[HUN] Ejder Yalcin / Gidrán 4x4

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 191
33 576
113
Nagyon durva de ovodas koromba elinteztem hogy mostohaoregapam onkormanyzati kepviselotestuleti elnok legyen nagybatyamat ugyan akkor juttattam be es megadtam a modjat hogy mostohaoregapam fia is kepviselotestuleti tagga valjon rovid idon bellul...
Ra par honapra oregapambol keresere megterveztem hogy kisgazdapart helyi vezetojeve valljon... Kesobb nagyobb dolgok ba is belenyultam :D kicsivel kesobb egy dan milliardos fianak adtam jo tanacsokat amiert cserebe kissebb nagyobb segitsegeket adott nekem... Tobbek kozot daniaba is nalla voltam es segitettem... De tinedzser koromba gyaralapitasra adtam tanacsot es iranyt most tobb szaz alkalmazottal fut a gyar 2 telephelyen.... Kissebb vallalkozasoknak maganszemelyeknek is biztos megelhetest adtam az otleteimmel tanacsaimmal..., reszletes utmutatasaimmal...
Volt mar hogy ki akartak nyirni :D szo szerint a figyeleot magammelle allitottam elrendeztem az eletet feladattattam egy korabbi kettos gyilkossaga miatt most varom hogy szabaduljon felkeressen es a testorom legyen :) /orulet de igaz.../ es ez meg cdak a jeghegy csucsa :D

Aki akarja hiszi aki nem nem...
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 174
8 012
113
Nagyon durva de ovodas koromba elinteztem hogy mostohaoregapam onkormanyzati kepviselotestuleti elnok legyen nagybatyamat ugyan akkor juttattam be es megadtam a modjat hogy mostohaoregapam fia is kepviselotestuleti tagga valjon rovid idon bellul...
Ra par honapra oregapambol keresere megterveztem hogy kisgazdapart helyi vezetojeve valljon... Kesobb nagyobb dolgok ba is belenyultam :D kicsivel kesobb egy dan milliardos fianak adtam jo tanacsokat amiert cserebe kissebb nagyobb segitsegeket adott nekem... Tobbek kozot daniaba is nalla voltam es segitettem... De tinedzser koromba gyaralapitasra adtam tanacsot es iranyt most tobb szaz alkalmazottal fut a gyar 2 telephelyen.... Kissebb vallalkozasoknak maganszemelyeknek is biztos megelhetest adtam az otleteimmel tanacsaimmal..., reszletes utmutatasaimmal...
Volt mar hogy ki akartak nyirni :D szo szerint a figyeleot magammelle allitottam elrendeztem az eletet feladattattam egy korabbi kettos gyilkossaga miatt most varom hogy szabaduljon felkeressen es a testorom legyen :) /orulet de igaz.../ es ez meg cdak a jeghegy csucsa :D

Aki akarja hiszi aki nem nem...
Oké, én elhiszem. Viszont adnék most én két tanácsot: 1. add el az élettörténeted sztoriját, 2. csak ne itt, ebben a topikban
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 191
33 576
113
Oké, én elhiszem. Viszont adnék most én két tanácsot: 1. add el az élettörténeted sztoriját, 2. csak ne itt, ebben a topikban
Tobben is javasoltak de az kereket vethetne a celjaimnak./celjaim kereket vetne pedig jo penz lenne benne/. Tul hamar lerantana a leplemet es akkor kenytelen lennek olyan dologba belevagni amire meg nem allok kesszen. /meg vannak dolgok amikrol csak azok tudnak akik resztvettek benne... Nem tartozik minden mindenkire azok kihagyasa nelkul meg nem lenne ertheto az egesz./
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 536
8 821
113
Hagy kérdezzek már egy olyat, hogy ez az Ejder Yalcin vagy a Yörük kiváltja-e egy felderítő típus (Textron TAPV, Fusch) rendszeresítését?
 
T

Törölt tag 008

Guest
Hagy kérdezzek már egy olyat, hogy ez az Ejder Yalcin vagy a Yörük kiváltja-e egy felderítő típus (Textron TAPV, Fusch) rendszeresítését?
Szerintem így a 21. században a klasszikus felderítőket el lehet felejteni. Egy pickup 2 drónnal többre képes mint egy felderítő raj az életét kockáztatva.
A kiskebab erre tökéletes lehet.
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 536
8 821
113
Szerintem így a 21. században a klasszikus felderítőket el lehet felejteni. Egy pickup 2 drónnal többre képes mint egy felderítő raj az életét kockáztatva.
A kiskebab erre tökéletes lehet.
Értem és egyetértek.
Azért bírnék egy olyan típust ezekből ami 5-10, max 20 km (többre nincs is szükség) tisztán elektromosan képes "lopakodni".
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 536
8 821
113
Arra ott a Milrem Themis, és még felderítőt sem veszélyeztetsz.
Természetesen.
Nem is arra gondoltam hogyan kellene az némán az ellen seggébe lopózni, hanem arra, vannak olyan szituk amikor jobb halkan jönni-menni egy darabig.
Egész konkrétan arra voltam kíváncsi, hogy a hibrid technológia "le vagy beszivárgott-e" már haditechnikába.
Ahogy látom vannak rá példák.
De persze köszi! (y)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 420
46 287
113
Természetesen.
Nem is arra gondoltam hogyan kellene az némán az ellen seggébe lopózni, hanem arra, vannak olyan szituk amikor jobb halkan jönni-menni egy darabig.
Egész konkrétan arra voltam kíváncsi, hogy a hibrid technológia "le vagy beszivárgott-e" már haditechnikába.
Ahogy látom vannak rá példák.
De persze köszi! (y)
Igazság szerint szimmetrikus körülmények között már nem nagyon lehet - szerintem - észrevétlenül megközelíteni az ellenséget.
A harctéri felderítő radarok 10-15km-ről kiszúrnak egy 4x4-esben.
A lengyelek által megrendelt Pro Patria PGSR-3i Beagle radarja ezt tudja:
The military was looking for a Ku-band radar weighing up to 25 kilograms that could be deployed in up to 5 minutes. It is to be used for directing artillery fire (at distances of at least 12 kilometers), detecting helicopters (24 kilometers), vehicles (15 kilometers) and soldiers (7 kilometers).
 
