[HUN] Egyéb logisztikai és kisegítő eszközök, járművek

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
Van benne ráció a kis targoncában! Jobb helyeken a teherautóhoz van ilyen és nem kell békázni!
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 057
30 976
113
Azok is kb ekkorák!
E_S_ria.png

Ezek terepen használhatatlanok.Nem katonai felhasználásra valók.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 057
30 976
113
Nem láttam még ilyet élőben,gyakorlati használatban.(megjegyzem,a teritő cégek,kik használják a málházható targoncát,raklapoznak is.Ez a megoldás meg elfoglalja a raklaptartó helyét-nem fognak sűrün ilyet rendelni.....)
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 424
113
Azokat teritő kocsik használják,terepen teljesen használhatatlanok.

Így van. Villás targoncák esetében a munkavégzéshez alap a sík, szilárd talaj. A targonca ugyanis nem rugózik, mint egy gépjármű. Mert ellenkező esetben, a villáról leugrálnának az ott emelt, szállított, anyagok. Illetve, a targonca a fajlagos talajnyomása folytán, laza talajon elsüllyed a hasáig és mozgásképtelen lesz. Mert a kerekeik kicsik, saját önsúlyukhoz mérten is. Az itt bemutatott, honvédségi eszköz, speciális emelőgép. Kifejezetten telitalálat a Honvédségnek, szerintem. Mert terepen is használható. Nagyban fogja könnyíteni a tüzér osztály lőszermálházását, terepen, teherautóról az önjárókhoz. Saccra, oda tervezték beszerezni, elsősorban, a képek alapján.
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
Így van. Villás targoncák esetében a munkavégzéshez alap a sík, szilárd talaj. A targonca ugyanis nem rugózik, mint egy gépjármű. Mert ellenkező esetben, a villáról leugrálnának az ott emelt, szállított, anyagok. Illetve, a targonca a fajlagos talajnyomása folytán, laza talajon elsüllyed a hasáig és mozgásképtelen lesz. Mert a kerekeik kicsik, saját önsúlyukhoz mérten is. Az itt bemutatott, honvédségi eszköz, speciális emelőgép. Kifejezetten telitalálat a Honvédségnek, szerintem. Mert terepen is használható. Nagyban fogja könnyíteni a tüzér osztály lőszermálházását, terepen, teherautóról az önjárókhoz. Saccra, oda tervezték beszerezni, elsősorban, a képek alapján.
Na akkor mégegyszer!Rohadtúl nem speciális már régóta létezik!

 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 424
113
Na akkor mégegyszer!Rohadtúl nem speciális már régóta létezik!


A honvédségi eszköz, amit bemutattak speciális. Mert terepen is használható. Nem általánosan használt emelőgép. Amit betettél videóban, az terepen nem él meg. Csak sík, szilárd talajon. Nézd már meg milyen alacsony az alja, ezzel terepre nem mehetsz. Valamint elképesztően lassú, egy vezetőüléses targoncához képest. Nagyon nem általános a logisztikában, amit betettél.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 057
30 976
113
Na akkor mégegyszer!Rohadtúl nem speciális már régóta létezik!

