1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] D-20 (M1955) ágyútarack

Diskurzus a(z) 'Tüzérség/nehézfegyverzet' témában - Jeno által indítva @ 2013. január 6..

1. Terminator

Terminator Well-Known Member

NATO Force Integration Unit Hungary

arcas, fishbed, Gaudi and 2 others like this.
  2. honved

honved Well-Known Member

Nekem ezekről a bemutató lövészetekről az jut mindíg eszembe, éles helyzetben mennyi idő alatt tudna egy ilyen vontatott tüzér alegység, tüzelőállást váltani, mert feltételezhető hogy néhány lővés után bemérik a helyzetét. Mire bontják le, az egyébként látványos álcaháló rengeteget, hogy kiszabadítsák a tarackot? 3-5 percnél nem hinném hogy több idejük lenne erre, mielőtt megsemmisítik őket.

3. krisss

krisss Well-Known Member

Ott marad a háló a rákba az alegység mág átcsámpázik az előre kialakított tartalék tüzellőállásba :rolleyes: Azért nem teljesen hülye ám mindenki.

arcas, alfa74, fishbed and 4 others like this.
  4. honved

honved Well-Known Member

Na jó csak provokáltam, én is gondoltam hogy a háló megy a levesbe. :) De tényleg sietni kell a tüzelőállás váltással. Nem irigylem a mai tüzéreket.

5. krisss

krisss Well-Known Member

Hát jó gyorsan fel kell dobálni mindent meg közben akasztani a löveget, nem egyszerű meló.

fishbed and svajcibeka like this.
  6. honved

honved Well-Known Member

Ebben biztos voltam, van ott izzadás. Önjáróval könnyebb lesz, csak legyenek itt minél előbb.

Loken and svajcibeka like this.
  7. borisz

borisz Well-Known Member

Ja, arról nem is volt szó, hogy azok mikor jönnek.
    Pedig már azok is számottevő erősítést jelentenének.

honved likes this.
  8. fapp_supervisor

fapp_supervisor Well-Known Member

A neten megtalálod Magyar Gergely-Szabó Tibor: A tábori tüzérség alkalmazásának tapasztalatai a Kelet-Ukrajnai konfliktusban című pdf fájlt, abban írnak erről a témáról.

honved and Loken like this.
  9. Nagy Csaba

Nagy Csaba Well-Known Member

Nekem úgy tűnt a fényképek alapján (meg más helyen is látható), hogy az amcsik már az M 198-nál és a legújabb vontatottnál is a vontató teher autóval közvetlenül a löveg mögé állnak. Miért van ez a különbség a két féle tüzelő állás kialakítása között? Tudja ezt valaki? A D20-as gyakorlatokon az Uralokkal mindíg sokkal messzebb állnak meg......

alfa74 and Loken like this.
  10. ijasz

ijasz Well-Known Member

Mert még a régi, néphadsereg doktrína szerint működik, ahol a legfontosabb a biztonsági rendszabályoknak való megfelelés volt a cél, hogy a gyakorlatokról lehetőleg mindenki élve térjen haza. Ott nem lőttek vissza, így nem kellett fejleszteni az ilyen képességeket. Valamint, amikor ezek íródtak, még nem volt olyan hatékony a felderítés sem, ezért sokkal nagyobb hangsúlyt kapott az álcázás, mint a gyors állás váltás. Rendre is 3-at kellett előkészíteni.
    Most, hogy a "hibrid" háborúkban már a civilek is felderítenek a sima mobiltelefonjaikkal, megnőtt a drónok száma, nem ér annyit az álcázás, mint a mobilitás. Az említett írásban is leírták, hogy sima vontatottakkal is komoly mobilitást értek el a "lépcsőzetes" mozgatással szakasz szinten, ahol a lövegek a tűzfeladat befejezése után azonnal felakasztották löveget és mentek, meg sem várva, hogy az egész szakasz egyszerre tegye meg ezt. A löveget a platóról töltötték, semmit sem raktak le, ami nem volt nélkülözhetetlen. Nagyon sok TÁS volt előkészítve, alapirány kitűzve, így nehéz megállapítani, hogy éppen melyiket foglalja el a szakasz/üteg. A feladat végrehajtása után akár több 10 km-t is hátra kellett menniük, biztonságos területre feltölteni a készleteket, majd újra "járőrbe indulni" a tűzmegnyitási körletbe. Viszonylag nagy mennyiségű lövegre volt szükségük és nagyon komoly kiképzésre, összeszokott csapatra nem csak kezelőszemélyzet-üteg szinten, de a fegyvernemek között is. Egy ilyen alkalmazás tűzvezetése igen nagy tudást és szervezőkészséget igényel.

zsolti, alfa74, borisz and 10 others like this.
  11. megazez

megazez Well-Known Member

Egy kis d20 :hadonaszos:

alfa74 likes this.

Ezen oldal megosztása