[HUN] Egyéb használt eszközök beszerzése és/vagy felújítása, átalakítása

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 920
13 904
113
Aki a katonák közt a T-72 felújítása és korszerűsítése mellett érvelt korábban (nem voltak sokan) még az sem akart továbbiakat venni a leghagymázasabb álmaiban sem. SENKI sem tartja egy kurvára ideiglenes és rövid távú megoldáson kívül másnak a dolgot, de még a kocsmai sörözős beszélgetésekben sem...
(csak mielőtt megszülöd, hogy azért mondom, hogy hülyeséged beszélsz mert hivatalból nem mondhatok mást)


"Semmi gond." :oops:

Én a magam módján hozzátettem itt és másutt ahhoz a szép, sikeres 2/3-hoz, amivel felhatalmazva
  1. a politikai szándéknak megfelelően lehet saját politikai felelősségre szakmailag bármit számonkérni,
  2. és a 10+ éves hibát is bőven ki lehet javítani egy általam többször leírt, számunkra is megfizethető, vegyes --Leopard 2 és modernizált T-72/Hu-- állománnyal,
  3. ami megteremti a politikai érdekérvényesítéshez feltétlenül szükséges katonai minőséget és a mennyiséget is!

Élettapasztalatom és tanulmányaim alapján összegezve különösebb kockázat nélkül kijelenthetem, hogy ha ilyen hibák "jutalmazása" és kijavítása nem tud/akar megtörténni, akkor alapvető bajok vannak, hiába adtam/adtuk a 2/3-ot, de akár 4/5-öt, vagy 95% is, akkor is csúnya lesz a vége!

Amit lehetett itt már megtettem, a szélmalom-harc örömét nem adom meg a másik félnek.

Én most mentem, intézem a saját életem 2/3-ait. :hadonaszos:

További jókat! :)


.
 

subsonic

Well-Known Member
2016. január 13.
521
1 013
93
Csak politikai döntés kérdése bárki bármit hisz a választások az EU, Zselé bekavart a dologba.... Már a választások előtt volt megkeresés mindenki tudja mit kapunk a nyakunkba , most is politikailag... Érthető okok vannak a háttérben csak nehéz ügy, ez na... természetesen senki ne gondolja, hogy a HM-ben oda adnánk bármit is amíg nincs itt a helyettesítő eszköz! Senki sem ennyire hülye a jelenlegi helyzetben. Kivárás van.. nagyon ,úgy néz ki, hogy a Lenygelek hamarabb kapják meg az Abramseket és kapnak is mellé extrákat a 72-ek helyett. Ahogy hallom Cseh,Szlovák és Lengyel Abrams flotta lesz.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 148
119 576
113
Csak politikai döntés kérdése bárki bármit hisz a választások az EU, Zselé bekavart a dologba.... Már a választások előtt volt megkeresés mindenki tudja mit kapunk a nyakunkba , most is politikailag... Érthető okok vannak a háttérben csak nehéz ügy, ez na... természetesen senki ne gondolja, hogy a HM-ben oda adnánk bármit is amíg nincs itt a helyettesítő eszköz! Senki sem ennyire hülye a jelenlegi helyzetben. Kivárás van.. nagyon ,úgy néz ki, hogy a Lenygelek hamarabb kapják meg az Abramseket és kapnak is mellé extrákat a 72-ek helyett. Ahogy hallom Cseh,Szlovák és Lengyel Abrams flotta lesz.
Én is azt mondom, hogy az egy politikai döntés lesz annak minden politikai következményével és ahhoz tartozó kijelentésekkel. De sunyiban nem hinném, hogy megoldható. Bárki szállított bármit nem sokra rá kiugrott ki volt és mit vitt akkor is ha fű alatt akarta vinni.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and Wilson

