[HUN] Honvédségi kézifegyverek és fegyver kiegészítők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 626
3 884
113
Eretnekség, de én még mindig azon az állásponton vagyok, hogy egy Saiga féle, táras sörétes kellene rövid csővel. És alapesetben abban sem éles lőszert adnék, hanem valami puha, de nagy erejű gumilőszert, vagy valami mini babzsákszerű lőszert. És mellé egy fasza, megengedő szabályzást. Sokkal hamarabb mernék használni járőrök, mint a pisztolyt, nem lenne lelki gát, mert legfeljebb törik a mellcsont, meg lesz valami belső sérülés. És akkor mehetne aggály nélkül a duplázás, meg a tárazás a barmokba. Én nem is adnék hozzá éles lőszert. Sőt, legyen még abszurdabb, nem is 12-es, hanem 10-es kaliberben tolnám. Azt nálunk esélytelen összecserélni éles sörétes lőszerrel.

Azért más az, amikor egy sörétest beletolsz a majmok pofájába, és tudja hogy lőni is mersz, mert csak lever a lábadról, de úgy hogy törik valamid.
Szia,

A Saiga nem uzemel gumilovedekkel. Pontosabban kezzel csore toltve mukodik, de barmelyik pumpas puska sokkal-sokkal kenyelmesebben hasznalhato ismetlofegyverkent, mint egy Saiga.

Mar az is lutri, hogy a 24 grammos loszerrel mukodik-e, mert annak a kb 1500 J-hoz tartozo gaznyomasa a Saigak tobbseget nem mukodteti, hanem igenylik a 28-32 grammos loszerek 2000 J koruli energiahoz tartozo nagyobb gaznyomasat (a gazszabalyzo szelep nem erre valo, azzal a 28 grammos normal, es az 50 grammos magnum loszerek gaznyomasa kozott lehet valtani).

A fentiektol fuggetlenul a mondanivalod lenyegevel egyetertek, szerintem is jo lenne egy hatasos, de a nem halalos jelleg miatt batrabban hasznalhato fegyver a rendorjaroroknek, ami leginkabb gumilovedekes puskat jelent.
Esetleg ilyet
:)
(a kezem a meretara'ny kedveert van ott):
p1060650.jpg
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 137
119 521
113
Szia,

A Saiga nem uzemel gumilovedekkel. Pontosabban kezzel csore toltve mukodik, de barmelyik pumpas puska sokkal-sokkal kenyelmesebben hasznalhato ismetlofegyverkent, mint egy Saiga.

Mar az is lutri, hogy a 24 grammos loszerrel mukodik-e, mert annak a kb 1500 J-hoz tartozo gaznyomasa a Saigak tobbseget nem mukodteti, hanem igenylik a 28-32 grammos loszerek 2000 J koruli energiahoz tartozo nagyobb gaznyomasat (a gazszabalyzo szelep nem erre valo, azzal a 28 grammos normal, es az 50 grammos magnum loszerek gaznyomasa kozott lehet valtani).

A fentiektol fuggetlenul a mondanivalod lenyegevel egyetertek, szerintem is jo lenne egy hatasos, de a nem halalos jelleg miatt batrabban hasznalhato fegyver a rendorjaroroknek, ami leginkabb gumilovedekes puskat jelent.
Esetleg ilyet
:)
(a kezem a meretara'ny kedveert van ott):
p1060650.jpg
Ez tuti nem kellemes ha eltalál.
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 626
3 884
113
Egyébként érdekes kérdés hogy ha amúgy rendes katonai fegyelemben stb működő milícia lődöz vadászfegyverből vadászlőszert / sportfegyverből expanzívat (mert pl nincs más) akkor az hadijogilag hogyan nézne ki (mivel elvileg ilyet nem használhat katonaság)?
Szia,

Egyertelmuen haborus bun - kiveve, ha a hadijog nem vedi a masik felet (pl. nem ratifikalta az egyezmenyt, vagy ha nincs rajta egyenruha); vagy ha a torvenyek felett all az adott orszag (pl. Szovjetunio a celban oldaliranyben megperdulo 5.45-os loszerevel).
AK-74_5.45x39mm_wound_ballistics.gif
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 495
4 627
113
Szia,

Akkor megnyugodtam, hogy jogszeruen jartatok el, mert akkor ez volt a jogszeru, de most nem.

