[HUN] Egyéb használt eszközök beszerzése és/vagy felújítása, átalakítása

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Honnan veszitek, hogy 'átállnak' ennyire usa technikára? Mert vesznek annyi Abrams hk-t, mint amennyi Leopardjuk van? Abban mi az átállás?
A számok alapján én is inkább diverzifikációt látok a dolog mögött, de ugyanakkor én nem látom azt, hogy ez hosszú távon megengedhető lenne egy Lengyelország méretű és gazdaságú államnak. Egy pár év üzemeltetés után viszont beláthatnák, hogy melyiket akarják megtartani.... nem tűnik egy hatékony beszerzésnek a háttérinfrastruktúra, készletgazdálkodás, kiképzés etc szempontból... pillanatnyilag egy 1:1 mix, de szerintem középtávon már dönteniük kell, hogy melyik típus hadrafoghatóságát preferálják az erőforrásgazdálkodásnál. Szerintem az ő számaiknál az lesz a döntő, hogy mennyi az üzemeltetés, illetve az, hogy mennyire gördülékeny a típusok javítása/karbantartása valamint alkatrészellátása.... nem tudom a német vasak hadrafoghatósága pl min bukott el? akarat? gyártó? covid? egyéb? Még ha csak oly szent akarat is volt az ok, poszt kivid az elektronika mindenhol akadozik, nem tudom az ellátási lánca a két típusnak mennyiben érintett... pl ez is lehetne egy szempont a lengyeleknek...
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 189
67 018
113
A számok alapján én is inkább diverzifikációt látok a dolog mögött, de ugyanakkor én nem látom azt, hogy ez hosszú távon megengedhető lenne egy Lengyelország méretű és gazdaságú államnak. Egy pár év üzemeltetés után viszont beláthatnák, hogy melyiket akarják megtartani.... nem tűnik egy hatékony beszerzésnek a háttérinfrastruktúra, készletgazdálkodás, kiképzés etc szempontból... pillanatnyilag egy 1:1 mix, de szerintem középtávon már dönteniük kell, hogy melyik típus hadrafoghatóságát preferálják az erőforrásgazdálkodásnál. Szerintem az ő számaiknál az lesz a döntő, hogy mennyi az üzemeltetés, illetve az, hogy mennyire gördülékeny a típusok javítása/karbantartása valamint alkatrészellátása.... nem tudom a német vasak hadrafoghatósága pl min bukott el? akarat? gyártó? covid? egyéb? Még ha csak oly szent akarat is volt az ok, poszt kivid az elektronika mindenhol akadozik, nem tudom az ellátási lánca a két típusnak mennyiben érintett... pl ez is lehetne egy szempont a lengyeleknek...
A Leopard 2-höz kiepítették a modernizációs infrastruktúrát és még jelentősebbnek gondolom, az L44A1 ágyú, a futómű elemeinek a gyártását. Maguk flexelik az A4-eket PL szabványra, gyártják hozzá a teljes RM lőszerpalettát, DM63A1-től a DM11-ig bezárólag. Az amerikás bevásárlás a gyors tankigény felett méginkább elég sok demokrácia vásárlása.
 
  • Tetszik
Reactions: Vogon

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
Ritkán szoktam az agymen3seidet kommentálni, de most ez igen viccesre sokerült!


Jelenleg a T-72-eseink ára kb. 1:1 arányban van a Leopard 2 bármelyik verziójával.
Csak azért szólok, mert ezek szerint lemaradtál pár hónappal a világ dolgaiban.
Hja és nem, nincs T-72-es semmilyen piacon! :oops:
Mármint hogy egy T-72 egy árban van egy A7+ -al...? Ezt nem tudtam!
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 621
3 879
113
Miből gondoljuk, h adnának? Miből gondoljuk, hogy 1-1-ben cserélnék??
Szia,

Volt korabban olyan hozzaszolas, hogy jo lenne T-72-t Leo-2A7-re cserelni.
En csak annyit gondolok, hogy az teljesen irrealis gondolat volt, es HA adnak valamit, akkor az alter ego altal irt mod a logikus.
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 621
3 879
113
Az A7 jövőre már jön. Egy letárolt A4 se érne ide előbb, sőt inkább később.
Szia,

Es azokat mikor rendeltuk? Most uj "rendelesrol" volt szo.
2018-as rendelesre valaszul 2020-ig beerkeztek az A4HU-k, es 2025-ig igerik az A7HU-kat, vagyis 3 evvel hamarabb kezdik meg es 5 evvel hamarabb fejezik be az A4-ek szallitasat, mintaz A7-eket.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 647
113
Szia,