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 353
46 158
113
Csak politikai döntés kérdése bárki bármit hisz a választások az EU, Zselé bekavart a dologba.... Már a választások előtt volt megkeresés mindenki tudja mit kapunk a nyakunkba , most is politikailag... Érthető okok vannak a háttérben csak nehéz ügy, ez na... természetesen senki ne gondolja, hogy a HM-ben oda adnánk bármit is amíg nincs itt a helyettesítő eszköz! Senki sem ennyire hülye a jelenlegi helyzetben. Kivárás van.. nagyon ,úgy néz ki, hogy a Lenygelek hamarabb kapják meg az Abramseket és kapnak is mellé extrákat a 72-ek helyett. Ahogy hallom Cseh,Szlovák és Lengyel Abrams flotta lesz.
Utóbbi teljesen logikus is, mert egyszerűen a németeknek nincsen olyan hirtelen előkapható gyártói kapacitás, ami versenyezhetne az amerikai depókkal.
Itt most van egy átfegyverzési igény minden oldalról, de a kivitelezést csak az amerikaiak tudják letolni elég gyorsan.
Igazság szerint annyival vagyunk szerencsésebb helyzetbe, hogy így a németek figyelme nem oszlik olyan sokfelé, és a korlátos készletük és hajlandóságukon nem kell osztoznunk.
A lengyelek németek felé történő Leo 2 -es bekóstolása pedig nyilvánvalóan csak egy gesztus volt. Mindenki tisztában van leosztásokra. A lengyelek végletesen amerikai technikára váltanak.

A lengyel extrákra azért van tippem! Apache, használt F-16, további Abramsok. Ezek náluk már mind a "csőben" vannak. A csere program meg most dobott a sebességen kicsit.
 

subsonic

Well-Known Member
2016. január 13.
521
1 013
93
Én is azt mondom, hogy az egy politikai döntés lesz annak minden politikai következményével és ahhoz tartozó kijelentésekkel. De sunyiban nem hinném, hogy megoldható. Bárki szállított bármit nem sokra rá kiugrott ki volt és mit vitt akkor is ha fű alatt akarta vinni.
Minden megoldható, idővel persze minden kiderül. Te is tudod mennyi D20 van és mennyit ér azokat kéne először a 72-vel együtt. Lőszer és gránát szarásig van azt cserélni Nato szabványra. BTR egy része kiváltható Fuchsra persze csak A8-ra. Piacon nincs mire váltani egyenlőre aminek hasonló tűzereje van főleg a 30mm azok mindenképp kellenek. Csak a 72,D20,lőszerek,gránátok jöhetnek szóba meg amit én holnap kidobnék az összes Kraz alapú pontont. M3, olyan lenne helyette, mintha egy logisztikai isten szállna le :)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 353
46 158
113
Minden megoldható, idővel persze minden kiderül. Te is tudod mennyi D20 van és mennyit ér azokat kéne először a 72-vel együtt. Lőszer és gránát szarásig van azt cserélni Nato szabványra. BTR egy része kiváltható Fuchsra persze csak A8-ra. Piacon nincs mire váltani egyenlőre aminek hasonló tűzereje van főleg a 30mm azok mindenképp kellenek. Csak a 72,D20,lőszerek,gránátok jöhetnek szóba meg amit én holnap kidobnék az összes Kraz alapú pontont. M3, olyan lenne helyette, mintha egy logisztikai isten szállna le :)
Ez nem lenne megoldás? (csak a RC torony!!!)

EwE-OB2XAAMZFmz
 
  • Tetszik
Reactions: Giskard

subsonic

Well-Known Member
2016. január 13.
521
1 013
93
Ez nem lenne megoldás? (csak a RC torony!!!)

EwE-OB2XAAMZFmz
Ezek az eszközök nem játszhatnak. Nem véletlenül írtam kerekesbe nem jöhet szóba nins minek! Gyenge a BTR sokféle szempontból és lesz is, majd gond idővel az alkatrésszel, de egyszerűen sajnos még maradniuk kell. Kell kerekes is idehaza. Csak egy pár darab Marder jöhetne szóba helyettük és Fuchs semmi más az is max 100db. Nem vigyük el a topikot más irányba.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 148
119 576
113
Ezek az eszközök nem játszhatnak. Nem véletlenül írtam kerekesbe nem jöhet szóba nins minek! Gyenge a BTR sokféle szempontból és lesz is, majd gond idővel az alkatrésszel, de egyszerűen sajnos még maradniuk kell. Kell kerekes is idehaza. Csak egy pár darab Marder jöhetne szóba helyettük és Fuchs semmi más az is max 100db. Nem vigyük el a topikot más irányba.
Pont ezért szerintem a BTR nem lesz ilyen rendszerben becserélve ha egyáltalán.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 353
46 158
113
Ezek az eszközök nem játszhatnak. Nem véletlenül írtam kerekesbe nem jöhet szóba nins minek! Gyenge a BTR sokféle szempontból és lesz is, majd gond idővel az alkatrésszel, de egyszerűen sajnos még maradniuk kell. Kell kerekes is idehaza. Csak egy pár darab Marder jöhetne szóba helyettük és Fuchs semmi más az is max 100db. Nem vigyük el a topikot más irányba.
Félreértettél!
Én nem a Boxerre gondoltam, hanem csak a toronyra a 30-as gépágyúval.
Azt simán fel lehet tenni egy Fuchs-ra is. Mert elvileg egy Themis is elbírja.
Tudom, hogy ez egy csökkentett 30-as, de azért ez is valami....
Úgy néz ki, hogy a BW, hollandok, és a angolok is erre indulnak el. Az APC-kre ez a konfig. szerintem rendben lehet...
 