2016-ban kerult bele a jogszabalyba, hogy "42. § (3) A lőfegyver és a hozzá tartozó lőszer a tartásukra jogosult személy folyamatos jelenléte esetén elzárás, illetve elkülönítés nélkül is tárolható, aminek során a tartásra jogosult személy köteles megtenni az illetéktelen hozzáférés megelőzése, illetve megakadályozása érdekében az adott helyzetben szükséges intézkedéseket."
A tobbiek szamara teszem hozza magyarazatkent, hogy "tarolni" csak ott lehet, ami a fegyvertartasi engedelyben rogzitve van, tehat ez gyakorlatban csak es kizarolag az otthonra vonatkozik.
Rendszeresen, vagy alkalmanként látogatott lakóingatlan, ha jól rémlik. Nem kell ott laknod.
 
  • Imádom
Reactions: bel

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 067
6 825
113
Én is szívesen látnék a rendőrknél valamilyen sőrétest, de még a határ rá is nagyon kellene egy ilyen. Én ezt ajánlanám . KelTec KGS
Van a rendőrségnél, sőt minden rendvedelmi feladatot ellátó szervnel rendszeresítve sörétes,mi csak úgy hívjuk hogy ajtó kopogtato cédula ( aki látta már éles helyzetben egy ajtót hogy nyom be érti a megnevezést), azonban alacsony számban van ki osztva és akkor is többnyire a fegyver raktárban porosodik. :rolleyes:
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 844
4 828
113
Van a rendőrségnél, sőt minden rendvedelmi feladatot ellátó szervnel rendszeresítve sörétes,mi csak úgy hívjuk hogy ajtó kopogtato cédula ( aki látta már éles helyzetben egy ajtót hogy nyom be érti a megnevezést), azonban alacsony számban van ki osztva és akkor is többnyire a fegyver raktárban porosodik. :rolleyes:
A Rendőrségnél van de csak a beavatkozó alosztályoknál (köznyelvben kommandósok, de ők utálják ha így nevezik őket), meg a Készenléti Rendőrségnél, de annak más csapaterős feladatai vannak. Itt inkább arra gondoltak, hogy a közterületi szolgálatot ellátó járőrkocsikban is célszerű lenne a sörétes lőfegyver rendszeresítése pld gépjárművel menekülő fegyveres bűnöző esetén.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 844
4 828
113
Eretnekség, de én még mindig azon az állásponton vagyok, hogy egy Saiga féle, táras sörétes kellene rövid csővel. És alapesetben abban sem éles lőszert adnék, hanem valami puha, de nagy erejű gumilőszert, vagy valami mini babzsákszerű lőszert. És mellé egy fasza, megengedő szabályzást. Sokkal hamarabb mernék használni járőrök, mint a pisztolyt, nem lenne lelki gát, mert legfeljebb törik a mellcsont, meg lesz valami belső sérülés. És akkor mehetne aggály nélkül a duplázás, meg a tárazás a barmokba. Én nem is adnék hozzá éles lőszert. Sőt, legyen még abszurdabb, nem is 12-es, hanem 10-es kaliberben tolnám. Azt nálunk esélytelen összecserélni éles sörétes lőszerrel.

