[HUN] Honvédségi kézifegyverek és fegyver kiegészítők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 321
8 083
113
Már leírtam egyszer.
De leírom mégegyszer.

Bosznia külszolgálat.
Nem volt kiképzési lőszer.
Ezért a századpk futós lövèszeteket rendezett.
Emberenkènt 21 lőszer.
100/200/300m mindenhová 7 lövès.
Tűzcsoport 840 köregysèg a max.

A 90 százalèka a tűzcspportoknak 150 köregysèg alatt lőtt!
Volt akik 20! alatt.
Külszolgálat!

2! tűszcsoport volt (majd harmincból)ahol stabilan löttük a 400(a meglőhető fele) feletti köregysèget. o_O

Szóval először normális lőkik kell.
Utána lehet spirázni,hogy több fegyver is stabilan kezelünk.

Ebben semmi lenèzès nincs.
Csak a magyar lőkokèpzès ismerete.

Párhavonta kerül elő egy olyan kèp ahol a fegyvert sem tudják fogni aktív katonák.
Biztos nem ez az átlag, de van ilyen mèg bőven.
Most gonosz leszek :D
Ha ilyen állapotban vannak a katonák, akkor édesmindegy mi van a kezükben :confused:
 
  • Szomorú
  • Tetszik
Reactions: cirqle and krisss

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 279
14 193
113
Most gonosz leszek :D
Ha ilyen állapotban vannak a katonák, akkor édesmindegy mi van a kezükben :confused:
Igaz.

Normál lőkik kellene.

Amúgy pont az a 2 raj lőtt jobban,ahol voltak sportlövők. Vagy pl èn jartam civil lőtèrre,rendszeresen lőni.

Szóval normál rendszeres lőkikèpzès kell.
Lehetőleg a rendszeresített lőfegyverrel.
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 321
8 083
113
Igaz.

Normál lőkik kellene.

Amúgy pont az a 2 raj lőtt jobban,ahol voltak sportlövők. Vagy pl èn jartam civil lőtèrre,rendszeresen lőni.

Szóval normál rendszeres lőkikèpzès kell.
Lehetőleg a rendszeresített lőfegyverrel.
Amúgy, hogy megy ez a honvédségnél? Nincs olyan, hogy aki akar, megy a lőtérre gyakorolni? Mondjuk heti 2x, vagy amennyit rá tud szánni a honvédség. Vagy csak parancs alapon havi egyszer lőnek, esetleg ha épp valamilyen kiképzés van, annak során? Egyszerű lőtérre járás nem lehetséges cégen belül?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 350
77 010
113
Amúgy, hogy megy ez a honvédségnél? Nincs olyan, hogy aki akar, megy a lőtérre gyakorolni? Mondjuk heti 2x, vagy amennyit rá tud szánni a honvédség. Vagy csak parancs alapon havi egyszer lőnek, esetleg ha épp valamilyen kiképzés van,annak során? Egyszerű lőtérre járás nem lehetséges cégen belül?
o_O:eek:
 
  • Hűha
Reactions: Bubu bocs

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 279
14 193
113
Van egy nagy különbség köztünk.
Én egy helyzetben azt nézem, hogy mit lehet belőle kihozni, te meg azt keresed benne, hogy mi benne a hiba.
Szóval te vagy a józsarú, èn meg a rossz. :D ;)
Hogy megértsd, hogy miről beszélek...
Hogy megèrtsd,hogy miről beszèlek...

Megkèrdeztem èvekkel a hadrendbe állítása után, az egyik fő szárazföldi alakulatunknál, mièrt nem az új fegyvereket használják.
Szolnok/Debrecen/hódmező/Tata.
Kb 3000 karabèly!

Erre nem az a válasz, hogy mert mindegy mi van náluk századèlesen!

Hanem az, hogy nincs elèg 556-os lőszerünk.
Ami szerintem vicc a köbön! Mègha te ennek a jó oldalát is látod.

Nem így kell rendszerbeállítani egy fegyvert!

Szóval ha ez egy olyan századèles amit először lőttek(az egèsz honvèdsègben)akkor legalább a fegyverre ne keljen külön figyelni.

Hogy megèrtsd miről beszèlek...

Megkèrdeztem mièrt van ott gidrán!

Amikor nincs is rendszeresítve az alakulatnál!

Ès egyenlőre más alakulatnál sem lövèszszázadban van, hanem a tüzèreknèl!

Szóval most, gidrán is lessz lövèszszázadokban?
Vagy a majdan megalakuló szittya alegysègekben?

Vagy csak vetítettek amivel lehet?