subsonic

Well-Known Member
2016. január 13.
521
1 013
93
Félreértettél!
Én nem a Boxerre gondoltam, hanem csak a toronyra a 30-as gépágyúval.
Azt simán fel lehet tenni egy Fuchs-ra is. Mert elvileg egy Themis is elbírja.
Tudom, hogy ez egy csökkentett 30-as, de azért ez is valami....
Úgy néz ki, hogy a BW, hollandok, és a angolok is erre indulnak el. Az APC-kre ez a konfig. szerintem rendben lehet...
Azonnal elérhető dolgokról volt szó. Nem fejlesztésről, biztos rárakható nem kérdés.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Utóbbi teljesen logikus is, mert egyszerűen a németeknek nincsen olyan hirtelen előkapható gyártói kapacitás, ami versenyezhetne az amerikai depókkal.
Itt most van egy átfegyverzési igény minden oldalról, de a kivitelezést csak az amerikaiak tudják letolni elég gyorsan.
Igazság szerint annyival vagyunk szerencsésebb helyzetbe, hogy így a németek figyelme nem oszlik olyan sokfelé, és a korlátos készletük és hajlandóságukon nem kell osztoznunk.
A lengyelek németek felé történő Leo 2 -es bekóstolása pedig nyilvánvalóan csak egy gesztus volt. Mindenki tisztában van leosztásokra. A lengyelek végletesen amerikai technikára váltanak.

A lengyel extrákra azért van tippem! Apache, használt F-16, további Abramsok. Ezek náluk már mind a "csőben" vannak. A csere program meg most dobott a sebességen kicsit.
Ha a Lngyelek ennyire USA technikára állnak át, a német technológiát/Leo2-eseket átadhatnák nekünk, csak hogy a logisztika egységesebb legyen... :)
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 205
67 076
113
Ezt a világot már jópárszor összeomlasztottam benne az elmúlt 8 évben.
Mikor is? Mármint minek a világát kellett összeomlasztani bennem?
Nem mert tetszik neki a nemet csere üzlet t72 ért Leó 2 1:1 Ben.:) Már leírta.
Nem hinném, hogy írtam ilyet. Abban az esetben tudnám elfogadni, ha előbb begyalogolna ide a cseretermék és utána megy ki a miénk. Ezt is csak azért mert ez jelentene némely hazai erősödést és így nem szopatnánk mgunkat azzal, hogy kiszolgáltatva hiszünk nyugati barátainknak akik biztos nem valami saját egységet küldenének ide az eddigiek alapján, amellett, hogy rühellenék az ukránoknak egy csavart is küldeni a Balatonig szövegük után és elgondolkodtató, hogy az oroszok később mivel hálálják meg ezt a nagy jót. Szóval tetszik a faszomnak, de nagyon jó opcióval persze meg lehet lépni ezt a kreténséget, hogy olyan dolgok legyenek itthon általa amikért kardoskodtam de @krisss 'összeomlasztotta a világát'.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 353
46 158
113
Honnan veszitek, hogy 'átállnak' ennyire usa technikára? Mert vesznek annyi Abrams hk-t, mint amennyi Leopardjuk van? Abban mi az átállás?
Muszáj lesz nekik! A németek biztosan nem tudják nekik darab-darabra cserélni a T-72-eseket. Pláne nem gyorsan. Az amerikaiak meg igen.
Nem túl bonyolult a képlet.
 
  • Tetszik
Reactions: Giskard