[HUN] Honvédségi kézifegyverek és fegyver kiegészítők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 846
113
Üdv talán itt tennék fel egy kérdést amit nem tudok. (Szégyen-nem szégyen). Minden katonának van pisztolya? Mert a karabély az ok. ,de pisztolyt is kap minden sima vállapos honvéd? Mert nem a honvédségnél, hanem más fegyveres szervnél a pisztoly az alap és a karabély csak esetleges. Szükség van rá (mindenkinek) katonáknál az önvédelmi fegyverre? Annó ugye csak a tiszt és tiszthelyettesnek volt pisztolya a honvédségnél.
Nincs már vállap, lett helyette pisztoly.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 279
113

Akkor nyilván úri passzió erre kiképezni a katonákat.

5f2007b53ce7b776128388.jpg


cropped-fejl%C3%A9c-proba01.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: ZeiG and LMzek 2.0

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 274
9 639
113
Akkor nyilván úri passzió erre kiképezni a katonákat.

5f2007b53ce7b776128388.jpg


cropped-fejl%C3%A9c-proba01.jpg
Békefenntartóként, misszióban hasznukra válhat ahol nem lehet rögtön agyonlőni a delikvenst. Ott, ahol a karabély is dolgozik, ez már nem fordul elő.
Esetleg még azért előnyös a kézitusa képzés (jártasságnak nem mondanám, azt csak az éles tapasztalat adja), mert magabiztosságot ad. De szuronyharc 2022-ben nem létezik.
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka and endre

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 705
113
Akkor nyilván úri passzió erre kiképezni a katonákat.

5f2007b53ce7b776128388.jpg


cropped-fejl%C3%A9c-proba01.jpg
Nem tudom ez a tanfolyam milyen színvonalat képvisel.

Jó 10 éve ez egy egyhetes okosság volt.
Amin akinek nem volt előképzettsége, az max lesérült, de ügyesebb nem lett.

Ha komolyan vennék, ez heti minimum 3 alkalommal a kiképzés részévé kellene tenni.

Amúgy az a kép mikori lehet? Dobos combtokkal?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 687
32 349
113
Nem tudom ez a tanfolyam milyen színvonalat képvisel.

Jó 10 éve ez egy egyhetes okosság volt.
Amin akinek nem volt előképzettsége, az max lesérült, de ügyesebb nem lett.

Ha komolyan vennék, ez heti minimum 3 alkalommal a kiképzés részévé kellene tenni.

Amúgy az a kép mikori lehet? Dobos combtokkal?
nekünk az alapkik még 3 hónapos vólt ott része vólt a katonai önvédelem. (ugye ahhoz hogy az önvédelmet gyakorold a kistársadnak támadnia kelett.) heti 3 alkalom vólt pont. Most a sportszázadosok tettek össze egy újat. nemtudom milyen szinten van. de tatán pl lehetett menni krav magázni meg ökölvívni a szállón a boxzsák bármikor püfölhető vólt én pl heti 3 szor jártam zsákolni... egy időbe heti5-6 nap... igazából ott az állományon mullott ki mennyire ment bele a küzdősportokba századunkba főldharc vólt a nagy divat én az ökölvívással a kisebbséghez tartoztam...
de pl ahol most vagyok tolnamegyébe is van kidbox bábú kesztyűk fejvédők és a kötelező napi 1 óra testnevelés vannak mindig akik ezt vállasszák pláne hogy a kiknypk többségébe van legalább egy ex küzdősporoló (van ahol olimpikon) de a tartalékos zászlóaljakban is van több hivatásos küzdősport oktató... aki akar és kimeri nyitni a száját annak meg van a lehetősége ingyen hogy tanuljon valamit... nem nagyon hallottam még olyat hogy aztmondta vólna valamelyik adelikvensnek hogy nem. max olyat hogy a jövőhéten kezdünk vagy holnap...
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 279
113
Nem tudom ez a tanfolyam milyen színvonalat képvisel.

Jó 10 éve ez egy egyhetes okosság volt.
Amin akinek nem volt előképzettsége, az max lesérült, de ügyesebb nem lett.

Ha komolyan vennék, ez heti minimum 3 alkalommal a kiképzés részévé kellene tenni.

