[HUN] Ejder Yalcin / Gidrán 4x4

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 866
91 380
113
Félreérted! Ez volt a Deal! 24 Yalcint leszallitottak a törökök. A maradék 1.000 Tarlont, ami a Yalcin üzbég verziója közösen gyártják le. Én igy értettem.
Sztem nálunk is hasonló konstrukció lesz.

https://euro-sd.com/2020/07/articles/18525/tarlon-44-developed/
Google fordito

Üzbegisztán védelmi iparának állami bizottsága bejelentette, hogy a Kran-Maxsus texnika nemzeti társaság kifejlesztett egy háztartási páncélozott jármű prototípusát, amely nagyban hasonlít az EJDER YALCIN 4 × 4 modellhez. Nurol Makina, a török védelmi ipar egyik vezető páncélozott szárazföldi járművének gyártója, 2017. október végén szándéknyilatkozatot írt alá az üzbég Uzbekóval. . A Nurol Makina és az UzAuto között létrejött megállapodás magában foglalta az EJDER YALCIN 1000 egységének az UzAuto üzbegisztáni üzemében történő előállítását, amelynek együttes előállítása során az első 24 EJDER YALCIN a NUROL MAKINA üzemből származik, a fennmaradó járművek pedig az 1000 egységcsomagból származnak. az UzAuto üzbegisztáni gyáraiban, koprodukciós modellel kell előállítani. Az új járművet „TARLON 44” -nek hívják, maximális kapacitása 9 fő, 285 lóerős dízelmotor, 700 km-nél nagyobb távolság és a NATO STANAG 3+ szintű páncélvédelem.
Azt hiszem picit értem már miért nyomoztak Szijjártó nyaralása után. Kapcsolódni fog a Yalcin-Yörük gyárhoz.
Tipp kapunk 10-20 vasat a törököktől, a többi hazai lesz. Erre próbálnak most felhúzni egy botrányt. De lehet sok Drábik Jánost hallgattam. :)
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 866
91 380
113
Nem...
A 24 meg az 1000 igaz, de a Tarlon 4x4-ről előzetesen nem volt szó ;)
Nem volt, de az lett a közös fejlesztés eredménye. Gondolom az üzbegek pénztárcája egy fapadosabb verzióra volt elég. Viszont a Tarlont exportálhatják is. Nekünk is jó lenne egy hasonló export engedély, persze az eredetire. De kicsit előreszaladtam, még a gyár is csak a fejemben létezik. Bár az megmagyarázná, hogy állítólag miért csak 3,5 milliárdért rendeltünk vasat a Nuroltól, miközben több száz MRAP-ról szól a fáma.
 

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
764
2 273
93
A folyosói pletykák augusztusra ígérték a kebabos kocsikat, de már mindjárt itt a hónap vége.. Lesz még abból valami?
És ha szabad tudni, milyen rakétákról szólnak a pletykák? :rolleyes:

Nekem nincs új infóm,egy ideje,nem beszéltem az ottaniakkal.A pletykák csak arról szoltak,hogy a jelenlegi rakéta teknika leadásra kerül mert leakarják cserélni,de nincs infó arról hogy mire.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 464
23 975
113
Hunyadi János, Zrinyi Miklós, Dobó Istvân stb a sirukban forognak, hogy török katonai felszerelést veszünk. :) :)

Hát a német szövetség tekintetében valószínűleg csak a 20. század okolható
Veszteg, kurvanő fia szaros német, ittátok vérünket, ma isszuk ti véreteket.
Wezteg kwrwanewfya zaros nemeth, iwttatok werenkewht, ma yzzywk thy wertheketh
 
R

Ruby de Puteaux

Guest
Esetleg a tesztről tudnál írni többet? Mik a tapasztalatok, milyen vezetni, összeszerelési minőség stb.
Oh, kicsit félreérthető voltam. Nekem is csak meséltek róla, én nem vagyok katona. A "teszteltük" úgy értendő hogy "mi magyarok", tudod mint mikor egy sportcsapat szurkolója azt mondja: "győztünk". :)
Annyit kötöttek az orromra hogy jó gép, egész jól mászik terepen(kategóriájához képest persze), viszont a hely szűkösebb mint mondjuk a Mowag Eagle-ben vagy Hawkei-ben.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 907
4 744
113
Ideje lenne, hogy megtanulj angolul, különben nem fogsz tudni kommunikálni velünk magyarokkal! Magától érthetődő, hogy valamilyen szinten mindenkinek beszélnie kell az angolt, különben a legtöbb témában nem tudna miről beszélni!
A családoddal használj ilyen hangnemet. A nyelvtudásomhoz pedig semmi közöd okoska. Most, hogy ilyen jól tudsz olvasni, elismétlem, hogy ez magyar nyelvű fórum, tessék ezen a nyelven kommentelni.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 033
26 581
113

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 866
91 380
113
Ha jól olvasom 400 Sárkányt és 100 Nomádot vettek.

