[HUN] Honvédségi kézifegyverek és fegyver kiegészítők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 277
14 189
113
Igen és ebből látszik, hogy az emberisegnek egy minimalis szazaleka alkalmas csak katonanak. Aki a hideg fegyvertől irtózik az teljesen alkalmatlan katonanak is! (elsővonalasnak)
Hát az hogy valakit leszúrjak, vagy elvágjam a torkát ès èn ettől idegenkednek, az szerintem nem tesz ettől alkalmatlanná katonának.

Fordított esetben viszont pszichopatava igen.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 650
113
Hát az hogy valakit leszúrjak, vagy elvágjam a torkát ès èn ettől idegenkednek, az szerintem nem tesz ettől alkalmatlanná katonának.

Fordított esetben viszont pszichopatava igen.
Rengeteg olyan beosztás van amihez nem kell ez a tulajdonság, az első vonal sajnos viszont ilyen. Nincs ezzel baj mert egy tankosnak , tüzernek, logisztikus ak stb nem kell ez, és lehet jó katona.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 192
33 586
113
Rengeteg olyan beosztás van amihez nem kell ez a tulajdonság, az első vonal sajnos viszont ilyen. Nincs ezzel baj mert egy tankosnak , tüzernek, logisztikus ak stb nem kell ez, és lehet jó katona.
egy átlag lövésznek sem kell. csak sokan az átlag lövészt is különlegesnek gndolják vagy azt a feladatot huznák rá... egy egész raj dolgozik harcjárművestől mindenestől nehogy már késpárbajt kelljen vívni... ha mégis olyan a szitu akkor mi faszt keres ott...
az meg hogy az ellenek és a mi erőinknek se legyen lőszer meg semmi... és nem egyén hanem alegység szintjén...

ha elfogy a skulo tarthatatlan a pozíció ez van valaki elbaszta... de azért nem kell egy rajnak ott pusztulnia le kell lépni új állást foglalni löszert vételezni... az előző pozicióra meg mehet a tűzcsapás vagy a szakasz többi alegységétől vgy máshonnan.
nem ér annyit az a párszáz méter vagy pár szoba egy épüóletbe.
 

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
773
1 911
93
Igen és ebből látszik, hogy az emberisegnek egy minimalis szazaleka alkalmas csak katonanak. Aki a hideg fegyvertől irtózik az teljesen alkalmatlan katonanak is! (elsővonalasnak)
Hát az hogy valakit leszúrjak, vagy elvágjam a torkát ès èn ettől idegenkednek, az szerintem nem tesz ettől alkalmatlanná katonának.
Fordított esetben viszont pszichopatava igen.
Egyszer egy műsorban foglalkoztak ezzel. Vietnámi katonákat vizsgáltak, és kiderült, hogy sok háborús hős katona pszichológiai értelemben többé-kevésbé pszichopata volt. Ezzel párhuzamosan pedig sokan csak a levegőbe lövöldöztek, vagy nem is lőttek.
Lássuk be, egészséges lelkületű ember nem szívesen vagdossa senkinek sem a torkát vagy öl halomra embereket.
Az megint más történet, hogy ilyen körülmények között egy idő után minden ember elfásul és kisebb-nagyobb mértékben érzéketlenné válik, vagy lelkileg összeroppan. Nem véletlenül van sok mentálisan beteg, sérült veterán.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 277
14 189
113
Rengeteg olyan beosztás van amihez nem kell ez a tulajdonság, az első vonal sajnos viszont ilyen. Nincs ezzel baj mert egy tankosnak , tüzernek, logisztikus ak stb nem kell ez, és lehet jó katona.
Utoljára Chris Rayen könyvében olvastam, hogy késsel öl meg valakit a sivatagi viharban.

Megjegyzem nem sokkal a bravo2zero után pánikrohamai voltak.
Volt,hogy akció közben Afrikában.

És sokszor voltak rèmálmai, főleg a késelésről. Azon nehezen tette túl magát.

Nem hiszem, hogy alkalmatlan lett volna emiatt SAS katonának.
A majd 300km gyaloglás ellenséges területen több mint egy héten át,nyertes tűzharc egyedül túlerővel szemben, kèselès, nekem nem ezt mutatja. Főleg, hogy nem is esett fogságba.