Amúgy az a kép mikori lehet? Dobos combtokkal?

Passz. Amikor én voltam katona, 2-3 fogást, dobást, oktattak. Közelharcból, lövészeknek. Elég egyszerű dolgokat. De valóban, rutinból akkor menne minden, ha valaki rendszeresen edzésben van e téren. Viszont a gyalogsági ásóval történő nyakszirtre mért ütés elég hatásosnak tűnt, mint amivel azonnal kikapcsoljuk az ellent a további küzdelemből. A sisakszíjjal való fojtás, már nehezebb dolog volt, mert mögé kellett kerülni az ellennek, de azt is gyakoroltuk. Fegyverrel, a tárütés volt a sláger ,ami lehet élőben elég hatásos dolog lehetett. Nagyjából ennyire emlékszem, a Néphadsereges, lövész, közelharc kiképzésből. Ezekből nekem a gyalogsági ásós ütés tűnt a leghatékonyabbnak. Ma mit kapnak e téren a sima lövészek, azt nem tudom.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 705
113
Passz. Amikor én voltam katona, 2-3 fogást, dobást, oktattak. Közelharcból, lövészeknek. Elég egyszerű dolgokat. De valóban, rutinból akkor menne minden, ha valaki rendszeresen edzésben van e téren. Viszont a gyalogsági ásóval történő nyakszirtre mért ütés elég hatásosnak tűnt, mint amivel azonnal kikapcsoljuk az ellent a további küzdelemből. A sisakszíjjal való fojtás, már nehezebb dolog volt, mert mögé kellett kerülni az ellennek, de azt is gyakoroltuk. Fegyverrel, a tárütés volt a sláger ,ami lehet élőben elég hatásos dolog lehetett. Nagyjából ennyire emlékszem, a Néphadsereges, lövész, közelharc kiképzésből. Ezekből nekem a gyalogsági ásós ütés tűnt a leghatékonyabbnak. Ma mit kapnak e téren a sima lövészek, azt nem tudom.
2000es évek 13ig tatán konkrétan 2 alkalomra emlékszem.
Egyszer pár embert elvittek szentendrere 1 hétre.

Meg egyszer jöttek 1 hétre.

Amúgy ha bemutató volt pénteken, hétfőn összerántottak 30-40 embert.
Péntekre begyakoroltak valamit napi 7 órában.
Szépen leamortizálva magukat.

Volt minden hétvégén jártunk toborozni.
A végén 8-an.
:rolleyes:

Ma úgy gondolom a pisztoly a fő közelharc fegyver.
De mindenképp oktatnak valami katonait.
Nem karate/kungfu.

Gyalasó meg ma nincs rajta a mellényeden mint règen. Max a zsákodba.
Úgyhogy nincs is kéznél.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 830
4 753
113
2000es évek 13ig tatán konkrétan 2 alkalomra emlékszem.
Egyszer pár embert elvittek szentendrere 1 hétre.

Meg egyszer jöttek 1 hétre.

Amúgy ha bemutató volt pénteken, hétfőn összerántottak 30-40 embert.
Péntekre begyakoroltak valamit napi 7 órában.
Szépen leamortizálva magukat.

Volt minden hétvégén jártunk toborozni.
A végén 8-an.
:rolleyes:

Ma úgy gondolom a pisztoly a fő közelharc fegyver.
De mindenképp oktatnak valami katonait.
Nem karate/kungfu.

Gyalasó meg ma nincs rajta a mellényeden mint règen. Max a zsákodba.
Úgyhogy nincs is kéznél.
Abban egyetértek, hogy a pisztoly a közelharc fegyvere, de ettől függetlenül jó ha van a katonánál egy kés (nem feltétlenül bajonett). A hidegfegyvereknek megvan az a jó tulajdonságuk, hogy csendesek. Aki ért hozzá annak a kezében veszélyes fegyver. Pld korábban volt ahol oktatták a késdobást.
Ráadásul sok egyéb területen is jól jön, elég csak a kajára gondolni.
 