, vagy ebben az évben 2db század éles gyakorlatot csinálhat az alegységed, de ennek az egyik feltétele, hogy az egyiket AK-val kell letudni,
b. vagy csak egyet lehet, de azt Brennel.
Melyiket választanád? Melyik fog felkészültebb katonákat eredményezni az év végére?
Lelőnèm az 1 századèlest brenel.

Ak-val meg lőnèk amúgy.
Nem tárcsere.
Nem harcszerű mozgás.
Nem rajèles.
Semmi flanc.
Hogy ne azt szokja a lövèsz.

Simán 100m-re. Fekve,tèrdelve,ülve,állva.
Hogy a lőkèszsègem fejlődjön.

Ès renènykednèk benne, hogy vesznek a brenhez lőszert.
Mert az lenne az ideális, normális, ha azzal fegyverrel hajtanának a katonák vègre feladatot, amit èles helyzetben használnának.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 350
77 010
113
Szóval te vagy a józsarú, èn meg a rossz. :D ;)

Hogy megèrtsd,hogy miről beszèlek...

Megkèrdeztem èvekkel a hadrendbe állítása után, az egyik fő szárazföldi alakulatunknál, mièrt nem az új fegyvereket használják.
Szolnok/Debrecen/hódmező/Tata.
Kb 3000 karabèly!

Erre nem az a válasz, hogy mert mindegy mi van náluk századèlesen!

Hanem az, hogy nincs elèg 556-os lőszerünk.
Ami szerintem vicc a köbön! Mègha te ennek a jó oldalát is látod.

Nem így kell rendszerbeállítani egy fegyvert!

Szóval ha ez egy olyan századèles amit először lőttek(az egèsz honvèdsègben)akkor legalább a fegyverre ne keljen külön figyelni.

Hogy megèrtsd miről beszèlek...

Megkèrdeztem mièrt van ott gidrán!

Amikor nincs is rendszeresítve az alakulatnál!

Ès egyenlőre más alakulatnál sem lövèszszázadban van, hanem a tüzèreknèl!

Szóval most, gidrán is lessz lövèszszázadokban?
Vagy a majdan megalakuló szittya alegysègekben?

Vagy csak vetítettek amivel lehet?


Lelőnèm az 1 századèlest brenel.

Ak-val meg lőnèk amúgy.
Nem tárcsere.
Nem harcszerű mozgás.
Nem rajèles.
Semmi flanc.
Hogy ne azt szokja a lövèsz.

Simán 100m-re. Fekve,tèrdelve,ülve,állva.
Hogy a lőkèszsègem fejlődjön.

Ès renènykednèk benne, hogy vesznek a brenhez lőszert.
Mert az lenne az ideális, normális, ha azzal fegyverrel hajtanának a katonák vègre feladatot, amit èles helyzetben használnának.
Még a lőkészséget se nagyon lehet AK-val fejleszteni BREN 2-re mert még az iranyzék sem egyforma.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and krisss

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 279
14 193
113
Amúgy, hogy megy ez a honvédségnél? Nincs olyan, hogy aki akar, megy a lőtérre gyakorolni? Mondjuk heti 2x, vagy amennyit rá tud szánni a honvédség. Vagy csak parancs alapon havi egyszer lőnek, esetleg ha épp valamilyen kiképzés van, annak során? Egyszerű lőtérre járás nem lehetséges cégen belül?
Nincs. :D :D :D

Ha elmèsz egy civil lőtèrre, akár lősz egyedül.

Seregben kik terv/lövèszeti szakutasítás/lövèszet vezető/egèszsègügyi szemèlyzet/tűzoltóraj(lőtèrfüggő).
Meg a franc tudja mèg mi.


Tatán volt kezdemènyezès pincelőtèret, dèlután tiszthelyettesek nyitvatartottak volna.
Nem engedèjeztèk.

Havi 1lövèszet?:D

Hát ezt az èppen aktív katonák tudják megmondani.
De ha egy századèlesre nincs lőszer, szerinted havonta lövèszet?
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 279
14 193
113
Még a lőkészséget se nagyon lehet AK-val fejleszteni BREN 2-re mert még az iranyzék sem egyforma.
A semminèl jobb.

Erre írtam már az egyik ilyen lövèszetünkre jött 3 spanyol tűzcsoport.
Az első 6 csoport közè befèrt mind a 3.
Egyszerűen mert jobb volt a lőkèszsègük. Hiába g36 volt a fegyerük.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and krisss

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 279
14 193
113
Még a lőkészséget se nagyon lehet AK-val fejleszteni BREN 2-re mert még az iranyzék sem egyforma.
Egy ember lőkèszsège nem csak abból áll, hogy ès milyen irányzèkon nèz át.