Még mindig szokott kijárni a Falcon Katarba??
Remélem a Lynxet is hamarosan bejelentik....:rolleyes:

https://www.savunmasanayist.com/katar-nurol-ejder-yalcin/
Ööö... Mivel is maradtunk le?
A török szerződés valamikor 2019 ősz végén, tél elején lett aláírva, a török sajtó szerint. Mondjuk asszem ez a most bejelentett megrendelés már a második a katariaknak.
A szallitással maradtunk le. 50 már ott van, 400+100 Yalcin+Yörük most megy.

Ami még érdekes, ők is az Aselsan fegyverrendszert választottak hozzá.
KATAR-Ejder-Yal%C3%A7%C4%B1n-e1598191631482.jpg



ASELSAN's SERDAR Anti-Tank Launcher System, SARP-DUAL Remote Controlled Weapon System, Air Defense Missile Launcher System, Command-Control System, Inertial Navigation System, Sniper Detection System and Radiolink System are used.

Még mindig szokott kijárni a Falcon Katarba??
Ezt talán @Terminator tudja...

A Hiúz bejelentés érdekes lenne! Remélem vesznek tőlünk. :)
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 580
8 186
113
A szallitással maradtunk le. 50 már ott van, 400+100 Yalcin+Yörük most megy.

Ami még érdekes, ők is az Aselsan fegyverrendszert választottak hozzá.
KATAR-Ejder-Yal%C3%A7%C4%B1n-e1598191631482.jpg



ASELSAN's SERDAR Anti-Tank Launcher System, SARP-DUAL Remote Controlled Weapon System, Air Defense Missile Launcher System, Command-Control System, Inertial Navigation System, Sniper Detection System and Radiolink System are used.


Ezt talán @Terminator tudja...

A Hiúz bejelentés érdekes lenne! Remélem vesznek tőlünk. :)
Mi milyen rakétákat vehettünk hozzá?
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 866
91 380
113
A jatari beszerzés kapcsán egy kis lengyel leírás a két gépről.
http://zbiam.pl/tureckie-pojazdy-opancerzone-dla-kataru/

Az NMS 4 × 4 könnyű MRAP osztályú páncélozott jármű (lapított "V" alakú aljzattal). A járművet moduláris, méretezhető páncél jellemzi, kialakítása lehetővé teszi az egyszerű javítást. Alapkivitelben rádiós kommunikációs berendezéssel van felszerelve. Eddig nyolc különféle telepítési változatot fejlesztettek ki, köztük könnyű rakétafegyver-hordozót (légijármű-ellenes, tank-ellenes vagy 70 mm-es irányítású és irányítatlan rakéták), felderítő és megfigyelő járművet, valamint szállítójárművek több változatát, amelyek akár 7 katonát is képesek szállítani.

Az Ejder Yalçın 4 × 4 egy nagyobb és nehezebb jármű, mely akár 9 katonát szállít a szállítási változatban. Különböző célokra is tervezték, többféle szállítási változatban, tank- és légijármű-változatban, csatatéri radarhordozóban, parancsnoki és irányító járműben, stb. Kapható.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

Alkoholista10

Member
2020. augusztus 2.
14
59
13
A családoddal használj ilyen hangnemet. A nyelvtudásomhoz pedig semmi közöd okoska. Most, hogy ilyen jól tudsz olvasni, elismétlem, hogy ez magyar nyelvű fórum, tessék ezen a nyelven kommentelni.
Neked meg ahhoz nincs közöd, hogy milyen nyelven rak be egy cikket ,hiszen szabályzat nem tiltja az meg alapvető műveltség, hogy legalább egy kicsit beszélj angolul dehát na a kötekedés az nyilván egyszerűbb minthogy előkapjuk a google fordítót okoskodás helyett. :)
 
K

kamm

Guest
Meh, ezek a kebabosok engem nem izgatnak - addig, amig ez a max cucc, amit a torokoktol veszunk, addig nem erdekel. Minden ennel komolyabbat csak europai gyartotol vegyunk, annyi a lenyeg.
 
  • Tetszik
Reactions: Anti

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 907
4 744
113
Neked meg ahhoz nincs közöd, hogy milyen nyelven rak be egy cikket ,hiszen szabályzat nem tiltja az meg alapvető műveltség, hogy legalább egy kicsit beszélj angolul dehát na a kötekedés az nyilván egyszerűbb minthogy előkapjuk a google fordítót okoskodás helyett. :)
Ezt már a kedves barátod is leírta. Egyébként a nyelvtudásommal semmi probléma, a nyelvezeted pedig erősen kötekedő. Ez magyar nyelvű a fórum okoska.
 
  • Tetszik
Reactions: tomsinner