Azért más az, amikor egy sörétest beletolsz a majmok pofájába, és tudja hogy lőni is mersz, mert csak lever a lábadról, de úgy hogy törik valamid.
Az elmúlt években a rendszeresített fegyverzet tekintetében nagyobb fejlődés volt a Rendőrségen, mint az azt megelőző 40 évben: végre korszerű, nagy tárkapacitású pisztoly expanzív lőszerrel és ha minden járőrgépkocsiba jutna 1 géppisztoly akkor a tűzerő tekintetében is jelentős az előrelépés mondom ezt úgy, hogy nem vagyok géppisztolyok nagy híve: a pontos célzás nagy gyakorlatot igényel és ha vannak vétlen személyek is akkor nagyon körülményes a használata. De mindenképpen pozitív, hogy végre van. A gumilövedékes fegyverben nem hiszek. Sokan arra is panaszkodnak, hogy túl nehéz a CZ, ha még egy másik fegyvert is viselnie kellene még inkább panaszkodna. Ha nem szükséges a fegyverhasználat, de indokolt a kényszerítő eszköz használata (pld biztonsági intézkedés valami elmebeteg vagy drogos kreténnel szemben) akkor a sokkoló használata célszerűnek tűnik. Lett végül sokkoló rendszeresítve?
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 067
6 825
113
A Rendőrségnél van de csak a beavatkozó alosztályoknál (köznyelvben kommandósok, de ők utálják ha így nevezik őket), meg a Készenléti Rendőrségnél, de annak más csapaterős feladatai vannak. Itt inkább arra gondoltak, hogy a közterületi szolgálatot ellátó járőrkocsikban is célszerű lenne a sörétes lőfegyver rendszeresítése pld gépjárművel menekülő fegyveres bűnöző esetén.
Ahh esélytelen, hogy jaroroknel legyen sörétes.
 
  • Tetszik
Reactions: Azzurro

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 137
119 521
113
Az elmúlt években a rendszeresített fegyverzet tekintetében nagyobb fejlődés volt a Rendőrségen, mint az azt megelőző 40 évben: végre korszerű, nagy tárkapacitású pisztoly expanzív lőszerrel és ha minden járőrgépkocsiba jutna 1 géppisztoly akkor a tűzerő tekintetében is jelentős az előrelépés mondom ezt úgy, hogy nem vagyok géppisztolyok nagy híve: a pontos célzás nagy gyakorlatot igényel és ha vannak vétlen személyek is akkor nagyon körülményes a használata. De mindenképpen pozitív, hogy végre van. A gumilövedékes fegyverben nem hiszek. Sokan arra is panaszkodnak, hogy túl nehéz a CZ, ha még egy másik fegyvert is viselnie kellene még inkább panaszkodna. Ha nem szükséges a fegyverhasználat, de indokolt a kényszerítő eszköz használata (pld biztonsági intézkedés valami sárgalapos vagy drogos kreténnel szemben) akkor a sokkoló használata célszerűnek tűnik. Lett végül sokkoló rendszeresítve?
Lett sokkoló úgy tudom.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 265
76 824
113
Az elmúlt években a rendszeresített fegyverzet tekintetében nagyobb fejlődés volt a Rendőrségen, mint az azt megelőző 40 évben: végre korszerű, nagy tárkapacitású pisztoly expanzív lőszerrel és ha minden járőrgépkocsiba jutna 1 géppisztoly akkor a tűzerő tekintetében is jelentős az előrelépés mondom ezt úgy, hogy nem vagyok géppisztolyok nagy híve: a pontos célzás nagy gyakorlatot igényel és ha vannak vétlen személyek is akkor nagyon körülményes a használata. De mindenképpen pozitív, hogy végre van. A gumilövedékes fegyverben nem hiszek. Sokan arra is panaszkodnak, hogy túl nehéz a CZ, ha még egy másik fegyvert is viselnie kellene még inkább panaszkodna. Ha nem szükséges a fegyverhasználat, de indokolt a kényszerítő eszköz használata (pld biztonsági intézkedés valami elmebeteg vagy drogos kreténnel szemben) akkor a sokkoló használata célszerűnek tűnik. Lett végül sokkoló rendszeresítve?
Mert hagyni kellett volna a P09-et a fenébe és csak P07-et kellett volna venni.
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
824
4 185
93
Elvileg van, de nem osztják ki nekik, mert drága bele a "töltény"
Ki van osztva az. Csak nem mindenki kapott. Sárga markolatos "pisztolyt" keress a járőrök pisztollyal ellentétes oldalán, kifelé álló markolattal, hogy keresztirányban tudja előhúzni az erős kezével. Mondjuk bal kezes tokot még nem láttam, szerintem csak jobb kezes, keresztrántású tokkal vettek.