Es azokat mikor rendeltuk? Most uj "rendelesrol" volt szo.
2018-as rendelesre valaszul 2020-ig beerkeztek az A4HU-k, es 2025-ig igerik az A7HU-kat, vagyis 3 evvel hamarabb kezdik meg es 5 evvel hamarabb fejezik be az A4-ek szallitasat, mintaz A7-eket.
Nincs meg semmilyen a4 rendelés csak okoskodunk. Az arányokat is csak úgy saccoljuk! Ha bármilyen csere történik azt úgy is úgy kommunikálja a kormány hogy meg vettünk ennyi meg ennyi ilyen cuccot. És úgy tünteti el pl a t72t hogy ezt meg ezt kivontuk a beérkezése után.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 642
35 739
113
Komolyan, mégis mit tudnánk adni? 5 db t 72? 10 db d 20? BTR? Másunk sincs. Hülyét ne csináljunk már magunkból.
K. letárolt cucc van. Mennyire bevethetők és hasznosak - az más kérdés, de tudnánk adni ha akarnánk. Max. lengyelek vagy csehek felújítják kicsit mielőtt tovább mennek keletre...
Ha lenne rá politikai akarat, akkor meg lehetne oldani, hogy valaki másnak adjuk akár ocskavasként (mert nem bevethető egyből), aztán az illető felújítja és tovább adja. Ha németek adnak érte valamit, akkor megéri.
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 086
119 276
113
K. letárolt cucc van. Mennyire bevethetők az más kérdés, de tudnánk adni ha akarnánk, max. lengyelek vagy csehek felújítják kicsit...
A szlovákok az excaliburba vittték nagyjavítani a szarjaikat.
Csehország és Bulgária vállalta az átadott eszközök rendbehozását szállítás előtt. Nyilván jó pénzért.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 642
35 739
113
A szlovákok az excaliburba vittték nagyjavítani a szarjaikat.
Csehország és Bulgária vállalta az átadott eszközök rendbehozását szállítás előtt. Nyilván jó pénzért.
Ha a német kormány ad értük valamit - akár úgyis hogy beszámítják valamilyen német hadiparnak adott rendelésünkbe, akkor szerintem érdemes lenne megszabadulni a szaroktól. Német költségre valamelyik kelet-európai országban felújítják és tovább küldik...

Mondjuk úgy sem lesz ilyen, mert a kormányunk duzzog az ukránokra. 1849, 1945 és 1956 után pedig még mindig az oroszok a szimpatikusak nekik és a lakosság jelentős részének a valamilyen kicsavart logika miatt - de ez egy másik téma.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 077
9 046
113
K. letárolt cucc van. Mennyire bevethetők és hasznosak - az más kérdés, de tudnánk adni ha akarnánk. Max. lengyelek vagy csehek felújítják kicsit mielőtt tovább mennek keletre...
Ha lenne rá politikai akarat, akkor meg lehetne oldani, hogy valaki másnak adjuk akár ocskavasként (mert nem bevethető egyből), aztán az illető felújítja és tovább adja. Ha németek adnak érte valamit, akkor megéri.
ÉS ezért kockáztassuk a semlegességet?
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 077
9 046
113
A többi volt VSZ tagállam konkrétan ilyesmiket vitt és visz. Meg lőszert.
Talán mert nekik nem volt egy Vadai féleszű politikusuk? Magyarán maradt még amit ki lehet kukázni. És itt nem a rohadó t 55-ösökre gondolok mert, ha azzal állítanánk be Zseléhez dühében megtámadna, mondva, hogy a magyar kormány provokálja.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Még mindig ezzel offoljátok a teljesen más témára létrehozott topicot. És mennyi pénzt reméltek a pár darab szovjet cucc átadásából? Én a magam részéről még mindig jobban örülök, hogy nem szabadultak el annyira az üzemanyag- és gázárak, mint Nyugaton. Szerintem az egy év alatt új fegyverekre költött pénz körülbelül tizedéről beszélhetünk, amennyiért beszámítja a német vagy bármelyik másik barátunk a szovjet cuccokat.
Azért ők sem hülyék, hogy fizessék a cseh és bolgár hadipart másik országból, meg majd az ő mozgásképtelen gépeiket is fizetik ingyen kikonzerválni, hogy nekünk jó legyen.

Szittya mondta, hogy eladók és mégsem kapkodnak utánuk! Na vajon miért?