  • Tetszik
Reactions: ZeiG and bel

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 705
113
Abban egyetértek, hogy a pisztoly a közelharc fegyvere, de ettől függetlenül jó ha van a katonánál egy kés (nem feltétlenül bajonett). A hidegfegyvereknek megvan az a jó tulajdonságuk, hogy csendesek. Aki ért hozzá annak a kezében veszélyes fegyver. Pld korábban volt ahol oktatták a késdobást.
Ráadásul sok egyéb területen is jól jön, elég csak a kajára gondolni.
Persze.

Szerintem is legyen nála kés. Bár szerintem is inkább a menedékkészítés, álcakeszites és élelem miatt.

Az aki ért hozzá annak kezében veszélyes. Ez igaz.
De kicsit szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban.

Egyrészt én soroskent felvezető lévén sokszor lopakodtam oda elaludt őrokhoz, az AMD-jüket lenyúlni.

Hát nekem vagy 220volt minden alkalommal a pulzusom. Pedig nem a torkát vágtam át:D
Csak fostam ,hogy felriad, megijed és véletlenül lepuffant.

Másrészt talán kaliberben volt régebben egy cikk.
Amerikába szakadt hazánkfia. Asszem tengerészgyalogos volt irakban. A fegyverzetét/lőszerelosztasat bevetéseik sémáit írta le.
Elég sok harctérintkezésuk volt,de kiemelte késsel egyikük sem szívesen csinált volna semmit.

Számomra akkor már inkàbb egy jó hangtompító. Tudom az nem teljesen hangmentes, de nekem és szerintem sok mai embernek a kés lenne az utolsó. Csak ha muszàj.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 846
113
Persze.

Szerintem is legyen nála kés. Bár szerintem is inkább a menedékkészítés, álcakeszites és élelem miatt.

Az aki ért hozzá annak kezében veszélyes. Ez igaz.
De kicsit szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban.

Egyrészt én soroskent felvezető lévén sokszor lopakodtam oda elaludt őrokhoz, az AMD-jüket lenyúlni.

Hát nekem vagy 220volt minden alkalommal a pulzusom. Pedig nem a torkát vágtam át:D
Csak fostam ,hogy felriad, megijed és véletlenül lepuffant.

Másrészt talán kaliberben volt régebben egy cikk.
Amerikába szakadt hazánkfia. Asszem tengerészgyalogos volt irakban. A fegyverzetét/lőszerelosztasat bevetéseik sémáit írta le.
Elég sok harctérintkezésuk volt,de kiemelte késsel egyikük sem szívesen csinált volna semmit.

Számomra akkor már inkàbb egy jó hangtompító. Tudom az nem teljesen hangmentes, de nekem és szerintem sok mai embernek a kés lenne az utolsó. Csak ha muszàj.
A fenének kellett neked lopakodni? Aludtal volna te is...
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 643
113
Persze.

Szerintem is legyen nála kés. Bár szerintem is inkább a menedékkészítés, álcakeszites és élelem miatt.

Az aki ért hozzá annak kezében veszélyes. Ez igaz.
De kicsit szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban.

Egyrészt én soroskent felvezető lévén sokszor lopakodtam oda elaludt őrokhoz, az AMD-jüket lenyúlni.

Hát nekem vagy 220volt minden alkalommal a pulzusom. Pedig nem a torkát vágtam át:D
Csak fostam ,hogy felriad, megijed és véletlenül lepuffant.

Másrészt talán kaliberben volt régebben egy cikk.
Amerikába szakadt hazánkfia. Asszem tengerészgyalogos volt irakban. A fegyverzetét/lőszerelosztasat bevetéseik sémáit írta le.
Elég sok harctérintkezésuk volt,de kiemelte késsel egyikük sem szívesen csinált volna semmit.

Számomra akkor már inkàbb egy jó hangtompító. Tudom az nem teljesen hangmentes, de nekem és szerintem sok mai embernek a kés lenne az utolsó. Csak ha muszàj.
Igen és ebből látszik, hogy az emberisegnek egy minimalis szazaleka alkalmas csak katonanak. Aki a hideg fegyvertől irtózik az teljesen alkalmatlan katonanak is! (elsővonalasnak)
 
  • Tetszik
Reactions: hendrick

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
4 999
13 304
113
  • Tetszik
Reactions: ZeiG and Giskard