Elég sok èlettörténetet, sztorit olvastam Irak/afgán akciókról különleges erőkről.
Az odalopodzom ès lekeselem nem szerepelt sehol.
Az odalopodzom hangtompítót használva késleltetem hogy felfedezzék a pontos helyem,azt már sokszor.

Számomra ez kicsit olyan mint a vadnyugati pisztolypárbaj, ami a westernekben mindennapos,de a való èletben alig pár alkalmat jegyezték fel hitelesen.

Amúgy mennyire kell az ellenségnek vakon lenni, hogy egy ilyen késelés sikerüljön?

Szóval ahogy szittya is írta egy kèsharc nem túl reális.

Hangtompító, vagy kínaiak számszeríj at használnak.

Bár az eredeti téma a közelharc. Azt persze tanittatnám, testedzéskènt is jó. Fejlődik az ember sok tekintetben ha valamiyen harcművészet tanul. Sima box is sokat dob az emberen mind fizikálisan,mind mentálisan.

De a topikhoz szorosabban kapcsolódva ha már a pisztolyèrt kell nyúlnod az elsődleges fegyveres helyett,már baj van.
Ha a késért,akkor nem is tudom mi van.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 650
113
Egyszer egy műsorban foglalkoztak ezzel. Vietnámi katonákat vizsgáltak, és kiderült, hogy sok háborús hős katona pszichológiai értelemben többé-kevésbé pszichopata volt. Ezzel párhuzamosan pedig sokan csak a levegőbe lövöldöztek, vagy nem is lőttek.
Lássuk be, egészséges lelkületű ember nem szívesen vagdossa senkinek sem a torkát vagy öl halomra embereket.
Az megint más történet, hogy ilyen körülmények között egy idő után minden ember elfásul és kisebb-nagyobb mértékben érzéketlenné válik, vagy lelkileg összeroppan. Nem véletlenül van sok mentálisan beteg, sérült veterán.
Ezt a vizsgálatot az első világháború után is megcsinálták. A katonák kevesebb mint 10% volt képes egyáltalán az ellenség fele lőni a fegyverével.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
773
1 911
93
Ezt a vizsgálatot az első világháború után is megcsinálták. A katonák kevesebb mint 10% volt képes egyáltalán az ellenség fele lőni a fegyverével.
Igen, a vietnámi tapasztalatok is ilyen alacsony értékeket mutattak, amennyire emlékszem az évek távlatából. Sokszor találtak olyan halottakat a harcmezőn, akiknek hiánytalan volt a tár a fegyverben, pedig a fegyver teljesen működőképes volt.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

eszena

Well-Known Member
2021. április 3.
899
3 231
93
Ezt a vizsgálatot az első világháború után is megcsinálták. A katonák kevesebb mint 10% volt képes egyáltalán az ellenség fele lőni a fegyverével.
Kizártnak tartom, hogy 100 katonából amikor támad az ellenség csak 10 lő feléjük. Inkább meghal? Hagyja magát megölni? Az életösztön nagy úr. A fuldokló a testvérét is a víz alá nyomja csak, hogy életbe maradjon. (Valós példa) Elősször bizt. kurva nehéz. De akármilyen furcsa- nem jó szó- de ,,megszokja". Erről is van irodalom ezer szám. Az ember ha rá van kényszerítve akkor harcol. Nem lehet másképpen.
Ha nem így lenne rég kihaltunk volna.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 650
113
Kizártnak tartom, hogy 100 katonából amikor támad az ellenség csak 10 lő feléjük. Inkább meghal? Hagyja magát megölni? Az életösztön nagy úr. A fuldokló a testvérét is a víz alá nyomja csak, hogy életbe maradjon. (Valós példa) Elősször bizt. kurva nehéz. De akármilyen furcsa- nem jó szó- de ,,megszokja". Erről is van irodalom ezer szám. Az ember ha rá van kényszerítve akkor harcol. Nem lehet másképpen.
Ha nem így lenne rég kihaltunk volna.
Akkor olvass utánna
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 277
14 189
113
Kizártnak tartom, hogy 100 katonából amikor támad az ellenség csak 10 lő feléjük. Inkább meghal? Hagyja magát megölni? Az életösztön nagy úr. A fuldokló a testvérét is a víz alá nyomja csak, hogy életbe maradjon. (Valós példa) Elősször bizt. kurva nehéz. De akármilyen furcsa- nem jó szó- de ,,megszokja". Erről is van irodalom ezer szám. Az ember ha rá van kényszerítve akkor harcol. Nem lehet másképpen.
Ha nem így lenne rég kihaltunk volna.
Igen szerintem is.