  • Tetszik
Reactions: OhioNurse

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 536
8 821
113
Igazság szerint szimmetrikus körülmények között már nem nagyon lehet - szerintem - észrevétlenül megközelíteni az ellenséget.
A harctéri felderítő radarok 10-15km-ről kiszúrnak egy 4x4-esben.
A lengyelek által megrendelt Pro Patria PGSR-3i Beagle radarja ezt tudja:
The military was looking for a Ku-band radar weighing up to 25 kilograms that could be deployed in up to 5 minutes. It is to be used for directing artillery fire (at distances of at least 12 kilometers), detecting helicopters (24 kilometers), vehicles (15 kilometers) and soldiers (7 kilometers).
Köszi.
Rákerestem, megnéztem.
A fene se gondolta volna, de be kell lássam sokszor elég és sok mindenre elég is lehet - egy jó kis platós vagy nem platós - de simán csak a szériában gyártott polgári jármű is.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 420
46 287
113
Köszi.
Rákerestem, megnéztem.
A fene se gondolta volna, de be kell lássam sokszor elég és sok mindenre elég is lehet - egy jó kis platós vagy nem platós - de simán csak a szériában gyártott polgári jármű is.
Alapvetően mind az NMS-nek, mind a Jelcinnek van felderítő verziója.
Hogy mekkora gép kell az elsősorban attól fog függeni, hogy mennyi felderítő eszközt akarnak belezsúfolni.
Például a németek a Fennek Joint Fire Support járműveit már annyira telepakolták műszerekkel, kommunikációs berendezésekkel és felszereléssel, hogy a JFS már team lett. Azaz 2 jármű kell, hogy a teljes spektrumot lefedjék.
Állítólag ezért felmerült, hogy ezek a Team-ek átkerülnek Boxerekbe, a helyhiány miatt.
És akkor a Fenneknek nincs beépített UAV hordozója, vagy nem hurcol magával UGV-t.
 
  • Tetszik
Reactions: OhioNurse

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 562
11 136
113
Legyen meg itt is. :) (A videót 7:23-tól ajánlom.)

Törökország az elmúlt évtizedben hatalmas ugrást hajtott végre a védelmi iparát tekintve, nemcsak kibocsátásban, hanem a minőség tekintetében is. Ezért van az, hogy mostanában elég magabiztosan vállalja fel azokat a nem ritkán fegyveres konfliktusokat is, melyek támogatni képesek a török kormányzat stratégiai céljait. Nálam egyértelmű, hogy a minőséghez hozzátartozik a biztonságosság, pl. az NMS-nél a bent ülők védelmének foka is. A török fejlesztések húzóereje évtizedek óta a PKK-val vívott partizánharc volt, de ma már komoly tapasztalataik vannak nemzetközi hadszínterekről is. Ennnek okán mára ott tartanak, hogy már nem csak a fondorlat, és leleményesség jelenti a legfőbb kihívást a fejlesztésekben, hanem megjelent a komolyabb tűzerő és technika is újabb kihívásként. Ráadásul ezek a fejlesztések nem szimulált vagy lőgyakorlatokon szerzett tapasztalatokra, hanem valós, különböző hadszíntereken megismert tényleges tapasztalatokra épülnek. Lehet, hogy ergonómiában nem tartanak ott, mint a németek, lehet, hogy az üléseken nincsen bőr, de úgy vélem technikai, műszaki paraméterekben és legfőképpen a legénység életének védelmében élen járnak. Érdekességképpen egy fotó:


Ezen a pályán pedig megnézném a Land Cruisert meddig menne el:

 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 642
888
113
Miért is ne menne el? Ahogy látom elég kemény a talaj. A gumik (mérete,mintázata,nyomása), a motor teljesítménye, a hajtás és a sofőr no meg a jármű súlya elég erős tényező. Szerintem sem a Hiluxnak sem a Landcruisernek nem jelentene problémát, főleg nagyobb kerekekkel és normális motorral.