[HUN] Harci eszközök új álcázó festése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 904
4 743
113
mistral-3.jpg

mistral-5.jpg
A felső kép pont nem releváns, mivel egy mobil eszközt, melynek állandó mozgásban kell lennie, álcahálóval takargatnak. Vajon mennyi idő felpakolni, és levenni?
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85
H

Hummen23

Guest
Urak aki álcázó festétek akar összehasonlítani annak ajánlom a városligetet a 20-ai ünnepi műsor alatt.
A pzh álcázó festése a honvédség várakozásainak megfelelő? Azzal megegyező lesz a hiúz és minden a jövőben beszerzésre kerülő harcjármű?
Próbálom úgy kérdezni, hogy ne ugorjon rá mindenki, mint gyöngytyúk a takonyra.
 
  • Tetszik
Reactions: Lengyel_nem_medik
H

Hummen23

Guest
Ilyenkor szokta a - bárminemű - gyülekezet félig énekelve azt mondani:
Ha nem haragszol meg érte, ide írok még. Nem akarok más topicba szemetelni.

Soha nem az volt a bajom, hogy nekem nem tetszik, vagy hogy úgy látom semmilyen terepen nem rejt, sőtt, a kék és a rikító sárga messziről is vonzza a szemet. Senkit nem kell érdekelnie a véleményemnek.

A probléma az, hogy a benfentes kolléga szerint ez az, amit rendeltünk:


De eddig ezt kaptuk:

https://i.imgur.com/QKokGgs.png

Nem győzöm hangsúlyozni, hogy ez nem változtat az új eszközök felett érzett örömön, sem azok kíváló műszaki paraméterein.
Egy egyszerű, de látványos bagatell hiba.
És ami igazán zavar az egészben, hogy nincs rá egy egyszerű válasz.
Egységesítve lesz, vagy sem? Ha igen, melyik variáció lesz az?
Ha egységesítik, ami azért illendő egy haderőnél, pláne hogy új eszközökről van szó, és nem sok évtizedes örökségekről, akkor az sok száz millióba fog kerülni. Kétszer fizetjük ki azt, amit elég lett volna egyszer is.
Nagy hadi titok az már egyszer biztos.
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
7 745
26 199
113
Ha nem haragszol meg érte, ide írok még. Nem akarok más topicba szemetelni.

Soha nem az volt a bajom, hogy nekem nem tetszik, vagy hogy úgy látom semmilyen terepen nem rejt, sőtt, a kék és a rikító sárga messziről is vonzza a szemet. Senkit nem kell érdekelnie a véleményemnek.

A probléma az, hogy a benfentes kolléga szerint ez az, amit rendeltünk:


De eddig ezt kaptuk:

https://i.imgur.com/QKokGgs.png

Nem győzöm hangsúlyozni, hogy ez nem változtat az új eszközök felett érzett örömön, sem azok kíváló műszaki paraméterein.
Egy egyszerű, de látványos bagatell hiba.
És ami igazán zavar az egészben, hogy nincs rá egy egyszerű válasz.
Egységesítve lesz, vagy sem? Ha igen, melyik variáció lesz az?
Ha egységesítik, ami azért illendő egy haderőnél, pláne hogy új eszközökről van szó, és nem sok évtizedes örökségekről, akkor az sok száz millióba fog kerülni. Kétszer fizetjük ki azt, amit elég lett volna egyszer is.
Nagy hadi titok az már egyszer biztos.
Amúgy ezt élőben lehet csak összehasonlítani, mert ezeken a képeken nem tudjuk, hogy milyen filter van, meg mindenkinek máshogy mutatja a monitora.
 
H

Hummen23

Guest
Amúgy ezt élőben lehet csak összehasonlítani, mert ezeken a képeken nem tudjuk, hogy milyen filter van, meg mindenkinek máshogy mutatja a monitora.
A gidránt és az a4-et volt szerencsém eddig. Körte és alma. De biztos vagyok benne, hogy az etalonnak számító nms különbözik mindegyiktől. Ennyit azért nem torzítanak a fotók.
Bebizonyítani nem tudom, ezért is kérdezem a nállam illetékesebbet, de hiába.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 990
113
A gidránt és az a4-et volt szerencsém eddig. Körte és alma. De biztos vagyok benne, hogy az etalonnak számító nms különbözik mindegyiktől. Ennyit azért nem torzítanak a fotók.
Bebizonyítani nem tudom, ezért is kérdezem a nállam illetékesebbet, de hiába.
Hát az NMS sem etalon mert nem leszállított cucc. A PZH szerintem ami annak számítható, de egyébként megnyugtatlak, hogy élőben kifejezetten jól nézett ki.
 
H

Hummen23

Guest
Hát az NMS sem etalon mert nem leszállított cucc. A PZH szerintem ami annak számítható, de egyébként megnyugtatlak, hogy élőben kifejezetten jól nézett ki.
Nemrég azt hoztad fel példának, azért feltételeztem.
Szerintem jobban sikerült az a koncepció, hatékonyabbnak tűnik, és sokkal katonásabb.
A kmw kivitelezésén rikítóan kék az antracit szürke, ami természetidegen, és messziről vonzza a tekintetet.
Nem látok példát más hadseregeknél az alkalmazására, hasonló természeti adottságokkal rendelkező országokban sem.

Örülök, ha a te megítélésed szerint jól sikerült a pzh, a hétvégén megnézem.
Megpróbálom lefotózni a leo, gidrán, pzh triót, hátha van itt olyan akit érdekel.

Köszönöm a válaszod.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 990
113
Nemrég azt hoztad fel példának, azért feltételeztem.
Szerintem jobban sikerült az a koncepció, hatékonyabbnak tűnik, és sokkal katonásabb.
A kmw kivitelezésén rikítóan kék az antracit szürke, ami természetidegen, és messziről vonzza a tekintetet.
Nem látok példát más hadseregeknél az alkalmazására, hasonló természeti adottságokkal rendelkező országokban sem.

Örülök, ha a te megítélésed szerint jól sikerült a pzh, a hétvégén megnézem.
Megpróbálom lefotózni a leo, gidrán, pzh triót, hátha van itt olyan akit érdekel.

Köszönöm a válaszod.
Nekem is jobban tetszik az NMS-s de élőben a szürke egyáltalán nem ennyire kékes színű.