcjárművet, akkor max amerikai készletek vannak talán ha vannak, amihez hozzá lehet jutni. Stryker.
Meglátjuk hogy jön majd a Lynx, milyen tempóban.
Gumikerekesben, ha még napirenden lesz, Boxert kellene rendelni, nagyobb mennyiségben és nem várni a majd egyszer talán, lesz valami új, amit még most kezdünk protózni valamikor, szintén majd.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 120
33 403
113
Heidar-5_8x8_minelayer_vehicle_BTR-60PB_Iran_Iranian_army_defense_industry_001.jpg

bár iráni és 60 as de én két tucat hasonlónak is nagyon tudnák örülni és azt mondanám hogy bizony felgyorsúlt a fejlesztés és a beszerzés. az a gáz hogy egy hasonlónál nem a jármű vagy a kivető rendszer (telepítő) okozna problémát hanem jogy nincs erre a célra alkalmas aknatípusunk (ami azért egy gyorsan pótólható problééma) jó fejlesztési lehetőséget kínálna hadiipari szakembereknek és megrendelést a robbanó anyag gyárnak (és még a kivető töltet is hasznos lenne) még azt a egyszerű kamerás dskt is elfoadnám rá...
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
718
1 352
93
Szóval konkrétan reverse engineeringgel kéne alkatrészeket újrateremteni gyári tervdokumentáció nélkül. Igaz nem egy űrsikló a gép de akkor is idő meg pénz.
- Pontosan erre gondoltam. A slovákok is gyártanak tornyokat, esetleg olyan tornyot venni tőlük amit később tudnánk felhasználni saját készítésű járműveinken. Hirtelen ezt a 2017-es linket találtam.
https://twitter.com/hashtag/EVPU?src=hashtag_click
- Szóval a tornyot csak cserélni kellene, s ott lenne minden, (éjjellátó, gépágyú, stb), s ehhez kellene tőlük kérni a rakétatartó tervdokumentációját. Összehozni a kettőt. Úgy is szeretnénk a szlovákokkal bővíteni a kapcsolatot.
- Vagy a cseheken keresztül, ha már gyártják a Lynx tornyát, hátha a készülő 8x8-asunk tornyát is ők gyártanák. Szóval csak próbálok hasznosan gondolkodni. :( Így lenne mozgékony légvédelmünk.
Város légvédelemre, határ légvédelemre, folyó átkelés légvédelmére, stb.
Egy utánfutót utána akasztani a BTR-nek pótrakétákkal. Ilyet lehetett látni az ukrán videókon.
2027-8 elég messze van, a harcok meg a nyakunkon, itt mellettünk. Tudom ez is egy hülye gondolat.:(
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 021
11 863
113
Amúgy jelenleg a BTR továbbüzemeltetése mégnehezebb lett, mivel azoktól az országoktól ahonnan eddig vettünk alkatrészt (orosz,ukrán,belarusz) többet nem jutunk hozzá és a köztes szereplő beiktatását ezek közé meg árgus szemekkel figyelik a nyugatiak...
És így is szar helyzetben vagyunk velük.

Szóval konkrétan reverse engineeringgel kéne alkatrészeket újrateremteni gyári tervdokumentáció nélkül. Igaz nem egy űrsikló a gép de akkor is idő meg pénz.
600 darabért csak megéri.
De ha már itt tartunk, akkor a hidraulikát kidobni, helyére elektromos szervó meg ilyesmi.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0