Ez a vizsgálat, felmérés nem hinném,hogy valós.
Mindig csak olvasom, hogy volt ilyen. De forrást senki nem mutat.
Szerintem nettó faszság.


Márcsak azért is mert a gpu-sok mind abba a bizonyos 10 százalékban esek?
Hiszen ők rendesen daraltak a rohamozókat.

Ès tènyleg 100ból csak 10 lőtt az árokban várva az ellenséget, ès inkább belent egy véres közelharcban ami nagyon kétesélyes?

Úgyhogy szerintem ez hülyeség.

Azt elhiszem,hogy esetleg az első harcèrintkezèsnèl sokan össze vissza lövöldöznek, de az èletösztön tényleg nagy úr.

Ráadásul egy yperni,verduni csata tobbedik napján hónapok óta az árokban tengődve is felülírja a nagy moralizálast.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 650
113
Igen szerintem is.

Ez a vizsgálat, felmérés nem hinném,hogy valós.
Mindig csak olvasom, hogy volt ilyen. De forrást senki nem mutat.
Szerintem nettó faszság.


Márcsak azért is mert a gpu-sok mind abba a bizonyos 10 százalékban esek?
Hiszen ők rendesen daraltak a rohamozókat.

Ès tènyleg 100ból csak 10 lőtt az árokban várva az ellenséget, ès inkább belent egy véres közelharcban ami nagyon kétesélyes?

Úgyhogy szerintem ez hülyeség.

Azt elhiszem,hogy esetleg az első harcèrintkezèsnèl sokan össze vissza lövöldöznek, de az èletösztön tényleg nagy úr.

Ráadásul egy yperni,verduni csata tobbedik napján hónapok óta az árokban tengődve is felülírja a nagy moralizálast.
Spektrum a nagy háború sorozat.
 

eszena

Well-Known Member
2021. április 3.
899
3 231
93
Akkor olvass utánna
Figyelj, személyesen ismertem több a 2. vh. megjárt aktívan harcolót. Volt aki tanított. Megnéztem minden visszaemlékezőről készített doku. filmet a második és első világháborúban részt vevőkről. Én ezt még soha senkitől nem hallottam, hogy amikor jött a muszka a levegőbe lövöldöztek! 18. éves koromtól egyenruhás, hivatásos voltam. Nem tudom elképzelni amit mondasz akárhol is írták le. + bajtársiasság! Ha az ellenség nem olyan beszari mint akikről te beszélsz akkor legyilkoltatom a lövészárokban a bajtársam mert nem lövök? A túlélők agyon vertek volna. Lehet, hogy vietnámban ez menő(amit nem hiszek) de itt nálunk kizárt volt. Lehet, hogy valami agymosásra szakosodott tv. csatornán ez volt de nem hiszem. Vagy valami nagyon eltúlzott, csúsztatott, minimális igazságtartalommal bíró valami ez.
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 845
5 046
113
Az I. Vh ból olvastam hogy tüzérség pl direkt máshova lőtt, ahol kialakultak a frontbarátkozások. Ilyenkor szokták cserélni az alakulatokat.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 277
14 189
113
Akkor olvass utánna
Èn 2 ember ismerek közvetlen 1et pedig áttételesen aki lőtt le embert mert úgy hozta a helyzet.
Ok nem sorosok, de nekik eszükbe nem jutott fölé lovogetni.
Főleg mert az a saját èletükbe is kerülhetett volna. Vagy a kistársaikèba.

Ezenkívül elég sok srácot ismerek aki toronygpus volt afganba.
Ők általában nem látták az ellent csak kb sejtették merre van, de tudtommal ők sem 10m-re afölé lődöztek.


Szóval számomra a 90 százalèk melléki igen hihetetlen.