Az,hogy létezik,nem jelenti azt,hogy elterjedt.Én spec még sose láttam ilyet,de még csak nem is hallottam róla-pedig pár kamiont és logisztikát már azért láttam.Fentebb meg azt is leirtam,hogy miért nem is lesz elterjedve a polgári éltben.
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
A honvédségi eszköz, amit bemutattak speciális. Mert terepen is használható. Nem általánosan használt emelőgép. Amit betettél videóban, az terepen nem él meg. Csak sík, szilárd talajon. Nézd már meg milyen alacsony az alja, ezzel terepre nem mehetsz. Valamint elképesztően lassú, egy vezetőüléses targoncához képest. Nagyon nem általános a logisztikában, amit betettél.
Úgy elmegy terepen hogy öröm nézni!
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
Az,hogy létezik,nem jelenti azt,hogy elterjedt.Én spec még sose láttam ilyet,de még csak nem is hallottam róla-pedig pár kamiont és logisztikát már azért láttam.Fentebb meg azt is leirtam,hogy miért nem is lesz elterjedve a polgári éltben.
Youtube a barátod! Nincs elterjedve de azért van!
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
Most sikerült betenned olyan videót, amilyen kategóriában a Honvédség is vett emelőgépet. Ez nem az ,amiről eddig írtál, amit a kamionos videóval illusztráltál. Nincsen ezzel semmi gond.
Az igen...! Az megvan hogy az összes videón gyakorlatilag ugyanolyan targonca van? A civil meg a " katonai" ugyanolyan! Feltűnt?az egyiken kerék van a másikon heveder de ugyan az a targonca! És úgy megy terepen mint az ördög!Miről beszéltek?
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 977
14 032
113
Azt tudjuk hány darabot?


Végre valami jó dolog.

"Titokban" remélem, hogy nem --az immár nyilvánvalóan kiderült: semmire-nem elég-- "varázs-44 darabos mennyiségű Leopard-dal" arányos (vagyis a "szokásos", "nano-mennyiséget") vesszük, hanem a valóban szükséges számban lesz beszerzés.

Amúgy, sok jó dologra lenne/lehet alkalmas, "kis" kreativitással:
:hadonaszos:


  1. Különlegeseknek (SpecOps) rengeteg lehetőség,
  2. drónként (ATGM/MANPADS/aknavető-vel),
  3. az előző pont alatti ötlet kiindulási alapnak, pályázatként BME-s hallgatóknak/érdeklődőknek ;) ,
  4. jöhet a többi tőletek
    ;)
    ...


...és +: jééé, rájöttek, hogy a gumihevederes mennyivel jobb a várható itthoni talajon, mint ugyanannak a gumikerekes(-"elsüllyedős"=>> használhatatlan ) verziója.





...így többünknek, erre a jó megoldásra vonatkozó fél/egy/másfél éves a HTKA-s felvetései után:
1, "Gratulálunk" (gondolom használhatom a többesszámot),
2, semmigond, még jó-pár dolgot átemelhetnének gyorsan a HTKA-s ötletekből --szerintem lemondunk a HTKA javára az "ötlet-/siker-díjról"
;)
,
3, végre egy "kis plágium" !!!
:hadonaszos:




23232h3-min.jpg



.


Figyelem/Javaslat: Ugyanez --a fizikai/talaj-mechanikai tény-- érvényes lesz ám a távoli jövőbe vesző tervezett "hazai" 8X8-ra is !!!

Opszzz/Hoppááá ! ! !




.


Ha viszont nagyobb mennyiség kell, akkor már inkább meg kellene venni egy ilyen/hasonló terméket gyártó céget/licencet, nem pedig mást tenni milliárdokkal gazdagabbá, mint a Leopard/Lynx/és szinte mindegyik beszerzésünk esetében !!!

...ennek a megoldásnak két komoly akadálya van --minimum kettő, és ezek szerintem-- :
  1. önálló, nem embargózható, magyar-érdekérvényesítő, --piacképes termék ???-- hazai gyártási potenciálja jönne létre, egy jól használható katonai eszköznél, az ilyenkor "szokásosan várható érvelést" idézve: "súlyosan fenyegetve" ezzel a környező országok biztonságát ( Vééégre :p ),
  2. ezzel --végre-- a magyar politikai vezetés magyar érdeket részesítene előnyben, és valós(és/vagy mondvacsinált) német érdekeket sértve, .

Vagyis: a "kijózanodásig/megvilágosodásig" semmi lehetőséget nem látok ilyen megoldásra.




.

...jééé: egy "ilyen" gyártásra van is egy Rába nekünk !!!


Nocsak !?!?! :oops:



.


.
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
Ez egy régóta létező civil eszköz csak a bw-nél rájöttek hogy ott is használható!Ennyi!