Erre pèlda sportlövő, ahol valami kèt kört kell összerendezni, ès rárakni a cèlra.
Nem egy ak irányzèk.
De a sportlövő srác elsőre is jól lőtt.
Pár lövèszet után pedig dandarelső lett, lőversenyen.
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 321
8 083
113
Én nem vagyok ellendrukker ,de amiket itt olvasok mint laikus ...Csak abban reménykedem, hogy "szövetségeseink" közül tótok ,oláhok is legalább olyan bénák mint mi.Mert a szerbek vagy az ukránok megesznek minket.Annyi mentségünk lehet ,hogy mások se jobbak..
Ha az mentség :D
Aszem Simonyi Ottó könyvében olvastam, hogy azért vannak akik napi 500 lőszert is elhasználnak(talán különlegesek) a kiképzés alatt. Szóval azért nálunk is csak van aki tud lőni...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 207
33 622
113
Amúgy, hogy megy ez a honvédségnél? Nincs olyan, hogy aki akar, megy a lőtérre gyakorolni? Mondjuk heti 2x, vagy amennyit rá tud szánni a honvédség. Vagy csak parancs alapon havi egyszer lőnek, esetleg ha épp valamilyen kiképzés van, annak során? Egyszerű lőtérre járás nem lehetséges cégen belül?
kispuskára van lehetőség úgytudom minden komolyabb helyőrségbe. Tatán heti 3 nap lehetett menni aki akart és kifizette a skulót ami aprópénz. igazából hasznos főleg a kk-knak elsütést stb jól be lehet tanulni rajta. (nekünk a zászlóaljnak saját lgpuskái is vóltak vólt vásárólt és vólt amit állomány tagja hozott be közösbe használatra) fegyveresek rendbehozták régi szlávia vólt az eggyikilyen)
amikor lövész vóltam gyakorlatokat leszámítva minden hónapba lőtünk 2x minimum. 2-5 tárat alkalmanként karabélyal. én géppuskás vóltam én azzal is lőtem minden hónapba a karabélyosok ilyenkor persze többet lőtek AK val mint én.
erre jöttek a gyakorlatok plussz a szolgálatok kötelező lövészetei (ami általába nem vólt nagy szám .)
mi sokat lőtünk de ennek ahhoz is köze vólt hogy folyamatosan ment a harcjármű kezszem kiképzése és így puskalőszer mindig vólt erre meg egyszerűen tudtak karabélylőszert igényelni. meg ugye bizonyos lővészetekhez kelett is hogy a gyalogság lőjön a harcjárművek melett.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 207
33 622
113
Nincs. :D :D :D

Ha elmèsz egy civil lőtèrre, akár lősz egyedül.

Seregben kik terv/lövèszeti szakutasítás/lövèszet vezető/egèszsègügyi szemèlyzet/tűzoltóraj(lőtèrfüggő).
Meg a franc tudja mèg mi.


Tatán volt kezdemènyezès pincelőtèret, dèlután tiszthelyettesek nyitvatartottak volna.
Nem engedèjeztèk.

Havi 1lövèszet?:D

Hát ezt az èppen aktív katonák tudják megmondani.
De ha egy századèlesre nincs lőszer, szerinted havonta lövèszet?
ak ból van századélesre is és bármire is. folyamatosan van lejárat elötti . 5.56 al van a gond
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 321
8 083
113
Sorosként 9 lőszert puffogtathattam el. Ahhoz képest minden király....
Én még oláh országban voltam soros, ott havi 7-9 volt. Azt hiszem egyszer dupla adag (talán az alapkiképzés végén). Maroklőfegyverrel nem lőttünk, kézigránát helyet egy vasdarabot dobáltunk, egyszer sem mutatták meg legalább, hogy hogyan kellene használni. Géppuskás lettem volna, egyszer láttam, hogyan lőnek a hivatásosok. :)
Ja mondjuk az igaz, hogy csendőrnek lettem elvileg képezve.
 

Catles

Well-Known Member
2021. február 5.
515
1 727
93
Szombathelyen kb. 3-4 hetente volt lövészet. A maximum 4 tele tár volt, amit egyszerre kaptam. A századunk kétszer lőtt zászlóalj éles lövészet.
Mondjuk én eléggé a végén, a 2000-es évek elején voltam soros. Akkor leginkább alakizgattunk meg menetgyakorlaton voltunk, lövészet egyszer volt (gondolom akkor is csak azért mert kötelező eleme a kiképzésnek), nem tudom Te mikor voltál, valszeg azt megelőzően komolyabban vették ezt is.